Tai straipsniai, nuotraukos kuriu nepuošia kaip miesto Panevėžio !!!
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Panevėžio gėda!!!
Collapse
X
-
Turtą „užmiršta“ bendrame kieme
Nebenaudojami automobiliai turi būti tinkamai sutvarkomi, utilizuojami, tačiau jų vis dar kėpso miesto gatvėse ir kiemuose. Panevėžio savivaldybės darbuotojai kas savaitę gauna pranešimų apie paliktus ir užmirštus senus automobilius.
Miesto Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė sako, kad iš bendrijų pirmininkų, gyventojų nuolat gaunama pranešimų apie daugiabučių kiemuose ar gatvėse stovinčias neprižiūrėtas, apgadintas transporto priemones. Ir tokie pranešimai dažniausiai pasitvirtina.
Ji teigia pamenanti šiemet gal tik vieną atvejį, kai pavasarį nutirpus sniegui pranešta apie neva nenaudojamą automobilį. Patikrinus paaiškėjo, kad jo techninė apžiūra galioja, o savininkas tiesiog kurį laiką žiemą nevažinėjo. „Keista, bet žmonės savo nuosavybe tikrai nesirūpina. Palieka automobilius tol, kol surūdija, kol nebeįmanoma jais važinėti “, – „Sekundei“ sakė vedėja.
Anot D. Svirelienės, labai gerai, kad apie trukdančias eismui nebevažiuojančias mašinas žmonės praneša Savivaldybei, nes važiuodami pro šalį tikrintojai ne visada gali nustatyti, koks tas automobilis ir kiek laiko jis stovi. Informuojama įvairiausiais būdais – ir skambinama, ir siunčiami elektroniniai laiškai, ir rašomi raštai. Savivaldybės darbuotojai, gavę tokią informaciją, patikrina, ar galioja automobilio techninė apžiūra, ar jis naudojamas. Nenaudojamų transporto priemonių savininkų ieškoma ir įpareigojama patraukti automobilį per nustatytą terminą.
Jei jis nepatraukiamas, galima taikyti administracinę atsakomybę. Tiesa, to imamasi paprastai tik išimtiniais atvejais. Pasak D. Svirelienės, labai retai kada tokių automobilių savininkai perspėti nepatraukia automobilio. Dažniausiai susitvarko per nustatytą laiką. Surasti automobilio savininką nėra sunku, bet ir dėl to problemų kartais būna. Pavyzdžiui, žmogus miręs, tada reikia ieškoti paveldėtojų, o pastarieji nenori prisiimti tokio turto ir pan. Tad terminus tenka pratęsti. Visgi, vedėjos teigimu, tokie atvejai būna vienetiniai.
Šiemet Savivaldybė turi ir vieną administracinę bylą, kai panevėžietis nuo valdiškos žemės nepatraukė automobilių. „Sekundė“ jau rašė, kad savininkui buvo skirta bauda, tačiau jis nuobaudą apskundė teismui. Dabar dar laukiama galutinio teismo sprendimo. Manoma, kad tai veikiausiai kaimynų santykių problema. Pasak vedėjos, žmogus ant valstybinės žemės laiko nenaudojamas mašinas ir jaučiasi teisus, nes tuo įvažiavimu naudojasi ir prižiūri tik jis. Kitaip tariant, mano, kad turi teisę laikyti, niekam netrukdo, o automobiliais esą tik laikinai nevažinėjama.
Įvairios priežastys
D. Svirelienės teigimu, paprastai gyventojai nesigina dėl nenaudojamų automobilių – pripažįsta, kad tai jų nuosavybė, ir pašalina be problemų. Tuomet administracinė atsakomybė netaikoma. „Žmonės tiesiog pamiršta, nesuka sau galvos ir nelabai rūpinasi, kad palikta bet kur transporto priemonė trukdo kitiems. Man nerūpi, tai ir kitiems nerūpi – toks kai kurių žmonių požiūris“, – kalbėjo vedėja.
Kodėl gyventojai nebesirūpina savo nuosavybe, sunku pasakyti. Galbūt dar mano kada nors važinėsiantys tuo automobiliu, gal tiesiog laiko, nes gaila atsikratyti, gal nenori rūpesčių utilizuojant. Kai kurie savininkai, kaip paaiškėja, transporto priemones būna pardavę, tad ieškomi įgytą turtą pamiršę pirkėjai. Daugiausia tai būna užsienietiškų markių automobiliai. „Kiek žiūrėjau patikrinimo aktų, pro akis nepraslydo, kad žiguliukas ar zaporožietis stovėtų numestas. Juos gal, kas turi, laiko garažuose, o kai kas superka jau kaip retenybę“, – svarsto D. Svirelienė. Pasak vedėjos, išimtiniais atvejais, kai labai trukdo eismui, Savivaldybė gali kreiptis į policiją, kad patrauktų automobilį, nutemptų jį į aikštelę. Pati Savivaldybė tokio dalyko negali įvykdyti. Tokios priemonės kol kas neprireikė imtis.
Faktai
Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos duomenimis, senų, nebereikalingų automobilių apstu kiekviename šalies mieste. Asociacija šiemet gavo beveik 1 000 pranešimų apie eksploatuoti netinkamus automobilius bendro naudojimo vietose, o nuo veiklos pradžios 2012 metų lapkričio mėnesį – beveik 2,6 tūkst. pranešimų. Daugiausia pranešimų buvo iš didžiųjų miestų: šiemet iš Vilniaus gauta daugiau kaip 500 pranešimų, iš Kauno – 200, Klaipėdos – apie 70, Šiaulių – per 40, Panevėžio – 25.
Skaitykite daugiau: https://www.naujienos.lt/leidinys/se...endrame-kieme/
-
Savaitgalio nuotykis su stresu Panevėžyje. Kokie nevispročiai galėjo suorganizuoti šventinę eiseną taip, kad pusantros valandos (nuo 18,00 iki 19,40) buvo užblokuota autobusu stotis. Atvykome iš kito miesto į stotį pusvalandžiu anksčiau ir mašiną buvom priversti palikti netoli klinikų ir su lagaminais lėkti į stotį pėstute. Pusantros valandos į stotį negalėjo atvykti ir išvykti jokie autobusai, tame tarpe ir tarptautiniai. Mūsų autobusas į Varšuva vėlavo 40min, maža to jis negalėjo įvažiuoti į stotį dėl kamščių ir vėl teko vilkti lagaminus į autobusą kuris buvo užblokuotas ant tilto. Šventės gerai, bet Panevėžio valdžios idiotai tai virš visko.
Comment
-
Parašė LinS Rodyti pranešimąSavaitgalio nuotykis su stresu Panevėžyje. Kokie nevispročiai galėjo suorganizuoti šventinę eiseną taip, kad pusantros valandos (nuo 18,00 iki 19,40) buvo užblokuota autobusu stotis. Atvykome iš kito miesto į stotį pusvalandžiu anksčiau ir mašiną buvom priversti palikti netoli klinikų ir su lagaminais lėkti į stotį pėstute. Pusantros valandos į stotį negalėjo atvykti ir išvykti jokie autobusai, tame tarpe ir tarptautiniai. Mūsų autobusas į Varšuva vėlavo 40min, maža to jis negalėjo įvažiuoti į stotį dėl kamščių ir vėl teko vilkti lagaminus į autobusą kuris buvo užblokuotas ant tilto. Šventės gerai, bet Panevėžio valdžios idiotai tai virš visko.
Comment
-
Neįdomūs man jokie projektai ar iškėlimai, aš ne panevėžietis. Bet atvažiavus iš kito miesto į stoti kurioje stoja tarptautiniai autobusai papulti į tokia bulbiene niekam nelinkėčiau. Beja toje spūstyje tas pusantros valandos stovėjo ir miesto autobusai. Pusantros valandos jie nekursavo mieste, o stovėjo. Tai normalu?
Comment
-
Parašė LinS Rodyti pranešimąNeįdomūs man jokie projektai ar iškėlimai, aš ne panevėžietis. Bet atvažiavus iš kito miesto į stoti kurioje stoja tarptautiniai autobusai papulti į tokia bulbiene niekam nelinkėčiau. Beja toje spūstyje tas pusantros valandos stovėjo ir miesto autobusai. Pusantros valandos jie nekursavo mieste, o stovėjo. Tai normalu?
Comment
-
Šiauliuose kai vyksta šventės uždaroma Vasario 16 gatvė, tačiau visada padaromi aplinkeliai VT kursuoti. Manau tas pats buvo ir Vilniuje kada vyko minėtas maratonas. Tuo tarpu Panevėžyje jokių aplinkelių visi autobusai stovėjo kamštyje. Beja autobusas į Vilnių turėjęs išvykti 18:25 ATVYKO į stotį 19,30 NORMALU?
Comment
-
Parašė LinS Rodyti pranešimąNeįdomūs man jokie projektai ar iškėlimai, aš ne panevėžietis. Bet atvažiavus iš kito miesto į stoti kurioje stoja tarptautiniai autobusai papulti į tokia bulbiene niekam nelinkėčiau. Beja toje spūstyje tas pusantros valandos stovėjo ir miesto autobusai. Pusantros valandos jie nekursavo mieste, o stovėjo. Tai normalu?
Comment
-
Ir dar karta apie verslininką iš Vilniaus V. Karpenka ( nu nežinau trūgsta žodžiu , tiesiog pagauti ir pririšti menesiui prie gėdos stulpo... ir tai mažai būtų....)
Panevėžio pavojaus zona – Vasario 16-osios gatvė
Atvykusius svečius į Aukštaitijos sostinę – Panevėžį, stebina kone griūvantis pastatai Vasario 16-osios gatvėje. Ir ne tik stebina, šios gatvės viena puse, kurioje stovi verslininkui Vladimirui Karpenkai priklausantys pastatai, reikia vaikščioti atsargiai – gali ant galvų užkristi sienų atplaišos, tinko gabalai ir net lietvamzdžiai. Vienas toks atsikišęs lietvamzdis kybo virš greitai atsidarančios kavinės įėjimo.
Išjungė telefoną
Nors Panevėžio miesto savivaldybė pradėjo naują projektą „Panevėžiečių dialogą skatinantys reiškiniai. Atnaujinkime miesto kostiumą“, verslininkui V. Karpenkai – tai nė motais. Atnaujinti jam priklausančio nekilnojamojo turto verslininkas neskuba.
Pakalbinti ir pasiteirauti, kaip ruošiasi atnaujinti pastatus miesto centre, V. Karpenkos nepavyko. Išgirdęs, kad skambina naujienų portalo JP žurnalistė, jis išjungė telefoną.
Atsinaujinimo projektas
Panevėžio miesto savivaldybės Planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė naujienų portalui JP pasakojo, kad projekte „Panevėžiečių dialogą skatinantys reiškiniai. Atnaujinkime miesto kostiumą“ kviečia dalyvauti architektus, dizainerius, meno žmones, menų mokyklų mokytojus, mokinius, studentus, visus norinčius, galinčius, mylinčius savo miestą žmones kurti Panevėžio atsinaujinimo simbolius.
„Ir jau sulaukėme idėjai pritariančių. Prie projekto jungiasi „Kalnapilio-Tauro grupė“, paskelbusi Senvagės kultūrinio projekto konkursą. Juo laukiama sumanymų ir idėjų, kaip atnaujinti Senvagės teritorijoje esantį vandenvalos bokštą“, – kalbėjo D. Gasiūnienė.
Veiksmų imasi
Miesto infrastuktūros skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Lauraitienė naujienų portalui JP pasakojo, kad veiksmų paveikti V. Karpenką imasi.
„Kai susitinki privačiai, jis žada, bet oficialiai niekas nevyksta. Pagal galiojančius įstatymus V. Karpenkai siunčiami pranešimai susitvarkyti. Tiesa, kai kuriuos pastatus verslininkas apstatė pastoliais, bet daugiau veiksmas nevyksta. Norėdama surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą, siunčiu kvietimus atvykti į Savivaldybę, bet jie grįžta atgal. Galvoju, kad gal reikia kvietimą nešiotis rankinėje ir susitikus gatvėje V. Karpenką dviejų liudininkų akivaizdoje, įteikti kvietimą į rankas. Gal sukviesti talką ir aptvarkyti aplinką šalia jo nuosavybės? Neišmanau, kokių priemonių reikia imtis“, – kalbėjo V. Lauraitienė ir sakė, kad nors Panevėžio miesto centrinė dalis patenka į kultūros paveldo apsaugos zoną, tačiau kai kurie statiniai prašosi papildomos apsaugos.
Keičiasi nuomininkai
Pasak Miesto infrastuktūros skyriaus vyriausiosios specialistės V. Lauraitienės, sąlygos V. Karpenko priklausančiuose pastatuose antisanitarinės, o ir nuomos sutarčių prievolės jiems užkrautos milžiniškos, tad patys nuomininkai savanoriškai bėga iš Vasario 16-osios gatvės.
„Jie keičiasi. Vieni išeina, kiti ateina. Klaida buvo padaryta, kai valstybė leido privatizuoti miesto centrą, nenumatydama jokių apsaugos saugiklių ar reikalavimų. Verslininkas V. Karpenka kažką žada, kalba, bet kalbos ir baigiasi kalbomis. Konfiskuoti pastatų iš jo negalima. Juk ir Konstitucija gina nuosavybės teises“, – bejėgiškai kalbėjo V. Lauraitienė.
https://jp.lt/panevezio-pavojaus-zon...6-osios-gatve/
Comment
-
Panevezyje vis dar atsiranda tokiu baisiu pastatu kur turbut nei vienas nenoretu kelti kojos, o buvo zadeta kad si pastata sutvarkis pilnai, bet gavosi kaip visada snypstas...GEDA !!!
Švietimo skyriaus pastato būklė šeimininkams nerūpi
Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pastatas, esantis Topolių alėjoje, apšiuręs, nuo sienų lauposi dažai, o pastatą juosiantis balkonas nuo stipresnio vėjo gūsio gali ir nugriūti. Pastatas jau seniai prašosi renovacijos, bet šiais metais planuojama tik pakeisti langus antrajame aukšte. Miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas įsitikinęs, kad pastato būkle pirmiausiai turėtų rūpintis jo šeimininkai.
Turi rūpintis Savivaldybė
Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Dainius Šipelis naujienų portalui JP aiškino, kad pastatas priklauso Savivaldybei ir už jo būklę atsakinga administracija.
„Buvo skelbtas konkursas ir šiais metais planuojama pakeisti pagrindinio pastato antrojo aukšto langus. Pirmajame jie jau pakeisi. Pastate be švietimiečių dar yra Pedagogų švietimo centras ir Pedagoginė-psichologinė tarnyba, jų patalpos buvo suremontuotos – gavo finansavimą“, – aiškino D. Šipelis ir pareiškė, kad esą, pastato renovacija turėtų rūpėti Savivaldybės administracijai.
Be to, jis pridūrė, kad buvo galvojama pastatą juosiantį balkoną lyg ir nugriauti, nes, esą, jį tvarkyti per brangu.
Iniciatyvos nesulaukė
Savivaldybės vicemeras Petras Luomanas pritarė, kad Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pastato estetinė būklė baisi.
„Jau ne kartą kalbėjau su skyriaus vedėju D. Šipeliu ir skatinau jį pasirūpinti pastato renovacijos planais. Juk jam pirmiausia turėtų rūpėti ir jis turėtų pateikti prašymą, jog būtina pastatą renovuoti. Tačiau iniciatyvos iš jo nesulaukiau“, – svarstė mero pavaduotojas P. Luomanas ir pridūrė, kad pastatas gražus, nors ir statytas sovietmečiu, apie 1960 metus.
Turi pateikti prašymą
Miesto infrastruktūros skyriaus laikinasis vedėjas Darius Linkonas portalui JP teigė, kad apie Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pastato renovaciją nėra girdėjęs.
„Tokio prašymo nėra. Yra tik pateiktas prašymas daliai tvoros nugriauti“, – sakė D. Linkonas.
To paties skyriaus specialistas Audrius Aukštakalnis paaiškino, kad Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pastato būklė pirmiausiai turėtų rūpėti pastato šeimininkams.
„Jie turėtų pateikti Savivaldybės administracijai pašymą, jog pastatą reikia renovuoti. Gavus prašymą būtų sudaromas planas, kaip tą pastatą renovuoti. Projektu užsiimtų Miesto infrastruktūros skyrius, bet pirmiausiai, kaip jau sakiau, pastatu rūpintis turėtų pastate dirbantis žmonės“, – teigė A. Aukštakalnis.
https://jp.lt/svietimo-skyriaus-past...inkams-nerupi/
Comment
Comment