Skaitytojai, kurie sieja Hitlerio pavardę tik su Trečiojo reicho fiureriu, bus nustebinti. Hitleris, bet Williamas, buvo Amerikos armijos karys. Didvyrio statusą pasiekė eidamas itin vingiuotu keliu: nuo fiurerio mylimo brolėno iki... renegato.
„Sveikiname jus armijos gretose, pone Hitleri. Esu Hessas“, - JAV naujokų verbavimo tarnybos karininkas paspaudė ranką 33 metų vyriškiui, stojančiam į karo laivyną. Kitą dieną daugelis Amerikos dienraščių pirmame puslapyje skelbė: „Hitleris ir Hessas vienijasi kovai prieš... Hitlerį ir Hessą.“
Didysis atradimas, žinoma, buvo ne Adolfas, o Williamas Patrickas Hitleris, maištingas Trečiojo reicho fiurerio brolėnas, kuris ilgai ieškojo savo vietos gyvenime, kol galų gale tapo jankiu. Dėl to, kad būtų priimtas į Amerikos armiją, jis 1942 metais kreipėsi į prezidentą Frankliną Delano Rooseveltą. Šis ilgai dvejojo, bet galop nusprendė numoti ranka į „tamsią“ Hitlerio praeitį. FTB patikrino kandidato biografiją ir pripažino ją „švaria“.
Propagandos požiūriu tai buvo šūvis ne į dešimtuką, o į pačią Adolfo Hitlerio širdį. Ir į Williamo tėvo, Aloiso Hitlerio jaunesniojo, širdį. Jo jaunesnysis sūnus Heinzas mirė sovietų lageryje kaip tikras fašistinis didvyris (ten pateko per „Barbarosos“ operaciją), o Williamas tapo renegatu.
(...)
2002 metais pasaulį apskriejo sensacija. Du belgų žurnalistai - Marcas Vermeerenas ir Jeanas Paulis Muldersas - paskelbė, kad jiems pavyko nustatyti 39 gyvus Adolfo Hitlerio giminaičius. Sekliai mynė ant kulnų tiems asmenims ir stengėsi sugriebti kokį nors daiktą, ant kurio „kandidatai“ būtų palikę savo DNR. Daugiausia, net trisdešimt šeši žmonės, susiję giminystės ryšiais su fiureriu, iki šiol gyvena Austrijos Valdfirtelio regione, kur gimęs tironas.
Ypač daug susidomėjimo sulaukė informacija, kad trys Long Ailendo (Niujorkui artimiausia vietovė) gyventojai - Alexas Adolfas, Brianas ir Lewisas - Adolfo Hitlerio brolėno Williamo Patricko Stuart-Houstono sūnūs. Jie ramiai gyvena vandenyno pakrantėje, žiniasklaidos vengia kaip ugnies ir nemini liūdnai pagarsėjusio dėdės. Pažymėtina, kad nė vienas jų neturi vaikų - neva nusprendė neperduoti ateinančioms kartoms Adolfo Hitlerio genų. Galbūt Williamo sūnų bevaikystės priežastys visai kitos, bet žiniasklaida mielai perka šią teoriją.
Vadinasi, Hitleris ne tik karo nusikaltėlis, bet ir... Antrojo pasaulinio karo didvyris, liejęs kraują per kovas su Trečiuoju reichu.
(...)
1947 metais Williamas vedė savo didžiąją meilę Phyllis Jean-Jacques, su kuria susipažino dar ikikarinėje Vokietijoje. Įsimylėjėliai susirašinėjo daugiau kaip dešimt metų, kol pagaliau susituokė. Jų vyriausiasis sūnus (dabar - 61 metų socialinis darbuotojas) gavo du krikšto vardus: Alexanderis ir Adolfas - neabejotinai garsiausiam iš Hitlerių pagerbti. Iš keturių Williamo ir Phyllis palikuonių nebėra tik 1957 metais gimusio Howardo - žuvo per automobilio avariją būdamas 32-ejų. Istorinių sensacijų mėgėjams gal tiks informacija, kad buvo Iždo departamento specialusis agentas, dirbo kriminaliniame skyriuje, atsakingame už pajamų kontrolę ir mokesčių rinkimą. Vykdė tyrimus dėl pinigų plovimo Niujorke.
Kiti Williamo sūnūs gyvena Long Ailende. Jis pats mirė 1987 metais ir buvo palaidotas vietos kapinėse greta motinos Bridget. 2004-aisiais šalia atgulė ir Phyllis.
Tuo lyg ir baigiasi Adolfo Hitlerio brolėno istorija, bet gali būti, kad jo gyvenimas vis dar slepia neatskleistų dalykų. Neseniai viena redakcija kreipėsi į BtSU, Vokietijos valstybinį archyvą, saugantį Stasi dokumentus, ir paprašė leisti susipažinti su ataskaitomis, kurias rašė VDR saugumiečiai, tyrę Adolfo Hitlerio šeimą. Leidimą atsisakyta duoti motyvuojant tuo, kad fiurerio palikuonių klausimas dar negali būti išsamiai pateiktas. Tyrimas tęsiamas...
Comment