Man tai ir latviai kažkokie laukiniai atrodo
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
LV. Daugpilis / Daugavpils
Collapse
X
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Abejoju, ar bus panaikinti bėgiai, kaip suprantu tai yra miesto ekonomikos variklis ir maitintojas, panašiai kaip Klaipėdoje uostas. Bet padaryti praėjimą po apačia juk nėra labai sudėtinga ir brangu (panašiai kaip naujininkuose nesenai padaryta).
Comment
-
Ekonomiškai berods po Rygos antras miestas yra Ventspilis. Uostas, vartai į Švediją, turi kurorto požymių. Nesu buvęs, bet susidariau įspūdį, kad tvarkingas miestelis.
Dar yra miestai aplink Rygą, bet ji ekonomiškai sudaro bendrą Rygos aglomeracijos dalį.
Daugpilis, kaip ir Latgala iš vis sudaro pamiršto miesto/regiono įspūdį. Lietuvoje tokių analogų nelabai ir įsivaizduoju. Kalbame ne apie kokias mirštančias kolūkines gyvenvietes, o apie 2 pagal dydį šalies miestą.Paskutinis taisė PoDV; 2022.05.19, 17:51.
- 1 patinka
Comment
-
Taip, Ventspilis gal tvarkingiausias iš didesnių Latvijos miestų. Ir infrastruktūra geresnė, ir daugiabučių daug renovuotų, ir šiaip gražių dalykų - fontanai, karvės, gėlynai, tvarkos daugiau. Jūrmala tai nelabai kokia, nepadeda net artumas prie Rygos - Palanga visais parametrais atrodo geriau.
Į Švediją tai ir iš Rygos vartai, keltai dažnai plaukia (labai populiari savaitgalio pramoga Rygoje - pasitūsinti kelte ir pasibastyti Stokholme, lietuviai irgi mėgsta, 3 kartus plaukėm ir dar norisi)Snowflakes will attack U <3
- 1 patinka
Comment
-
Ir ką pamačiau? Netikėta, bet visiškai laukinį ežerą su pavienėmis privačiomis poilsio sodybomis. Kažkokios infrastruktūros, pramogų, ir kas įdomiausia - žmonių, praktiškai nemačiau, išskyrus vieną pliažą. Ežeras didelis, gražus, prie jo tikrai būtų galima padaryti wow kiek daug visko, ypač įvertinus kaimyninių miestų dydį. Bet kodėl, nėra poreikio? Nevažiuoja niekas prie jo? Tai įdomu, kur žmonės dedasi karštą vasaros savaitgalį? Rezeknė tuščia, Daugpilis pustuštis, o prie ežero irgi nėra? Tai kur jie?""
Jei pas mus būtų tiek jūros pakrantės kiek Latvijoje, ežerų paplūdimių gal ir irgi nereiktų taip puoselėti. Antra vertus, nereikia lia-lia, palyginkit Gaujos nac parką su Palūše. Dar neaišku, kur geriau atrodo.
- 1 patinka
Comment
-
Sunku ką ir diskutuot. Vakar buvau ir Daugpilyje ir Rezeknej ir pačiam užkampyje Aluksnėj ir visur buvo žmonių, tikrai ne mažiau nei panašaus dydžio miesteliuose LT, gal net daugiau…
o dėl Latvijos gamtos sutinku su Obi-Wan Kenobi, man LV ji atrodo grynesnė, mažiau kolchozo, mažiau mašinų, mažiau visokių ruki verch, kam ko reikia
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąKuldyga, Kandava, Tukums, Saldus. Taip tai ne Latgala. Bet palyginkit už sienos esantį Skuodą. Sutvarkyta, trinkelizuota, humanizuota aplinka. Bet kur ten miestas? Miesto nėra.
Lietuva man atrodo vis labiau judanti link Vokietijai būdingo sterilumo - va, pagaliau radau tinkamą žodį tam esminiam skirtumui įvardinti. Nors aišku, toli gražu nepasiekusi jo, bet labai ryžtingai judanti. Ir tai, bent man, tikrai patinka.
Kas įdomiausia - ne Latvija, istoriškai kur kas labiau susijusi su Vokietija, bet būtent Lietuva.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąAntra vertus, nereikia lia-lia, palyginkit Gaujos nac parką su Palūše. Dar neaišku, kur geriau atrodo.
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąSkonio reikalas. Kai neturi natūralaus grožio, padeda geras makiažas.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąKas įdomiausia - ne Latvija, istoriškai kur kas labiau susijusi su Vokietija, bet būtent Lietuva.
Bet šiaip jo. Eilinį kartą liejamos krokodilo ašaros dėl to, kas susiklostė istoriškai ir ko pakeisti nebegalima. T.y. to, kad Latvijoje XIX a. susiformavęs mažesniųjų miestų urbanistinis audinys atrodė prabangiau ir solidžiau, nei Lietuvos mažųjų miestų. Nes Rusijos imperijos valdymo laikotarpis dabartinėje Latvijos teritorijoje buvo jų aukso amžius (tautinis atgimimas, industrializacija, urbanizacija ir t.t.), kai Lietuvos teritorijoje - tautinės, politinės ir iš dalies ekonominės priespaudos amžius. Šito mes nepakeisime. Bet galime keisti dabartį ir ateitį (ką ir darome), nemyždami apie praeitį.
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
- 5 patinka
Comment
-
Lietuvos miestelių problema yra ta, kad didžiausias tankis vėlyvuoju sovietmečiu buvo sukurtas už miestelių ribų. Atėjus nepriklausomybei, komercija formavosi ten, kur yra daugiausia žmonių, t.y. miestelių mikrorajonuose (dažniausiai didelėse daržinėse, apsuptose parkingais). Senieji 'centrai' liko tik nominalūs, ten veiksmo praktiškai neliko. Tai negaliojo tik miesteliuose, kur centrai buvo gerai suformuoti prieš karą (Telšiai, Marijampolė ir keli kiti). Ten miestelių seni centrai turi nemažą tanki ir pakankamai traukos objektų, kad galėtų konkuruoti su mikrorajonais apsuptais supermarketais. Daugumoje miestelių centrai to daryti nepajėgia (pažiūrim kiek komercijos yra kokio Rokiškio 'centre', lyginant su kokio Tukumo Latvijoje).
Centrus Lietuvos miesteliai galėtų pradėti paformuoti dabar, pagal geresnius principus, tačiau žmonės yra per daug indoktrinuoti mikrorajoninėmis tiesomis, kurios Lietuvoje vis dar yra laikomos standartu. Pvz. jei yra sovietų paliktas plikas laukas viduryje miestelio tai niekas negalvoja ten formuoti kažkokių centrinių gatvių su komercija, pakenčiama architektūra ir dideliu populiacijos tankiu. Toks pasiūlymas būtų laikomas miestelio niokojimu ir erdvių atėmimu iš miestelio. Kur kas geriau turėti kokią nors pliką aikštę, kurioje nieko nėra kaip kad:
https://www.miestai.net/forumas/foru...53#post1226753
Nemažai Lietuvos miestelių, kuriuose yra nepriklausomybės metais pastatytų daugiabučių net nebandė naudoti tos būsto paklausos centrų formavimui kuriant juose tankį, jie tiesiog plėtė mikrorajonus pagal senus principus, vienintelius, kuriuos jie žino. Šis požiūris turės pasikeisti, bet tam reikės labai daug laiko, nes jis keičiasi smarkiai per lėtai.
- 6 patinka
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimą
Kuo Latvija susijusi su Vokietija? Tuo, kad dalis valdančiojo elito buvo germaniškos kilmės, kalbėjo vokišku žargonu ir tarnavo didesniems vierchams iš LDK, Lenkijos karalystės, ar Rusijos carui?
Bet šiaip jo. Eilinį kartą liejamos krokodilo ašaros dėl to, kas susiklostė istoriškai ir ko pakeisti nebegalima. T.y. to, kad Latvijoje XIX a. susiformavęs mažesniųjų miestų urbanistinis audinys atrodė prabangiau ir solidžiau, nei Lietuvos mažųjų miestų. Nes Rusijos imperijos valdymo laikotarpis dabartinėje Latvijos teritorijoje buvo jų aukso amžius (tautinis atgimimas, industrializacija, urbanizacija ir t.t.), kai Lietuvos teritorijoje - tautinės, politinės ir iš dalies ekonominės priespaudos amžius. Šito mes nepakeisime. Bet galime keisti dabartį ir ateitį (ką ir darome), nemyždami apie praeitį.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąNes Rusijos imperijos valdymo laikotarpis dabartinėje Latvijos teritorijoje buvo jų aukso amžius (tautinis atgimimas, industrializacija, urbanizacija ir t.t.), kai Lietuvos teritorijoje - tautinės, politinės ir iš dalies ekonominės priespaudos amžius. Šito mes nepakeisime. Bet galime keisti dabartį ir ateitį (ką ir darome), nemyždami apie praeitį.
Comment
-
Va tokios N Akmenės nykumos nė už ką nekeisčiau į nušepusį Daugpilį
foto: credit to dr-rox https://www.miestai.net/forumas/foru...e2#post1226753
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąO kodėl rusai taip palankiai mėgo latvius ir taip spaudė lietuvius? Keista, atrodo, kad abu baltai, panašiai turėtų vertinti.
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąGal todėl kad lietuviai su lenkais ATR laikais kartais ir pačią Maskvą dulkino?
- 2 patinka
Comment
-
Parašė acetonas Rodyti pranešimą
Vėlyvoji ATR Maskvos tikrai nedulkino. Tiesiog lietuviai su lenkais mėgos sukilti. Tuo pačiu Lietuva buvo Rusijos imperijos pakraštys, kas dar labiau didino Lietuvos nesaugumą. Nemuno delta ir Klaipėda priklausė kitai valstybei, kas trukdė prekybos Nemunu vystimui.
Latviai ir poros sukilimų neturėjo. Ir pajungimui rodos nesipriešino.
- 2 patinka
Comment
-
Visiškai ne į temą bet Daugpilyje uždarė 12 vidurinę mokyklą. Na sujungė su 10 vidurine. 12 vidurinė buvo viena iš 3 latviškų mokyklų mieste. Po šito liko tik dvi latviškos mokyklos. Šiuo sprendimu nepatenkinti buvo ir Latvijos švietimo ministrė ir pats prezidentas. Neva šitas sprendimas išeis į naudą. Vienintelė paguoda kad nuo 2031m. planuojama visur mokint tik latvių kalba.
- 2 patinka
Comment
Comment