Sveiki. Kadangi šis tinklapis susijęs su architektūra, nusprendžiau sukurti temą apie šią profesiją. Gal čia yra žmonių dirbančius darbus susijusius su architektūra, gal net pačių architektų. Prašau pateikit kuo daugiau informacijos, pliusų ir minusų apie šią profesiją. Pats esu 11-tokas ir ketinu studijuoti architektūrą , bet nezinau kaip ten bus nes matematika sekas nekaip.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Profesijos. Architektūra
Collapse
X
-
Na pradėkim nuo to, kad matematika tikrai ne esminis (nors be abaejo svarbus) faktorius, todėl reikės daug daugiau disciplinų išmanymų , negana to matyt ir įgimtų savybių - kūrybos, kantrybės bei kruopštumo.
Matematikos, bent jau VGTU tikrai neperdaugiausia. Pirmą pusmetį berods. Studijos tikrai nenuobodžios, dėstomi dalykai keičiasi kiekvieną semestrą, išskyrus su amatu tiesiogiai susijusius - kompozicijos bei projektavimo kursinius projektus.
Visų pirma reikėtų sau pačiam atsakyt, ar esi žmogus "bent kiek" prie meno. Visgi riekės ir piešti ir kurti, ir priimti kritiką, ir iš jos mokytis. Bus savaitgalių, kai tavo kitų specialybių draugai tūsinsis, o tu negalėsi - vien maketų darymas surys nemažai laiko...
Tačiau yra kita medalio pusė - studijos nėra "sausas informacijos ėmimas" ir atsiskaitymas po to. Teorijos nedaug, daugiau laiko praleisi ne fakultete, o savo bute/barake - lipdydamas konstruodamas montuodamas tepliodamas savo pirmuosius "šedevrus".Paskutinis taisė batman; 2009.01.20, 19:23.
-
Sveiki esu dar tik 10tokas . Noriu paklausti į kokius dalykus reikia dabar labiau gilintis kad architektu butų lengviau studijuot. Tikiu, kad per tuos likusius metelius kol baigsiu 12 architektams gyvent pasidarys lengviau, nes gan rimtai galvoju juo bandyti tapti.RADVILIŠKIO AMBASADORIUS :D
Comment
-
Parašė Kartmen Rodyti pranešimąDabar būti architektu nekas ...
O norint studijuoti architekturą reikia mokėti piešti, skaičiuoti (bent jau iki tryjų) ir megti kavą ( nes teks dažnai panaktinėti ) Plius dar reiks stojamuosius išsilaikyti (bent jau vgtu reikia)
Comment
-
Parašė chechen1 Rodyti pranešimąbūtų įdomu daugiau apie stojamuosius sužinot
p.s. jei niekas nepasikeitė per 3 metus.Paskutinis taisė Lettered; 2009.01.20, 21:18.
Comment
-
Parašė Kartmen Rodyti pranešimąDar prieš stojant galite kokius metelius JAM palankyti. Ten pramoksit piešti,sužinosit pagrindinius komponavimo desnius ir t.t...
Comment
-
Parašė Paulius Rodyti pranešimąKažkada, kai buvau kvailas ir naivus, norėjau būti architektu. Bet dabar ekonomika atrodo žymiai paprastesnė. Žinau, kuo būsiu.
Comment
-
O kokia tema Kadangi jau baigiau magistratūrą, tai pridursiu prie išsakytų minčių: kai aš stojau, tai 50-50 buvo stojamieji ir valstybiniai. O iš valstybinių reikėjo lietuvių, matematikos, užsienio k. Dar metinius lyg kažkokius žiūrėjo. Jei kas nepasikeitė, tai turėtų taip būt iki šiol. Čia aš aišku apie VGTU, nes kitos to amato "mokyklos" Lietuvoj manau nevertos dėmesio jei norit būt architektais, o ne kokiais dizaineriais ar neaišku kuom.
Comment
-
/\ Užsienio kalbos valstybinio rodos nereikia, ten žiuri užsienio kalbos arba kažkurio iš tiksliųjų(fizika, chemija,...) vidurkį. O iš visu valstybiniu egzų matkė daugiausiai lemia 60 ar 50%
P.S. O JAM'as tai paprasčiausias kyšis VGTU, nes daugiau nei puse lanke JAM'ą įstoja.Life is a game that no one wins
Comment
-
Koks dar kyšis? JAM priklausomas VGTU tiek, kad tik patalpas ten nuomojasi. Na nebent kyšį laikai žinias, kurias ten gauni. Nors kiek ten tos paskaitos kainuoja, tai sakyčiau mažas kyšis Jei jau apie kyšius, tai pasidomėk apie VDA stojamuosius..
ps O dėl užsienio kalbos, tai nesiginčysiu - 7 metai jau praėjo nuo to laiko kai stojau.
Comment
-
Parašė orangen Rodyti pranešimąKoks dar kyšis? JAM priklausomas VGTU tiek, kad tik patalpas ten nuomojasi. Na nebent kyšį laikai žinias, kurias ten gauni. Nors kiek ten tos paskaitos kainuoja, tai sakyčiau mažas kyšis Jei jau apie kyšius, tai pasidomėk apie VDA stojamuosius..
ps O dėl užsienio kalbos, tai nesiginčysiu - 7 metai jau praėjo nuo to laiko kai stojau.
Comment
-
ilestmort
Parašė Lettered Rodyti pranešimąJAM'e dirba ir dėstytojai iš VGTU, beto jo nelankius įstoti žymiai sunkiau. Ir šiaip palyginus ką jame gauni palyginus kiek sumoki, tai nepasakyčiau, kad viskas čia labai skaidru.
o tiems, kurie nori studijuoti architektūrą VGTU - sėkmės. tikrai verta.
mano studijų prisiminimuose linksmiausia dalis - sesijos. visos kitos specialybės laikydavo krūvas egzų, o mes (peržiūros ir kursiniai jau būdavo pasibaigę) daug alkoholio vartodavom, nes visi (beveik) nespecialybiniai egzai atrodydavo juokingi ir lengvi.
Comment
-
Parašė Kartmen Rodyti pranešimą/\ Jo pas architektus sesija gariausia 2-4 egzai ir tai jiem užtenka is vakaro paiskaityt konspektus. O visi tuo metu zubrina Bet yra ir kita medalio puse tai prieš pat kaledas perziuros, jei pasirinksi studijuot Architektūra teks kučias apsimiegojus švesti.
Comment
-
Parašė Kartmen Rodyti pranešimą/\ Jo pas architektus sesija gariausia 2-4 egzai ir tai jiem užtenka is vakaro paiskaityt konspektus. O visi tuo metu zubrina Bet yra ir kita medalio puse tai prieš pat kaledas perziuros, jei pasirinksi studijuot Architektūra teks kučias apsimiegojus švesti.
Šios kalėdos buvo pirmos po magistratūros baigimo, tai labai keista buvo niekur neskubėt ir ramiai ieškot dovanų O budavo, tai leki perki medžiagas maketam, pjaustai, klijuoji, spausdinies plančus, į peržiūrą atbėgi tris paras nemiegojęs.. Mmm.. Smagu būdavo. Aišku prieš tai pusę metų dindirį mušdavai. O ne specialybiniai dalykai, tai tik formalumas būdavo. Iš sunkiausių ką prisimenu, tai fizkultūra (nes lankomumas buvo privalomas), mechanika pas gerb. Nagevičių, .. o daugiau.. Matyt nesunku buvo, kad nepamenu vargstant per daug
Comment
Comment