Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ar Kaunas tikrai yra antras miestas Lietuvoje?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Tai kas su Kaunu negerai, kad jam reiktų susiimti? Manau daugumai kitų miestų tą daryti reiktų, o ne Kaunui.
    Kaunas irgi turi tapt Vakarų Europos miestas, kas Vilnius truputį geriau sekasi (nors irgi trūksta dėl infra iššūkių). Atitinkama tvarka, bendruomenė ir valdžia.
    Kiti miestai/miesteliai arba screwed, arba dar 15 m. atgal viskas, kad geriau sektųsi.

    Comment


      Kaunas šiaip yra geriausiai iš didžiųjų valdomas Lietuvos miestas, pastebimai pasikeitęs atėjus Matijošaičiui. Pastebimai pagerėjo miesto įvaizdis, vystomi infrastruktūros projektai, vizualiai aptvarkytas VT, apmokestinamas automobilių eismas miesto centre, renovuoti parkai, panašu, kad mieste daugėja verslo, atsiranda nauji visuomeninės paskirties pastatai (baseinai, muziejai ir t. t.), yra kultūros renginių.

      Žinoma, nereikia kalbėti tik apie Matijošaičio efektą, daug ką nulemia ir stiprėjanti Lietuvos ekonomika, bet akivaizdu, kad miestas per tą patį laikotarpį nuėjo toliau nei kiti. Vilnius po 2015-ųjų irgi buvo pagavęs gazą, bet laikui pagreitis dingo.

      Bet žiniasklaida taip pat teisi pabrėždama, kad Kaunas tampa kunigaikštyste - mažai valdžios atskaitomybės, atskleistas ne vienas įtarimų keliantis darbelis, opozicija užgniaužta. Ir demokratijos trūkumas tikrai nėra geras reiškinys.
      Paskutinis taisė eigh; 2024.07.04, 13:13.

      Comment


        Neseniai buvau Kaune. Nežinau, gal tai mano subjektyvus vertinimas, bet Kaune kažkaip labai nemalonu būti. Sunku paaiškinti, tiesiog nėra vaibo ir viskas.

        Comment


          Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
          Neseniai buvau Kaune. Nežinau, gal tai mano subjektyvus vertinimas, bet Kaune kažkaip labai nemalonu būti. Sunku paaiškinti, tiesiog nėra vaibo ir viskas.
          Trūksta "feelingo"?

          Comment


            Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
            Neseniai buvau Kaune. Nežinau, gal tai mano subjektyvus vertinimas, bet Kaune kažkaip labai nemalonu būti. Sunku paaiškinti, tiesiog nėra vaibo ir viskas.
            Kad dabar kaip tik yra vaibas, čia kalbam ne tik apie ekonominį ar vizualinį pokytį, bet ir žmones, gal nesate buvęs Kaune prieš kokius 10-15 metų atgal, kur laisvės alėjoje vakare negyvos dvasios, tik keli bičai su treningais praeinantys.
            Paskutinis taisė Lettered; 2024.07.05, 08:45.
            Flickr

            Comment


              Parašė Lettered Rodyti pranešimą

              Kad dabar kaip tik yra vaibas, čia kalbam ne tik apie ekonominį ar vizualinį pokytį, bet ir žmones, gal nesate buvęs Kaune prieš kokius 10-15 metų atgal...
              Prieš 30 metų buvo "vaibas", bet vargu, ar tokio norėtume.

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Prieš 30 metų buvo "vaibas", bet vargu, ar tokio norėtume.
                pats mokyklą Kaune baigiau 2002 m, tai mano klasės draugų ~ 90 proc pabėgo į Vilnių, dėl tuometinio Kauno "vibe", pats ir viena koja jau Vilniuje buvau.
                Dabar nemažai grįžinėja į Kauną atgal, dėl pigesnio būsto, panašių atlyginimų ir žinoma, jog tirpsta tas blogasis Kauno šleifas.

                Comment


                  Pats esu vilnietis, visą gyvenimą gyvenęs ir studijavęs sostinėje ir visad apsilankydavau Kaune, tiesiog dėl prasiblaškymo. Atsirado pora draugų Kaune, pradėjau galvot apie nuosavą būstą ir vat prieš kelis mėn atsikėliau į Kauną gyvent, nes nesinorėjo imt paskolos dėl kamurkės Fabuose, paėmiau erdvų butą 10min iki centro Kaune ir neatsidžiaugiu šiuo sprendimu. Ir atvirai kalbant, Kauno centre jaučiuosi kaip europietiškam didmiesty, tuo tarpu Vilnius dabar jaučiasi kaip rytų europosatokesnis miestas ir tikrai ne sostinė. Ir kas nustebino, kad net ir tokie asocialūs Kaune yra mandagūs ir paprašo, o ne kaip Vilniuj prie stoties kandai ūbauja.

                  Comment


                    Parašė Palpatine Rodyti pranešimą
                    butą 10min iki centro Kaune
                    automobiliu ar kojomis?

                    Comment


                      Vertinant iš vakariečio pozicijų, jei atvažiuoji ne pasitūsint ir ne egzotikos ieškot, tai visi miestai Lietuvoje atrodo kaip shitholes, be normalaus VT, su apsilupusiais namais centre ir sovietiniais komiblokais aplink. Tuo tarpu mes vietiniai, savam kontekste vertiname kokio š atspalvis geresnis ir kvapas silpnesnis. Žinau, suprantu, čia mano nepilnavertiškumo kompleksas pasireiškia, žaliu tinklu aptraukti namai ir troleibusai iš savartyno, tai mūsų, Newnordics, paveldas ir unikalumas.

                      Comment


                        Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

                        automobiliu ar kojomis?
                        Kojomis, Aukštieji Šančiai

                        Comment


                          Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                          Vertinant iš vakariečio pozicijų, jei atvažiuoji ne pasitūsint ir ne egzotikos ieškot, tai visi miestai Lietuvoje atrodo kaip shitholes, be normalaus VT, su apsilupusiais namais centre ir sovietiniais komiblokais aplink. Tuo tarpu mes vietiniai, savam kontekste vertiname kokio š atspalvis geresnis ir kvapas silpnesnis. Žinau, suprantu, čia mano nepilnavertiškumo kompleksas pasireiškia, žaliu tinklu aptraukti namai ir troleibusai iš savartyno, tai mūsų, Newnordics, paveldas ir unikalumas.
                          Suprantama kad nėr ką lygintis mum miestų atžvilgiu, jei noris pajausti kas reiškia tikro miesto gyvenimas reik užsienin lėkt. Betkita vertus, bent ne visiškas bomžynas esam kaip Balkanuose ar Kaukaze, galim tuo pasidžiaugti

                          Comment


                            Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                            Vertinant iš vakariečio pozicijų, jei atvažiuoji ne pasitūsint ir ne egzotikos ieškot, tai visi miestai Lietuvoje atrodo kaip shitholes, be normalaus VT, su apsilupusiais namais centre ir sovietiniais komiblokais aplink. Tuo tarpu mes vietiniai, savam kontekste vertiname kokio š atspalvis geresnis ir kvapas silpnesnis. Žinau, suprantu, čia mano nepilnavertiškumo kompleksas pasireiškia, žaliu tinklu aptraukti namai ir troleibusai iš savartyno, tai mūsų, Newnordics, paveldas ir unikalumas.
                            Kauno troleibusai ir autobusai yra naujesni ir modernesni už daugumos Europos šalių, kiek man tą tekę matyti.

                            Negi reikia kas 4 metus juos nurašinėti ir pirkti naujus?

                            Comment


                              Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

                              Kauno troleibusai ir autobusai yra naujesni ir modernesni už daugumos Europos šalių, kiek man tą tekę matyti.

                              Negi reikia kas 4 metus juos nurašinėti ir pirkti naujus?
                              nuostabu kad matijošaičiui nebereikia pro savo mašinos langą žiūrėti į čekoslovakišką techniką. tačiau maršrutų dažnis (pvz. vakarinių/naktinių trūkumas, reti autobusai priemiesčiuose) nėra išsprendžiamas nuperkant naują troleibusą.

                              Comment


                                šia temą reiktų pervadint ar Lietuva turi du miestus, nes bet kurio atvejų Kaunas yra visa galva geresni už viską (apart Vilniaus, žinoma), kas yra Lietuvoje.
                                Paskutinis taisė Stadionas; 2024.07.05, 13:40.

                                Comment


                                  Parašė Stadionas Rodyti pranešimą
                                  šia temą reiktų pervadint ar Lietuva turi du miestus, nes bet kurio atvejų Kaunas yra visa galva geresni už viska (apart Vilniaus žinoma), kas yra Lietuvoje.
                                  Pritariu dėl temos keitimo.

                                  Pakeliavus po geresnes Lietuvos vietas, tai bandau susidaryt Lietuva 2060 vizija Vilnius+Kaunas (vis toliau renovuojamas), Pajūris (kurortai + uostas), kiti kurortai kaip Birštonas, Druskininkai, visokie kurortai-wannabe ar kurortai-alike miesteliai kaip Anykščiai, Biržai, Zarasai. Gal kokie Telšiai (Žemaitijos sostinė), o toliau visa kita galbūt screwed, nebent kokia UK'ų Peterborough style pramonė su imigrantais, nežinau. Gerokai tuštesnė Lietuva per vidury (išskyrus aplink Kauną ir Via Baltiką). Realiai kaip Prancūzija šiuo metu, kažkada buvo tankiau apgyvendinta šalis, dabar tik šalies pakraščiai ir Paryžius. Vidurio Lietuvos ir ypač Žiemgalos žemuma iš tikrųjų nieko gero gelbės tik Via Baltica ir galbūt Rail Baltica. Kitur dar bus galima išlošti iš gamtos arba didesnių miestų egzistavimo.

                                  Ai, žinoma, išvengiant visokio branduolinio holokausto, visokio kitokio posovietinių karų šlamo. Čia būtų vienas geriausių scenarijų Lietuvai, žinant kad esame šiek tiek labiau stichiška šalis nei Šveicarija ar Olandija, kad gebėtume išlaikyti vėlyvojo sovietmečio vidutinių miestų modelį gyvuojant šimtmečiams į priekį, arba tai turėjo vystytis rinkos ekonomikos sąlygomis kaip mano minėtose šalyse.
                                  Paskutinis taisė PoDV; 2024.07.05, 12:59.

                                  Comment


                                    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                                    Vertinant iš vakariečio pozicijų, jei atvažiuoji ne pasitūsint ir ne egzotikos ieškot, tai visi miestai Lietuvoje atrodo kaip shitholes, be normalaus VT, su apsilupusiais namais centre ir sovietiniais komiblokais aplink. Tuo tarpu mes vietiniai, savam kontekste vertiname kokio š atspalvis geresnis ir kvapas silpnesnis. Žinau, suprantu, čia mano nepilnavertiškumo kompleksas pasireiškia, žaliu tinklu aptraukti namai ir troleibusai iš savartyno, tai mūsų, Newnordics, paveldas ir unikalumas.
                                    Kiek esu matęs youtube vakariečių video, tikrai niekas neakcentuoja jokių shitholes. Vat ką esu matęs kalbant apie shitholes, tai turistus iš rytų (kacapus).

                                    Comment


                                      Apie youtube turus Baltijos šalyse vs. daugmaž likusi posovietinė erdvė.
                                      Baltijos šalys kiek kita kategorija. Aukštesnis GDP = tikimasi geresnio miestų gerbūvio = plius minus vyksta remontai miestuose. Tai nėra to pabrėžimo apie shithole (+ir taip pilna pasaulyje tokių vietų), nes rytoj turbūt bus geriau, dar daugiau renovuotų vietų.

                                      Comment


                                        Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                        Pritariu dėl temos keitimo.

                                        Pakeliavus po geresnes Lietuvos vietas, tai bandau susidaryt Lietuva 2060 vizija Vilnius+Kaunas (vis toliau renovuojamas), Pajūris (kurortai + uostas), kiti kurortai kaip Birštonas, Druskininkai, visokie kurortai-wannabe ar kurortai-alike miesteliai kaip Anykščiai, Biržai, Zarasai. Gal kokie Telšiai (Žemaitijos sostinė), o toliau visa kita galbūt screwed, nebent kokia UK'ų Peterborough style pramonė su imigrantais, nežinau. Gerokai tuštesnė Lietuva per vidury (išskyrus aplink Kauną ir Via Baltiką). Realiai kaip Prancūzija šiuo metu, kažkada buvo tankiau apgyvendinta šalis, dabar tik šalies pakraščiai ir Paryžius. Vidurio Lietuvos ir ypač Žiemgalos žemuma iš tikrųjų nieko gero gelbės tik Via Baltica ir galbūt Rail Baltica. Kitur dar bus galima išlošti iš gamtos arba didesnių miestų egzistavimo.

                                        Ai, žinoma, išvengiant visokio branduolinio holokausto, visokio kitokio posovietinių karų šlamo. Čia būtų vienas geriausių scenarijų Lietuvai, žinant kad esame šiek tiek labiau stichiška šalis nei Šveicarija ar Olandija, kad gebėtume išlaikyti vėlyvojo sovietmečio vidutinių miestų modelį gyvuojant šimtmečiams į priekį, arba tai turėjo vystytis rinkos ekonomikos sąlygomis kaip mano minėtose šalyse.
                                        Mano nuomonė yra Vilniaus Kauno Dvimiestis, Klaipėda kuri iki galo neišnyks dėl jūros ir uosto, kurortai (4 tikri ir dar pora pusiau), dar yra miestai gamyklos, kaip Mažeikiai, Jonava N.Akmėne (kuri laiką dar Visaginas) kurie priklauso nuo gamyklų, dar keletą miestų kurie turi istorinius centrus Kėdainiai, Telšiai (Šilutė, gal Jurbarkas ar pora dar kurios galima pritemti). Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė trauksis toliau ir maksimaliai ką jie gali pasekti yra miestų gamyklų statusą. Bendrai Lietuvos ašis yra ir bus A1 greitkelis visa kita merdys kol numirs (gal su kokiom pora sėkmės istorijų).
                                        Paskutinis taisė Stadionas; 2024.07.05, 14:49.

                                        Comment


                                          Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

                                          Mano nuomonė yra Vilniaus Kauno Dvimiestis, Klaipėda kuri iki galo neišnyks dėl jūros ir uosto, kurortai (4 tikri ir dar pora pusiau), dar yra miestai gamyklos, kaip Mažeikiai, Jonava N.Akmėne (kuri laiką dar Visaginas) kurie priklauso nuo gamyklų, dar keletą miestų kurie turi istorinius centrus Kėdainiai, Telšiai (Šilutė, gal Jurbarkas ar pora dar kurios galima pritemti). Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė trauksis toliau ir maksimaliai ką jie gali pasekti yra miestų gamyklų statusą. Bendrai Lietuvos ašis yra ir bus A1 greitkelis visa kita merdįs kol numirs (gal su kokiom pora sėkmės istorijų).
                                          Spėju lems miestų susisiekimas su kitais miestais.

                                          A1 greitkelis išliks pagrindinė ašis, nes jungia didžiausius miestus.

                                          Vis tik viliuosi pavyks išvystyt antrą rimtesnę ašį Via Baltica kai kelias bus rekonstruotas ir išplatintas. Kelio trasa gana palanki, nes arti praeina pro tris apskrities centrus, reiškia palankiau vystyt darbo vietas. Kelias padėtų boost'int Vidurio Lietuvos didesnius miestus. Plius kelias tiesiogiai jungiasi su likusia Europa greitkeliu.

                                          Manau, nebus viskas blogai su Panevėžiu ir gal net Marijampole. Su Šiauliais spėčiau sunkiau, bus labiau kaip Mažeikiai, pramonės miestai.
                                          Blogiausia bus su nutolusiais Lietuvos lygumų miesteliais, ypač palei Latviją ir Kaliningrado sritį. Geriausia bus palei jūrą ir Kuršių marias, E67, E85 keliai + didmiesčius aptarnaujantys kurortai į kuriuos kelių tvarkymui bus skiriamas prioritetas.
                                          Alytus man visai patinka, gan jaukus miestas, spėju kažkiek gelbės Lenkijos artumas (Kaunas-Balstogė-Varšuva ašis), nes į pietvakarius po truputį didėja bendras gyventojų tankis.
                                          Paskutinis taisė PoDV; 2024.07.05, 15:01.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X