Patriotizmas, patriotizmui...bet skaniausias alus tikrai nėra lietuviškas man. Belgiškas alus, ypač baltas - čia karalius. Beje, niekad nemėgau alaus, bet paragavus šito stebuklo :lolipop: kas ragavo mane supras...o dar tie baruose virš 250 alaus rūšių meniu - galvelė gali susisukti.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Alus Lietuvoje ir svetur
Collapse
X
-
Parašė tivoli Rodyti pranešimąPatriotizmas, patriotizmui...bet skaniausias alus tikrai nėra lietuviškas man. Belgiškas alus, ypač baltas - čia karalius. Beje, niekad nemėgau alaus, bet paragavus šito stebuklo :lolipop: kas ragavo mane supras...o dar tie baruose virš 250 alaus rūšių meniu - galvelė gali susisukti.
Comment
-
Parašė Kaifas Rodyti pranešimąBet lietuviu alus visur ir visada skaniausias,netgi uzsienieciai pripazysta, kad ju tautiskas alus niekuom neprilygsta lietuviskam
Anglai, vokieciai, uzbekistanieciai, botsvanieciai?
Comment
-
Parašė Kaifas Rodyti pranešimądaug uzsienieciu,jugi neimsiu visu nevardysiu
Tiesiog lietuvoje pakankamai stipriai iaugusi alaus gamybos tradicija (kaip ir daugumoje kitu Siaures-centrines Europos saliu), kur gaminamas pakankamai kokybiskas ir geras alus (ko, pvz., negalima pasakyti apie D.Britanija ar Pietu Europos salis...)
Mano poziuriu alu galima skirstyti i 2 grupes: "geras alus" t.y. pagamintas is naturaliu ir tradiciniu ingredientu (kaip Budvar, Pilsner Urquell, Zywiec, Peroni, Singha, Warsteiner, tas pats Svyturys ir daugelis kitu ivairiose salyse... nebutinai su giliomis alaus tradicijomis) ir tas, kuris skirtas tokiai publikai kaip vietinis Britanijos ar Airijos jaunimas (Carlsberg, Foster's, Carling ir t.t., kurie turi "sumazinta" alkoholio kieki, "pritaikyma" vietinei rinkai, kruva sintetiniu ir alui netradiciniu ingredientu ir pan.) t.y. produktas, kuris sukurtas naudojant ne alaus ingredientus, bet marketinga.
Pasidziaugti galima tuo, kad Lietuvoje visgi yra to tikrojo alaus, kurio skonis is tiesu panasus i alu, o ne i vandeni su alaus koncentrato milteliais. Bet tai jokiu budu nereiskia, kad lietuviskas alus yra kuo nors isskirtinis. Cekija, Lenkija, Vokietija, Belgija, Olandija, Slovakija ir daugelis kitu Europos saliu turi dar senesnes ir turtingesnes alaus gamybos tradicijas ir ten gaminamas alus tikrai nenusileidzia lietuviskam alui.
Beje, siek tiek istorijos: http://www.svyturys.lt/lt/main/info/about/history
Lietuvoje nuo seniausių laikų buvo paplitęs paprotys per šventes namuose virto alaus nunešti giminėms ir artimiausiems kaimynams. Todėl alus Lietuvoje visuomet buvo šiltų santykių ir draugystės simbolis.
Kai 1784 metais pirklys J.W. Reincke Klaipėdoje įsteigė pirmąją pramoninę alaus daryklą, jo laukė neabejotina komercinė sėkmė. Ši sėkmė seniausią Lietuvoje alaus daryklą “Švyturys” lydi jau 220 metų.Paskutinis taisė John; 2007.08.21, 00:40.
Comment
-
Parašė Kaifas Rodyti pranešimąBet lietuviu alus visur ir visada skaniausias,netgi uzsienieciai pripazysta, kad ju tautiskas alus niekuom neprilygsta lietuviskam
manau, kad turistiniuose vadovuose apie Lietuvą, skyrelyje "survival tips", turi būti parašyta, kad "siekiant pelnyti čiabuvių palankumą, reikia pagirti vietinių merginų gražumą ir vietinį alų".
Comment
-
Parašė Marcius_O Rodyti pranešimąJo ir budweseri ir bud light nu birzgalas, kaip ir pienas. Bet kaip ten yra ar cekai ar amerikieciai sukure budweseri kazkaip visada galvojau kad cekai ir cekiskas jisai visai nieko. Amerikoj jie visi sako kad ju alus yra budweiseris, kazkaip nesinori tiket.
Trecia vertus, vien del skonio to amerikietiskojo Budweiserio as net alumi nebuciau linkes vadinti (kiek zinau, JAV jis reklamuojamas kaip "King of beers").
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTrecia vertus, vien del skonio to amerikietiskojo Budweiserio as net alumi nebuciau linkes vadinti (kiek zinau, JAV jis reklamuojamas kaip "King of beers").
O kaip jum Cekiskas Budweiseris gal teko ragaut?
Comment
-
Kai kur, pvz (http://www.beers-of-the-world.com/wba07/index.php), čekiškasis Budweiseris pripažįstamas kaip geriausias savo rūšies alus pasaulyje. Bet žinoma visada yra skonio reikalas.
p.s. Beje dažnai geriausių sąrašuose galima rasti ir amerikietiško alaus, tačiau dažniausiai tai būna ne masiniam vartojimui skirta. T.y. verdama tam tikrame regione ir prekybos centruose tokio alaus nenusipirksi.P.
Comment
-
Parašė vap Rodyti pranešimąp.s. Beje dažnai geriausių sąrašuose galima rasti ir amerikietiško alaus, tačiau dažniausiai tai būna ne masiniam vartojimui skirta. T.y. verdama tam tikrame regione ir prekybos centruose tokio alaus nenusipirksi.Mano galerija Flickr'yje
Comment
-
Nieko nėra geriau už Kauno Alaus 'Biržiečių' (Gal tik Biržų krašto 'Biržiečių', bet nelabai parduotuvėse rasi).O jei jo nėra tai nebent Švyturio 'Baltijos' tamsų galima gerti.Visi kiti Lietuviški alūs - myžalas (Geriausiai ką turime mat, apsimyšiu iš juoko.).„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Parašė vap Rodyti pranešimąKai kur, pvz (http://www.beers-of-the-world.com/wba07/index.php), čekiškasis Budweiseris pripažįstamas kaip geriausias savo rūšies alus pasaulyje. Bet žinoma visada yra skonio reikalas.
p.s. Beje dažnai geriausių sąrašuose galima rasti ir amerikietiško alaus, tačiau dažniausiai tai būna ne masiniam vartojimui skirta. T.y. verdama tam tikrame regione ir prekybos centruose tokio alaus nenusipirksi.
Tiesiog vertinkim kiek objektyvesnius kriterijus, pvz kokybe ir ingredientus (kurie is esmes ir lemia kokybe).
"Geras" alus, mano supratimu yra alus, pagamintas is naturaliu ir dazniausiai tradiciniu ingredientu (mieziu salyklas, mieles, apyniai... aisku, gali buti ir ryziu, kukuruzu ir kt., kas esmes nekeicia). Pavyzdziui, cekiskas Budweiseris, Svyturys, Heineken, Zywiec, Tyskie, Singha ir t.t.
O "birzgalas" gaminamas is karameles, anglies dioksido ir kitu neiprastu priedu. Aisku, skonis dazniausiai irgi buna labai blankus. Pavyzdziui, amerikoniskasis Budweiseris, Carlsberg'as (bent jau tas, kuri pardavineja UK), Fosters ir t.t.
Taigi, pagal tai ir reiktu vertinti. O kas geriau, Svyturys ar Zywiec, tegalim spresti tik pagal savo asmenini skoni, kurio nereiktu taikyti visam likusiam pasauliui. Tokie "gincai" tiesiog atrodo nerimtai
Comment
-
Neseniai Vilniuje "atradau" du labai gerus alubarius: "Šnekutis" ir "Būsi trečias". Pirmajame galima paskanauti alaus iš Panevėžio krašto (man asmeniškai labiausiai patinka "Būtautų dvaro", kitos rūšys - tikrai įdomaus skonio nefiltruoti/gyvi šviesūs alūs). Antrajame galima pasimėgaut tiesiog nuostabiu "Juodu" alumi, verdamu Vilniaus senamiestyje. Yra ir neblogas šviesus alus, taip pat didelis pasirinkimas įvairių alaus kokteilių (čia gal merginoms aktualiau)
Comment
-
@John: beveik galėčiau pritarti, bet..
karamelė viena iš juodo alaus sudedamųjų dalių (kai kurių rūšių ir be jos neįsivaizduoju, kai kurio alaus).
Beje kuo toliau tuo Lietuvoje alus prastėja (tik Kauno alaus, kai kurios rūšys, kaip visada geros).
@Himleri: nežinau ar čia man taip pasitaikė, bet paskutinis tris kartus, kai gėriau Baltijos tamsųjį, tai buvo lygiai toks pat myžalas (nežinau, gal ant partijos nepataikau), nors anksčiau buvo mano mėgstamiausias lietuviškas alus.
Beje, Estijoje panašaus segmento (kainos atžvilgiu) alus dar baisesnis negu Lietuvoje, bet už didesnę kainą galima tikrai gero alaus rast.P.
Comment
-
Va cia radau toki paveiksleli kur rodoma kur daugiausia gaminama alaus.
Matosi, kad Birzu ir Pasvalio krastas pirmauja. Butu idomu apkeliaut kiekviena mazyte daryklele ir padegustuot. Idomu ar kelioniu agenturos ka nors panasaus Lietuvoje organizuoja? Isodintu I autobusa ir apveziotu "Alaus Kelia", o vakarop I viesbuti.
Comment
Comment