"Euphrasius’ Basilica complex
The most significant and valuable cultural historical site in Poreč. It is the best kept memorial of early Byzantine art in the Mediterranean and is on the UNESCO world cultural heritage list. It was built in the 6th century during the time of Bishop Euphrasius and Emperor Justinian I."
na, nežinau ar verta buvo perkelinėti, tada ir kitus regiono miestus čia vėliau įdėsiu. visgi nepatinka man kad viskas krūvoj... gera būtų "UŽ SIENOS" padaryti medį, nes dabartinė sistema nėra patogi.
/\ Tada reikėtų kokių 5 ar 10 atskirų temų ne tik Poreč /Parenzo, bet ir kiekvienam miesteliui nuo Savudrijos, Umag (Umago), Rovinj / Rovigno iki Pulos ar Opatijos.
Senos skanuotos atostogų nuotraukos iš Istrijos.
Pirmi metai, kai nebereikėjo vizų, o vietiniai dar tik mokėsi lietuvių kalbos žodžių, kad geriau vyktų biznis.
Mūsų "bazė" buvo Poreč (Parenzo) mieste.
Apartamentai dviem šeimoms prie pat jūros kainavo gal dvigubai pigiau ne ikokioj Palangoj.
Mūsų šeimininkai viešumoj kalbėjo kroatiškai , o tarpusavyje - itališkai. Iki 1947 m. Istrija priklausė Italijai, vėliau Jugoslavijai, dabar - Kroatijai ir Slovėnijai
Poreč-Rovinj
Plaukimas laivu iki Rovinj. Laivo kapitonas apie apylinkes aiškino angliškai, vokiškai, čekiškai ir savo kalba. Įgula mūsų klausinėjo lietuviškų žodžių. grįžtant visi buvo vaišinami žuvimi.
Limski kanal - tokia lagūna (pažymėta žemėlapyje kairėje pusėje)
Rovinj / Rovigno
Pavyko rasti tik tokią nuotrauką be žmonių.
Autentiškiausi lietuviški kaimai yra Baltarusijoje (Gervėčiuose), o autentiškiausi itališki miesteliai - Istrijoje
/\ Tada reikėtų kokių 5 ar 10 atskirų temų ne tik Poreč /Parenzo, bet ir kiekvienam miesteliui nuo Savudrijos, Umag (Umago), Rovinj / Rovigno iki Pulos ar Opatijos.
Tai ir sakau, kelionių skyriui medžio reikia kaip oro...
Prisidedu prie šaunios kompanijos aplankiusių Kroatijos Istrijos regioną ir pasidalinu nuotraukomis iš Pulos - jame lankiausi birželio mėnesį.
Pula garsieja įspūdingais paminklais iš romėnų laikų, kai čia buvo kolonija, vadinta Pietas Julia. 425 m, čia įsikūrė, vyskupas - iki šiol išliko kelių Va. religinių pastatų pamatai.
Miestą buvo sugriovę ostgotai, bet jis vėl suklestėjo, kai VI_VIIa. tapo pagrindine Bizantijos laivynobaze. 1334 m. miestą pradėjo valdyti Venecija, bet iki XVIIa. vidurio gyventojų skaičius sumažėjo iki 300. Miestas atgijo 1856 m., kai Austrija čia įkūrė laivyno bazę, ir iki šiol yra svarbiausia jūrinė bazė Kroatijoje.
Elipsinė Arena Puloje - vienas iš šešių didžiausių iki šiol išlikusių romėnų amfiteatrų. Iš pradžių Klaudijus čia pastatė mažą amfiteatrą, paskui, 79 m. po Kr., Vesspasianas jį padidino gladiatorių kovoms. amfiteatras skirtas 23 000 žiūrovų, į jį veda apie 20 įėjimų. Jis išstovėjo nepaliestas iki XV a. kai dalis akmenų buvo panaudota statant pilį ir kitus miesto pastatus.
Savo pasivaikščiojimą pradėjome nuo Arenos-amfiteatro.
Opatija (už 44 km nuo Rijekos, už 200 km nuo Zagrebo) laikoma pačiu populiariausiu ir prašmatniausiu kurortu šiaurinės Adrijos pakrantėje.
Miestas išaugo XV a. aplink čia įsikūrusį benediktinų vienuolyną. Opatija laikoma pirmąja Kroatijos turizmo „dama". Kai 1844 m. dailininkas Skarpa (Rijekos aristokratas) čia pastatė pirmąją Andželikos vilą, nuo jos ir prasidėjo vystytis turizmas. Nuolat žalumoje skendinčioje Opatijoje mėgo ilsėtis karaliai ir didikai.
Opatijos kurortinė pakrantė dabar išsiplėtė iki 25 km. Čia įsikūrę daugybė viešbučių, galinčių patenkinti pačių išrankiausių turistų skonį. Vienu metu viešbučiuose gali svečiuotis 8 000 žmonių. Kurorte gausu barų, kavinių, teniso kortų, baseinų, yra jachtų prieplauka.
Dėl savo nuostabaus subtropinio klimato Opatija dar praėjusiame amžiuje buvo pripažinta geriausias klimatines sąlygas turinčiu Europos kurortu. Čia gerokai šilčiau nei apylinkėse. Nuo žemyno miestą užstoja kalnai, aukščiausia viršūnė - Učka (1400 m). Dėl čia susidariusio išskirtinio mikroklimato poilsiui tinkami visi metų laikai. Čia auga egzotiški subtropikų augalai - magnolijos, bambukai, palmės ir japoniškos kamelijos - tapusios Opatijos turizmo simboliu.
Nuotraukų miksas iš pakrantės į kurią norėtųsi grįžti ...
Comment