Geros nuotraukos tik tarpelius tarp jų padaryk
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
SG. Singapūras / Singapore
Collapse
X
-
Parašė Kirkas Rodyti pranešimąGeros nuotraukos tik tarpelius tarp jų padarykhttp://wapdream.com/blog <- mano kuklus langas internete
Comment
-
Parašė Tadas Rodyti pranešimąKokybiškos nuotraukos, gražus miestas. Atrodo labai tvarkingas, ar tai tiesa ?
Comment
-
Parašė JohnLabai aciu uz foto... be galopasiilgau Singapuro... nors jei neistiks pasaulio pabaiga (sios dienos ekonomines realijos gali visko prikresti), tureciau sekmingai ten apsilankyti apie Velykas . O siaip Singapuras yra nuostrabus miestas. Daugeliu poziuriu, tai miestas, kokiu noretu buti bet kuris kitas pasaulio miestas: idealiai isvystyta keliu infrastruktura, pigus ir 100% efektyvus viesasis transportas, minimalus nusikalstamumas, puikios apsipirkimo galimybes, pramogos, puikus maistas ir t.t.
Comment
-
Parašė JohnZavesio Singapuras tikrai turi. Tik ar jo daugiau ar maziau, nei Romoje? Sunku pasakyti. Kai ka uzliuliuoja senovine architektura ir griuvesiai, o kai ka labiausiai zavi modernios viesosios erdves.
Honkongas ir Bankokas (ypac pastarasis) yra labai pilki, uzgrusti ir daugeliu poziuriu "negrazus" miestai. Visgi zavesio ten, bent mano akimis, daugiau, nei Londone ar Paryziuje. Kai kurie miestai turi savo unikalia atmosfera ir ji arba patinka arba ne t.y. visiskai subjektyvu. Del to lyginti, kur yra daugiau zavesio butu nelabai protinga.
Manau kiekvienas kultūringas žmogus turėti pamatyti pasaulinius šedevrus bent kartą gyvenime.
Comment
-
Parašė JohnNa Singapuras tikrai neapsiriboja vien moderniais fontanais. Jei nors kiek pasidometum tos salies istorija, suprastum, kad tai be galo unikali ir idomi vieta tiek istorine, tiek kulturine prasme.
Man labai patiko pasedeti Raffle's viesbucio Rasytoju bare, kur pries 100 metu sededavo ir gurksnodavo arbata Kipling'as ir kitu pasaulines sloves rasytojai. Idomu tai, kad Singapuras puoseleja ir "gyvai" demonstruoja savo kolonijiniu laiku istorija su visais atributais.
Jei tai ne zavesys, tai kas tuomet?
Nors, kaip minejau, tai skonio reikalas. Kai kam tai nepatinka.
O sedevru matymas vien tik vardan sedevru matymo gali buti apibudinamas vienu zodziu - snobizmas.
Man patinka visokie miestai, bet nereikia taip visko suplakti į viena krūvą.
Comment
-
Parašė JohnSiulyciau paziureti 2005m Discovery Channel dokumentini filma "The History of Singapore". Ten daugmaz glaustai, bet idomiai, pasakojama Singapuro istorija nuo ikurimo iki siu dienu. As ir pats suzinojau daug dalyku, kuriu iki tol nezinojau.
Visgi nereiktu pernelyg krypti i subtilybes. Kur kas geriau ten apsilankyti ir viska pajusti paciam bei susizaveti arba nusivilti
Comment
-
Gražus miestas, modernus, dangoraižiai tiesiog super, tvarka ideali, nors įpratus prie lietuviško šiokio tokio "bardako" tai netgi atrodo nenatūralu O gerovę sukurti jie tikrai turi iš ko - juk vienas svarbiausių uostų pasaulyje, strategiškai super patogi vieta, jūros kelių sankirta - ekonomikai tai labai daug ką reiškia. Apsilankyčiau su mielu noru, na o mums, gyvenantiems Europoje ir įsitikinusiems kad kiekvienas miestas turi turėti senamiestį nes be jo nieko įdomaus negali būti, gal kažkiek ir keista, bet iš kur tas įsitikinimas kad jau kas modernu, tas neįdomu? Tarkim kad ir tie dangoraižiai, vaisiaus formos pastatas, statula - taip, nauji dalykai, bet nemanau kad neįdomūs. Gal reikia laukti 50 metų, kad jie jau įgautų vertę, ar kaip?Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąBet miestas neturi tokio žavesio kaip Paryžius ar Roma, kas tie keliai, viadukai ir ,,pramogos''...
Singapūras turi kažkokį žavesį vien dėl to, kad analogiško miesto nerasi. Mano nuomonė apie šią šalį keitėsi, tačiau tik į gerąją pusę.http://wapdream.com/blog <- mano kuklus langas internete
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąMazoka zmoniu uzfiksuota nuotraukose, truksta miesto dvasios atvaizdavimo.
Žmonių šiek tiek nuotraukų buvau čia sudėjęs, nors čia labiau portretinės jos: http://wapdream.com/blog/singapuro-zmonesPaskutinis taisė dreamerr; 2008.12.18, 08:32.http://wapdream.com/blog <- mano kuklus langas internete
Comment
-
Parašė John"Architekturos sedevrai" siame kontekste man reiskia nebent tai, ka galima patalpinti i viena ar dvi nuotraukas prisiminimui mano foto kolekcijoje. Kadangi nesu klasikines architekturos ir istorijos ekspertas ir fanatikas (nors apie tai, ko gero, ismanau daugiau nei statistinis pilietis), manes tai nedomina tiek, kad ignoruociau visa kita. Mane kur kas labiau traukia pats miesto charakteris ir pojuciai, kur architekturos sedevrai sudaro tik labai maza dali miesto charakterio (Bankoke ar Singapure tokiu sedevru, lyginant su Roma ar Paryzium, ko gero, isvis nera). Cia svarbu tokie dalykai kaip visuomenes charakteris ir kultura (ko gero, svarbiausi dalykai bet kokioje salyje ir bet kokiame mieste), pramogos, maisto kultura, estetika ir t.t. Be abejo, ziurint is mano varpines.
Comment
-
/\
Kiekvienam savo . Aš puikiai suprantu ir vienus ir kitus. Pats taip pat daug mieliau važiuočiau į kokį nors Singapūrą, Bankoką, nei Paryžių, Romą ar pan. Tiesa Paryžiuje ir dar keliuose Europos istoriniuose miestuose jau yra tekę pabuvoti. Kas be ko, labai įdomu buvo, tačiau rytai, tai traukia labiausiai vien dėl to, kad vis tik tai gerokai labiau kitokia kultūra, kitoks gyvenimas, kitokie miestai, viskas kitaip. Europos miestai, kaip bebūtų, yra patys artimiausi mums ir kažką 'kitokio' čia pamatyti yra sunkiausia, o bent jau man būtent šito labiausiai norisi .
Comment
-
Parašė JohnO mena tai labiausiai ir domina: maistas, pramogos, gatves gyvenimas ir kasdienine socio-kultura. Ten sie dalykai tikrai isskirtiniai ir musu akiai egzotiski. Kaip jau ne karta buvo mineta, kiekvienam savo
Yra ir labai daug. Tiek daug, kad Londonas - vienas siuolaikines Europietiskosios civilizacijos lopsiu - ima atrodyti blankus ir neidomus.
Be daugelio kitu dalyku Singapure yra didziausias pasaulyje uostas, vienas geriausiu pasaulyje oro uostu, viena geriausiu (galbut geriausia) pasaulyje viesojo transporto ir gatviu sistemu. Taip pat tai yra vienas svariausiu ir saugiausiu pasaulio miestu, su daugybe prabangiu restoranu ir viesbuciu, siulanciu stulbinanciai auksta aptarnavimo kultura. T.y. dalykai, kokiu pas mus niekada nebuvo ir, ko gero, niekada nebus. Visa tai pamatyti savo akimis labai idomu ir zavu. Ir, kas svarbiausia, tai nekainuoja labai daug. Idomu pamatyti nepriekaistingai igyvendinta Rytu grozio ir prabangos "stereotipa", kuri savo literaturoje sukure patys Vakarieciai.
Vel prisiminiau savo vieno pazistamo zmogaus reakcija Honkongo oro uoste. Jis uzsimine, kad Siauliuose jis gali viska gauti "dar pigiau ir geriau, nei cia". Aisku, tada apie ka nors kalbeti tampa beprasmiska
Jei manai, kad vienintelis skirtumas nuo Lietuvos ten yra prostitucija, tai tuomet tikrai neverta ten nei keliauti, nei dometis. Tada apskritai neverta niekur keliauti, nes tai tebus tuscias pinigu svaistymas.
Kuo cia deti architektai? Ar daug garsiu architektu gyveno/gyvena Sanchajuje ir Pekine (ar apskritai Kinijoje?)? Ne? Na bet butent ten siuo metu yra visu geriausiu pasaulio architektu "zaidimu aikstele", kur kyla tokie objektai, apie kuriuos savo tevynese jie galejo galvoti nebent fantastiniuose filmuose. Ir butent tie miestai tures geriausia 21-ojo amziaus pradzios siuolaikines architekturos pavelda ir butent apie juos kalbes kaip apie sio laikmecio siuolaiknes architekturos showcase, o ne Londono ar Paryziaus. O architektu kilme nera tokia svarbi ir ji rupi nebent tu sriciu zinovams ir istorikams.
Analogiskai yra ir daugelyje kitu sriciu. Kaip pats paminejai - globalizacija.
Comment
-
Nori pamatyt pasaulio? Vaziuok i Londona. Bet mane, kaip ir John, PauliaK , traukia i rytus. Mane labiau domina vien tai, kad ta pasaulio puse yra ne tiek zinoma, kiek europa. Visgi mokykloj apie musu zemyna daugiausia moke Bet cia tik vienas is faktoriu. Dubajus, singapuras, bankokas, tokyo ir pan. yra geris
Comment
-
Parašė JohnAtsakiau Gal neperskaitei?
Aisku, pramoga poramogai nelygu. Man pamatyti didziausio pasaulio uosto kranus - didele pramoga. Taip pat ir pamatyti viena ispudingiausiu dangoraiziu cluster'iu - pramoga.
Bet, ko gero, tu turi omeny tradicini pramogu supratima: naktinis gyvenimas, restoranai, klubai ir pan. Sie dalykai Singapure palieka dideli ispudi. Nors Honkongas ar (ypac) Bankokas sia prasme gali pasiulyti kur kas daugiau: super ispudingu ir prabangiu naktiniu klubu, kur kas savaite savo show turi zymiausi ir geriausi pasaulio DJ'ai ir elektronines muzikos virtuozai, geriausi restoranai ir viesbuciu barai. Nei Lietuvoje, nei kitur Europoje tokio ispudingo pramogu mix'o ir kokybes/kiekybes santykio tiesiog nera ir negali buti del kulturiniu, socialiniu ir kitu priezasciu.
Ko gero, kazka pansaus dar galetu pasiulyti P.Amerikos didmiesciai. Nors ten kur kas daugiau problemu kelia kriminogenine situacija ir saugumas gatvese.
O apie visuomenes kultura kalbeti reiktu daug. Pradeti gal reiktu nuo religiju ir ju deklaruojamu vertybiu ir filosofiju. Vienas man labiausiai apeliuojanciu momentu - tolerancija. Nors ji "pavirsutine" ir nenuosirdi, bet esme ta, kad ten du vyrukai gali eiti susikabine rankomis ir nesibaiminti piktu ir pasaipiu aplinkiniu zvilgsniu (ar kumsciu), o kitokios spalvos zmones nemusami ir neizeidinejami vien del savo kitokios spalvos. Idomiausia tai, kad toks poziuris yra ne idiegtas valdzios "per prievarta" (kaip tai daroma JAV ar Europoje), bet issirutuliojes naturaliai. Tai tik pora pavyzdziu.
Dėl tolerancijos, tai dėl to juk miestas netampa gražesnis ar įdomesnis, tokie dalykai galėtų rūpėti ten ruošiantis gyventi, bet ne turistaujant.
Comment
Comment