Negirdėtas man aliejaus tiekimo vamzdynas apskritai kaip dalykas. Ar pasaulyje yra tokių projektų? Kalbama apie keliū šimtų kilometrų vamzdyną nuo Ukrainos sienos iki Gdansko.
Negirdėtas man aliejaus tiekimo vamzdynas apskritai kaip dalykas. Ar pasaulyje yra tokių projektų? Kalbama apie keliū šimtų kilometrų vamzdyną nuo Ukrainos sienos iki Gdansko.
Pas ką bare alaus vamzdis tiesiai iš daryklos, o pas ką restorane aliejus tiesiai iš Ukrainos vamzdžio
Negirdėtas man aliejaus tiekimo vamzdynas apskritai kaip dalykas. Ar pasaulyje yra tokių projektų? Kalbama apie keliū šimtų kilometrų vamzdyną nuo Ukrainos sienos iki Gdansko.
Įsivaizduoju bajerį.
Vandenį, dujas, elektrą tai tiekia.
Galėtų dar ir pieną, mėsą, sviestą, kiaušinius, jei užsisakai kokį planą minimum, optimum, etc.
Automatiškai pasipildytų šaldytuvas.
Gal ir skirtingų brand'ų alų iš vietinių daryklų
Na, ir nereiktų kurjerių, vamzdynais ateitų viskas nuo hamburgerio iki laiško
Jau skaičiau apie regionus ir su nerimu laukiau kaip apibūdins Baltijos šalis. Tiesą sakant, turėjau baimę, kad tas dvi Baltijos valstybes apibūdins panašiai kaip Latviją. Tai galėjo ir visokias savižudybes paminėt, ir emigracijas, ar kokias nors urbanistikos bėdas su užparkuotom pievom ir bendrabučiais Senamiestyje, 1980-ųjų Vilniaus troleibusais (nu ok, gal urbanistika ne visiems taip įdomu).
Nustebino, kad į tą patį regioną sudėtos šalys apibūdintos taip kontrastingai. Autorius Lietuvą mėgsta, protingi žmonės, kaip ir fainai viskas ir pan., o Latvijos atvirkščiai, nemėgsta, esą "Riga is most inhospitable city in Europe" ir pan.
Nors mėgsta jis ir Višegradą. Lietuva, aišku, stipriai su tuo Višegradu yra susijusi (per ATR). Tai tas Lietuvos šioks toks višegradiškumas Baltijos šalių kontekste turėjo patikti.
Nustebino gal kad mėgsta Vengriją. Nors man irgi Vengrija kažkuo patinka, kad įdomus maistas, vynas ir kad nemažai išradimų (vitaminai ABCD, rubikas, gomboc figūra ir t.t.), taip pat ir urbanistika (išskyrus komiblokų rajonus, kurie primena mūsų vidutinių miestų komiblokų rajonus). Nepatinka jų polinkis į izoliacionizmą, iš to sekantis žemesnis nei galėtų būti ekonominis potencialas, diktatūros požymiai.
Ačiū, užteko pamatyti Albaniją vadinant slavais ir įrodinėjant, kad slavai artimiausi būtent genetiškai
Yra ir tokių, kurie vadina albanus tiurkais, nes Albanijoje yra mečečių. Albanų kalba iš tikrųjų yra unikali indoeuropietiška, o anksčiau ten gyveno indoeuropiečiai ilyrai, kurių kalba išnyko.
Šiaip Lietuva labai lengvai galėtų būti penktąja Višegrado nare. Kultūrinis panašumas labai ryškus, per Lenkiją, o artimesnės kultūriškai tautos už lenkus mums nėra (net latviai būtų tik 2 vietoje).
Estija kultūriškai visada buvo kaip ir suomiai - prie Skandinavijos.
O Latvija tai yra kultūrų susikirtimo taškas - Centrinės Europos (Višegrado), Skandinavijos ir ortodoksinės Rytų Europos (rusija), dar plius su ryškiu vokiečių palikimu. Latviją labai sunku priskirti prie kaimynų, nes ji išsiskiria iš visų. Beje, kas dėl vokiečių palikimo - labai gaila, kad vokiškas ordnungas netapo Latvijos kultūrine tradicija. Lietuvoje ordnungo žymiai daugiau, nei Latvijoje.
Suintrigavo, kad vokiečių nemato kaip Vakarų Europos dalies. Iš tikrųjų, Vokietijoje jaučiasi kažkoks "Slavic vibe", tik niekaip nesugebu to intuityvaus pojūčio iškristalizuoti į žodžius, KUO būtent Vokietija kitokia.
EDIT: atėjo į galvą Dugino teorija apie jūrines vs. kontinentines kultūras... Nesinori prasidėti su visokiais duginais, bet gal tikrai Vakarų Europa - tai kažkada plačias kolonijas turėjusi "jūrinė" Europa, o Vokietija kartu su slavais buvo orientuota į kontinentą, kas ir paliko kultūrinį "štampą"? Kaip beje ir Osmanai (turkų mentalitete, nepaisant kitos religijos, irgi jaučiasi panašus vaibas, beje labai ryškiai skiriantis juos nuo arabų).
Žinau, kad jis dalyvauja vatinėje medijoje, bet ar tame, dėl kainos, tiesos nėra? Ypač kai dabar Vilkai turėjo problemų su ginklo užsikirtimu (slovėnai, tikriausiai, kitą bokštelį būtu naudoję, gal originalą).
Comment