Turkija keičia tarptautinėje bendruomenėje žinomą pavadinimą „Turkey“ į „Türkiye“ – Tiurkija
Pradėdamas naują kampaniją šalies prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas kalbėjo, kad naujasis pavadinimas geriausiai išreiškia ir atspindi turkų tautos kultūrą, civilizaciją bei vertybes. Tačiau yra sakančių, kad taip norima atsikratyti bet kokių semantinių sąsajų su kalakutu – angliškai „turkey“ ir „Turkey“ tariama ir rašoma vienodai. Šnekamojoje kalboje šiuo žodžiu apibūdinama ir ypač nevykęs ar nesėkmingas reikalas – pavyzdžiui, filmas ar spektaklis. Tad, anot ekspertų, sprendimas keisti pavadinimą nestebina, žinant, kaip jautriai R. T. Erdoganas ir jo aplinka reaguoja į šalies įvaizdį ir nesvetimą jiems nacionalistinę retoriką.
Американская компания Second Sight, выпускавшая бионические глазные импланты Argus, прекратила их производство и не может полноценно поддерживать работу существующих устройств, которые вживили более чем 350 пациентам по всему миру (в том числе в России). Об этом рассказал журнал IEEE Spectrum, который выпускает международная некоммерческая ассоциация «Институт инженеров электротехники и электроники».
Labai įdomus, technologine prasme, atvejis. Už atlanto šiuo metu verda "right to repair" iniciatyva. Vienas jos iniciatorių pateikia šį atvejį kaip pavyzdį, kodėl turėtų būti sudarytos visos sąlygos nuo tiekėjų/gamintojų nepriklausomam remontui. Ir šiame video būtent ši problema, kai bankrutavus įrangos gamintojui, minėtos kompanijos bioninės akies gaminys visgi buvo suremontuotas. Tad ne viskas šiame pasaulyje taip liūdna, kaip rašo rusiški šaltiniai: http://www.youtube.com/watch?v=gr8XU27yq28&t=100s
1. Pirmas linkas tik perspausdino iš užsienio šaltinio. Pateikiau ir šaltinį.
2. Meduza yra opozicinis ir teko bėgti redakcijai iš chuilostano į Latviją.
Na JAV teismai jau yra pasisakę automobilių atveju kad yra pilnas right to repair ir gamintojai negali padaryti sistemų kurios neleistų rmontuoti automobilių patiems/pas vietinius meistrus. Europoje taip pat yra remonto teisė (ir ne, garantija nėra prarandama, čia tiesiog gamintojų melas). Panašus teismas dabar vyko (gla jau baigėsi?) su kavos aparatų gamintojais kurie neviekė jeigu būdavo įdėtos ne to gamintojo kapsulės. Tikiuosi right to repair bus užcementuota teisiškai.
Comment