Aš visados sulos stiklainiuka dedu ant žemės, gaila šiemet neradau gerų klevų kad bėgtų sula, kaip tik dabar esu užsirauges sulos gryžes penktadienį išbandysiu pirma savo sulo raugima.
Tai kai žmogus paragauja gėrimo ir valgio ir jam būna neskanus, poto jau automatiškai nebenorės jo antra karta mėginti ragauti.
Matai, jam gal rūgštus skonis nepatiko. Būna taip. Šviežia saldi sula yra visiškai kitas gėrimas, nesvarbu, kad gaunamas iš to pačio. Čia kaip su žalia ir juoda arbata.
Man tai rugštoka patinka, kai pasibaigs rauginta sula (o aišku jinai greitai baigsis ), gaminsim duonos gira
Bet tai rūgšti (ir dar šalta) sula geriausiai vasarą. Labai gerai atgaivina. O tokiu metų laiku dar reikia atsigert šviežios. Čia jau grynai sezoninis gėrimas.
Mano mėgstamiausia yra tokia, kurią ką tik pats prisileidai iš medžio, tuo metu esi miške, yra ankstyvas pavasaris ir ji yra vėsi . Išgėręs tokios sulos pasijauti kaip tikras Lietuvos kaimo gyventojas, atsigaivinęs natūralios gamtos teikiamomis gėrybėmis.
Čia tik vienas iš daugelio Youtube'o bairių. Gyvatėlė, skaičių kombinacija...ir sako, kad jų dar daugiau yra, tik kad kūrėjai neišduoda, reikia patiem ieškoti...
Tartum savaime suprantama, kad mes nesame patenkinti savo gyvenimu, o išsivysčiusiose šalyse gyvenantys europiečiai – patenkinti, bent dauguma iš jų. Tačiau Europa susirūpinusi socialiniu klimatu po krizės ir nori apie jį žinoti konkrečiau.
Socialinės padėties ataskaita – kasmet rengiama Europos Komisijos (EK) ataskaita, kurioje atidžiau nagrinėjamos ilgalaikės Europos Sąjungos (ES) socialinės tendencijos, siekiant pateikti naujų, patikimų ir išsamių socialinės padėties duomenų. Šiemet daugiausia dėmesio ataskaitoje skirta dviem esminiams viešosios politikos aspektams: būstui (taip pat nuosavybės statusui ir išlaidoms) ir galimiems ekonomikos nuosmukio padariniams.
Remiantis naujausio tyrimo duomenimis, europiečiai iš esmės yra patenkinti savo padėtimi, bet mažiau patenkinti savo šalies ekonomika, viešosiomis paslaugomis ir socialine politika. Atlikus ES socialiniam klimatui skirtą „Eurobarometro“ apklausą taip pat išryškėjo dideli šalių skirtumai – labiausiai savo padėtimi patenkinti Šiaurės valstybių ir Nyderlandų gyventojai. Šis tyrimas yra EK parengtos Socialinės padėties ataskaitos, kurioje nagrinėjamos Europos socialinės tendencijos, dalis. <...>
Europiečiai nenukabino nosies
Remiantis „Eurobarometro“ apklausa, dauguma Europos gyventojų iš esmės patenkinti gyvenimu ir vidutiniškai jį vertina +3,2 taško (skalėje nuo -10 iki +10).Tačiau valstybių narių duomenys labai įvairūs: labiausiai patenkinti danai (+8,0), švedai, olandai ir suomiai – taip pat sąrašo viršuje. Mažiausiai patenkinti bulgarai (-1,9), po jų – vengrai, graikai ir rumunai. <...>
Pasitenkinimo šaltinis
Remiantis naujausia Europos Komisijos rengiama metų Socialinės padėties ataskaita, dabar Europos gyventojai būstui išleidžia beveik 4 proc. didesnę pajamų dalį nei prieš dešimtmetį. Visoje ES labai padaugėjo įsiskolinimų, susijusių su hipotekos paskolomis.
Vidutiniškai europiečiai būstui išleidžia penktadalį disponuojamų pajamų. Vadinasi, jei vidutinis atlyginimas Lietuvoje „į rankas“ siekia 1 300 litų, tai būtų apie 260 litų viskam, kas susiję su butu – nuo nuomos, paskolos iki remonto ir šildymo. Nuoma ir hipotekos paskolos ES sudaro tik apie 30 proc. visų būsto išlaidų, o likę 70 proc. tenka remontui, priežiūrai ir šildymui. Dauguma Centrinės ir Rytų Europos valstybių narių gyventojų turi nuosavą privatizuotą būstą. Jų remonto, priežiūros ir šildymo išlaidos beveik siekia 90 proc. visų būsto išlaidų.
Ataskaitoje taip pat nagrinėjama būsto kokybė. Nustatyta, kad daugelis europiečių gyvena nekokybiškuose būstuose ir vis didesniam skaičiui mažas pajamas gaunančių gyventojų kyla su būstu susijusių sunkumų. <...>
Nesame tarp nelaimingiausių
Neseniai Lietuvoje buvo pristatytas ir dar vienas visas ES šalis apimantis „Eurobarometro“ tyrimas, kurio autoriai konstatuoja, kad nuotaikos didžiojoje ES dalyje pradeda keistis į gerąją pusę.
Tačiau daugelis europiečių laikosi nuomonės, kad krizės poveikis nedarbui dar nepasiekė aukščiausio lygio – daugiausia taip manančių žmonių Graikijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Airijoje, kurios ES turi daugiausia finansinių problemų.
Pagal šiuos duomenis, ir Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie yra patenkinti savo gyvenimu. Šiuo metu daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų – 56 proc. – tvirtina, kad yra laimingi, rezultatai tokie patys, kaip ir prieš prasidedant krizei. Žemiausiais pasitenkinimo rodiklis buvo pernai pavasarį, bet ir tuomet į šį klausimai teigiamai atsakė kas antras apklaustasis. Beje, apklausa Lietuvoje atliekama dar prieš prasidedant šildymo sezonui.
Tačiau vidutinis europietis gerokai laimingesnis už lietuvį. Trečius metus iš eilės į klausimą, ar jaučiasi patenkinti savo gyvenimu, teigiamai atsako 78 proc. europiečių. Labiausiai ES savo gyvenimu nepatenkinti bulgarai, portugalai, rumunai, graikai ir vengrai. Ilgai šiame penketuke figūravusios Lietuvos jau nebeliko: mus išstūmė graikai arba portugalai. Labiausiai gyvenimu patenkinti Danijos, Liuksemburgo, Švedijos, Nyderlandų ir Suomijos gyventojai.
Kaip matome, duomenys, kaip ir žmonių nuotaikos, gerokai prieštaringi – visiškai suprantama, kad pasitenkinimas ir laimės pojūtis yra subjektyvūs dalykai.
Bet tai rūgšti (ir dar šalta) sula geriausiai vasarą. Labai gerai atgaivina. O tokiu metų laiku dar reikia atsigert šviežios. Čia jau grynai sezoninis gėrimas.
Turėjau garbės jau šiemet ragauti beržų sulos. Jokio saldumo net nepajutau - grynai vanduo be skonio. Teko ragauti ir skanesnės.
Ar gali būti, kad Tel Avivo laboratorijoje rastos dvi vinys yra iš dviejų tūkstančių senumo Jeruzalės kapo ir vienos iš tų, kuriomis nukryžiavo Jėzų? Būtent taip teigiama naujame dokumentiniame filme „The Nails of the Cross“ („Vinys iš kryžiaus“), sukurtame žydų kilmės kanadiečių režisieriaus Simchos Jakoboviči, kurio jau ankstesni darbai kine skėlė diskusijų. Filme pasakojama apie trejus tyrinėjimo metus. Režisierius pateikia savo išvadas. Dalis jų grįstos empiriniais duomenimis, o dalį suvokti padės tik vaizduotė ir tikėjimas. VIDEO
Tokio spausdintuvo kaina 1500 dolerių, o „rašalas“ – ABS plastikas kainuoja 50 dolerių už kilogramą, tačiau leidžia namų sąlygomis pasigaminti norimos formos modelį 0,2 mm tikslumu. Žemiau video esančio guolio spausdinimas truko 1 valandą ir 11 minučių.
Ieškojau senos geros temos "Religija, moralė ir padorumas visuomenėje", bet neradau. kiek pasiknisęs supratau, kad ji buvo perkelta į šiukšlyną. Gaila, būtų labai tikę.
Visą tą karnavalą organizuoja kažkokia fenimisčių organizacija. Niekad nemanaiu, kad feminizmas krypsta link bedievystės, nors... Pasiklausius kai kurių Lietuvoje žinomų ultrafeminisčių (persiorientuojančių į mažumų gynėjas) pasisakymų, nieko keisto.
Feminizmas išties krypsta link bedievybės. Pasiklausyk Aušrinės-Marijos minčių (beje, dažniausiai labai protingų ir įžvalgių). Bėda tik ta, kad aš lygiai taip pat nevirškinu feminizmo, kaip ir pačių teistinių religijų
Jūsų teismui ir pamąstymams:
vieną mėnesį atlikau bandymą, norėdama įsitikinti seniai matyto filmo informacijos tikrumu. O esmė, kad tyriau vandens reakciją į emocijas. Šiuose mėgintuvėliuose 1 mėnesį laikiau vandeniu užpiltus ryžius. Jie stovėjo maždaug 15 cm vienas nuo ktio, visiškai vienodose sąlygose, skyrėsi tik vienas dalykas: pirmam mėgintuvėliui (nuo kairės) sakiau ačiū, antram keiksmažodį, o trečią išvis ignoravau. Taigi, rezultatai prieš jūsų akis, jei netikit, patikrinkit įdomu ar tokius pačius rezultatus gautumėt
Comment