Parašė Edd
Rodyti pranešimą
Be palaikančių freimworkų (Sivlerlight vienas iš jų) tai viso labo bevertis bitukų kratinys.
Čia panašu kad nusimato dar vienas IE6 scenarijus, kada visi patikėjo Microsoft technologijų tęstinumo pažadais, prikepė krūvą intranetinių aplikacijų ir dabar visaip verčiasi per galvą kaip palaikyt to IE6 gyvybę, nes su naujesniu IE niekas nebeveikia. Tokių dar labai nemažai.
Kadangi naujų Silverlight versijų nebebus, tai visi jo appsam išleisti pinigai skaityk išmesti į balą. Ir visi be galo laimingi ir dėkingi.
Iš tiesų iš visų tavo kalbų, per visą šią temą panašu kad su MS toolsais tarsi užstrigęs laike, vis kalbi apie tokius dalykus, kurių kažkada gal ir nebuvo arba buvo bet ultimate ar pan. VS versijose, profailinimas, threadai o dar WinMob?
Dar išvis yra programuojančių WinMob?
Man ir pačiam vis dar tenka reguliariai tuom užsiimt, nors WinMob nieko naujo nebedarom ir baigiam pabėgt pas iOS ir Androidą.
Dešimtmečiais prirašyto kodo? Akivaizdu kad nekalbi apie .NET. Nėra jokios prasmės visą ofisą iš naujo perrašyti ant .NET, tuo labiau, kad ofisas yra gan stambus softas, o native nors ir nėra toks modernus ir patogus programavimas, bet visada turės privalumą vykdymo greičio, resursų ir pan. prasme.
Kalbėjau aplamai apie MS programavimą, o ne konkrečiai WP8, o čia matysim, bet faktas tas, kad be native yra ir HTML5/XAML + C#, ko nieko atitinkamo lygio nėra Android, iOS (java - nekas palyginus su XAML + c#,
HTML5 - galima naudoti phonegap, bet vėlgi nėra tokių patogių toolsų pvz., UI kūrimui). Dėl hemarojaus ir puslapių sunarplioto kodo, šiaip jau gaunasi viskas atvirkščiai c# + XAML užtenka kelių eilučių kodo kad pasiektum tą patį rezultatą kam reikia puslapių sunarplioto kodo su kažkokiu išsigimimu vadinamu "objective-c" ar java parašyti kokiam iOS ar Androidui.
Apskritai, tai objective-c nėra mano mėgiama kalba ir iOS UI dizainas totaliai nelankstus (todėl iphone iki šiol turi vis tą patį 3.5" ekraną), bet kad su jais negalima (netgi visai prabangiai) gyvent tai nesuktikčiau.
Kas dėl objective-C, tai prie jos trenktumo priprantama lygiai taip pat kaip ir prie c#. Nemažai kas netgi pagauna kablį ir junta malonumą krėsdami visokias specifines obj-c "kiaulystes".
Koks drąsus ir greitas rašyti tą ko iš tiesų nežinai: "Techninių problemų nėra".
Kur tikrai nebuvo "techninių problemų", tai Siri veikimo ant iPhone 4, o čia viskas žymiai sudėtingiau nei atrodo. Dar klausimas kaip veiktų WP8 ant MSM8x55. Be to, developeriai žinos, kad visi jų wp8 appsai veiks kaip turi veikti ir bent kolkas nebus tokių problemų kaip Android.
Microsoft jei nori išgyvent tai tiesiog privalo palaikyt tiek masinę pigienų rinką tiek elitinį high endą. Ir tuo pačiu turės visas tas pačias problemas kaip ir Android.
Apple beje irgi pamažėle turi visas tas pačias problemas. Nes yra iphone3/iphone4/ipad2/ipad3 su jų skirtingais ekranais ir procesoriais beigi ateina iphone5 su panašu kad skirtingu ekrano formatu kam skirtingai nuo kokio androido nepritaikyta nei viena iphone aplikacija. Jie ten vis švaistosi konkrečiom koordinatėm kas pakeitus formatą nebeveikia.
Dėl JIT ar native įtakos striginėjimui - dėl akivaizdžių dalykų nematau prasmės ginčytis. Pats google buvo kažkur įdėjęs reklaminį filmuką kaip stabdo ant ankstesnės nei 2.2 versijos ir kaip gražiai veikia ant 2.2. Beabejo, jei tu užkimši (nes OS tau leis) atmintį/procesoriaus resursus paleidęs n appsų, tai nepadės nei native, nei JIT, nei dar kažkas, bet jei tokiom pačiom sąlygom vykdysim tą patį appsą ant Android 2.2. ir ankstesnio, rezultatas manau bus aiškus.
Androido tame ir problema, kad vis dar pasitaiko, kad foniniai procesai (kurių visada sukasi dešimtys) kišasi tuo metu kai rodomos animacijos. Kai visokie iOS ar WP7 juos be gailesčio smaugia. Pvz jei iOS esi užsisakai background keep alive servisą (prieinamas tik keliems privilegijuotiems), tai ne dažniau nei kas 10 minučių gausi maksimum 10 sekundžių. Ir tik tada kai OS neveikia kąžko kito. Jei per tą laiką nesusitvarkysi, būsi be ceremonijų nukillintas. Kai androide kokios nors ekrano animacijos metu kažkas laisvai gali susigalvot patikrint paštą ar šeip pasiknist po failinę sistemą ar dar ką. Ir tada bus trūkt. Ne todėl, kad dalvikas lėtas, o todėl, kad už animaciją atsakingo threado eilė "pavairuot" CPU ateis 10 milisekundžių vėliau nei jo reikia.
4.1 "project butter" atrodo pagaliau animacijų glotnumo ėmėsi rimtai ir padarė tai, ką apple ir microsoft turi jau senai. Pažiūrėsim kiek sėkmingai.
Įvardink ko tau reikėtų ir ko jam trūks? Palyginus su Android, beabejo bus ribotas. Aišku dar daug detalių neatskleidė, pvz., įdomu būtų sužinoti detaliau apie multitaskingą ar SD kortelių palaikymą (iki šiol su visokiais isolated storage buvo perlenkta lazda dar baisiau nei iOS, "didelis saugumas" manęs nedomina, čia gal taikėsi į bukus vartotojus (kaip iOS)).
Beje, WP fanatai linksminasi
Comment