Vidurzemio juros miesteliai visi kazkuom panasus ir vienodai zavi, nesvarbu kokia salis, ar tai butu Kroatija, Italija, Ispanija ir t.t.. Puikios nuotraukos ir gili nostalgija..
Šių metų gegužės mėnesio nuotraukos iš didžiausio Istrijos pusiasalio miesto Pulos.
Rytas miesto centre. Pagrindinė senamiesčio gatvė (kurioje ir daryta nuotrauka) dideliu pusračiu juosia kalvą, ant kurios stovi tvirtovė, ir vos per kvartalą nutolusi nuo jūros.
Kiek palypėjus ant kalvos.
Centrinės miesto dalies maketas.
Didžiausia miesto įžymybė, be abejo, yra Pulos arena - beveik 2000 m. senumo amfiteatras, pagal dydį laikomas šeštuoju pasaulyje.
Einame į vidų. Įėjimas kainuoja 40 kunų (~20 litų).
Pulos arena gal ir ne tokia įspūdinga kaip Romos Koliziejus, tačiau čia mažiau žmonių ir apeit ją patogiau. Tarp kitko, ši arena koncertams naudojama ir šiais laikais.
Viena iš į kalną bekylančių gatvių. Jos kur kas tylesnės ir turbūt autentiškesnės už turistų minamas gatves apačioje.
Šv. Antano bažnyčia visiškai šalia Arenos.
Senosios miesto dalies vaizdas labai itališkas ir tai nenuostabu: italai čia ilgokai šeimininkavo. Net ir dabar, nors daugumą gyventojų sudaro kroatai, visos lentelės Istrijoje dubliuojamos ir italų kalba.
Eini sau gatve ir už neišvaizdžios tvoros - romėniški griuvėsiai.
Pagrindinėje turistinėje gatvėje (ji per savo ilgį turi du pavadinimus: šioje vietoje Kandlerova, kiek tolėlia - Sergijevaca).
Pulos katedra, pastatyta dar VI a., nors, aišku, po to ne kartą rekonstruota keičiant ir jos bendrą vaizdą.
Lipame aukštyn link tvirtovės. Kažkoks keistų spalvų kiemas.
Prieiname Pulos tvirtovę. Ją pačioje kalvos viršūnėje dar XIV a. įkūrė veneciejičiai, nors dabartinė tvirtovė ko gero turi daugiau austriškųjų elementų.
Turbūt ne nuo romėnų laikų užsilikęs kažkoks administracinis pastatas.
Pačiame miesto centre paplūdimų nėra, o norint nusimaudyti verta pavažiuoti miesto autobusu kokius 5 km iki Verudelos. Tiesa, miesto autobusai nepigūs: vienkartinis bilietas iš vairuotojo kainavo 11 kunų (virš 5 litų).
Paplūdimys Verudeloje. Vietoj mums įprasto smėlio - vieni akmenys. Bet švaru.
Pakrantė Verudeloje. Palei jūrą yra įrengtas takas, kuriuo teoriškai galima paržygiuoti iki pat Pulos centro. Pakrantė gan raižyta, tai gautųsi neblogas pasivaikščiojimas.
Jau matytas pastatas. Pagal stilistiką panašus į Musolinio laikų palikimą (Tarpukariu Pula vadinosi Pola ir priklausė Italijai).
Centrinėje aikštėje.
Pulos arena vakarėjant.
Paskutinės reportažo apie Pulą nuotraukos (nuotraukš iš Istrijos dar bus) jau prieš išskrendant, ne itin dideliame ir ne itin prašmatniame oro uoste.
Beje, iš pirmų keturių rytinių skrydžių be mūsiškio į Šarlerua trys kiti buvo į Domodedovą ir laukiant laipinimo buvo gana smagu stebėti didžiausiais krepšiais iš djuty fry apskrovusius ir vartų link beskubančius aleksandrus ir svetlanas. Gan akivaizdu, iš kur daugiausiai pinigų kroatams atskradinama.
Rovinis (kr. Rovinj, it. Rovigno) - miestas vakariniame Istrijos pusiasalio krante. Jame gyvena apie 15 000 gyventojų (iš jų 76 proc. kroatai, 16 proc. italai). Per savo istoriją miestas priklausė Bizantijos Imperijai, Venecijos Respublikai, Austrijos - Vengrijos Imperijai, Italijos Karalystei, Jugoslavijai ir galiausiai nepriklausomai Kroatijai.
Senais laikais miestas buvo saloje, tačiau 1763 m. siauras kanalas skyręs ją nuo žemyno buvo užpiltas ir Rovinis dabar atsidūrė pusiasalyje. Buvusio kanalo vietoje dabar yra pagrindinė miesto pėsčiųjų gatvė.
Vaizdas į senąją miesto dalį, įsikūrusią buvusioje saloje.
Comment