Parašė Al1
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Jeigu Lietuvoje galėtum pakeisti 3 dalykus, ką keistum?
Collapse
X
-
Paskutinis taisė andyour; 2017.12.21, 23:08.
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimąAlgų neįmanoma tiksliai pamatuoti dėl specifinių kiekvienos šalies ekonominių, teisinio darbo santykių reguliavimo niuansų.
Comment
-
Akademiniuose ekonomistų darbuose mažai rasi naudojamą median wage kaip rodiklį dėl visokių externalities. Su kitais tavo nurodytais indikatoriais, (išskyrus, kaip jau minėjau, korupciją) viskas tvarkoje. Savižudybė, pavyzdžiui, visose šalyse veikia daug maž vienodai.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Pajamas, gautas už darbą sunku apskaičiuoti dėl statistinės metodologijos niuansų.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Vakarai taip pat minta rytų Europa. Lenkija Ukraina. Mes kažkiek irgi Ukraina. Kol srautas iš provincijos pasibaigs, jau bus paaugęs pragyvenimo lygis. Svarbu, kad Lietuvoje yra bent keli miestai kur išsilaiko pastovus gyventojų skaičius. Ten yra vilties klestėjimui.
Parašė sankauskas Rodyti pranešimąAkademiniuose ekonomistų darbuose mažai rasi naudojamą median wage kaip rodiklį dėl visokių externalities. Su kitais tavo nurodytais indikatoriais, (išskyrus, kaip jau minėjau, korupciją) viskas tvarkoje. Savižudybė, pavyzdžiui, visose šalyse veikia daug maž vienodai.Paskutinis taisė Al1; 2017.12.21, 23:30.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Ką čia skaičiuoti? Alga yra juodu ant balto užrašyta ir čia nieko nereikia skaičiuoti. Vidurkį išvesti tėra tik eilinė matematinė formulė. Tik nereikia čia išvedžiojimų apie natūrines išmokas mėsa ar mėšlu, taip pat ir vokelius. Vokelius gauna ne visi ir tikrai ne dauguma.
Vienose šalyse vienaip, kitose kitaip. Daug darbo santykių niuansų, kurie labai apsunkina objektyvų apskaičiavmą.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
1) Vaikas, negavęs tinkamo ikimokyklinio išsilavinimo, beveik neturi šansų gauti gero išsimokslinimo mokykloje. 7-nerių metų jau per vėlu bandyti iš jo daryti biochemiką.
2) Labiau išsilavinusių/turtingesnių tėvų vaikai gauna gerą ikimokyklinį išsilavinimą namuose/A.Landsbergienės darželyje.
3) Nesukūrus sistemos, kur žemesnio socialinio sluoksnio vaikai gautų gerą valstybinį ikimokyklinį išsilavinimą, jie pasmerkti suktis menkų galimybių ir skurdo spiralėje.
Kiek teko domėtis, taip ir neradau koks yra "tinkamas" ikimokyklinis išsilavinimas. Vieni už Tiger Mom tipo, nuo 3ejų ugdyti biochemiką. Kiti sako atvirkščiai stumt kuo daugiau į lauką ir aplinkos tyrinėjimą. Treti sako išvis palikt savieigai ir tegu pats vaikas atranda kas jam įdomu. Visi sutinka tik su tuo, kad reikia neleist vaikui 24/7 sėdėt prie teliko. Ko ir dabartiniuose darželiuose lyg ir nebūna...
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąŠiuolaikinis žmogus mobilus ir jam reikia miesto gyvenimo.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Ar šaukštus drožiantis amatininkas su verslo liudijimu yra darbuotojas, ar nėra? Ar delfi žurnalistas freelancer yra darbuotojas, gaunantis algą, ar verslininkas, gaunantis pelną?
Vienose šalyse vienaip, kitose kitaip. Daug darbo santykių niuansų, kurie labai apsunkina objektyvų apskaičiavmą.Paskutinis taisė Al1; 2017.12.22, 09:02.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąIr mes lyginame ne Lietuvą su LatvijaIf a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Kokiam klestėjimui, jei žmonių nebus? Kiek dar aiškinti, kad negimdo vienodai visoje Lietuvoje. Emigruoja būtent reproduktyvaus amžiaus žmonės. Iš V. Europos neemigruoja. Į ją emigruoja. Į Lietuvą neemigruoja.
Todėl, kad ten gyvenimo sąlygos yra gana patrauklios. Šiais laikais žmonės nėra sėslūs, migruoja taip pat ir iš Vakarų Europos. Žmonės gyvena plius minus ten kur gerai. Pasaulinės tendencijos tokios, kad visi keliasi gyventi į miestus ir susilaukia mažai vaikų. Viskas kompensuojama imigracija. Tai vyksta jau ne vieną dešimtmetį.
Estijoje nors ir migracija teigiama, bet iš jos vis tiek emigruoja, tik daugiau imigruoja.
Globaliame pasaulyje arba tu trauki žmones, arba atstumi. Todėl, kad alternatyvų labai daug. Nebe tie laikai - kur gimei, ten ir mirei. Vilnius, Kaunas su rajonu, Klaipėda su rajonu dalį atstumia, bet ir dalį pritraukia. Balansas plius minus stabilus. Estijai pavyko net gi pasiekti teigiamą balansą. Provincija iš principo neturi šansų traukti šiuolaikinius žmones. Jaunimą astumia, o šeimoms reikia gerai apmokamų stabilių darbų, reikia garantijų. Provincijoje labai mažai alternatyvų ir dar NT yra nelikvidus.
Paskutinis taisė andyour; 2017.12.22, 11:32.
Comment
-
Moksle gal ir nenaudojamas, tačiau vis tiek skaičiuojama, skelbiama ir skaičiai leidžia susigaudyti, kas ir kaip. Jei kažkurie duomenys atrodo neįtikėtinai, tada labiau pasigilinama į konkrečios šalies niuansus. Jei neišeina pasiekti absoliutaus tikslumo, tai nereiškia, kad nereikia skaičiuoti. Infliacijos, užimtumo rodikliai skirtingose šalyse taip pat skaičiuojami nevienodai, tačiau tai nereiškia, kad iš viso nereikia skaičiuoti ir lyginti.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
O kodėl tu manai, kad jis kalba apie aukštąjį mokslą?
Aš, kaip neo-liberalas, kuriam didžiausia visuomenės dorybė yra socialinis mobilumas, rašydamas
a) švietimas, b) švietimas, c) švietimas
turėčiau omenyje pre-school education.
Aukštasis, nors ir reformuotinas, yra gerokai mažiau reikšmingas nei priešmokyklinis ir pagrindinis išsilavinimas.
sėkmės taipogi. Jau nesvarbu, koks tas pre-school švietimas, naujos kartos yra viskas, done nuo mažens.
The IQ of Europeans is dropping due to technology, say researchers
http://www.euronews.com/2017/12/29/t...ime=1514560014
Researcher Michael Shayer, who co-authored the report, told Euronews that since 1995 a “large social force has been interfering with children’s development of thinking, getting larger each year.”
This “social force” includes the development of technology, such as game consoles and smartphones, which have altered the way that children communicate with each other, he explained.
“Take 14-year-olds in Britain. What 25% could do back in 1994, now only 5% can do,” he added, citing maths and science tests.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą
sėkmės taipogi. Jau nesvarbu, koks tas pre-school švietimas, naujos kartos yra viskas, done nuo mažens.
The IQ of Europeans is dropping due to technology, say researchers
http://www.euronews.com/2017/12/29/t...ime=1514560014
Šiaip dabar draugeliai daro groundbreaking prospective cohort trial - http://www.bbk.ac.uk/tablet_project/main
Pirmosios publikacijos jau buvo - https://www.nature.com/articles/srep46104
Mano vyresnysis butų dalyvavęs control groupėje, jei nebūtume grįžę į Lietuvą.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė москвичка Rodyti pranešimąKoks yra antras perspektyviausias miestas Lietuvoje –– Kaunas ar Klaipėda? Kodėl Hella, Continental ir kiti gamyklas stato Kaune, o ne Klaipėdoje?Paskutinis taisė andyour; 2018.01.03, 20:19.
Comment
-
Vienareikšmiškai Kaunas. Daugiausiai dėl daug didesnės kvalifikuotos darbo jėgos resursų.
Continental buvo stipriai viliojami į Šiaulius, bet buvo paklausta - ar yra bent 100 kvalifikuotų inžinierių, kuriuos mes galime pasamdyti. Matomai, Kaune jie tikisi darbuotojų rasti.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Tokiu atveju, Lenkija atraktyvesnė už Lietuvą, nes vien Varšuvos regione daugiau žmonių nei visoj Lietuvoj. Juostoj Wroclaw - Krakow irgi daugiau žmonių nei Lietuvoje. Prie Lietuvos esančiame Tricity virš 1 milijono ir visa Lenkija "rezerve", jei trūks darbuotojų. Ką Kaunas galėtų padaryti kad miesto atraktyvumas pakiltų lyginant su Lenkijos miestais? Šiek tiek apylanka, bet vistiek tinka į temą (...pakeisti 3 dalykus, ką keistum)
Comment
Comment