o dar ir nukryziuotasis ant sv jonu baznycios virs epitafijos matosi. Pavogtas sovietmeciu .
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kolorizuota Lietuvos fotografija
Collapse
X
-
Toks nelabai ryškus maždaug 1980 m. liepos 18 d. kadras Vilniuje iš tos vietos, kur Kalvarijų gatvė praplatėjusi ties Žaliuoju tiltu. Juokingas pasirodė linksnių nederinimas: "Iki olimpiados lieka 1 dienų". Žmogus gal visus metus lipdavo prie to stendo ir keisdavo skaičiukus, bet kartais ir pamiršdavo, Gal savaitę rodė "lieka 1 dienų", kai olimpiada jau buvo prasidėjusi, spėjau ir nufotografuoti. O apačioje - tą pačią dieną nupaveiksluotas Lietuvos viešbutis. Net ir vaikai žinojo, kad tas supelijęs namas - tai amžina statyba, kuri niekad nesibaigs. Tiesa, vėliau, po kelerių metų, tarsi ir pabaigė.
- 6 patinka
Comment
-
Strateginio "Kalnų" tilto per Nerį statyba Vilniuje 1929 m., vaizdas į Antakalnio pusę. Dabar čia stovi Šilo tiltas.
JB šaltinis: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...nostka/5940210,
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...0#opis_obiektu
- 9 patinka
Comment
-
Kanalizacijos darbai Gaisrininkų gatvėje Šiauliuose 1936-1937 m.
JB šaltinis: https://www.limis.lt/valuables/e/805...50000021810791
- 4 patinka
Comment
-
Medkirčiai. Žemaičių plento tiesimas prie Babtų, 1935 m.
Šie vyrukai prieš 90 metų pradėjo ir per 5 metus iki 1939 m. nutiesė modernų kelią į Klaipėdą,
o juk dar buvo ir 1940 pabaigtas, bet ne taip garsiai apdainuotas Aukštaičių plentas nuo Babtų į Panevėžį.
Lietuvai tada tai reiškė ne mažiau, o gal net daugiau nei Rail Baltica dabar.
JB šaltinis https://www.facebook.com/photo/?fbid...50230112846976 (į Fabebook svetainę Lietuva senose fotografijose nuotrauką atsiuntė Saulius Kvietka)
- 3 patinka
Comment
-
"Neatpažinta gatvė" Vilniuje 1938 m. Bet turbūt vietą atpažinti pavyko - atrodo, tai Arklių gatvė. Kairėje - posūkis į Pasažo gatvę, dešinėje buvęs prieškario namas su langinėmis - dabar gerokai perdirbtas Jaunimo teatro kasų pastatas, o gal tuščia vieta.
JB šaltinis: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...nostka/5904801Paskutinis taisė Edmas; 2024.09.16, 18:08.
- 6 patinka
Comment
-
Vilnius 1931 m.. Fragmentas iš Edmundo ir Boleslovo Zdanovskių JB nuotraukos. https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...6#opis_obiektu
- 10 patinka
Comment
-
Paskutinės nuotraukos papildymas - tai ta pati vieta, tik kitoje upės pusėje. Šis liūdnas pastatas Vasario 16-osios ir Goštauto. g. sankryžoje - tai neišlikęs šv. Jokūbo ligoninės morgas (1934).
JB šaltinis; https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...nostka/5961346
- 4 patinka
Comment
-
1935 m. birželis. Misionierių bažnyčia įvairiais rakursais.
JB šaltinis: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...6#opis_obiektu
- 8 patinka
Comment
-
Tiesą pasakius, paskutinė nuotrauka su vaizdu į Misionierių bažnyčią negatyve buvo apgręžta.
O čia - 1926 m. kovo mėn. vaizdas į miestą nuo Rasų gatvės ties švč. Jėzaus Širdies bažnyčia (kurioje ilgą laiką buvo griežtojo režimo kalėjimas) ir vizitiečių vienuolyno vartų (pro juos dabar galima patekti į hospisą).
Skirtumas toks, kad tada Rasų gatvė buvo pagrindinė, ji ėjo žemyn, rėmėsi į Subačiaus gatvę, o toliau nuo kalno buvo matyti visas grožis - šv. Jonų bažnyčia, Arkikatedra, senamiestis, Šeškinės kalvos. Kažkuriuo metu po karo nuo dabartinės Daukšos gatvės link misionierių bažnyčios įstrižai buvo nutiesta "autostrada" - Žiupronių gatvė, ji nukirto Rasų gatvės galą (ten dabar privatūs kiemai). Vaizdą į miestą dabar užstoja pobaisės "Misionierių sodų" stiklo daržinės.
JB šaltinis: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...nostka/5902981Paskutinis taisė Edmas; 2024.10.09, 09:51.
- 3 patinka
Comment
-
Kaunas nuo Aleksoto, 1934 m.
JB šaltinis: Ekonom. karių b-vės fotografija, Kaunas, Laisvės alėja 48. Išspausdinta savaitraštyje "Na Szerokim Świecie" nr 29/1934, https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...0#opis_obiektu
- 7 patinka
Comment
-
Dar viena Kauno panorama, 1930 m.
JB šaltinis: išspausdinta žurnale "Światowid" nr 32/1930, https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...3#opis_obiektu
- 10 patinka
Comment
-
Klaipėda, veikiausiai iki 1939 m. okupacijos kovo mėn. Tų metų balandį nuotrauka pasirodė lenkiškame žurnale, medžiai dar negalėjo žaliuoti.
JB šaltinis: "Światowid" nr 14 z 1 IV 1939; Atsiuntė: Scherls Bilderdienst Berlin SW 68, https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...4#opis_obiektu
- 5 patinka
Comment
-
Žvėrynas nuo Karoliniškių kalvos tarpukaryje.
JB nuotraukos autorius - Antoni's Mieczysław'as Wieczorek'as, https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...1#opis_obiektu
- 7 patinka
Comment
-
Mėsinių gatvė žydų kvartale su vaizdu į kailių parduotuvę. Keletas metų iki to laiko, kai buvo sunaikinti čia gyvenę žmonės, viena gatvės pusė buvo sulyginta su žeme ir virto Rūdininkų skveru.
JB Wacław'o Żyliński'o nuotrauka. https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...5#opis_obiektu
- 5 patinka
Comment
-
Šnipiškių neogotika - Hilarijaus Raduškevičiaus rūmai.
JB šaltinis: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...7#opis_obiektu
- 7 patinka
Comment
-
Parašė Edmas Rodyti pranešimąŽvėrynas nuo Karoliniškių kalvos tarpukaryje.
JB nuotraukos autorius - Antoni's Mieczysław'as Wieczorek'as, https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...1#opis_obiektu
- 4 patinka
Comment
-
O jei rimčiau - nuotrauka daryta iš Karoliniškių draustinio pakraščio ties Blindžių gatvės galu. Pirmame plane matoma gatvė, kuria eina žmogus, tarpukario planuose vadinama Lauko gatve (lenkiškai - ul. Polna), dabar ten yra kiemas tarp daugiabučių Blindžių g. 29 - 35. Kiek toliau beveik lygiagrečiai ant pylimėlio eina siaurasis geležinkelis su elektros stulpais. Dabar ten yra Blindžių gatvės trasa, o už jos - pieva, kuri kaip buvo, taip ir liko tuščia.
Nuotraukos kairėje pusėje matosi vaizdas išilgai Žaliosios gatvės. Ten bent du matomi medinukai išliko iki šių dienų (nors ir su pokyčiais) - ties gatvės posūkiu namas su nuglembtu stogu ir dviem langais pirmame aukšte yra Žalioji g. 20, o už jo mėlynai nuspalvintas namas - Žalioji g. 10. Pastatas Žalioji g. 20 dar nepažymėtas 1938 m. plane, o pats fotografas mirė 1940 m., tad nuotrauka turbūt daryta 1939 metais.
- 5 patinka
Comment
-
Vaizdas nuo tų pačių Raduškevičių rūmų balkonėlio į procesiją, einančią į Kalvarijų atlaidus.
JB nuotraukos autorius Leonard'as Siemaszko, https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/...6#opis_obiektu
- 5 patinka
Comment
-
Įdomu, kad nuotraukoje matosi viena iš dviejų šalia tilto buvusių natūralių raguvų. Kai tiltas įvairiais laikais per karus buvo sugriaunamas, abi raguvos pasitarnaudavo kaip patogios aikštelės keltams per upę. Pagal 1737 m. Fürstenhoff'o planą, kai tiltas buvo sugriautas Šiaurės karo metu, keltas veikė ties tolimesniąja raguva, o 1804 m. plane, kur matoma situacija po 1794 m. sukilimo, keltas pažymėtas arčiau tilto vietos. Raguvų neliko sulyginus krantinę prieš 2PK.
Taip pat nuotraukoje matosi kaminas ir metalinė cisterna dabartinio Operos ir baleto teatro vietoje. Tai - dujų fabrikas, ten veikęs nuo 1863 iki 1944, kuomet besitraukianti Vokiečių kariuomenė jį sunaikino kartu su Žaliuoju tiltu.
- 2 patinka
Comment
Comment