Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Mobilios technologijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Edd
    replied
    Parašė a_p
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Taip tikrai puiki situacija su Android atnaujinimais. "Normalaus gamintojo" O baigiant pasakas ir pažiūrėjus į statistiką, pvz. ji tokia: 60% US Android telefonų negauna atnaujinimų praėjus mažiau nei metams nuo jų išleidimo:
    Jo, būtent US rinka yra pats tas rodiklis
    Ne todėl, kad būtų maža ir nereikšminga. O todėl, kad ten atnaujinimų klausimus sprendžia ne Google ar gamintojai, bet tenykštės bites ir omniteliai. Nes būtent jie realiai moka už telefonus, ir jie sprendžia kada ir kuris bus atnaujintas.
    Vienintelė firma pakankamai stipri tam pasipriešinti yra apple. Jie net gali sau leist gamint telefoną be operatoriaus logo ir programinių šiukšlių. Kiti, tame tarpe ir Microsoft deja nieko nesprendžia. Yra ir WP7 telefonų kurie iki šiol negavę atnaujinimų, nes taip nusprendė AT&T. Mors Microsoftas iškilmingai žadėjo kad to nebus.
    Kažkodėl Windows Phone visus atnaujinimus gauna ir pas US operatorius, iš tiesų pirmą kartą girdžiu, kad kažkuris WP telefonas negavo atnaujinimo, jei toks buvo, jį įvardink bus įdomu paskaityti.
    Parašė a_p
    Apkskritai, tai jei jau lyginam, tai lyginkim obuolius su obuoliais. T.y. iphone analogas yra google nexus pirkti iš google. Visa kita fiziškai ne jų galioje, nes nei jie tuos telefonus gamina nei pardavinėja.
    Kalbėjom apie Android atnaujinimus aplamai, Google aš niekur nekaltinau, nors jie ir galėtų įvesti daugiau tvarkos lygiai taip pat kaip MS, bet būtų ir daugiau apribojimų gamintojams kas irgi turi savo minusų.

    Parašė a_p
    O tas gi, kad jei programavai Silverlight, Windows Phone, WPF, galėsi sėkmingai toliau savo žinias perkelti ir programuoti XAML + C#. Tuo tarpu jei kalbam apie Silverlight pluginą naršyklėms, jis niekur nedingo, savo senus appsus galėsi vykdyti ant Windows 8 IE10 su Silverlight pluginu. Tiesiog MS greičiausiai nebeleis naujų Silverlight versijų.
    Ką tai reiškia visi puikiai žinoma - po poros IE atnaujinimų pluginas ims pūliuot ir ilgainiui visai nebeveiks. Ir visiems vėl teks išmest pinigus produktų perrašymui.
    Beabejo amžinai nebus palaikoma, o tu to išvis tikiesi? Praktiškai nėra tokio produkto kuris būtų palaikomas amžinai, o tuo labiau naršyklės pluginas, kurį iš dalies išstumia kitos plačiau naudojamos technologijos. Tam pačiam žymiai daugiau naudojamam Flash jau irgi ateina galas.
    Parašė a_p
    Jei labai domina mano patirtis - asmeniškai esu sukūręs appsų Windows Phone 7 (Silverlight) ir taip pat esu kūręs primityvių appsų Android (su Java ir phonegap) ir galiu pasakyti, kad nesulyginamai paprasčiau ir greičiau buvo kurti Windows Phone 7.
    Jo, čia pigūs cirkai iš serijos "smoked by windows phone", kada specialiai atrenkami "naudingi" scenarijai. Prie ko čia phone gap apskritai nelabai suprantu.
    Pasakysiu tik tiek, kad perėjus žaislų etapą "paprastumas" ima stipriai keistis. Čia kaip ir su visais tais grafiniais dialogų dizainieriais: pažaidimui - ql, rimtam darbui - dėkui. Tada pasirodo, kad WP7 kūrimas nei greitesnis nei patogesnis.[]

    Šiaip aš dar šioje temoje kažkur buvau pateikęs vieno žmogaus slaidus, kur buvo kuriamos vienodos aplikacijos ant Android, iOS ir WP7, bei išvados buvo tokios pačios. Apie Java vs C# - taip pat jau rašiau. Jei pačiam teko naudoti tik geriausiu atveju niekur nebenaudojamą compact framework ar c++ ant kokio seno Visual Studio, tai pasieškok google, daug tokių palyginimų.
    Aš esu priverstas turėt visus VisualStudio, nuo v6 iki 2012 betos. Pastarajį tiem atvejam kada VS2010 užverčia kojytes, laimei moka dirbt su VS2010 projektais jų neišgadindamas. Čia didelis progresas. Dėl slaidų tai dėkui, aš galiu ir pats gyvai atsidaryt pasižiūret. Slaidus tegul skaitinėja fanbojai, jiems jie ir kuriami. Nesvarbu ar iš entuziazmo ar už microsoft astroturfingo biudžetą.

    Beje tas pats intellisense veikia žymiai geriau .NET aplikacijų kūrime.
    Kas man iš to .NET gerumo jei applikacija parašyta C++? Taigi pati geriausia developmento aplinka turi palaikyt ir C++, ne? Ar ji ten geriausia, bet tik kartais ir kai kur?

    Gal aš nežinau, gal tu man papasakosi kokia yra Microsoft Expression Blend alternatyva kūrimui ant Android? Su juo aš galiu neparašęs nei vienos eilutės kodo susilipdyti bet kokį interfeisą su bet kokios formos kontrolsais, animacijom ar išvis objektams priskirti tam tikrus "behaviours". Visa tai man sugeneruos švarų XML ir galėsiu rašyti kodą neplakdamas jo su kažkokiais UI aprašymais. Gal kažkiek panašus būtų Qt framework (labai nesigilinau), bet ten irgi toolsai palyginti nevykę.
    Man visam šitam pakanka eclipse su androido pluginu.

    Kas dėl tų visų generatorių, tai jie įdomūs tik pačioje pradžioje. Vėliau pasirodo, kad ne viskas patogiai susiklikina ir bent kiek netrivialaus appso atveju vistiek pereinama prie tų layouto XML'ų rašymo rankomis. Nes taip greičiau ir patogiau.
    Dar neteko matyt tokio GUI editoriaus kuris sudėtingėjant projektui ilgainiui nepradėtų trukdyt. Minėtas expression blend tame tarpe. Kažką greit suklikint - prašom, ql. Kažką netrivialaus padaryt kokybiškai - atleiskit.
    "Suklikint", sugeneruoti su Blendu galima ir sudėtingų aplikacijų UI, o jei reikia ar yra noras, prašom galima dirbti ir rankutėmis ar hibridiniu režimu, ar išvis viską sugeneruoti iš C# kodo. Tavo parašyto rankutėmis kodo generuoklis neišdarkys kaip galbūt būdavo su kai kuriais įrankiais senais laikais. Iš tiesų tingiu tęsti diskusiją apie visus toolsus, programavimą, nes ji panašu gali būti begalinė (kaip ir aplamai visa mūsų diskusija ) ir vargu ar pasikeis tavo ar mano nuomonė.
    Parašė a_p
    WP8 bus 3 rezoliucijos, Android yra n+k rezoliucijos ir yra appsai, kurie gali veikti, o gali ir neveikti ant tam tikrų rezoliucijų. Bent jau šiuo metu visi iki šiol sukurti WP appsai veiks ant visų rezoliucijų. Ateity taip, šia prasme WP "vysis" Android.
    Kiek tų N+K rezoliucijų? Androido UI apskritai nepriklausomas nuo konkrečios rezoliucijos. Developeriai turi visus įrankius tam, kad jų layoutai be vargo automatiškai prisitaikytų prie konkretaus ekrano. Ir tai puikiai veikia.
    Netgi pernelyg puikiai. Pvz dauguma telefonams rašytų appsų be problemų išsitempia net ir ant kelis kartus didesnių tabletų. Tiek, kad developeriai tingi daryt specialias versijas tabletams. Mano maždaug taip: "o kam, juk nedega, gi ir taip veikia. Negražu ir daug neišnaudoto ploto? Turim rimtesnių problemų. Bus laiko padarysim...". Apple žingsnis šia prasme atveju buvo brutualesnis. Todėl visi puolė daryt specialias versijas ipadams, nes telefoninis appsas atrodė tiesiog idiotiškai.
    Lygiai taip pat kaip Android nepriklausomas nuo rezoliucijų ir WP UI, nes tam yra visi toolsai layoutams su floatinimais, tik tiek kad mažos rezoliucijos telefonų UI nematysim ištemptų ant didelių tabletų kaip Android atveju, nebent kažkas sugalvos perkelti be didelių pakeitimų WP aplikaciją ant Windows 8. Kiek Android rezoliucijų? Daug, nuo 240×320 iki 1920 × 1080, o ekrano dydis siekia iki 21,5 colių, jei ne daugiau.

    Parašė a_p
    Šiaip atskleidė pakankamai daug. Tarkim įvardink ko tau reikėtų ir ko jam trūks pagal tai ką iki šiol atskleidė.
    Man reiktų SDK. Bent jau betos ar preview. Kitaip iš viso to nulis naudos, nes nieko konkretaus man kaip developeriui nepasakė. T.y. aš negaliu sėst ir planuot naujų appsų ar naujų esamų appsų funkcijų.

    Pvz sakei, kad bus įdomu kaip ten su tom SD kortelėm. Ką Microsoft apie tai pasakė? Ogi nieko. Ir akivaizdžiai ne be reikalo, dabar juk visi viliasi kad "pagaliau laisvė", normali failinė sistema etc.
    Nors realiai už kulisų pasakė, kad jokia laisvė nenumatoma. Kalbama, kad appsams tiesioginio priėjimo prie kortelių nebus, keli privilegijuoti appsai galės skaityt muziką, nuotraukas ir video. Ir galėsi instaliuot appsus, bet tik tuos kur su microsoft parašu, t.y. tik parsiųstus iš marketo. Žodžiu tik tai kas buvo parodyta prezentacijos skaidrėje. Vis dar įdomu? Man tai nelabai.

    Arba pvz tas pažadėtas "multitaskingas". Aišku viena: Apple maniera bus leista ne kiekvienam mirtingąjam. Ir ne taip kaip užsimanei, o tik tam tikrais atvejais labai siauruose rėmuose. Ką tai konkrečiai reiškia? Nežinia.
    Iš tiesų klausimas buvo labiau iš vartotojo pusės, o ne developerio, nes čia dar yra daug klaustukų. Beje, SDK jau nuleakintas. "Normalios" failinės sistemos gal ir nebus, bet tai 100% nereiškia, kad nebus galima pasiekti turinio iš SD kortelių trečių šalių aplikacijom. Dėl apsų, pažiūrėk pristatymą iš naujo, nereiks jokio MS marketo appsai galės būti instaliuojami ir iš trečių šalių serverių, pvz., įmonės viduje. Dėl multitaskingo visiškai laisvo kaip Android aišku kad nebus. WP8 bus kažkas tarp iOS ir Android, t.y. ne toks suvaržytas kaip iOS, bet ne toks "laisvas" kaip Android. Beje, įdomu stebėti kaip pasikeitė tavo tonas, kažkada ginčijaisi, kad iOS yra viskas puiku nes tie suvaržymai turi prasmę (saugumas, greitis, stabilumas, ilgiau laiko baterija ir t.t.t.), o dabar kiek suprantu WP8 nori kad būtų vos ne Android.

    Komentuoti:


  • a_p
    replied
    Parašė Tomkis Rodyti pranešimą
    telefonas visų pirma reikalingas skambinimui, prireikia GPS, taip pat tenka atsakinėti el. paštus, kėlionėse nuobodulį malšinti žaidimais, muzika. Tai yra pagrindiniai mano prioritetai. Todėl norisi visų pirma, kad tel nelūžinėtų, būtų greitas ir patikimas bei aktualu kieno akumuliatorius patikimiausias. Kiek žinau iphone turi ryšio problemų, labiausiai traukia HTC sensation XE, nes ir ram'ų daugiausiai ir vilioja 1.5 Ghz procesiorius, bet niekada neteko naudotis šiuo modeliu, todėl ir klausiu jūsų nuomuonių. O nuomounių visada per mažai nebūna, o šitame forume esu perskaitęs daug gerų patarimų
    Sakyčiau, kad imk tą kuris labiau patinka, jie pernelyg skirtingi kad pasiūlyt "geresnį". Visų pirma todėl, kad HTC mauna savo Sense, o samsungas TouchWiz. Abu didelės lopetos. Samsungas bus gerai žaist žaidimus ir žiūrėt filmus (dėl Amoled), HTC geriau naršyt. Ir šeip man rodos šviesesnis ekranas jei naudotis lauke. RAM'o daugiau Samsunge (1GB vs 768mb).

    Aš apskritai neimčiau nei vieno iš šitų, o imčiau Galaxy Nexus (i9250). Tai kiek patobulintas S2 variantas be Samsungo nesamonių ir su "grynu" Androidu.

    Del iphone šiuo metu sunku ką pasakyt. Jei svarbu stabili kaina, tai dabar blogas laikas pirkt, nes rudenį išeis stipriai atnaujintas iphone5 ir abu iphone4 staiga pasidarys senienom (4->4S dėl identiškos išvaizdos taip nepaseno).

    Ryšys jo normalus. Nėra stebuklingas, bet toli gražu ne toks tragiškas kaip galima pamanyt iš "skandalų". Bet ganėtinai "nekokybiškas" balso kodavimas, sunku nupasakot. Paprašyk kad tau kas nors paskambintų iš iphono ir iš kokios "tikros" nokios (pvz E52 ar pan), suprasi ką noriu pasakyt.

    Vienaip ar kitaip, normaliai naudojantus nesitikėk kad bet kuris iš jų "laikys" ilgiau nei nuo ryto iki vakaro. Iphone dėl mažo ekrano ir funkcionalumo apribojimų kiek "ištvermingesnis" bet irgi ne stebukai. Vistiek krausi kas 2-3 dienas.

    Komentuoti:


  • a_p
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Taip tikrai puiki situacija su Android atnaujinimais. "Normalaus gamintojo" O baigiant pasakas ir pažiūrėjus į statistiką, pvz. ji tokia: 60% US Android telefonų negauna atnaujinimų praėjus mažiau nei metams nuo jų išleidimo:
    Jo, būtent US rinka yra pats tas rodiklis

    Ne todėl, kad būtų maža ir nereikšminga. O todėl, kad ten atnaujinimų klausimus sprendžia ne Google ar gamintojai, bet tenykštės bites ir omniteliai. Nes būtent jie realiai moka už telefonus, ir jie sprendžia kada ir kuris bus atnaujintas.
    Vienintelė firma pakankamai stipri tam pasipriešinti yra apple. Jie net gali sau leist gamint telefoną be operatoriaus logo ir programinių šiukšlių. Kiti, tame tarpe ir Microsoft deja nieko nesprendžia. Yra ir WP7 telefonų kurie iki šiol negavę atnaujinimų, nes taip nusprendė AT&T. Mors Microsoftas iškilmingai žadėjo kad to nebus.

    Apkskritai, tai jei jau lyginam, tai lyginkim obuolius su obuoliais. T.y. iphone analogas yra google nexus pirkti iš google. Visa kita fiziškai ne jų galioje, nes nei jie tuos telefonus gamina nei pardavinėja.

    Jei prakalbom apie biudžetines lumijas, ant Android yra nemažai tavo įvardintų "specialių atvejų", turėtum kokį wildfire ar pan. tuo greitai įsitikintum ir kalba eina toli gražu ne apie 3d žaidimus.
    Tik vat Microsoftas rodėsi pirštais ir iškilmingai žadėjo kad to nebus. Skirtingai nuo kokio Google, kuris nuo pat pradžių visiškai atvirai sakė kad bus daug skirtingų telefonų su skirtingom konfigūracijom.

    Dėl savininkų dejavimo, tai turėjau omeny situaciją palyginus su kai kuriais Android telefonais. Skirtumas dėl pardavimų tas, kad dabar jau tiksliai žinai jog negausi WP8.
    Tik kad nuo to ne lengviau, nes pirkimo metu tai nebuvo žinoma.

    O tas gi, kad jei programavai Silverlight, Windows Phone, WPF, galėsi sėkmingai toliau savo žinias perkelti ir programuoti XAML + C#. Tuo tarpu jei kalbam apie Silverlight pluginą naršyklėms, jis niekur nedingo, savo senus appsus galėsi vykdyti ant Windows 8 IE10 su Silverlight pluginu. Tiesiog MS greičiausiai nebeleis naujų Silverlight versijų.
    Ką tai reiškia visi puikiai žinoma - po poros IE atnaujinimų pluginas ims pūliuot ir ilgainiui visai nebeveiks. Ir visiems vėl teks išmest pinigus produktų perrašymui.

    Jei labai domina mano patirtis - asmeniškai esu sukūręs appsų Windows Phone 7 (Silverlight) ir taip pat esu kūręs primityvių appsų Android (su Java ir phonegap) ir galiu pasakyti, kad nesulyginamai paprasčiau ir greičiau buvo kurti Windows Phone 7.
    Jo, čia pigūs cirkai iš serijos "smoked by windows phone", kada specialiai atrenkami "naudingi" scenarijai. Prie ko čia phone gap apskritai nelabai suprantu.

    Pasakysiu tik tiek, kad perėjus žaislų etapą "paprastumas" ima stipriai keistis. Čia kaip ir su visais tais grafiniais dialogų dizainieriais: pažaidimui - ql, rimtam darbui - dėkui. Tada pasirodo, kad WP7 kūrimas nei greitesnis nei patogesnis.

    Šiaip aš dar šioje temoje kažkur buvau pateikęs vieno žmogaus slaidus, kur buvo kuriamos vienodos aplikacijos ant Android, iOS ir WP7, bei išvados buvo tokios pačios. Apie Java vs C# - taip pat jau rašiau. Jei pačiam teko naudoti tik geriausiu atveju niekur nebenaudojamą compact framework ar c++ ant kokio seno Visual Studio, tai pasieškok google, daug tokių palyginimų.
    Aš esu priverstas turėt visus VisualStudio, nuo v6 iki 2012 betos. Pastarajį tiem atvejam kada VS2010 užverčia kojytes, laimei moka dirbt su VS2010 projektais jų neišgadindamas. Čia didelis progresas. Dėl slaidų tai dėkui, aš galiu ir pats gyvai atsidaryt pasižiūret. Slaidus tegul skaitinėja fanbojai, jiems jie ir kuriami. Nesvarbu ar iš entuziazmo ar už microsoft astroturfingo biudžetą.

    Beje tas pats intellisense veikia žymiai geriau .NET aplikacijų kūrime.
    Kas man iš to .NET gerumo jei applikacija parašyta C++? Taigi pati geriausia developmento aplinka turi palaikyt ir C++, ne? Ar ji ten geriausia, bet tik kartais ir kai kur?

    Gal aš nežinau, gal tu man papasakosi kokia yra Microsoft Expression Blend alternatyva kūrimui ant Android? Su juo aš galiu neparašęs nei vienos eilutės kodo susilipdyti bet kokį interfeisą su bet kokios formos kontrolsais, animacijom ar išvis objektams priskirti tam tikrus "behaviours". Visa tai man sugeneruos švarų XML ir galėsiu rašyti kodą neplakdamas jo su kažkokiais UI aprašymais. Gal kažkiek panašus būtų Qt framework (labai nesigilinau), bet ten irgi toolsai palyginti nevykę.
    Man visam šitam pakanka eclipse su androido pluginu.

    Kas dėl tų visų generatorių, tai jie įdomūs tik pačioje pradžioje. Vėliau pasirodo, kad ne viskas patogiai susiklikina ir bent kiek netrivialaus appso atveju vistiek pereinama prie tų layouto XML'ų rašymo rankomis. Nes taip greičiau ir patogiau.
    Dar neteko matyt tokio GUI editoriaus kuris sudėtingėjant projektui ilgainiui nepradėtų trukdyt. Minėtas expression blend tame tarpe. Kažką greit suklikint - prašom, ql. Kažką netrivialaus padaryt kokybiškai - atleiskit.

    Esmė tame, kad nei tu, nei aš to iš tiesų nežinom. Skirtumas tik tas, kad aš neskubu kažko kategoriškai teigti - gal užtektų tik draiverių, o gal ir ne.
    Nereikia daryti mistikos ten kur jos nėra, viską mes puikiai žinom. Tame W8 nėra nieko tokio kas iš principo nedirbtų ant dabartinių WP7 telefonų. Sprendimas grynai buhalterinis, o ne techninis.

    WP8 bus 3 rezoliucijos, Android yra n+k rezoliucijos ir yra appsai, kurie gali veikti, o gali ir neveikti ant tam tikrų rezoliucijų. Bent jau šiuo metu visi iki šiol sukurti WP appsai veiks ant visų rezoliucijų. Ateity taip, šia prasme WP "vysis" Android.
    Kiek tų N+K rezoliucijų? Androido UI apskritai nepriklausomas nuo konkrečios rezoliucijos. Developeriai turi visus įrankius tam, kad jų layoutai be vargo automatiškai prisitaikytų prie konkretaus ekrano. Ir tai puikiai veikia.
    Netgi pernelyg puikiai. Pvz dauguma telefonams rašytų appsų be problemų išsitempia net ir ant kelis kartus didesnių tabletų. Tiek, kad developeriai tingi daryt specialias versijas tabletams. Mano maždaug taip: "o kam, juk nedega, gi ir taip veikia. Negražu ir daug neišnaudoto ploto? Turim rimtesnių problemų. Bus laiko padarysim...". Apple žingsnis šia prasme atveju buvo brutualesnis. Todėl visi puolė daryt specialias versijas ipadams, nes telefoninis appsas atrodė tiesiog idiotiškai.

    Tie androido appsai kurie neveikia yra tiesiog kreivarankių darbeliai neverti instaliavimo. WP8 beje laukia tas pats likimas, nes ten kreivarankių mokančių kažką suklikinti wizardo pagalba irgi netrūksta.

    Šiaip atskleidė pakankamai daug. Tarkim įvardink ko tau reikėtų ir ko jam trūks pagal tai ką iki šiol atskleidė.
    Man reiktų SDK. Bent jau betos ar preview. Kitaip iš viso to nulis naudos, nes nieko konkretaus man kaip developeriui nepasakė. T.y. aš negaliu sėst ir planuot naujų appsų ar naujų esamų appsų funkcijų.

    Pvz sakei, kad bus įdomu kaip ten su tom SD kortelėm. Ką Microsoft apie tai pasakė? Ogi nieko. Ir akivaizdžiai ne be reikalo, dabar juk visi viliasi kad "pagaliau laisvė", normali failinė sistema etc.
    Nors realiai už kulisų pasakė, kad jokia laisvė nenumatoma. Kalbama, kad appsams tiesioginio priėjimo prie kortelių nebus, keli privilegijuoti appsai galės skaityt muziką, nuotraukas ir video. Ir galėsi instaliuot appsus, bet tik tuos kur su microsoft parašu, t.y. tik parsiųstus iš marketo. Žodžiu tik tai kas buvo parodyta prezentacijos skaidrėje. Vis dar įdomu? Man tai nelabai.

    Arba pvz tas pažadėtas "multitaskingas". Aišku viena: Apple maniera bus leista ne kiekvienam mirtingąjam. Ir ne taip kaip užsimanei, o tik tam tikrais atvejais labai siauruose rėmuose. Ką tai konkrečiai reiškia? Nežinia.

    Komentuoti:


  • Tomkis
    replied
    telefonas visų pirma reikalingas skambinimui, prireikia GPS, taip pat tenka atsakinėti el. paštus, kėlionėse nuobodulį malšinti žaidimais, muzika. Tai yra pagrindiniai mano prioritetai. Todėl norisi visų pirma, kad tel nelūžinėtų, būtų greitas ir patikimas bei aktualu kieno akumuliatorius patikimiausias. Kiek žinau iphone turi ryšio problemų, labiausiai traukia HTC sensation XE, nes ir ram'ų daugiausiai ir vilioja 1.5 Ghz procesiorius, bet niekada neteko naudotis šiuo modeliu, todėl ir klausiu jūsų nuomuonių. O nuomounių visada per mažai nebūna, o šitame forume esu perskaitęs daug gerų patarimų

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Kokia dalis Android telefonų negauna išvis jokių atnaujinimų arba gauna tik vieną? Didelė.
    Kaip antai?
    Be to, visada turi pasirinkimą telefoną pirkt iš normalaus gamintojo kuris rūpinasi savo produktais.
    Na o ten kur google turi įtakos (taip kaip Microsoft), telefonai atnaujinami labai ilgai. Pvz Nexus S geležis yra jau 2 metų senumo, pagal galingumą tokia pati kaip ir WP7 aparatai, išleista su 2.3, gavo major atnaujinimą į 4.0, o dabar gaus major atnaujinimą į 4.1.
    Taip tikrai puiki situacija su Android atnaujinimais. "Normalaus gamintojo" O baigiant pasakas ir pažiūrėjus į statistiką, pvz. ji tokia: 60% US Android telefonų negauna atnaujinimų praėjus mažiau nei metams nuo jų išleidimo:



    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Vėlgi Androide yra daug appsų, kurie veikia tik tam tikruose telefonuose (nuo hardwaro apribojimų iki OS versijos).
    Pas WP irgi net iki WP8 išėjimo. Visos tos biudžetinės Lumijos irgi daug ko nepaveža. Kas dėl Androido, tai jei nenukrypt į visokius 3d žaidimus ir porą specialių atvejų, tai didžioji dauguma telefonų paveža visas aplikacijas, t.y. tikrai nėra ko verkti.
    Jei prakalbom apie biudžetines lumijas, ant Android yra nemažai tavo įvardintų "specialių atvejų", turėtum kokį wildfire ar pan. tuo greitai įsitikintum ir kalba eina toli gražu ne apie 3d žaidimus.

    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Taip kad lyginant su Android ne Nexus serijos telefonais nėra ko verkti. Verkti gali tik Nokia, nes nedaug laiko likus iki WP8, jų WP7.5 telefonai tampa nebepatraukliais.
    Tai jei dabartiniams WP7.5 telefonų savininkams nėra ko dejuot, tai kodėl staiga nebepatrauklūs? Koks skirtumas ar pirkai prieš 3 mėnesius ar dabar?
    Dėl savininkų dejavimo, tai turėjau omeny situaciją palyginus su kai kuriais Android telefonais. Skirtumas dėl pardavimų tas, kad dabar jau tiksliai žinai jog negausi WP8.

    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Graužia nagus dėl Silverlight? Labas rytas, o kas tavo manymu yra XAML + C#?
    Ir kas gi?

    Be palaikančių freimworkų (Sivlerlight vienas iš jų) tai viso labo bevertis bitukų kratinys.
    Čia panašu kad nusimato dar vienas IE6 scenarijus, kada visi patikėjo Microsoft technologijų tęstinumo pažadais, prikepė krūvą intranetinių aplikacijų ir dabar visaip verčiasi per galvą kaip palaikyt to IE6 gyvybę, nes su naujesniu IE niekas nebeveikia. Tokių dar labai nemažai.
    Kadangi naujų Silverlight versijų nebebus, tai visi jo appsam išleisti pinigai skaityk išmesti į balą. Ir visi be galo laimingi ir dėkingi.
    O tas gi, kad jei programavai Silverlight, Windows Phone, WPF, galėsi sėkmingai toliau savo žinias perkelti ir programuoti XAML + C#. Tuo tarpu jei kalbam apie Silverlight pluginą naršyklėms, jis niekur nedingo, savo senus appsus galėsi vykdyti ant Windows 8 IE10 su Silverlight pluginu. Tiesiog MS greičiausiai nebeleis naujų Silverlight versijų.

    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Iš tiesų iš visų tavo kalbų, per visą šią temą panašu kad su MS toolsais tarsi užstrigęs laike, vis kalbi apie tokius dalykus, kurių kažkada gal ir nebuvo arba buvo bet ultimate ar pan. VS versijose, profailinimas, threadai o dar WinMob?
    Na bet juk tokie nuostabūs programavimo tūlzai, juk patys geriausi. Tai jei visokie ten "blogi" Xcode tai turėjo jau nuo pirmųjų versijų palaikančių iOS (o tai buvo ~2008 metai), tai geresni Microsofto tūlzai tai turėjo daryt žymiai geriau? Juk jie buvo "geri" ir tada. Ar tas "gerumas" pasižymi kuom nors kitu?

    Parašė Edd
    Dar išvis yra programuojančių WinMob?
    Visi enterpraizo appsų programuotojai kurie dar nepabėgo pas apple ar google. Nes WP7.5 kaip žinia tam visiškai netinkamas, Microsoft nenumatė jokio migracijos kelio, todėl nori ar nenori developeriams ir jų klientams tenka gyvent su WinMob.
    Man ir pačiam vis dar tenka reguliariai tuom užsiimt, nors WinMob nieko naujo nebedarom ir baigiam pabėgt pas iOS ir Androidą.

    Parašė Edd
    Dešimtmečiais prirašyto kodo? Akivaizdu kad nekalbi apie .NET. Nėra jokios prasmės visą ofisą iš naujo perrašyti ant .NET, tuo labiau, kad ofisas yra gan stambus softas, o native nors ir nėra toks modernus ir patogus programavimas, bet visada turės privalumą vykdymo greičio, resursų ir pan. prasme.
    Tai vat kad. Ir tokios prasmės nėra ne tik Microsoft bet ir kitiems.

    Parašė Edd
    Kalbėjau aplamai apie MS programavimą, o ne konkrečiai WP8, o čia matysim, bet faktas tas, kad be native yra ir HTML5/XAML + C#, ko nieko atitinkamo lygio nėra Android, iOS (java - nekas palyginus su XAML + c#,
    Mano nuomone - atvirkščiai. xaml+c# yra nekas palyginus su Androido aplinka.

    Parašė Edd
    HTML5 - galima naudoti phonegap, bet vėlgi nėra tokių patogių toolsų pvz., UI kūrimui). Dėl hemarojaus ir puslapių sunarplioto kodo, šiaip jau gaunasi viskas atvirkščiai c# + XAML užtenka kelių eilučių kodo kad pasiektum tą patį rezultatą kam reikia puslapių sunarplioto kodo su kažkokiu išsigimimu vadinamu "objective-c" ar java parašyti kokiam iOS ar Androidui.
    Toks vaizdas, kad androido ar ios programavimo nesi matęs nė iš tolo.
    Apskritai, tai objective-c nėra mano mėgiama kalba ir iOS UI dizainas totaliai nelankstus (todėl iphone iki šiol turi vis tą patį 3.5" ekraną), bet kad su jais negalima (netgi visai prabangiai) gyvent tai nesuktikčiau. Kas dėl objective-C, tai prie jos trenktumo priprantama lygiai taip pat kaip ir prie c#. Nemažai kas netgi pagauna kablį ir junta malonumą krėsdami visokias specifines obj-c "kiaulystes".
    Jei labai domina mano patirtis - asmeniškai esu sukūręs appsų Windows Phone 7 (Silverlight) ir taip pat esu kūręs primityvių appsų Android (su Java ir phonegap) ir galiu pasakyti, kad nesulyginamai paprasčiau ir greičiau buvo kurti Windows Phone 7. Šiaip aš dar šioje temoje kažkur buvau pateikęs vieno žmogaus slaidus, kur buvo kuriamos vienodos aplikacijos ant Android, iOS ir WP7, bei išvados buvo tokios pačios. Apie Java vs C# - taip pat jau rašiau. Jei pačiam teko naudoti tik geriausiu atveju niekur nebenaudojamą compact framework ar c++ ant kokio seno Visual Studio, tai pasieškok google, daug tokių palyginimų. Beje tas pats intellisense veikia žymiai geriau .NET aplikacijų kūrime. Gal aš nežinau, gal tu man papasakosi kokia yra Microsoft Expression Blend alternatyva kūrimui ant Android? Su juo aš galiu neparašęs nei vienos eilutės kodo susilipdyti bet kokį interfeisą su bet kokios formos kontrolsais, animacijom ar išvis objektams priskirti tam tikrus "behaviours". Visa tai man sugeneruos švarų XML ir galėsiu rašyti kodą neplakdamas jo su kažkokiais UI aprašymais. Gal kažkiek panašus būtų Qt framework (labai nesigilinau), bet ten irgi toolsai palyginti nevykę.

    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Koks drąsus ir greitas rašyti tą ko iš tiesų nežinai: "Techninių problemų nėra".
    Užmušantis argumentas Gerai, kadangi žinai daugiau, tai įdėmiai klausom, kokios gi ten tos techninės problemos išskyrus tai, kad tektų portuot draiverius
    Esmė tame, kad nei tu, nei aš to iš tiesų nežinom. Skirtumas tik tas, kad aš neskubu kažko kategoriškai teigti - gal užtektų tik draiverių, o gal ir ne.

    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Kur tikrai nebuvo "techninių problemų", tai Siri veikimo ant iPhone 4, o čia viskas žymiai sudėtingiau nei atrodo. Dar klausimas kaip veiktų WP8 ant MSM8x55. Be to, developeriai žinos, kad visi jų wp8 appsai veiks kaip turi veikti ir bent kolkas nebus tokių problemų kaip Android.
    Iš kur jie žinos ir ką? Ir kame tos Androido problemos? WP8 jei ką su savim atsineš N skirtingų skiriamųjų gebų ir N skirtingų čipsetų. T.y. bus visos tos pačios "problemos" kaip ir Androido pasaulyje.
    Microsoft jei nori išgyvent tai tiesiog privalo palaikyt tiek masinę pigienų rinką tiek elitinį high endą. Ir tuo pačiu turės visas tas pačias problemas kaip ir Android.
    WP8 bus 3 rezoliucijos, Android yra n+k rezoliucijos ir yra appsai, kurie gali veikti, o gali ir neveikti ant tam tikrų rezoliucijų. Bent jau šiuo metu visi iki šiol sukurti WP appsai veiks ant visų rezoliucijų. Ateity taip, šia prasme WP "vysis" Android.

    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Įvardink ko tau reikėtų ir ko jam trūks? Palyginus su Android, beabejo bus ribotas. Aišku dar daug detalių neatskleidė, pvz., įdomu būtų sužinoti detaliau apie multitaskingą ar SD kortelių palaikymą (iki šiol su visokiais isolated storage buvo perlenkta lazda dar baisiau nei iOS, "didelis saugumas" manęs nedomina, čia gal taikėsi į bukus vartotojus (kaip iOS)).
    Tai kad jie nieko neatskleidė. Iš ko žinant Microsoft įpročius darau išvadą, kad nieko "tooookio" ir nebus, nes slėpti tokius dalykus nėra jokios prasmės. Atvirkščiai - reiktų plačiai skleist, kad developeriai jau imtųsi projektuot savo būsimas aplikacijas. Juk konkurentai nieko to nevogs, kam jiems tie vidiniai WPx pasaulio reikalai?
    Šiaip atskleidė pakankamai daug. Tarkim įvardink ko tau reikėtų ir ko jam trūks pagal tai ką iki šiol atskleidė.

    Komentuoti:


  • a_p
    replied
    Parašė Tomkis Rodyti pranešimą
    gal kas žinote kokias pigias UK sim free mobilių telefonų parduotuves? atėjo laikas pirkti mobilų, nes mano senukas ericsonas vos pulsuoja ir ką patartumėte rinktis tarp GalaxyS2, Sensation XE ar iphone4 ir kodėl? daug nuomuonių esu girdėjęs, dauguma už iphone dėl kainos palaikymo ilgą laiką, mat kiti atpigs labai greitai bei tai, kad valdymas jo pats patogiausias.
    Tai kad visiškai nieko neparašei kam tau tas telefonas, ir ką nori su juom veikt. Ir jei jau daug nuomonių esi girdėjęs, tai kam tau dar daugiau?

    Komentuoti:


  • Tomkis
    replied
    gal kas žinote kokias pigias UK sim free mobilių telefonų parduotuves? atėjo laikas pirkti mobilų, nes mano senukas ericsonas vos pulsuoja ir ką patartumėte rinktis tarp GalaxyS2, Sensation XE ar iphone4 ir kodėl? daug nuomuonių esu girdėjęs, dauguma už iphone dėl kainos palaikymo ilgą laiką, mat kiti atpigs labai greitai bei tai, kad valdymas jo pats patogiausias.

    Komentuoti:


  • a_p
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Graužia nagus dėl Silverlight? Labas rytas, o kas tavo manymu yra XAML + C#?
    Ir kas gi?

    Be palaikančių freimworkų (Sivlerlight vienas iš jų) tai viso labo bevertis bitukų kratinys.

    Čia panašu kad nusimato dar vienas IE6 scenarijus, kada visi patikėjo Microsoft technologijų tęstinumo pažadais, prikepė krūvą intranetinių aplikacijų ir dabar visaip verčiasi per galvą kaip palaikyt to IE6 gyvybę, nes su naujesniu IE niekas nebeveikia. Tokių dar labai nemažai.
    Kadangi naujų Silverlight versijų nebebus, tai visi jo appsam išleisti pinigai skaityk išmesti į balą. Ir visi be galo laimingi ir dėkingi.

    Iš tiesų iš visų tavo kalbų, per visą šią temą panašu kad su MS toolsais tarsi užstrigęs laike, vis kalbi apie tokius dalykus, kurių kažkada gal ir nebuvo arba buvo bet ultimate ar pan. VS versijose, profailinimas, threadai o dar WinMob?
    Na bet juk tokie nuostabūs programavimo tūlzai, juk patys geriausi. Tai jei visokie ten "blogi" Xcode tai turėjo jau nuo pirmųjų versijų palaikančių iOS (o tai buvo ~2008 metai), tai geresni Microsofto tūlzai tai turėjo daryt žymiai geriau? Juk jie buvo "geri" ir tada. Ar tas "gerumas" pasižymi kuom nors kitu?

    Dar išvis yra programuojančių WinMob?
    Visi enterpraizo appsų programuotojai kurie dar nepabėgo pas apple ar google. Nes WP7.5 kaip žinia tam visiškai netinkamas, Microsoft nenumatė jokio migracijos kelio, todėl nori ar nenori developeriams ir jų klientams tenka gyvent su WinMob.

    Man ir pačiam vis dar tenka reguliariai tuom užsiimt, nors WinMob nieko naujo nebedarom ir baigiam pabėgt pas iOS ir Androidą.

    Dešimtmečiais prirašyto kodo? Akivaizdu kad nekalbi apie .NET. Nėra jokios prasmės visą ofisą iš naujo perrašyti ant .NET, tuo labiau, kad ofisas yra gan stambus softas, o native nors ir nėra toks modernus ir patogus programavimas, bet visada turės privalumą vykdymo greičio, resursų ir pan. prasme.
    Tai vat kad. Ir tokios prasmės nėra ne tik Microsoft bet ir kitiems.

    Kalbėjau aplamai apie MS programavimą, o ne konkrečiai WP8, o čia matysim, bet faktas tas, kad be native yra ir HTML5/XAML + C#, ko nieko atitinkamo lygio nėra Android, iOS (java - nekas palyginus su XAML + c#,
    Mano nuomone - atvirkščiai. xaml+c# yra nekas palyginus su Androido aplinka.

    HTML5 - galima naudoti phonegap, bet vėlgi nėra tokių patogių toolsų pvz., UI kūrimui). Dėl hemarojaus ir puslapių sunarplioto kodo, šiaip jau gaunasi viskas atvirkščiai c# + XAML užtenka kelių eilučių kodo kad pasiektum tą patį rezultatą kam reikia puslapių sunarplioto kodo su kažkokiu išsigimimu vadinamu "objective-c" ar java parašyti kokiam iOS ar Androidui.
    Toks vaizdas, kad androido ar ios programavimo nesi matęs nė iš tolo.
    Apskritai, tai objective-c nėra mano mėgiama kalba ir iOS UI dizainas totaliai nelankstus (todėl iphone iki šiol turi vis tą patį 3.5" ekraną), bet kad su jais negalima (netgi visai prabangiai) gyvent tai nesuktikčiau.
    Kas dėl objective-C, tai prie jos trenktumo priprantama lygiai taip pat kaip ir prie c#. Nemažai kas netgi pagauna kablį ir junta malonumą krėsdami visokias specifines obj-c "kiaulystes".

    Koks drąsus ir greitas rašyti tą ko iš tiesų nežinai: "Techninių problemų nėra".
    Užmušantis argumentas Gerai, kadangi žinai daugiau, tai įdėmiai klausom, kokios gi ten tos techninės problemos išskyrus tai, kad tektų portuot draiverius

    Kur tikrai nebuvo "techninių problemų", tai Siri veikimo ant iPhone 4, o čia viskas žymiai sudėtingiau nei atrodo. Dar klausimas kaip veiktų WP8 ant MSM8x55. Be to, developeriai žinos, kad visi jų wp8 appsai veiks kaip turi veikti ir bent kolkas nebus tokių problemų kaip Android.
    Iš kur jie žinos ir ką? Ir kame tos Androido problemos? WP8 jei ką su savim atsineš N skirtingų skiriamųjų gebų ir N skirtingų čipsetų. T.y. bus visos tos pačios "problemos" kaip ir Androido pasaulyje.
    Microsoft jei nori išgyvent tai tiesiog privalo palaikyt tiek masinę pigienų rinką tiek elitinį high endą. Ir tuo pačiu turės visas tas pačias problemas kaip ir Android.

    Apple beje irgi pamažėle turi visas tas pačias problemas. Nes yra iphone3/iphone4/ipad2/ipad3 su jų skirtingais ekranais ir procesoriais beigi ateina iphone5 su panašu kad skirtingu ekrano formatu kam skirtingai nuo kokio androido nepritaikyta nei viena iphone aplikacija. Jie ten vis švaistosi konkrečiom koordinatėm kas pakeitus formatą nebeveikia.

    Dėl JIT ar native įtakos striginėjimui - dėl akivaizdžių dalykų nematau prasmės ginčytis. Pats google buvo kažkur įdėjęs reklaminį filmuką kaip stabdo ant ankstesnės nei 2.2 versijos ir kaip gražiai veikia ant 2.2. Beabejo, jei tu užkimši (nes OS tau leis) atmintį/procesoriaus resursus paleidęs n appsų, tai nepadės nei native, nei JIT, nei dar kažkas, bet jei tokiom pačiom sąlygom vykdysim tą patį appsą ant Android 2.2. ir ankstesnio, rezultatas manau bus aiškus.
    O 2.3 dar mažiau trūkčioja. Ir 4.0 dar mažiau. Nors JIT jau buvo ir niekas radikaliai nepasikeitė.

    Androido tame ir problema, kad vis dar pasitaiko, kad foniniai procesai (kurių visada sukasi dešimtys) kišasi tuo metu kai rodomos animacijos. Kai visokie iOS ar WP7 juos be gailesčio smaugia. Pvz jei iOS esi užsisakai background keep alive servisą (prieinamas tik keliems privilegijuotiems), tai ne dažniau nei kas 10 minučių gausi maksimum 10 sekundžių. Ir tik tada kai OS neveikia kąžko kito. Jei per tą laiką nesusitvarkysi, būsi be ceremonijų nukillintas. Kai androide kokios nors ekrano animacijos metu kažkas laisvai gali susigalvot patikrint paštą ar šeip pasiknist po failinę sistemą ar dar ką. Ir tada bus trūkt. Ne todėl, kad dalvikas lėtas, o todėl, kad už animaciją atsakingo threado eilė "pavairuot" CPU ateis 10 milisekundžių vėliau nei jo reikia.

    4.1 "project butter" atrodo pagaliau animacijų glotnumo ėmėsi rimtai ir padarė tai, ką apple ir microsoft turi jau senai. Pažiūrėsim kiek sėkmingai.

    Įvardink ko tau reikėtų ir ko jam trūks? Palyginus su Android, beabejo bus ribotas. Aišku dar daug detalių neatskleidė, pvz., įdomu būtų sužinoti detaliau apie multitaskingą ar SD kortelių palaikymą (iki šiol su visokiais isolated storage buvo perlenkta lazda dar baisiau nei iOS, "didelis saugumas" manęs nedomina, čia gal taikėsi į bukus vartotojus (kaip iOS)).
    Tai kad jie nieko neatskleidė. Iš ko žinant Microsoft įpročius darau išvadą, kad nieko "tooookio" ir nebus, nes slėpti tokius dalykus nėra jokios prasmės. Atvirkščiai - reiktų plačiai skleist, kad developeriai jau imtųsi projektuot savo būsimas aplikacijas. Juk konkurentai nieko to nevogs, kam jiems tie vidiniai WPx pasaulio reikalai?

    Beje, WP fanatai linksminasi

    Komentuoti:


  • a_p
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Nesakau, kad čia labai gera situacija, bet pažiūrėkim ar ta situacija yra labai bloga palyginus su kokiu Android. Nokia Lumia gaus bent du atnaujinimus: Tango ir 7.8. Plius dar kelis pačios Nokijos - pvz. atnaujinimas su nauju kameros valdymo appsu.
    Tik tie "atnaujinimai" yra tokie visiškai minoriniai.

    Kokia dalis Android telefonų negauna išvis jokių atnaujinimų arba gauna tik vieną? Didelė.
    Kaip antai?
    Be to, visada turi pasirinkimą telefoną pirkt iš normalaus gamintojo kuris rūpinasi savo produktais.

    Na o ten kur google turi įtakos (taip kaip Microsoft), telefonai atnaujinami labai ilgai. Pvz Nexus S geležis yra jau 2 metų senumo, pagal galingumą tokia pati kaip ir WP7 aparatai, išleista su 2.3, gavo major atnaujinimą į 4.0, o dabar gaus major atnaujinimą į 4.1.

    Kas įsigijo dar tik WP7, išvis gavo didelį atnaujinimų kiekį. Dabar dėl programų, didelė dalis naujų programų ir toliau galės veikti ant WP7.8, neveiks tik išskirtinai WP8 subuildintos aplikacijos, pvz., naujos native ar pan.
    O tokių tarp vertų dėmesio neužilgo bus dauguma.

    Vėlgi Androide yra daug appsų, kurie veikia tik tam tikruose telefonuose (nuo hardwaro apribojimų iki OS versijos).
    Pas WP irgi net iki WP8 išėjimo. Visos tos biudžetinės Lumijos irgi daug ko nepaveža.
    Kas dėl Androido, tai jei nenukrypt į visokius 3d žaidimus ir porą specialių atvejų, tai didžioji dauguma telefonų paveža visas aplikacijas, t.y. tikrai nėra ko verkti.

    Taip kad lyginant su Android ne Nexus serijos telefonais nėra ko verkti. Verkti gali tik Nokia, nes nedaug laiko likus iki WP8, jų WP7.5 telefonai tampa nebepatraukliais.
    Tai jei dabartiniams WP7.5 telefonų savininkams nėra ko dejuot, tai kodėl staiga nebepatrauklūs? Koks skirtumas ar pirkai prieš 3 mėnesius ar dabar?

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
    Su trenksmu pristatyta Nokia Lumia (nauja Nokijos verslo kryptis!) jau po pusmečio tapo pasenusia nebepalaikoma sistema.

    Gal jums iš techninės pusės atrodo kitaip, bet man "iš gatvės" tai viskas aišku - pirksi windows telefoną, liksi durniaus vietoje. Ypač turint omeny, kad tokie telefonai dažnai perkami su 2 metų sutartimis.

    Nebepalaikoma OS automatiškai reiškia, kad ir programų jai nebus. Nebus programų - nebus naujų pirkėjų. Užburtas ratas. O Microsoft gražūs pažadai nieko nereiškia (paskelbus apie Windows 7, pažadai buvo lygiai tokie patys).

    Įdomi ta Microsoft strategija
    Nesakau, kad čia labai gera situacija, bet pažiūrėkim ar ta situacija yra labai bloga palyginus su kokiu Android. Nokia Lumia gaus bent du atnaujinimus: Tango ir 7.8. Plius dar kelis pačios Nokijos - pvz. atnaujinimas su nauju kameros valdymo appsu. Kokia dalis Android telefonų negauna išvis jokių atnaujinimų arba gauna tik vieną? Didelė. Kas įsigijo dar tik WP7, išvis gavo didelį atnaujinimų kiekį. Dabar dėl programų, didelė dalis naujų programų ir toliau galės veikti ant WP7.8, neveiks tik išskirtinai WP8 subuildintos aplikacijos, pvz., naujos native ar pan. Vėlgi Androide yra daug appsų, kurie veikia tik tam tikruose telefonuose (nuo hardwaro apribojimų iki OS versijos). Taip kad lyginant su Android ne Nexus serijos telefonais nėra ko verkti. Verkti gali tik Nokia, nes nedaug laiko likus iki WP8, jų WP7.5 telefonai tampa nebepatraukliais.
    O kas per pažadai su Windows 7?

    Komentuoti:


  • c2h5oh
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Šiaip labai tikėtina, kad čia dėl "hardwaro silpnumo", WP8 naudoja nebe Windows CE branduolį. Vargu ar MS vargtų kurdami kažkokias papildomas neaiškias WP7.8 versijas su Windows CE branduoliu, jei būtų nesunkiai galima ant senų lumijų įkišti WP8. Tuo labiau, kad išvis dabar yra labai maža WP rinka ir tokiu būdu tikėti daug išlošti iš atsinaujinančių savo telefonus MS negali.
    Su trenksmu pristatyta Nokia Lumia (nauja Nokijos verslo kryptis!) jau po pusmečio tapo pasenusia nebepalaikoma sistema.

    Gal jums iš techninės pusės atrodo kitaip, bet man "iš gatvės" tai viskas aišku - pirksi windows telefoną, liksi durniaus vietoje. Ypač turint omeny, kad tokie telefonai dažnai perkami su 2 metų sutartimis.

    Nebepalaikoma OS automatiškai reiškia, kad ir programų jai nebus. Nebus programų - nebus naujų pirkėjų. Užburtas ratas. O Microsoft gražūs pažadai nieko nereiškia (paskelbus apie Windows 7, pažadai buvo lygiai tokie patys).

    Įdomi ta Microsoft strategija

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė a_p
    Aš jei ką rašiau ne apie kalbas, bet apie programavimo aplinką. Kas link nuostabių technologijų, tai kas iš tų kalbų, kai Microsoft kasdieną

    kaitalioja savo freimworkus? Pvz, kur šiandien sėdi visi tie, kurie užšoko ant Silverlight traukinio? Graužia nagus, kad vistik nepasirinko HTML5?
    Graužia nagus dėl Silverlight? Labas rytas, o kas tavo manymu yra XAML + C#? HTML5+ yra gerai, bet tai deja tik ateitis, o ne dabartis, nes šiuo metu bent kiek sudėtingesnių appsų mobiliems su juo nepatarčiau kurti. Nebent su kokiu phonegap, su tikslu palaikyti Android, iOS, WP ir tik primityvioms aplikacijoms.

    Parašė a_p
    Pvz, papasakok kaip su tokiu nuostabiu MSVC paprofailinti WinMob applikaciją? Pažiūrėt kaip laike atrodo jos threadų sąveika? Pas tokį xcode ar net androido toolzus tai guli po ranka. Ir buvo nuo pat pradžių. Profailink kiek tik lenda.
    Jau nekalbant apie tokias tragedijas kaip intellisense kuri pastoviai po pusvalandį kuičiasi po projektą (įtin ikvėpia "parsing file 1 of 123456") ir grįžus po kavos pertraukėlės vistiek nieko protingo nepasiūlo. Mes jau senai nusispjovėm ir nusipirkom VisualAssistX kas šiais laikais IDE gamintojui yra totali kapituliavimo deklaracija.
    Iš tiesų iš visų tavo kalbų, per visą šią temą panašu kad su MS toolsais tarsi užstrigęs laike, vis kalbi apie tokius dalykus, kurių kažkada gal ir nebuvo arba buvo bet ultimate ar pan. VS versijose, profailinimas, threadai o dar WinMob? Dar išvis yra programuojančių WinMob?

    Parašė a_p
    Paprastą - taip. Smagumai prasideda tada kai aplikacija pasidaro "nepaprasta" ir kai reikia palaikyti tonas dešimtmečiais prirašyto kodo. Net pats Microsoft tokių savo produktų kaip Ofisas kol kas dar nenumigravo į tas nuostabias naujas technologijas. Kaip manai, kodėl?
    Dešimtmečiais prirašyto kodo? Akivaizdu kad nekalbi apie .NET. Nėra jokios prasmės visą ofisą iš naujo perrašyti ant .NET, tuo labiau, kad ofisas yra gan stambus softas, o native nors ir nėra toks modernus ir patogus programavimas, bet visada turės privalumą vykdymo greičio, resursų ir pan. prasme.

    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Kažkur buvo palyginimai per kiek laiko galima sukurti tokią pačią aplikaciją WP, Android ir iOS, WP variantas buvo sukurtas daug greičiau ir paprasčiau. Taip, galima sakyti, "bet čia juk ne native", bet MS bent duoda pasirinkimą, jei reikia, prašom naudok c, c++ ar kažką kitką native appsų kūrimui.
    Kol kas dar nedavė. Kai išeis WP8, tada pažiūrėsim ką jie ten leis, o ko neleis. Kol kas kiek teko matyt WinRT "native" palaikymą, tai API anaiptol neįkvepia. Sakyčiau "hemarojus" netgi pernelyg švelnus epitetas. Na bet Win programeriai visada buvo hemarojaus mėgėjai ir mielai rašydavo puslapius sunarplioto kodo ten kur kitom platformom pakanka 3 eilučių. Gal jiems patiks.
    Kalbėjau aplamai apie MS programavimą, o ne konkrečiai WP8, o čia matysim, bet faktas tas, kad be native yra ir HTML5/XAML + C#, ko nieko atitinkamo lygio nėra Android, iOS (java - nekas palyginus su XAML + c#, HTML5 - galima naudoti phonegap, bet vėlgi nėra tokių patogių toolsų pvz., UI kūrimui). Dėl hemarojaus ir puslapių sunarplioto kodo, šiaip jau gaunasi viskas atvirkščiai c# + XAML užtenka kelių eilučių kodo kad pasiektum tą patį rezultatą kam reikia puslapių sunarplioto kodo su kažkokiu išsigimimu vadinamu "objective-c" ar java parašyti kokiam iOS ar Androidui.

    Parašė a_p
    Parašė Edd
    Šiaip labai tikėtina, kad čia dėl "hardwaro silpnumo", WP8 naudoja nebe Windows CE branduolį. Vargu ar MS vargtų kurdami kažkokias papildomas neaiškias WP7.8 versijas su Windows CE branduoliu, jei būtų nesunkiai galima ant senų lumijų įkišti WP8. Tuo labiau, kad išvis dabar yra labai maža WP rinka ir tokiu būdu tikėti daug išlošti iš atsinaujinančių savo telefonus MS negali.
    Taigis kad, tai ir yra esminė priežastis. Kiek ten jų parduota? Pora milionų? Ah, screw'em.
    Techninių problemų nėra, yra grynai finansinės, MSM8x55 draiverių portavimas kainuoja pinigus. Kurių microsoft nutarė, kad nepasimoka mokėti. Todėl pažadėjo taip vadinamą 7.8, apie kurią žinoma tik tiek, kad tai bus kitas startscreenas ir tiek.
    Koks drąsus ir greitas rašyti tą ko iš tiesų nežinai: "Techninių problemų nėra". Kur tikrai nebuvo "techninių problemų", tai Siri veikimo ant iPhone 4, o čia viskas žymiai sudėtingiau nei atrodo. Dar klausimas kaip veiktų WP8 ant MSM8x55. Be to, developeriai žinos, kad visi jų wp8 appsai veiks kaip turi veikti ir bent kolkas nebus tokių problemų kaip Android.

    Dėl JIT ar native įtakos striginėjimui - dėl akivaizdžių dalykų nematau prasmės ginčytis. Pats google buvo kažkur įdėjęs reklaminį filmuką kaip stabdo ant ankstesnės nei 2.2 versijos ir kaip gražiai veikia ant 2.2. Beabejo, jei tu užkimši (nes OS tau leis) atmintį/procesoriaus resursus paleidęs n appsų, tai nepadės nei native, nei JIT, nei dar kažkas, bet jei tokiom pačiom sąlygom vykdysim tą patį appsą ant Android 2.2. ir ankstesnio, rezultatas manau bus aiškus.

    Parašė a_p
    Tai kad pagal dabartinius pareiškimus bus taip pat apribotas. Tada visiem MS mėgejams teks laukt WP9, po to WP10 ir t.t.
    Įvardink ko tau reikėtų ir ko jam trūks? Palyginus su Android, beabejo bus ribotas. Aišku dar daug detalių neatskleidė, pvz., įdomu būtų sužinoti detaliau apie multitaskingą ar SD kortelių palaikymą (iki šiol su visokiais isolated storage buvo perlenkta lazda dar baisiau nei iOS, "didelis saugumas" manęs nedomina, čia gal taikėsi į bukus vartotojus (kaip iOS)).

    Komentuoti:


  • a_p
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Šiaip jau pas apple daug daugiau arogancijos nei pas bet ką kitą. Nuo "telefoną laikot ne taip" iki visiško santykių su partneriais susigadinimo (pvz., su Samsung kai iš jo negavo ko norėjo) ar pvz., kai kuriais ne ypač patenkintais JAV operatoriais, kai jie buvo priversti sutikti su neypač palankiom sąlygom sau, kad tik gautų tą iphone, o vėliau paaiškėjo, kad jiems apple numovė paskutines kelnes.
    Bet tai ir radai ką palygint. Kur nuo tavęs visiškai priklausomų verslo partnerių ar klientų "suvedžiojimas ir palikimas", o kur kažkokia ten politiškai nekorektiška frazė ištarta per tiek pat idiotiško "skandalo" aptarimą.

    Va jei Apple pati atidarytų savo telekomą, o visiems dabartiniams iphone/ipad užsuktų upgreidų kranelį, tada galima būtų kalbėt apie panašią aroganciją.

    Kas jau kas, bet MS pagal programavimo toolsus ir technologijas yra labai pažengę tą pripažįsta dauguma, kurie programuoja kažkiek įvairiau ir bandę įvairias technologijas.
    Aš pats ne tik bandžiau, bet ir kiekvieną dieną realiai dirbu su įvairiom technologijom. MSVC šiam momentui yra labiasiai nekenčiama aplinka.

    Pvz, papasakok kaip su tokiu nuostabiu MSVC paprofailinti WinMob applikaciją? Pažiūrėt kaip laike atrodo jos threadų sąveika? Pas tokį xcode ar net androido toolzus tai guli po ranka. Ir buvo nuo pat pradžių. Profailink kiek tik lenda.
    Jau nekalbant apie tokias tragedijas kaip intellisense kuri pastoviai po pusvalandį kuičiasi po projektą (įtin ikvėpia "parsing file 1 of 123456") ir grįžus po kavos pertraukėlės vistiek nieko protingo nepasiūlo. Mes jau senai nusispjovėm ir nusipirkom VisualAssistX kas šiais laikais IDE gamintojui yra totali kapituliavimo deklaracija.

    MS siūlo nuo native programavimo iki XAML + C# ir visiškiems nevykėliams iki HTML5 aplikacijų. Su savo atgyvenusiu ir archaišku objective-c apple gali tik slėptis. Vienintelis apple privalumas galbūt tas, kad jie nelabai progresuoja ir todėl "viską palaiko" bei yra stabilesni.
    Aš jei ką rašiau ne apie kalbas, bet apie programavimo aplinką. Kas link nuostabių technologijų, tai kas iš tų kalbų, kai Microsoft kasdieną kaitalioja savo freimworkus? Pvz, kur šiandien sėdi visi tie, kurie užšoko ant Silverlight traukinio? Graužia nagus, kad vistik nepasirinko HTML5?

    Čia jau nekalbant apie multiplatformiškumą, ką gali šiandien parašyt tuo C#, jei reikia palaikyt ir kitas operacines sistemas? Mono ne atsakymas, jam nėra jokio rimto palaikymo, šiandien jis yra, rytoj gali ir nebūt.

    Sulipdyti interfeisą ir paprastą veikiančią aplikaciją su XAML ar HTML5 yra vienas juokas su MS toolsais.
    Paprastą - taip. Smagumai prasideda tada kai aplikacija pasidaro "nepaprasta" ir kai reikia palaikyti tonas dešimtmečiais prirašyto kodo.

    Net pats Microsoft tokių savo produktų kaip Ofisas kol kas dar nenumigravo į tas nuostabias naujas technologijas. Kaip manai, kodėl?

    Kažkur buvo palyginimai per kiek laiko galima sukurti tokią pačią aplikaciją WP, Android ir iOS, WP variantas buvo sukurtas daug greičiau ir paprasčiau. Taip, galima sakyti, "bet čia juk ne native", bet MS bent duoda pasirinkimą, jei reikia, prašom naudok c, c++ ar kažką kitką native appsų kūrimui.
    Kol kas dar nedavė. Kai išeis WP8, tada pažiūrėsim ką jie ten leis, o ko neleis. Kol kas kiek teko matyt WinRT "native" palaikymą, tai API anaiptol neįkvepia. Sakyčiau "hemarojus" netgi pernelyg švelnus epitetas. Na bet Win programeriai visada buvo hemarojaus mėgėjai ir mielai rašydavo puslapius sunarplioto kodo ten kur kitom platformom pakanka 3 eilučių. Gal jiems patiks.

    Šiaip labai tikėtina, kad čia dėl "hardwaro silpnumo", WP8 naudoja nebe Windows CE branduolį. Vargu ar MS vargtų kurdami kažkokias papildomas neaiškias WP7.8 versijas su Windows CE branduoliu, jei būtų nesunkiai galima ant senų lumijų įkišti WP8. Tuo labiau, kad išvis dabar yra labai maža WP rinka ir tokiu būdu tikėti daug išlošti iš atsinaujinančių savo telefonus MS negali.
    Taigis kad, tai ir yra esminė priežastis. Kiek ten jų parduota? Pora milionų? Ah, screw'em.

    Techninių problemų nėra, yra grynai finansinės, MSM8x55 draiverių portavimas kainuoja pinigus. Kurių microsoft nutarė, kad nepasimoka mokėti. Todėl pažadėjo taip vadinamą 7.8, apie kurią žinoma tik tiek, kad tai bus kitas startscreenas ir tiek.

    O juk dar nesenai iškilmingai žadėjo nuostabų palaikymą, upgreidus ir t.t. Atseit tai darys ne kažkokie ten susmirdę gamintojai, o mes patys! Juk vien todėl visa platforma buvo griežtai apribota vienu čipsetu ir gamintojai turėjo problemų konkuruot. O pasirodė, kad visa tai tušti pažadai.

    Tik pamiršo tai, kad tie pora milionų yra jų karščiausi fanbojai. Ir dauguma pirkdami tas lumijas susisaistė brangiomis 2 metų sutartimis. Ir dabar visiškai pagrįstai jaučiasi "padaryti", forumai pavirto psichologinės savipagalbos klubais.
    Ir ką dabar daryt gamintojams, pvz Nokijai? Ka jiem artimiausius 4 mėnesius pardavinėt? O juk visi užsisakę detales ir užrezervavę konvejerius ilgam į priekį. Todėl WP8 pradės ne tai kad nuo nulio, bet nuo gilaus minuso.

    Net nuleakintas prasčiausių specifikacijų HTC WP8 turi Qualcomm MSM8227 procesorių. Yra net spėlionių, kad kolkas bus lygiagrečiai naudojamas ir WP7.8 pigiausiems modeliams. Beje, vėlgi žymiai absurdiškesnis atvejis buvo su apple, kai norint parduoti daugiau iphone 4s buvo nuspręsta, kad iphone 4 nepalaikys Siri.
    Taip, bet naują iOS jie gavo. Aš nerašau, kad apple balti ir pūkuoti, bet kažkokios ten plepančios tetos neįdėjimas palyginus su Microsoft pokštais yra vaikų žaidimai smėlio dėžėje.

    Kvadratėliai veikia ir lygiai taip pat kaip shortcutai/ikonos iki šiol, aišku gal senesniems žmonėms bus sunkiau perprasti "kur dingo mano start meniu". Šiaip išties MS pasižymi tokiu bruožu, kad daro kažką naujo ir atsisako seno palaikymo (čia taip pas juos praktiškai daugelyje sričių), kartais į tai galima žiūrėti kaip į progresą, o kartais kaip į siekį pasipelnyti (nemanau, kad šis atvejis toks, nes jie kaip tik rizikuoja prarasti kai kuriuos klientus).
    Jie pamiršo, kad tik būtent legacy palaikymas jiem apskritai leido išaugti tokiems dideliems. Verslui nepatinka, kai juos verčia švaistyt pinigus darbuotojų apmokymams. Vartotojams irgi nepatinka pratintis prie kažkokių ten naujų kvadratų kurie desktope apskritai neaišku kam reikalingi.
    Būtent užsidirbti refleksai ir totalus nesidomėjimas "technika" juos iki šiol laikė prikaltus prie windowsų. O dabar kai vistiek reikia persipratinti....

    Aceris? Jis dėl manęs galėtų nieko išvis negaminti. MS tai aišku gal ir nėra gerai. Beje, kaip tau atrodo kur yra didesnis "padarymas" ar tai kad google įsigijo motorolą, ar tai kad MS pristatė savo tabletą?
    Ir kas iš to motorolos įsigijimo išskyrus tai, kad dabar Google ir juos gins Motorolos patentais? Ką tokio motorola gauna iš google ko negauna kiti? Va net sekanti nexus tabletą irgi gamins Asus, o ne Motorola.
    MS beje priedo prie visko dar irgi galima sakyt "įsigijo" Nokia ir Zune Phone ne už kalnų. Viena pati Nokia atrodo kad ilgai nebetemps.

    Kas dėl Android pastriginėjimų, tai viskas susideda ir teigti, kad "nutinka anaiptol ne dėl virtualios mašinos "lėtumo"" nereiktų, nes tai neabejotinai irgi turi įtakos. Net tavo paties minėtas JIT atsiradimas nuo 2.2 versijos pagerino situaciją. O šiaip beabejo visų resursų skirstymas yra svarbiausias, iOS ir WP jie skirstomi kiek "šykščiau" nei Androide, todėl ten ir nėra striginėjimų, bet kartu dėl visokių apribojimų ir nėra tokio plataus funkcionalumo kaip Androide.
    Situaciją pagerino anaiptol ne JIT, kai reikia užtikrinti stabilius 60 kadrų per sekundę labiau ima žaisti tiksli procesų "choreografija" beigi visokie triukai su GPU. Pvz pakanka, kad koks nors foninis procesas nelaiku sugalvotų ką nors įrašyt į flashą ir turim "trūkt". Nors procesorius tuo metu galbūt nieko ir neveikia.

    Pvz iPhone toks "greitas" ir "šilkinis" ne todėl, kad visas "natyvinis" (iš objective-C kaip žinia patampa eilinė C), o todėl, kad atiderintas iki blizgesio. Jei netyčiom iškrenti iš atiderinto scenarijaus (savaime nedarydamas nieko blogo) tai pamatai tikrą greitį. Viskas ima trūkčioti, iš "greičio" lieka tik prisiminimas.

    Optimizavimas yra brangus užsiėmimas ir labai susijęs su konkrečiu hardwaru. Todėl nenuostabu, kad Google pati nedarydama hardwaro tiek daug kaip apple neinvestuoja į androido pritaikymą konkrečios GPU/CPU kombinacijos įpatybėms, o kiniečiai iki šiol nepasižymėjo įtin dideliu dėmesiu "smulkmenoms". Tai didelis Google pasirinkto development modelio trūkumas, jie turbūt viliasi, kad gelžies greitis ilgainiui pats savaime išspręs problemas.

    Dabartiniai WP telefonai manęs nedomino vien dėl to savo pernelyg didelio primityvumo ir pernelyg didelių apribojimų visose srityse, blogiau už iOS ir visai nesvarbu kad jis greitas/nestabdo ar pan. Negana to ir pats hardwaras jau atgyvenęs palyginus su Android. Aišku WP8 jau atrodo daug rimčiau.
    Tai kad pagal dabartinius pareiškimus bus taip pat apribotas. Tada visiem MS mėgejams teks laukt WP9, po to WP10 ir t.t.

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė pauliaK Rodyti pranešimą
    Microsoft Surface pricing said to be $599 for Windows RT, $999 for Windows 8 Pro models

    Jeigu išties tokios kainos bus, lengva labai nebus. 599 už 32GB ARM kaip ir ok, bet 999 už Pro tai taip optimistiškai. Bus matyt kaip seksis, gal nereikės HP, Blackberry ir pan. gamintojų keliu eiti ir po pusmečio/metų žemiau savikainos pardavinėti
    Tikiuosi suvoki, kad Pro versija turi analogišką hardwarą ultrabukams, kurie tiek ir kainuoja? Pro versija galės vykdyti visas senas windows aplikacijas. Abejoju, kad MS prikeps tų tabletų labai daug, kolkas išvis kalbėjo apie platinimą tik per MS parduotuves.

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė a_p
    Apple irgi nėra balti ir pūkuoti, bet tokios arogancijos sau kol kas dar neleidžia.
    Šiaip jau pas apple daug daugiau arogancijos nei pas bet ką kitą. Nuo "telefoną laikot ne taip" iki visiško santykių su partneriais susigadinimo (pvz., su Samsung kai iš jo negavo ko norėjo) ar pvz., kai kuriais ne ypač patenkintais JAV operatoriais, kai jie buvo priversti sutikti su neypač palankiom sąlygom sau, kad tik gautų tą iphone, o vėliau paaiškėjo, kad jiems apple numovė paskutines kelnes.

    Parašė a_p
    Norit programuot? Štai jum prabangus Xcode, nemokamas. Ir nuo senų laikų su tokiu funkcionalumu apie kurį develperiams su MSVC tekdavo tik pasvajot.
    Kas jau kas, bet MS pagal programavimo toolsus ir technologijas yra labai pažengę tą pripažįsta dauguma, kurie programuoja kažkiek įvairiau ir bandę įvairias technologijas. MS siūlo nuo native programavimo iki XAML + C# ir visiškiems nevykėliams iki HTML5 aplikacijų. Su savo atgyvenusiu ir archaišku objective-c apple gali tik slėptis. Vienintelis apple privalumas galbūt tas, kad jie nelabai progresuoja ir todėl "viską palaiko" bei yra stabilesni. Sulipdyti interfeisą ir paprastą veikiančią aplikaciją su XAML ar HTML5 yra vienas juokas su MS toolsais. Kažkur buvo palyginimai per kiek laiko galima sukurti tokią pačią aplikaciją WP, Android ir iOS, WP variantas buvo sukurtas daug greičiau ir paprasčiau. Taip, galima sakyti, "bet čia juk ne native", bet MS bent duoda pasirinkimą, jei reikia, prašom naudok c, c++ ar kažką kitką native appsų kūrimui. Čia šiaip palyginimas c# ir javos, su gražia lentele kas ką palaiko ir ko nepalaiko:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...Sharp_and_Java

    Gaila aišku, kad .NET frameworkas taip ir niekad normaliai ant įvairių platformų nebuvo palaikomas, nes java būtų išstumta, bet MS matyt nelabai norėjo, kad ant linuxo veiktų .NET aplikacijos, o visokie MONO frameworkai deja labai atsilieka nuo gan sparčiai besivystančio .NET.

    Parašė a_p
    Ką daro m$? Ogi sako F U, suskiškit savo šviežiai nusipirktas lumias kur tik norit, WP8 softas ant jų neveiks. Ir jiem nė motais, kad pvz JAV tie telefonai perkami su 2 metų kontraktais.
    Argumentas dėl "hardwaro silpnumo" visiškai neįtikina, tai reikštų, kad WP8 nebus lowendo. O jis juk tikrai bus ir pagal greitį maždaug panašus į dabartinius WP7 telefonus.
    Šiaip labai tikėtina, kad čia dėl "hardwaro silpnumo", WP8 naudoja nebe Windows CE branduolį. Vargu ar MS vargtų kurdami kažkokias papildomas neaiškias WP7.8 versijas su Windows CE branduoliu, jei būtų nesunkiai galima ant senų lumijų įkišti WP8. Tuo labiau, kad išvis dabar yra labai maža WP rinka ir tokiu būdu tikėti daug išlošti iš atsinaujinančių savo telefonus MS negali. Net nuleakintas prasčiausių specifikacijų HTC WP8 turi Qualcomm MSM8227 procesorių. Yra net spėlionių, kad kolkas bus lygiagrečiai naudojamas ir WP7.8 pigiausiems modeliams. Beje, vėlgi žymiai absurdiškesnis atvejis buvo su apple, kai norint parduoti daugiau iphone 4s buvo nuspręsta, kad iphone 4 nepalaikys Siri.

    Parašė a_p
    Vartotojams irgi kiša per gerklę tuos kvadratėlius kurie kiek žinau niekaip neišjungiami. O ir kaip nors išjungus be start mygtuko toli nenuvažiuosi. O jei jau reikia keist refleksus, tai automatiškai kyla klausimas, kad gal vertėtų persikraustyt į kokį OSX ar net linux'a, kurie nuo W7 skiriasi mažiau nei W8.
    Kvadratėliai veikia ir lygiai taip pat kaip shortcutai/ikonos iki šiol, aišku gal senesniems žmonėms bus sunkiau perprasti "kur dingo mano start meniu". Šiaip išties MS pasižymi tokiu bruožu, kad daro kažką naujo ir atsisako seno palaikymo (čia taip pas juos praktiškai daugelyje sričių), kartais į tai galima žiūrėti kaip į progresą, o kartais kaip į siekį pasipelnyti (nemanau, kad šis atvejis toks, nes jie kaip tik rizikuoja prarasti kai kuriuos klientus).

    Parašė a_p
    OEM'us irgi tik ką "padarė", pastarieji net neslepia savo nepasitenkinimo, kas pakankamai retai pasitaiko.
    Aceris? Jis dėl manęs galėtų nieko išvis negaminti. MS tai aišku gal ir nėra gerai. Beje, kaip tau atrodo kur yra didesnis "padarymas" ar tai kad google įsigijo motorolą, ar tai kad MS pristatė savo tabletą?

    Kas dėl Android pastriginėjimų, tai viskas susideda ir teigti, kad "nutinka anaiptol ne dėl virtualios mašinos "lėtumo"" nereiktų, nes tai neabejotinai irgi turi įtakos. Net tavo paties minėtas JIT atsiradimas nuo 2.2 versijos pagerino situaciją. O šiaip beabejo visų resursų skirstymas yra svarbiausias, iOS ir WP jie skirstomi kiek "šykščiau" nei Androide, todėl ten ir nėra striginėjimų, bet kartu dėl visokių apribojimų ir nėra tokio plataus funkcionalumo kaip Androide.

    Parašė NIR_Rimc
    Su naujausiais kompiuteriais iš paskos suspėja tik Microsoft, ir Windows 8 stebina savo sparta, mobiliesiems vejantis tuos pačius kompiuterius, susidaro keistas įspūdis, kad telefonų pasaulyje Windows Phone greičiausiai bus tokie pat neišvengiami. Ypač realiai neseniai išbandžius WP telefonus, kurie savo sparta iš Android su iPhone kartu sudėtų palieka tik tuščią vietą!
    Dabartiniai WP telefonai manęs nedomino vien dėl to savo pernelyg didelio primityvumo ir pernelyg didelių apribojimų visose srityse, blogiau už iOS ir visai nesvarbu kad jis greitas/nestabdo ar pan. Negana to ir pats hardwaras jau atgyvenęs palyginus su Android. Aišku WP8 jau atrodo daug rimčiau.

    Komentuoti:


  • NIR_Rimc
    replied
    Parašė 99 Rodyti pranešimą
    Čia norėčiau paprieštarauti, mano kuklia nuomone, dabar ir dar netolimoje ateityje svarbiausias kriterijus, ypač išmaniųjų telefonų segmente, yra ir bus akumuliatorius.
    Parašė a_p Rodyti pranešimą
    Visai be reikalo, pasigilint į techninius dalykus kartais net labai verta.

    Tenka pakartot dar kartą: tie "pastriginėjimai" nutinka anaiptol ne dėl virtualios mašinos "lėtumo". Priežastys visai kitur ir net viską nukovertavus į C ar C++ tie "pastriginėjimai" niekur neprapultų.
    Seip cia ne mano nuomone, as idejau teksta tik is http://www.topzone.lt/c-sharp-jei-mi...google-android

    Komentuoti:


  • pauliaK
    replied
    Microsoft Surface pricing said to be $599 for Windows RT, $999 for Windows 8 Pro models

    Jeigu išties tokios kainos bus, lengva labai nebus. 599 už 32GB ARM kaip ir ok, bet 999 už Pro tai taip optimistiškai. Bus matyt kaip seksis, gal nereikės HP, Blackberry ir pan. gamintojų keliu eiti ir po pusmečio/metų žemiau savikainos pardavinėti

    Komentuoti:


  • 99
    replied
    Parašė NIR_Rimc Rodyti pranešimą
    Sparta šiandien yra pats svarbiausias kriterijus mobiliajame aparate...
    Čia norėčiau paprieštarauti, mano kuklia nuomone, dabar ir dar netolimoje ateityje svarbiausias kriterijus, ypač išmaniųjų telefonų segmente, yra ir bus akumuliatorius.

    Komentuoti:


  • a_p
    replied
    Parašė NIR_Rimc Rodyti pranešimą
    Labai nesigilinsiu į techninius dalykus. Esmė: Android source kodas buvo išverstas į C# kalbą, kadangi jis tapo nepriklausomas nuo Java, tai nepriklausomas ir nuo Java Dalvik virtualios mašinos, kurią teste pakeitė žymiai pažangesnė Mono VM. Testų rezultatai apačioje.Senesnės Android versijos perrašytos su C# veikė apie 8 kart greičiau, o naujausia Android 4.0 su testu susitvarkė net +20 kartų sparčiau! Kas mus veda prie elementarios išvados: Android = šūds. Tikrai, užtenka pasižiūrėti Samsung Galaxy S3 pristatymą, turime 4 branduolių telefoną su 1GB ram, o tas akivaizdžiai net per tas kelias demonstracijos minutes pastrigo ne kartą.
    Visai be reikalo, pasigilint į techninius dalykus kartais net labai verta.

    Tenka pakartot dar kartą: tie "pastriginėjimai" nutinka anaiptol ne dėl virtualios mašinos "lėtumo". Priežastys visai kitur ir net viską nukovertavus į C ar C++ tie "pastriginėjimai" niekur neprapultų.

    Komentuoti:


  • NIR_Rimc
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Kad pats Androidas šiaip yra stabdis, nesiginčysiu, nors su naujausiu hardwaru jis beveik nestabdo. Tačiau šiame video rodo ne perprogramuotą Androidą, o ant pačio Androido vykdomas programas parašytas su C++, C# ir Java. Greičiausiai veikia C++ variantas, tada eina C# (mono) ir tada lėčiausiai - java.
    http://blog.xamarin.com/2012/05/01/android-in-c-sharp/

    http://www.topzone.lt/c-sharp-jei-mi...google-android

    C Sharp: Jei Microsoft būtų rašęs Google Android…

    Internete pasirodė įdomus Android bandymas. Grupelė žmonių sumanė Android OS perrašyti C# kalba ir palyginti ją su originaliu Google Java variantu. Rezultatai nustebino.

    One crazy idea that the team had at that dinner was to translate Android’s source code to C#. Android would benefit from C# performance features like structures, P/Invoke, real generics and our more mature runtime.

    What if we could swap out Java with faster C# and get rid of various Dalvik limitations in the process? Could we create an Android phone completely free of Java, and free of the limitations of the Dalvik VM?

    We decided it was crazy enough to try. So we started a small skunkworks project with the goal of doing a machine translation of Android from Java to C#. We called this project XobotOS. [xamarin]

    Labai nesigilinsiu į techninius dalykus. Esmė: Android source kodas buvo išverstas į C# kalbą, kadangi jis tapo nepriklausomas nuo Java, tai nepriklausomas ir nuo Java Dalvik virtualios mašinos, kurią teste pakeitė žymiai pažangesnė Mono VM. Testų rezultatai apačioje.Senesnės Android versijos perrašytos su C# veikė apie 8 kart greičiau, o naujausia Android 4.0 su testu susitvarkė net +20 kartų sparčiau! Kas mus veda prie elementarios išvados: Android = šūds. Tikrai, užtenka pasižiūrėti Samsung Galaxy S3 pristatymą, turime 4 branduolių telefoną su 1GB ram, o tas akivaizdžiai net per tas kelias demonstracijos minutes pastrigo ne kartą.

    Sparta šiandien yra pats svarbiausias kriterijus mobiliajame aparate, ne tik spartų telefoną naudoti maloniau, bet +20 kartų sparčiau atlikta užduotis +20 kartų trumpiau apkrauna procesorių, tas mažiau kaista, mažiau sunaudoja akumuliatoriaus resursų, yra žymiai efektyviau išnaudojimas. Kas leidžia gaminti ne tik spartesnius, bet ŽYMIAI mažesnius, lengvesnius, ilgau veikiančius ir pigesnius telefonus. Deja, ne Google atveju, kurie vis dar propaguoja Java…
    Aš nedidelis mėgėjas programuoti, nors teko išbandyti tiek C/C++ studijuojant VGTU, tiek mokytis Java perėjus VU. Įspūdis liko tas pats, Java galbūt gerai seniems grabams, nes primityviam lygyje galbūt yra lankstesnis variantas. Deja, pagrindinė problema, kad technologijos tobulėja dienomis, vis mažiau kam rūpi primityvūs sprendimai. Su naujausiais kompiuteriais iš paskos suspėja tik Microsoft, ir Windows 8 stebina savo sparta, mobiliesiems vejantis tuos pačius kompiuterius, susidaro keistas įspūdis, kad telefonų pasaulyje Windows Phone greičiausiai bus tokie pat neišvengiami. Ypač realiai neseniai išbandžius WP telefonus, kurie savo sparta iš Android su iPhone kartu sudėtų palieka tik tuščią vietą!

    Paskutinis taisė NIR_Rimc; 2012.06.22, 10:19.

    Komentuoti:

Working...
X