Jie daug nuosirdesni, malonesni, ir t.t... bent jau man tai lengviau su jai (jomis) bendrauti...
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Tolerancija Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė El_Greco Rodyti pranešimąEsu daug kartu Londone girdejes lietuvius sakant "ple kaip mane uz****sa tie n***riai".Kodel?It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąTai gal reiktų diskutuoti apie tarp emigrantų paplitusį nepakantumą?
ps. nenorejau nekieno izeist kas gal dirba stroikese, tiesiog tai yra vienintele darbo vieta kuria gauna forsai, bet tai nereiskia kad ten dirba tik jie.
Comment
-
Aš tai kažkaip net norėčiau, kad 5 procentai visų gyventojų būtų įvairių tautybių atsotvai. Juk jie atneša kažką naujo, įdomaus, neatrasto. Kinai, japonai, korėjiečiai - visiems jiems didelės galimybės atidaryti restoranus, man jie taip patinka. Nueiti ir pabandyti kažką, ko net neįsivaizdavai egzistuojant. Juk "mirkti" savuose cepelinuose visai neįdomu, ar ne?
Comment
-
aš ne rasistas, nesiruošiu ir negalvoju kad reiktų gėjus šaudyt ar dar ką daryt. tiesiog aš turiu nuomonę šiuo klausimu, kurios niekas nepakeis. kalbėjau specialiai dieną su vienu mamos pažįstamu gydytoju, tai sakė, kad vykdomi tyrimai dideli, ir yra dvi hipotezės: 1) kad tai genų ir hormonų iškrypimas, 2) tai tiesiog šiaip iškrypimas dėl kažkokių psichinių pakitimų. taip pat jis patvirtino, kad šiais tyrimais užsiima atitinkami mokslininkai ir medikai. todėl vėjų tikrai šiandien nekalbėjau.
Comment
-
Skaitydama galvojau,kodėl žmonės nori būti visada teisūs?Jeigu kažkam patinka gyventi su savo lyties žmogumi lai gyvena.Nekvaršinkim sau galvos dėl to.Kiekvienas turi teisę rinktis.Juk nepriversi jo elgtis kitaip vien dėl to kad tau tai nepatinka.
Rasizmas išviso nesamonė.Ne viskas auksas kas auksu blizga
Comment
-
Parašė sanomiz Rodyti pranešimąGal galima būtų kalbėti be apibendrinimų? Tiek kalbant apie gėjus, tiek apie natūralus, tiek apie emigrantus, tiek apie imigrantus. Visur yra supuvusių šakų.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė HAMMER Rodyti pranešimąTai jei reikia gėjų paradų tai į juos reiktų išleisti ir psichiatrijos ligoninėse sėdinčius asmenis, nes gėjai ne kas kita kaip psichologinių bėdų turintys asmenys.
Parašė batista Rodyti pranešimąbet kokiu atveju yra medikų patvirtinta, kad homoseksualai yra ligoniai ir juos reikia užjausti, nes jie negali gyventi realaus žmonių gyvenimo (kai traukia kita lytis). čia ne mano sapalionės, o gydytojų išvados.
Parašė liutass Rodyti pranešimąManau, kad tai nukrypimas, pripažysta visi. Tol kol tai nekenkia visuomenei, galima toleruoti, tačiau vistiek nesuprantama, kam taip įnirtingai norima rodyti, ar reklamuoti tą nukrypimą viešai? Juk normalūs tai nereklamuoja ir nerengia jokiu paradų ir panašiai.
Parašė batista Rodyti pranešimąhomoseksualumas yra susijęs su genomo pakitimais (išsigimimais). tai čia sakot ne liga? ne medicinai apie tai kalbėti?..
Parašė kaunaz Rodyti pranešimąJeigu tai is vis nei liga, nei igimtas dalykas, tai kas tada is vis? "Gyvenimo budas"? tada pvz. isivaizduok kad tau reiktu pasilaizyt vyru, galetum ar ne budamas normalios orientacijos? nes jeigu gejai patys savo noru tokiais tapo tai taip iseina...
arba kokios tada homoseksualizmo priezastys? gal tai is vis nepaaiskinama anomalija, gal tai ateiviu apsvitinti zmones???
pagrindines:
genetines
ontogeneze
aplinka
-------------------------------------
Ir taip as esu gejus, zydras
taigi antras comingoutas forume po Varlam"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Na ir manau verta siokios tokios tvarkos sioje diskusijoje
Kokia yra žodžio tolerancija kilmė ir prasmė?
a) Žodis "tolerancija" kilęs iš lotyniško "tolerantia", reiškiančio kantrybę;
Egzistuoja mažiausiai trys tolerancijos aiškinimo prasmės. Viena iš jų yra ši: Tolerancija giliąja prasme yra savęs apsisunkinimas. Reikia pastangų gerbti kitą asmenį, nežiūrint jo skirtingumo.
b) Tolerancija susijusi ne su interesų paisymu, o apribojimu;
Ar labai tolerantiška yra nesipiktinti tuo, kad kaimynai visu garsu leidžia mano mėgstamą muziką? Kur kas blogiau, jei jie klauso muzikos, nuo kurios man skauda dantis...
Kokie yra tolerancijos lygmenys ir ribos?
a) Sąžinės - parodo, kad mes gerbiame kitą asmenį ir skaitomės su jo nuomone;
Apie toleranciją prasminga kalbėti tik sąžinės, bet ne žinojimo lygmenyje. Tačiau šiedu lygmenys dažnai supainiojami..
b) Žinojimo - tolerancija yra neprasminga.
• tolerancija baigiasi ten, kur baigiasi savanoriškos kančios sąlygos
Pavyzdžiui, kažkas įsitikinęs, kad du ir trys yra šeši. Nežinau, ar labai tolerantiški pasirodytume, jei tokiam skaičiuotojui leistume statyti tiltus ir namus. Arba jei kažkas nori važiuoti į Rusijos sostinę, o bilietą nusiperka į Kijevą. Kokia čia tolerancija, jei nepasakysime, jog žmogus suklydo?
Anot Gėtės, tokia tolerancija yra pasišaipymas iš žmogaus. Taigi žinojimo lygmenyje tolerancija beprasmė. Du ir trys yra penki, o Rusijos sostinė yra Maskva – argi galima čia kalbėti apie kokią nors toleranciją?
• kai toleruojamas objektas tampa stipresniu už tave patį ir tu nebegali savo noru numalšinti jo keliamo nepriimtinumo.
• tolerancijos ribos nustatomos ne siekiant atsižvelgti į kuo daugiau individų ir jų interesų, bet kuo daugiau individų apribojant savo interesus bendrabūvio vardan.
Valstybė ir žmogus – kur tolerancijos ribos?
a) Valstybė taip pat negali visais klausimais būti tolerantiška: Valstybė gina savo piliečius nuo agresijos reikalui esant net panaudodama jėgą;
Pavyzdžiui, agresijos prieš žmogų atžvilgiu. Valstybė gina savo piliečius nuo agresijos, reikalui esant net pati panaudodama jėgą. Šiuo požiūriu negali būti jokios tolerancijos.
b) Žodžio laisvė gali būti aukščiau už religiją;
Prieš kurį laiką žymus anglų ir indų kilmės rašytojas Salmanas Rushdy Europos spaudoje sukėlė aibę audringų debatų (kai kurie islamo dvasininkai paragino musulmonus nužudyti rašytoją, nes esą jo knygoje „Šėtoniškosios eilės“ rašoma apie šventvagiškus dalykus). Vienoje iš Anglijoje išleistų knygų kažkas tvirtino, kad pagal islamo teisę apkaltintas blasfemija, Anglijoje turėtų būti ir teisiamas mirties bausme. Besididžiuojantys daugiakultūriškumu, Vakarai privalėtų paisyti ir islamo kultūros bei islamo teisės. Tačiau ne taip, kaip daugelio arabų valstybėse, Europoje žodžio laisvė laikoma tokia svarbia žmogaus teise, kad ji stovi aukščiau už islamo teisę bausti mirties bausme dėl blasfemijos.
Kas yra netolerancija?
a) Tiesioginė diskriminacija - būna tada, kai dėl rasės ar tautinės kilmės, religijos ar įsitikinimų, negalios, amžiaus ar lytinės orientacijos su vienu žmogumi elgiamasi ne taip palankiai, negu su kitu tokioje pačioje situacijoje.
Tiesioginės diskriminacijos pavyzdys gali būti skelbimas apie laisvą darbo vietą, kuriame nurodoma neįgaliesiems nesikreipti. Tačiau kasdieniniame gyvenime diskriminacija yra kur kas subtilesnė.
b) Netiesioginė diskriminacija - atsiranda tada, kai akivaizdžiai neutrali nuostata, kriterijus ar praktika pakenkia žmonėms rasiniu ar tautiniu pagrindu, dėl religijos ar įsitikinimų, negalios, amžiaus ar seksualinės orientacijos, išskyrus tuomet, kai praktika gali būti objektyviai pateisinta įstatymais pagrįstu tikslu.
Būtent todėl šiandien kalbama ir apie netiesioginę diskriminaciją. Netiesioginės diskriminacijos pavyzdys gali būti darbdavio reikalavimas, kad visi kandidatai į laisvą darbo vietą laikytų kalbos egzaminą, net jei ta kalba nebūtina konkrečiam darbui. Egzaminas gali atmesti tuos žmones, kuriems reikalaujama kalba nėra gimtoji.
Ką pasakyti nepripažįstantiems skirtumų ir juos diskriminuojantiems?
a) Jeigu egzistuotų kultūrų lygiava, tai kai kuriais atvejais būtų visiškai neįmanoma apginti auką.
Tik turėdami aukštesnes vertybes, tokias kaip žmonių teisės, mes nepristingame argumentų prieš kaltinamąjį;
b) Vienintelis kelias gyventi santaikoje su kitais – išmokti pripažinti skirtumus.
Mes turime suprasti, kad visuomeninis gyvenimas įpareigoja mus toleruoti dalykus, kurių mes nemėgstame, o tai naudinga ir mums patiems.
Kaip susieti toleranciją ir žmogaus socialinę raidą?
a) Žmonės iš savo tėvų paveldi skirtingas genetines savybes, jie gyvena skirtingose aplinkose, skiriasi jų kultūriniai tapatumai.
Kai kurie skirtumai yra priimami kaip teigiamas reiškinys, kiti gi yra nemėgstami.
b) Paryžiuje 1995 m. lapkričio 16 d. priimtos UNESCO Tolerancijos principų deklaracija teigia: toleranciją ugdo žinojimas, atvirumas, bendravimas, minties, sąžinės ir įsitikinimų laisvė.
Kas bendro tarp bendravimo ir tolerancijos?
Bendravimas - tolerancijos išraiška
a) Bendravimas – tai savotiškas menas;
Jis turi teikti malonumą, poilsį ir naudą.
b) Bendraujant labai svarbu gerbti pašnekovą, jo įsitikinimus, tolerantiškai žiūrėti į kai kuriuos jo trūkumus;
Tai nėra tuščias laiko leidimas. Nėra žmonių be trūkumų, tačiau labai svarbu būti taktiškam, mandagiam, nuoširdžiam. Laikydamiesi elgesio taisyklių, išreikšdami geranoriškumą – visu tuo sukuriame tą aplinką, kuri daro mus geresnius, prailgina mūsų gyvenimą.
c) Kiekvieno žmogaus elgesys pasireiškia kaip kitų elgesio stimuliatorius;
Todėl svarbu mokėti sugyventi su žmonėmis. Bendraudami negalime nesiskaityti su kitų žmonių interesais ir požiūriu, todėl turime pasirinkti tą elgesio modelį, kuris žmones ne išskirtų, o suvienytų.
d) Bendravimo kultūrą nusako ne vien tai, kokius žmogus turi įsitikinimus, idealus ar principus, bet pirmiausia ir tai, kaip jis juos realizuoja bendraudamas su kitais.
Juk savo įsitikinimus reikia mokėti garbingai apginti ir įtvirtinti. Nebus aukštos kultūros tas žmogus, kuris laikysis dorovės normų tik vengdamas viešo pasmerkimo ar bausmių. Kultūringas žmogus – ne prisitaikėlis, o principingas, jautrus, išmintingas žmogus, gebantis kilniai elgtis kiekvienoje konkrečioje situacijoje.
Kodėl tolerancijos patartina reikalauti taikiu būdu?
Tolerancija ir agresija nedera
Agresyviai reikalaujant savo teisių ir galimybių dažniausiai sukeliama priešingos šalies agresija.
Todėl tolerancijos teisėms patartina siekti taikiu būdu.
Dažnai pasitaikantis reiškinys, kai noras, jog patį toleruotų perteikiamas per tam tikrą agresiją yra netinkamas būdas pasiekti rezultato. Agresija iššaukia agresiją, o pagarbus elgesys ir taikiai perteikiama informacija geriau padeda žmogui priimti skirtumus, kurių jis netoleravo dėl nesuvokimo ar nežinojimo.
Ar jaunimas tolerantiškesnis?
Labai nesuklysite teigdami, jog jaunimas iš esmės yra tolerantiškesnis, nes savo elgesiu lengviau priima skirtumus. Tačiau jaunimas dažniau būna ir agresyvesnis, kai dėl aplinkos neigiamo poveikio dėl noro prisitaikyti prie kitų jis palaiko tokią poziciją, kurią jam išsako autoritetas arba už jį stipresnis asmuo ar grupė.
a) Sugeba lengviau priimti skirtumus;
b) Lengviau įsisavina informaciją;
c) Ieškantys stabilumo ir visuomenės pripažinimo.
Kodėl tolerancija glaudžiai susijusi su interesų atstovavimu?
a) Žmogui yra svarbu, kad atstovautų jo interesams ir laisvėms.
Tam tikros grupės ir organizacijos kuriasi dėl to, kad kažkam atstovautų. Kaip tai atliekama priklauso nuo tos grupės kompetencijos.
b) Sprendžiamąją galią turintis lygmuo privalo reaguoti į visuomenėje vykstančius pokyčius.
Todėl, kad jie atlieka taikomąją misiją.
c) Tik įvairialypė, bet darniai sugyvenanti bendruomenė yra pilnavertė ir stabili.
To pasiekti galima dialogo ir abipusės tolerancijos pagalba."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Parašė El_Greco Rodyti pranešimą^ Kaip Cambridge'as?Ka ten darai?Po dvieju sav zadu uzklyst ten
Sorry uz offtopica."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Man dar idomu suzinoti priezastis, kodel kai kurie taip desperatiskai nori homosexualus vadinti "ligoniais"? Net jeigu tai ir butu galima pavadinti liga, kodel reikia tai bandyti iskelti kaip pati svarbiausia momenta ir tai daryti kone iki apsiputojimo? Nors tai visiskai nieko nekeicia, bet kodel tai taip be galo svarbu kai kuriems "neligoniams"? Ar tik ne taip kai kas slepia savo paciu nepilnavertiskuma bandydami pasijusti pranasesniais nei tie "ligoniai"?
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimąas vis dar galvoju is kur tokios mintys, ar tu pazysti nors viena geju ar lesbiete?
Ir taip as esu gejus, zydras
taigi antras comingoutas forume po Varlam
Turiu prispazinti kad maloni staigmena matyt gana tolerantiskai mastanciu ir pasisakanciu hetero lietuviu sioje diskusijoje!
Comment
-
Kurie tolerantiski, vienokia ar kitokia forma sedi UK arba uzsienyje .
Bet mane tikrai nustebino, kai kuriu pasisakanciuju elgesys, net nezinau kaip tai galima apibudinti... panieka kitokiam, apsaukimas ligoniais o po to aiskinimasis kas kur. Negi ant tiek neliko savarankisko mastymo, kad jus tikite ta smegenis plaunancia demagogija is televizijos ir vakaro ziniu puses. As suprantu kad gal but dalis ir musu kaltes, kad mes neparodome kad esame normalus visuomenes atstovai, mylime, kenciame, dirbame kaip ir visi kiti zmones, kad nerodome good role model (o tokiu tikrai labai daug), bet su ta tradicija LIETUVOJE, kad pirma smerkiame, o po to sakome bukite bet tik nesirodykite akyse ir viesumoje tikrai sunku sutikti.
Jei domina kai kurie LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) visuomenes aspektai prasome kreiptis pabandysime kulturingai paaiskinti.Paskutinis taisė DeSadas; 2006.09.22, 02:44."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Parašė batista Rodyti pranešimąaš ne rasistas, nesiruošiu ir negalvoju kad reiktų gėjus šaudyt ar dar ką daryt. tiesiog aš turiu nuomonę šiuo klausimu, kurios niekas nepakeis. kalbėjau specialiai dieną su vienu mamos pažįstamu gydytoju, tai sakė, kad vykdomi tyrimai dideli, ir yra dvi hipotezės: 1) kad tai genų ir hormonų iškrypimas, 2) tai tiesiog šiaip iškrypimas dėl kažkokių psichinių pakitimų. taip pat jis patvirtino, kad šiais tyrimais užsiima atitinkami mokslininkai ir medikai. todėl vėjų tikrai šiandien nekalbėjau.
Mes ateiname, slepkites visi konformistai ir prisitaikeliai"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Ne vien mokslininkai, bet ir studentai pamazu traukia kitur. Man truputi baisu darosi pagalvojus, kas nutiks su Lietuvos svietimo sistema, jeigu tai tesis (t.y. jei ta sistema is esmes nebus pagerinta, kas jaunimas is jos nebegtu). Patekti i "geriausius" Lietuvos universitetus nera lengva, nors studiju kokybe ir technine tu universitetu baze yra jei ne apgailetina, tai bent labai skurdi palyginus su tuo, ka gali pasiulyti net ir kuklesni V.Europos universitetaiPaskutinis taisė John; 2006.09.22, 02:16.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąDel homoseksualizmo kaip "nukrypimo" irgi drisciau nesutikti. Bet koks sexualinis aktas, skirtas ne reprodukcijai (t.y. naudojant kontraceptines priemones) tokiu atveju yra "iskrypimas" ir jis vykdomas vardan vieno tikslo: pasitenkinimo. Koks skirtumas, su kokiu partneriu zmogus pasiekia didesni pasitenkinima (tos pacios ar priesingos lyties?). Apsaugos priemoniu naudojimas, pasak kai kuriu religiniu bendruomeniu, taip pat yra nepriimtinas (taigi: iskrypimas). Zodziu tokia logika vadovaujantis cia mes bemaz visi esam visiski "iskrypeliai"...
O dėl kontraceptinių priemonių, tai jos visai nereikalingos, jei gyveni normalų gyvenimo būdą, kadangi moterys, kaip žinome, turi begales nevaisingų dienų, kurių metu kontraceptikai visai nereikalingi.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąO dėl kontraceptinių priemonių, tai jos visai nereikalingos, jei gyveni normalų gyvenimo būdą, kadangi moterys, kaip žinome, turi begales nevaisingų dienų, kurių metu kontraceptikai visai nereikalingi.
Comment
Comment