Parašė lukasb
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
LV. Daugpilis / Daugavpils
Collapse
X
-
Parašė lukasb Rodyti pranešimąVa pavyzdys Narva, Estijoje kur 90% gyventojų rusai. Tas miestas gan visai padoriai atrodo.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Narva liūdnai ir negyvybingai atrodo net lyginant su netoli esančiu Peterburgu.
- 2 patinka
Comment
-
Pravaziavau vakar Daugpili (vaziuoju kazkur 3-4metuose) ir specialiai ieskojau tu baisiu tvoru, kur John aprase. Tai pietineje dalyje(atvaziavus nuo Zarasu) ju beveik nemaciau, kazkiek maciau siaureje(link Rezeknes), bet tikrai neistisai.. Kavinej moteris kalbejo angliskai, be musu buvo dar vienas uzsienietis. Taip pat ant tramvajaus maciau, kad miestas kandidatas 2027 Europos kulturos sostinej. Ta va ne viskas taip blogai
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Garbanius Rodyti pranešimąPravaziavau vakar Daugpili (vaziuoju kazkur 3-4metuose) ir specialiai ieskojau tu baisiu tvoru, kur John aprase. Tai pietineje dalyje(atvaziavus nuo Zarasu) ju beveik nemaciau, kazkiek maciau siaureje(link Rezeknes), bet tikrai neistisai.. Kavinej moteris kalbejo angliskai, be musu buvo dar vienas uzsienietis. Taip pat ant tramvajaus maciau, kad miestas kandidatas 2027 Europos kulturos sostinej. Ta va ne viskas taip blogai
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąKokiam šveicarui ar belgui tiek Daugpilis, tiek Panevėžys atrodo vienodai baisiai. Čia tik mes vietiniai sugebame įžvelgti 50 š atspalvių.
Comment
-
Daugpilyje buvau praeitų metų vasario mėn. Specialiai važiavau apžiūrėti, nes turėjau reikalų Utenoje. Beje, kai tada Utenoje pasakiau savo užsienio kolegai, kad Utenos miestas įkurtas 13 a. , jis pagalvojo, kad juokauju. Žinau, žinau, neturim kompleksuoti, didžiuojamės gamta ir piliakalniais
- 3 patinka
Comment
-
Na esu ir specialiai važiavęs į Daugpilį, vienasyk tramvajais pavažinėt, kitąsyki išbandyt traukinį Vilnius-Daugpilis. Taip, miestas toks žiaurios realybės, bet jei lyginsim su Panevėžiu, tai autentikos prasme turbūt aišku, kuris miestas gauna į vienus vartusPaskutinis taisė Garbanius; 2022.05.19, 11:56.
- 2 patinka
Comment
-
Suintriguotas diskusijos, įėjau į google maps ir pamėčiau žmogeliuką. Na, nežinau... Tipinis po-sovietinės provincijos miestas. Nieko tokio labai baisaus, kaip čia kažkas bando pavaizduoti. Kas kitaip? Fasadai, gatvės, šaligatviai? Tas pats. Dėl kontingento ir vaibo - nieko nesakau, nes nebuvau. Vertinu tik architektūrinę dalį ir gatves.Paskutinis taisė Knope; 2022.05.19, 13:58.
Comment
-
Parašė Knope Rodyti pranešimąSuintriguotas diskusijos, įėjau į google maps ir pamėčiau žmogeliuką. Na, nežinau... Tipinis po-sovietinės provincijos miestas. Nieko tokio labai baisaus, kaip čia kažkas bando pavaizduoti. Kas kitaip? Fasadai, gatvės, šaligatviai? Tas pats. Dėl kontingento ir vaibo - nieko nesakau, nes nebuvau. Vertinu tik architektūrinę dalį ir gatves.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Taigi foto pridėjau pakankamai, ne? Baisios tvoros, namai be stogų, neasfaltuotos gatvės kone miesto vidury. Žiūrėk ne vien pagrindines tranzitines gatves.Paskutinis taisė Knope; 2022.05.19, 14:54.
Comment
-
Parašė Knope Rodyti pranešimą
Mačiau. Dėl to pamėčiau žmogeliuką visur, į visus šio miesto kampus. Mano akimis, tai tipinis pašiuręs, chaotiškai tvarkomos posovietinis provincijos miestas-kaimas. Kad vaibas nekoks - neabejoju.
- 4 patinka
Comment
-
Daugpilis turi (plečiamą) tramvajų tinklą, gerai suformuotą, old school miesto centrą ir istorinius dalykus (kaip geležinkelių objektai ar fortų miestelis) tad, iš urbanistikos pusės, yra kitame lygyje nei Panevėžys, kuris tėra mikrorajoninis komiblokų miestas su automobilizuotais suburbais. Tuo klausimu čia konkurencijos nėra. Problema yra tame, kad Daugpilis yra gerokai labiau apleistas, izoliuotas ir ten gerokai mažiau visko vyksta, dėl to ten būnant apima tas distopinis jausmas labiau nei Panevėžyje. Taip pat Daugpilio blogiausi rajonai yra gerokai prastesni nei blogiausi Panevėžio rajonai, pusė Daugpilio - (senųjų) Šnipiškių lygio, daug ir neasfaltuotų gatvių. Problema ten yra žmonės, manau - vaibas ten kaip 90-ųjų Panevėžyje, vaikščiojant apima nesaugumo jausmas, jaučiasi depresija ir stagnacija. Tai yra miestas Latvijos kampe, skirtingai nei Liepoja, negalintis pasiūlyti net jūros, nelabai ten šviečiasi perspektyvų be rimtų valstybinių subsidijų, kurių, spėju, bent artimiausiu metu nelabai nusimato.
- 5 patinka
Comment
-
VLR dėl urbanistikos tiesa, bet yra niuansų. Miestas yra/buvo stambus svarbių geležinkelių susikirtimo mazgas ir jis yra kaip ir miesto vidury ir skaldo miestą į 3 ar duagiau dalių, tarp kurių yra pėsčiomis sunkiai įveikiamas barjeras. Tai nors, tarkim, centras yra gražaus gridinio planavimo, norint patekti į visai netoli esančias Daugpilio "Šnipiškes" ir kitus rajonus, reikia pereiti tą geležinkelį, ką padaryti galima vos 2 vietose. Dėl to niekada nebus gerai sujungtos tos miesto dalys, nebent kada nors dalis tų geležinkelių bėgių bus panaikinta.
Comment
-
Parašė Garbanius Rodyti pranešimąPravaziavau vakar Daugpili (vaziuoju kazkur 3-4metuose) ir specialiai ieskojau tu baisiu tvoru, kur John aprase. Tai pietineje dalyje(atvaziavus nuo Zarasu) ju beveik nemaciau, kazkiek maciau siaureje(link Rezeknes), bet tikrai neistisai.. Kavinej moteris kalbejo angliskai, be musu buvo dar vienas uzsienietis. Taip pat ant tramvajaus maciau, kad miestas kandidatas 2027 Europos kulturos sostinej. Ta va ne viskas taip blogai
Parašė VLR Rodyti pranešimąDaugpilis turi (plečiamą) tramvajų tinklą, gerai suformuotą, old school miesto centrą ir istorinius dalykus (kaip geležinkelių objektai ar fortų miestelis) tad, iš urbanistikos pusės, yra kitame lygyje nei Panevėžys, kuris tėra mikrorajoninis komiblokų miestas su automobilizuotais suburbais. Tuo klausimu čia konkurencijos nėra. Problema yra tame, kad Daugpilis yra gerokai labiau apleistas, izoliuotas ir ten gerokai mažiau visko vyksta, dėl to ten būnant apima tas distopinis jausmas labiau nei Panevėžyje. Taip pat Daugpilio blogiausi rajonai yra gerokai prastesni nei blogiausi Panevėžio rajonai, pusė Daugpilio - (senųjų) Šnipiškių lygio, daug ir neasfaltuotų gatvių. Problema ten yra žmonės, manau - vaibas ten kaip 90-ųjų Panevėžyje, vaikščiojant apima nesaugumo jausmas, jaučiasi depresija ir stagnacija. Tai yra miestas Latvijos kampe, skirtingai nei Liepoja, negalintis pasiūlyti net jūros, nelabai ten šviečiasi perspektyvų be rimtų valstybinių subsidijų, kurių, spėju, bent artimiausiu metu nelabai nusimato.
Lietuvoje kitaip - autentikos mažiau, miestai išsiplėtė vėliau, industrializacija atėjo vėliau, gal tokių gerų senų urbanistinių objektų kaip Latvijoje nėra (arba mažiau yra), bet kažkaip viskas švariau, tvarkingiau, renovuota, pablizginta. Net žolė lygiau nupjauta. Na, užtenka netgi palyginti tų pačių tarybinių daugiabučių būklę Lietuvoje ir Latvijoje.
O Liepoja, beje, kad ir prie jūros, bet atrodo ne kažką geriau.Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.05.19, 16:31.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąVLR dėl urbanistikos tiesa, bet yra niuansų. Miestas yra/buvo stambus svarbių geležinkelių susikirtimo mazgas ir jis yra kaip ir miesto vidury ir skaldo miestą į 3 ar duagiau dalių, tarp kurių yra pėsčiomis sunkiai įveikiamas barjeras. Tai nors, tarkim, centras yra gražaus gridinio planavimo, norint patekti į visai netoli esančias Daugpilio "Šnipiškes" ir kitus rajonus, reikia pereiti tą geležinkelį, ką padaryti galima vos 2 vietose. Dėl to niekada nebus gerai sujungtos tos miesto dalys, nebent kada nors dalis tų geležinkelių bėgių bus panaikinta.
Comment
-
Dar kas liečia Latviją, tai joje visoje yra kažkoks "laukiniškumo" pojūtis, ir tuštumos. "Laukiniškumą" turiu omenyje tikrai ne ta prasme, kad žmonės laukiniai Bet kad gamta (už miestų ribų) labai menkai civilizuota. Lietuvoje toks jausmas, kad kiekvieną žemės plotą stengiamasi "sugloboti", pardedant apsėtais laukais, visokiais apžvalgos takais, bokštais, "sužmogintu" pajūriu, pačiuose miestuose labiau pjaunama žole ir apipjautais medžiais, ežerų ir kitų lankytinų objektų didesniu pritaikymu civilizuotam poilsiui, baigiant netgi keliais, jų tinklu ir būkle. Latvijoje toks jausmas, kad daug kas palikta tokiai kaip "savieigai" - pajūris laukiniškesnis, žemdirbystės mažiau, visokiems krūmams leidžiama augti pakelėse, ir net miestuose galima pamatyti, kaip pastatytas koks nors gražus puodas su gėlėmis, o keli žingsniai nuo jo... Nepjauta žolė ar krūmai.
Pasidalinsiu tokiu savo pernai metų įspūdžiu prie Razno ežero. Kadangi netoli Daugpilio, manau tiks į temą.
Buvom pernai vasarą nuvažiavę į Rezeknę, pro tą patį Daugpilį, pakeliui apsilankant ir jame. Vienas dalykas, kuris jau iš karto krito į akis - nors miestas Utenos dydžio, net šiek tiek didesnis, bet žmonių gatvėse NĖRA. Absoliučiai. Kur jie visi? Nuvažiavus į tą pačią Uteną, jaučiasi judesys, žmonės vaikšto, kažkur sėdi, kažką daro. Rezeknė - kaip išmirusi (ir tai apskritai dažnas vaizdas Latvijoje, įdomu kodėl, ką žmonės ten veikia?). Daugpilyje irgi, pamatysi žmones tik kur ne kur. Po to, jau po Rezeknės, kilo pagunda nuvažiuoti prie šalia esančio Razno ežero. 2 pagal dydį Latvijoje - reikia aplankyti tokį objektą. Be to, buvo karšta, pasimaudyti norėjosi.
Lankiausi prie to ežero pirmą kartą, o prieš apsilankant naujoje vietoje, vis tiek turi galvoje kažkokį jos įvaizdį, ko maždaug tikėtis (paskui jis pasitvirtina, arba ne). Kadangi šalia 2 nemaži miestai - Utenos dydžio Rezeknė, dar didesnis Daugpilis, tai tikėjausi pamatyti kažką bent jau panašaus, kaip prie man įprastų Ignalinos ežerų. Tarkim, vasaros savaitgalį nuvažiavęs į Palūšę, pakliūni į visai neblogą judesį - prekyba, pilna žmonių, maudynės, plukdymai laiveliais, kažkokie renginukai, kažkokios kitos pramogėlės, žodžiu, kaip tokia "mini Palangitė". Ir visa tai įvertinant tai, kad Ignalina nėra didelė, artimiausi miestai (Švenčionėliai, Švenčionys) taip pat nedideli, o Vilnius už daugiau nei 100 km (tiesa, traukiniu susisiekimas geras). Taigi, iš Razno tikėjausi bent jau to, ar netgi daugiau.
Ir ką pamačiau? Netikėta, bet visiškai laukinį ežerą su pavienėmis privačiomis poilsio sodybomis. Kažkokios infrastruktūros, pramogų, ir kas įdomiausia - žmonių, praktiškai nemačiau, išskyrus vieną pliažą. Ežeras didelis, gražus, prie jo tikrai būtų galima padaryti wow kiek daug visko, ypač įvertinus kaimyninių miestų dydį. Bet kodėl, nėra poreikio? Nevažiuoja niekas prie jo? Tai įdomu, kur žmonės dedasi karštą vasaros savaitgalį? Rezeknė tuščia, Daugpilis pustuštis, o prie ežero irgi nėra? Tai kur jie?
Ilgai ieškojom pliažo, pagaliau pavyko rasti "plūdmalę". Ten buvo kažkiek mašinų, kažkiek žmonių. Pliažas vėl gi - grynai laukinis, krūmai, jokios infrastruktūros (išskyrus stipriai pagyvenusią automobilių aikštelę) nėra. Nei liepto, nei kažkokių tramplynų, nei prekybos, net persirengimo kabinų nėra - persimoviau trusikus užlindęs už mašinos. Nors parašyta oficialiai, kad "plūdmalė", Google mapse pažymėta kaip lankytina vieta.
Iš karto kyla noras lyginti su žymiai mažesnių ežerų infrastruktūra Lietuvoje - nereikia net Trakų, net Palūšės. Užtenka kuklesnių pavyzdžių - pliažas prie Gavio Ignalinoje, ar pliažas prie Bėlio 4 km nuo Švenčionių. Sutvarkyti takai, gražios naujos mašinų aikštelės, vaikų žaidimo aikštelės, lauko treniruokliai, smėliukas, lieptai, suoliukai, persirengimo kabinos, tramplynai, atvažiuoja net kioskeliai ant ratų ir kažkuo prekiauja - žodžiu, viskas yra, ko tik reikia. Net žolė reguliariai pjaunama, krūmai genėjami, medžius apipjausto kad nesišakotų bet kaip. Ir tai prie gana nedidelių ežeriukų, kurie yra prie žymiai mažesnių miestų. Ir kas svarbiausia - juose vasarą visada gyva!
Latvijoje labai to pasigendu - gyvumo. Neaišku kur visi, ką jie veikia.Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.05.19, 17:22.Snowflakes will attack U <3
Comment
Comment