Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

EE. Talinas / Tallinn

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
    Nu žinoma, būti danų, vokiečių ar švedų provincija miestui yra kur kas geriau, nei vienos didžiausių Europos valstybių sostine.
    Neatsakysiu į tai, nes vis dėlto ir pats esu vilnietis. Kieno provincija buvo Vilnius jūs ir patys puikiai žinote

    Comment


      Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
      Nu žinoma, būti danų, vokiečių ar švedų provincija miestui yra kur kas geriau, nei vienos didžiausių Europos valstybių sostine.
      Lietuva viena didziausiu? Su kuo cia dar jis Talina palygino, su Varsuva lyg nelygino, su Berlynu irgi.

      Comment


        Parašė Gator Rodyti pranešimą
        Lietuva viena didziausiu? Su kuo cia dar jis Talina palygino, su Varsuva lyg nelygino, su Berlynu irgi.
        Savo laiku buvo. Kažkur penktos klasės istorijos kursas.

        Talinas dabar irgi ne Danijos provincija, jeigu jau apie tai kalbam.
        Got sun in my face, sleeping rough on the road

        Comment


          Parašė Gator Rodyti pranešimą
          Lietuva viena didziausiu? Su kuo cia dar jis Talina palygino, su Varsuva lyg nelygino, su Berlynu irgi.
          LDK ir yra Lietuva, ir sostinė Vilnius, o tau kitaip atrodo?
          Vilnius priklauso visai kitam miestų lygmeniui nei Talinas. Taip, Talinas gražus, tvarkingas (nors ir nieko ten ypatingo, ko pas mus nebūtų), turi savo, kaip taikliai pasakė John, disneilandą suomiams ir rusams... Bet kaip miestas gilesniame kontekste... Na, estų požiūriu jis labai svarbus centras. Bet, man atrodo, tik pačių estų požiūriu Su Vilniumi visai kiti reikalai.

          Comment


            As aisku zinau, kad LDK buvo didele, galvojau apie siandiena kalbame. O apie LDK laikus tai juk ir Kernave ir Trakai buvo sostine, bet tas faktas nedaro ju rimtesniais miestais uz "Skandinavijos provincija". Todel nelabai suprantu kuo cia deti LDK laikai..
            Paskutinis taisė Gator; 2012.07.17, 18:04.

            Comment


              Beje, kas būsite artmiausiu metu Taline - girdėjau, kad atsidarė jų televizijos bokštas. Nauja apžvalgos aikštelė iš kurios miestas matosi kaip ant delno. Taip pat galima pasigrožėti panorama ir išėjus į lauką. Lauko aikštelės aukštis šiek tiek lenkia mūsų televizijos bokšto kavinės aukštį. Būtų įdomu pamatyti nuotraukų iš ten.

              Comment


                Parašė Gator Rodyti pranešimą
                As aisku zinau, kad LDK buvo didele, galvojau apie siandiena kalbame. O apie LDK laikus tai juk ir Kernave ir Trakai buvo sostine, bet tas faktas nedaro ju rimtesniais miestais uz "Skandinavijos provincija". Todel nelabai suprantu kuo cia deti LDK laikai..
                Vilnius savo šarmą turi , kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinės fenomeną. Jis nėra kažkoks lenkiškas, rusiškas ar net gi lietuviškas. Tai grynai LDK fenomeno dalis ir pagrindas valstybės, kuri savo laiku buvo viena išskirtiniu geopolitinių darinių Europoje savo multikultūriškumu. Trakai ir Kernavė yra LDK pirmykštės istorijos dalis, o Vilnius sostinė buvo iki pat 1795 m. Iki pat to meto , kuomet iš pagrindų susiformavo daugelio Europos miestų senamiesčiai. Vilniaus, kaip valstybės sostinės ir taip pat vieno iš pagrindinio Abiejų Tautų Respublikos (Respublikos) centrų idėjinis sulyginimas su provincija yra grynai okupantų pergalė prieš mūsų savimonę. Tai yra per kelis šimtmečius buvęs vienas Rytų Europos centrų, apie ką negalėtume pasakyti nei apie Rygą, nei apie Taliną. Kas dar, šių Baltijos šalių sostinės neištiko tokios tragedijos, kaip Vilniaus vien dėl savo provinciškumo prieš šį miestą. Ten nebuvo nei 1655 m. tvano, nei carmečiu naikinamo LDK valstybingumo ženklų. Jeigu atkurtume sunaikintą žemutinę pilį, gynybinius miesto įtvirtinimus, miesto vartus, didikų rezidencijas su to metu vaizdais, tai įdomu ką tada sakytų šie skeptikai. Tik istorinės negandos ši lygiavertį Europai to meto didmiestį pavertė tokį koks jis yra. Pagal savo buvusią didybe šis miestas neproporcingai mažas. Savotiškas įžeidimas, kuomet žeminamas Vilnius.
                Paskutinis taisė Depeche; 2012.07.17, 19:48.
                DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                Comment


                  Parašė Depeche Rodyti pranešimą
                  Vilniaus, kaip valstybės sostinės ir taip pat vieno iš pagrindinio Abiejų Tautų Respublikos (Respublikos) centrų idėjinis sulyginimas su provincija yra grynai okupantų pergalė prieš mūsų savimonę. Tai yra per kelis šimtmečius buvęs vienas Rytų Europos centrų, apie ką negalėtume pasakyti nei apie Rygą, nei apie Taliną. Kas dar, šių Baltijos šalių sostinės neištiko tokios tragedijos, kaip Vilniaus vien dėl savo provinciškumo prieš šį miestą. Ten nebuvo nei 1655 m. tvano, nei carmečiu naikinamo LDK valstybingumo ženklų. Jeigu atkurtume sunaikintą žemutinę pilį, gynybinius miesto įtvirtinimus, miesto vartus, didikų rezidencijas su to metu vaizdais, tai įdomu ką tada sakytų šie skeptikai. Tik istorinės negandos ši lygiavertį Europai to meto didmiestį pavertė tokį koks jis yra. Pagal savo buvusią didybe šis miestas neproporcingai mažas. Savotiškas įžeidimas, kuomet žeminamas Vilnius.
                  Ar jūs tikrai tikite tuo, ką rašote? Vilnius provincialėjo nuo 17 a vidurio, t.y. kuomet baigėsi Vladislovo Vazos valdymas. Šis nuosmukis sutapo su tvano laikotarpiu, tačiau po karų jis neatsikūrė. Vilniaus aukso amžius - 16 a. ir 17 a. pirma pusė. Valdovų rūmai vėliau nyko niekam nereikalingi. Seimai turėjo vykti ne Vilniuje, bet Gardine. Gardinas tapo svarbesniu centru už Vilnių. Taliną ir Rygą vadinti provincialiais miestais gali tik neišmanėlis arba idealistas, kuris gerokai atitrūkęs nuo realybės. Tiek Talinas, tiek Ryga mus lenkė viduramžiais ir ankstyvaisiais naujais laikais. Aš profesionaliai užsiimu miestų istorija ir geriau žinau, kodėl taip buvo. Vilnius - vienas vėlyviausiai regione gavusių savivaldos teisę. Tai reiškė, kad automatiškai vėlavo raštas, teisė, savivaldos institucijų kūrimas. Didikai ne tik puošė miestą, bet ir silpnino jo savivaldą, kas miestui labai kenkė. Didikai gynė savo, o ne Vilniaus interesus. Taline buvo stipri miesto bendruomenė, kuri pati sprendė miesto reikalus. Šaltiniuose Talinas (Revelis) minimas žymiai dažniau, nei Vilnius. Ekonominis miesto potencialas - nepalyginamai didesnis. Vilnius dar buvo vystykluose, kai Taline jau stovėjo pirklių gildijų namai, rotušė. Dėl Rygos provincialumo tai absoliuti nesąmonė. Ryga, greta Karaliaučiaus, buvo pagrindinis LDK pirklių uostas. Ten jie vežė visas savo prekes. Pažiūrėkite į to meto miestų planus ir pamatysite, kad Ryga su Talinu buvo aukščiausios prabos miestai, o Vilnius, nors ir LDK sostinė, tačiau visoje Rytų ir Vidurio Europos miestų jūroje ne itin išsiskiriantis. LDK kontekste Vilnius aiškiai išsiskyrė, bet ne regione.

                  Comment


                    Parašė Depeche Rodyti pranešimą
                    Savotiškas įžeidimas, kuomet žeminamas Vilnius.
                    Kad taip neatrodytų, pacituosiu Janą Bulhaką: "<..> Vilnius, tiesą sakant, nėra miestas ir niekada juo nebuvo. Vilnius tik dedasi miestu, nesėkmingai stengiasi juo būti, nors, nepriklausomai nuo laiko tėkmės ir jo dvasios, visada lieka kaimu. Tik šen ten, pora pagrindinių gatvių, turi didmiesčio išvaizdą, tačiau po šia priedanga slepiasi visiškai kitokia realybė." (J. Bulhakas, Vilniaus peizažas, Vilnius, 2006, p. 10-11). Tuo Vilnius buvo pranašesnis ir už Taliną, ir už Rygą, ir už kitus miestus. Tačiau šiandien tos dvasios ir to pojūčio, sąlyčio su gamta - faktiškai neliko. Jį dar galima pajusti, kai miestas ištuštėja arba nuvažiavus kur nors į Markučius. Tuomet junti tą aurą, kaip jūs sakote. O Vilniaus bėda ir yra ta, kad jis bando tapti tuo, kuo niekada nebuvo, todėl ir tos auros aš nebejaučiu. Juokingai man atrodo tas Europos "didmiesčio" mėgdžiojimas. Ne to reikia Vilniui.

                    Comment


                      Parašė John
                      Šiaip, kas buvo 17, 18, 19 ir netgi didžiojoje dalyje 20 amžiaus yra visiškai nesvarbu. Kokius vėjus jūs čia kalbate apie LDK ar dar kažkokį velnią, lygindami Taliną su Vilniumi? Koks skirtumas, kas tada buvo? Tik senamiestis išliko iš tų laikų. Reikia žiūrėti, kas vyko per paskutinius 50 metų ir, ypač, per paskutinius 20 metų t.y. dabartinės valstybės gyvavimo laiką ir laiką, kai susiformavo šiuolaikiniai miestai.

                      Būtent per paskutinius ~25 metus ir susiformavo tai, kas šiandien kuria šiuolaikinę Vilniaus ar Talino kultūrą. Tai ir reiktų lyginti, kalbant apie "provincialumą" ar "miestietiškumą". O kas buvo LDK yra aktualu lygiai tiek pat, kiek aktualu, kas tuo metu buvo Marse... LDK apskritai nelaikytina šiuolaikinės (post-1918m ir, juo labiau, post-1990) Lietuvos valstybės predecesore. Tai buvo istorijoje sunykusi valstybė, kurios pavadinimo dalį mes tiesiog pasiskolinome. Tai viskas, ką mes turime su ja bendro ir kaip tai šiandien atsiliepia šiuolaikiniam Vilniui.
                      Aš irgi sakau, reikia žiūrėti, kaip yra šiandien. Tačiau nelogiška ignoruoti istoriją. Jeigu susikoncentruosime į pastaruosius 50-20 metų, tai liks tik "komiblokai", "chruščiovkės" ir naujoji Vilniaus architektūra. Istorijos neverta ignoruoti dar ir dėl to, kad mūsų mentalitetas, kultūra ir aplinka yra jos suformuoti, ar jūs manote, kad čia viskas iš dangaus atsirado per tuos keliasdešimt metų? Nubraukime istoriją ir nebeliks beveik nieko vertingo šiame mieste.

                      Labai teisingai pasakyta dėl to, kad šiuolaikinė Talino ir Vilniaus kultūra yra pastarųjų 50 metų padarinys. Taigi ir turime tai, ką turime: Vilnius buvo brutaliai išprievartautas sovietmečiu ir paverstas tuo, kuo jis niekada nebuvo. Taline sovietmečiu vyko tie patys procesai. Po nepriklausomybės estukai pasinaudojo savo geografine padėtimi ir nesuvokiamu būdu ėmė vaidinti skandinavus, kas jiems neblogai sekasi. O Vilniuje per daugiau nei 20 nepriklausomybės metų kultūra pavirto kažkokia buvusio baroko patoso - dainų švenčių, įvairių fejerverkų šou, kaziuko mugės ir pan. kvintesencija.

                      Aš perskaičiau neseniai baltų lankų išleistą naujosios Vilniaus architektūros gidą - deja, be swedbank, kurį laikyčiau pačiu geriausiu naujuoju statiniu ir Europos - nieko vertingo nebuvo pastatyta. Taline naujosios architektūros mažai, bet mano manymu, ji kokybiškesnė už Vilniaus.
                      Paskutinis taisė Macas; 2012.07.17, 21:26. Priežastis: http://www.miestai.net/forumas/editpost.php?do=editpost&p=661987

                      Comment


                        Apsaugok Viešpatie nuo tokių "istorikų", katrie pasiima caro Gorocho laikų veikėjo metaforą ir ją bando prakišt už rimtą argumentą.

                        Miunchenas dabar vadinamas didžiausiu Europos kaimu, bet nuo to jis kaimu, mano nuomone, netampa.
                        Got sun in my face, sleeping rough on the road

                        Comment


                          Parašė John
                          Bulhakas mirė 1950... tai, ką jis rašė apie tuometinį Vilnių (iki 1939?) yra visiškai neaktualu, nes tuometinis Vilnius visiškai neatspindi šiandieninio Vilniaus realijų. Dar kartą nusistebėsiu, kodėl, kalbant apie šiuolaikinius miestus, reikia lįsti į kažkokias romantizuotas praeitis ir ieškoti argumentų ten, kur jų iš principo negali būti? Vilnius nėra Jano Bulhako Vilnius prieš 80 metų. Vilnius yra toks, koks jis pasidarė maždaug po 1990 su Tarybine priešistore nuo maždaug 1960, kai ėmė įgavinėti šiuolaikinį veidą. Kalbos ir argumentų ieškojimas Bulhako ar Vytauto Didžiojo laikų kalbose yra nonsensas ir demagogija.
                          Toks priešiškumas istorijai yra atskira tema. Jau yra kalbų, kad ją apskritai reikėtų uždrausti dėstyti, o istorijos fakultetą uždaryti. Istorikams tai nebūtų problema, nes Lenkijoje, visa laimė, toks požiūris dar nepaėmė viršaus. Tik noriu pasakyti - jokios dabarties ir ateities vizijos neišsivers be istorijos. Tai yra Vilniui svetimų žmonių bruožas. Įsibrovę į svetimą miestą jie daro "savo tvarką" - štai čia ir yra didžioji tragedija. Taline juntama daugiau pagarbos tiek senamiesčiui, tiek miesto gyventojams, tiek istorijai. Todėl Vilnius, nors mano ir mano tevų miestas, man yra svetimas. Čia įsigalėjo provincija - Adutiškis, Pasvalys, Prienai... ir jie čia daro "savo tvarką". Įdomu, kaip sureaguotų varšuviečiai, jeigu aš jiems pasakyčiau, žinote, jūs čia š malate, dabar aš jums paaiškinsiu kaip turi būti. Bet aš taip nesielgiu, nes gerbiu jų miestą, jų istoriją, o jie man atsilygina tuo pačiu, pristatydami savo miestą. Nors Varšuvoje jaučiuosi kaip namie, vis tiek suprantu, kad tai ne mano miestas ir niekada juo nebus. Aš nespręsiu jo reikalų, nes esu svetimas. O Vilniuje viskas atvirkščiai.
                          Paskutinis taisė Macas; 2012.07.17, 21:40.

                          Comment


                            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
                            Apsaugok Viešpatie nuo tokių "istorikų", katrie pasiima caro Gorocho laikų veikėjo metaforą ir ją bando prakišt už rimtą argumentą.

                            Miunchenas dabar vadinamas didžiausiu Europos kaimu, bet nuo to jis kaimu, mano nuomone, netampa.
                            Prie ko čia caras ir Bulhakas? Kiek Vilniui yra padaręs šis fotografas, joks dabartinis vilnietis nedavė.

                            Comment


                              Parašė John
                              Šiuolaikinio miesto veidą kurią tokie dalykai kaip kokybiškos muzikos festivaliai, kokybiško meno (tiek šiuolaikinio, tiek klasikinio) prieinamumas, naitlaifas (barai, klubai, DJ'ai), šopingas ir t.t. Negi Talinas tikrai čia stovi geriau už Vilnių? Spėju, kad panašiai. Kitaip tariant, panašaus rango miestai su keliais privalumais ir trūkumais. Rygai, beje, galioja tas pats.
                              Šimtu procentu sutinku. Nestovi Talinas taip aukštai, bet vis dėlto šiek tiek lenkia Vilnių - čia mano subjektyvi nuomonė, kurią susidariau iš savo draugų patirties.

                              Comment


                                Parašė John
                                Tai ne priešiškumas. Istorija ir man gana įdomi, bet tai tėra side dish prie šiuolaikinio miesto patiekalo.

                                Pamirškim Vilnių ar Taliną. Keliaudamas bandau domėtis miestų kultūra ir, bent šiek tiek, istorija. Kad ir Šanchajus, kurio nuotraukas dabar dedu į forumą. Turi jis ten daugybė visokios istorijos... kai kuri netgi visai įdomi. Bet so what? Kuo tai įdomiau už visokias fikcines pasakas apie Jonuką ir grytutę? Prieš 40-50 metų tai buvo visiškai kitoks miestas, su dabartiniu neturintis visiškai nieko bendro. Kaip ir daugelis miestų pasaulyje, įskaitant Vilnių. Tai kas iš tos istorijos? Ok, gražu, romantiška, kelia sentimentus. Bet tai ir viskas. Tai neturi jokios įtakos šiuolaikiniam meistui. Šiuolaikinis Shenzhenas (kurio prieš 30 metų apskritai nebuvo) iš principo mažai kuo skiriasi nuo 1000 metų senumo Šanchajaus. Viskas panašu. Tokia pat šiuolaikinė kultūra, tokie pat žmonės, maistas ir visa kita. Istorija buvusi ar nebuvusi nieko nekeičia.
                                Sutinku. Man patiktų, kad Vilniuje būtų statoma daugiau dangoraižių, kad atsirastų naujas miesto centras, kad miegamieji rajonai šiek tiek atsigautų, o ne viskas būtų sukišta tik į senamiestį.

                                Taline teko gyventi viename "komiblokų" rajone. Tai vienintelis skirtumas nuo Vilniaus tik tas, kad ten pilna žuvėdrų klausimas, kaip šiuos rajonus atgaivinti, sutvarkyti jų erdves, galbūt padaryti naujų viešųjų erdvių. Bet tai neįmanoma, nes kontingentas su Jara ir Žara rankose. Ir vėl susiduriame su mentaliteto problema ir vėl tai istoriškai nulemta, todėl belieka laukti. 20,50, 100 metų, kuomet pasikeis kas nors.

                                Comment


                                  Parašė John
                                  O kaip asmeninė patirtis? Aš Taline buvau 2003 ir tuo metu man tai pasirodė toks gana kuklus miestas su gražiu senamiesčiu ir mažyčiu, bet tvarkingu centru. Nors lyginti tuometinį Taliną su dabartiniu Vilniumi būtų nesąžininga, dėl ko šito ir nedarysiu. Įdomu, kaip tiksliai yra, tarkim, su gerais restoranais, barais ir klubais?
                                  Aš Taline buvau praeitą vasarą šiek tiek ilgiau pabuvau (3 savaitės), nes vyko miestų kultūros ir istorijos tyrimų projektas. Vakare nuolat eidavome į miestą, t.y. į senamiestį, nes be jo Talinas iš tiesų nuobodus, išskyrus tam tikrus centro objektus. Naktinis gyvenimas, visa kultūra ir renginiai sukišti ten. Kadriorg parke buvo kažkoks džiazo koncertas - nemokamas ir visai mielas. Taigi atsiguliau ant žolės ir iki vidurnakčio su užkandžiais ten jaukiai prabuvau. Žmonių buvo daug, bet niekas nesistumdė, nesimušė, bent jau aš to nepastebėjau. Dar vienas svarbus dalykas - buvo pristatyta labai daug lauko tualetų, kas iš tiesų padėjo
                                  vienas mano draugas turi savitą miestų vertinimo kriterijų - "gerame mieste, geri viešnamiai". Iš jo patirties galiu pasakyti, kad Talinas šiuo požiūriu už skandinaviškas kainas nieko ypatingo nesiūlo. Dirba daugiausia rusų kilmės merginos. Aš jo paklausiau, o kaip yra Vilniuje, Rygoje? Jis sakė, kad dar prasčiau. Iš esmės šioje srityje sukasi rusai, jie užsiima tuo verslu. Tiek Taliną, tiek Rygą ir Vilnių jis įvardijo kaip ne itin palankias šalis sex turizmui (tuoj atsiras teisuolių, kurie mane čia vanos moralės botagais). Šiais klausimais asmeninės patirties neturiu, bet nuolat klausiu draugų

                                  Pats juokingiausias dalykas, kuris man nutiko Taline buvo kažkokiame sushi bare, kuriame aptarnauja labai gražios ilgakojės estės, apsirengusios japonų animacinių filmų herojėmis. Ta kvaila vieta mane taip pralinksmino, kad grįžau labai laimingas ir netgi švytintis į viešbutį.

                                  Dabar dėl restoranų - jų daug ir jie labai prabangūs. Tokių kaip Vilniuje Provansas - ne vienas ir ne du. Kainos brangios, bet maisto ir aptarnavimo kokybė - nuostabi. Rotušės aikštė pilna žmonių. Yra ir gėjų bei lesbiečių klubų, atrodo gana tolerantiška aplinka. Yra gyvos muzikos, mano manymu, kokybiškos. Ir svarbiausia - ne tik DJ, kaip pas mus įprasta.

                                  Comment


                                    Parašė Macas Rodyti pranešimą
                                    Toks priešiškumas istorijai yra atskira tema. Jau yra kalbų, kad ją apskritai reikėtų uždrausti dėstyti, o istorijos fakultetą uždaryti. Istorikams tai nebūtų problema, nes Lenkijoje, visa laimė, toks požiūris dar nepaėmė viršaus. Tik noriu pasakyti - jokios dabarties ir ateities vizijos neišsivers be istorijos. Tai yra Vilniui svetimų žmonių bruožas. Įsibrovę į svetimą miestą jie daro "savo tvarką" - štai čia ir yra didžioji tragedija. Taline juntama daugiau pagarbos tiek senamiesčiui, tiek miesto gyventojams, tiek istorijai. Todėl Vilnius, nors mano ir mano tevų miestas, man yra svetimas. Čia įsigalėjo provincija - Adutiškis, Pasvalys, Prienai... ir jie čia daro "savo tvarką". Įdomu, kaip sureaguotų varšuviečiai, jeigu aš jiems pasakyčiau, žinote, jūs čia š malate, dabar aš jums paaiškinsiu kaip turi būti. Bet aš taip nesielgiu, nes gerbiu jų miestą, jų istoriją, o jie man atsilygina tuo pačiu, pristatydami savo miestą. Nors Varšuvoje jaučiuosi kaip namie, vis tiek suprantu, kad tai ne mano miestas ir niekada juo nebus. Aš nespręsiu jo reikalų, nes esu svetimas. O Vilniuje viskas atvirkščiai.
                                    A, dabar suprantu kur ponuliui skauda - Vilnius nebe lenkiškas. Vietoj Ostra Brama dabar Aušros vartai, vietoj Smigly futbolo aikštėje miesto garbę gina Žalgiris, o paklausus gatvėje "przepraszamy panie" nelabai kas žinos kaip atsakyti. O kadangi rėkti "Wilno nasze" šiais laikais padorioje kompanijoje nemadinga, belieka bent išpilt kelias rieškučias purvo ant miesto ir pasiguost, kaip provincialūs "litwinai" užplūdo lenkų miestą.

                                    Kai nusibos niekus tauzyt duok žinot, galėsiu ramiai likusias Talino nuotraukas sudėt.
                                    Got sun in my face, sleeping rough on the road

                                    Comment


                                      Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
                                      A, dabar suprantu kur ponuliui skauda - Vilnius nebe lenkiškas. Vietoj Ostra Brama dabar Aušros vartai, vietoj Smigly futbolo aikštėje miesto garbę gina Žalgiris, o paklausus gatvėje "przepraszamy panie" nelabai kas žinos kaip atsakyti. O kadangi rėkti "Wilno nasze" šiais laikais padorioje kompanijoje nemadinga, belieka bent išpilt kelias rieškučias purvo ant miesto ir pasiguost, kaip provincialūs "litwinai" užplūdo lenkų miestą.

                                      Kai nusibos niekus tauzyt duok žinot, galėsiu ramiai likusias Talino nuotraukas sudėt.
                                      Jei tikrai tame ir yra priežastis, tai čia jau labai žemas lygis...
                                      Apskritai, čia eilinė sąmokslo teorija apie "privažiavusius kaimiečius".
                                      Tarp savo draugų ir pažįstamų iš Žemaitijos, Raseinių, Elektrėnų, Kauno, Radviliškio ir t.t. kartais matau žymiai daugiau inteligencijos ir pagarbos Vilniui nei tarp gimusių čia neaiškios kilmės žmogėnų, šnekančių neaiškia kalba, garbinančių Putiną bei Lukašenką ir nekenčiančių viską, ko jie nesupranta ir nenori suprasti, pradedant lietuvių kalba...

                                      Comment


                                        Parašė John
                                        O kaip asmeninė patirtis? Aš Taline buvau 2003 ir tuo metu man tai pasirodė toks gana kuklus miestas su gražiu senamiesčiu ir mažyčiu, bet tvarkingu centru. Nors lyginti tuometinį Taliną su dabartiniu Vilniumi būtų nesąžininga, dėl ko šito ir nedarysiu. Įdomu, kaip tiksliai yra, tarkim, su gerais restoranais, barais ir klubais?
                                        Man regis kad Taline yra idomesniu vietu, kas liecia restoranus, galima ten rasti kazko idomaus kur galima nuvesti atvykelius draugus ir parodyti savo maista kas buvo valgoma anskciau.

                                        Tuo tarpu Vilniuje mes nelabai to turime arba as nezinau (gal kas apsvies). Yra keli restoranai bandantys uzimti sita veita bet sakyciau nesekmingai, atnesa ten koki cepelina ar mesgali pasmeigta ant sakes taip gi niekad niekas nevalge ir aspritai cepelinas ir kiti bulviai yra gan nauji patiekalai. Noretusi kad butu kokiu entuziastu atsirinksiu informacija is senoves ka valge musu karaliai. tad galetume ne tik sveciam parodyti bet ir patys susipazinti. Estijoje tokiu bandymu yra.

                                        Del baru ir klubu tai manau kad ten nieko ypatingo nera, neskaitant daug aukstesniu kainu

                                        Aisku tai labai subjektyvi nuomone.

                                        EDIT:

                                        Beje kas liecia kaimiecius Nors pats uzaugau ir mieste (kiek tokiu Lietuvoje yra) bet manau kad kaimas yra jega nekalbu apie girta kaimieti vos bepaainanti su islindusiu spoku ar atlekusi ir man ant namo parasiusi wilno nashe ar dar kazka panasaus lygio. Bet seip kaimo kultura, gyvenimas su gamta maisto auginimas sau ir kitiems, pirtys,zvejyba, alus, arkliai ir kiti gyvunai, dar i kaimieciu gyvenima inesus daugiau isilavinimo, visokiu naujoviu menu ir panasiai manau tai yra puiku ir as nieko pries jai Lietuva vadintu kaimieciu salimi ir galetume pakviesti visus i kaima kad atsigautu
                                        Paskutinis taisė tadux; 2012.07.18, 10:59.

                                        Comment


                                          Parašė tadux Rodyti pranešimą
                                          Man regis kad Taline yra idomesniu vietu, kas liecia restoranus, galima ten rasti kazko idomaus kur galima nuvesti atvykelius draugus ir parodyti savo maista kas buvo valgoma anskciau.

                                          Tuo tarpu Vilniuje mes nelabai to turime arba as nezinau (gal kas apsvies). Yra keli restoranai bandantys uzimti sita veita bet sakyciau nesekmingai, atnesa ten koki cepelina ar mesgali pasmeigta ant sakes taip gi niekad niekas nevalge ir aspritai cepelinas ir kiti bulviai yra gan nauji patiekalai. Noretusi kad butu kokiu entuziastu atsirinksiu informacija is senoves ka valge musu karaliai. tad galetume ne tik sveciam parodyti bet ir patys susipazinti. Estijoje tokiu bandymu yra.

                                          Del baru ir klubu tai manau kad ten nieko ypatingo nera, neskaitant daug aukstesniu kainu

                                          Aisku tai labai subjektyvi nuomone.
                                          Viduramžiškos virtuvės restoranas Tallinn'e



                                          Tamsi salė, į kurią šviesa patenka tik pro siauras šaudymo angas-langus, ir prietema, kurią švelniai sklaido žvakių šviesa. Tamsios figūros už ilgų, grubių medinių stalų (čia turbūt ir pirmą kartą galima suvokti žodžio skobnys prasmę), ir besišypsančios moterys, šmėžuojančios tamsiomis suknelėmis, baltais marškiniais ir kykais ant galvų. Viena tokia prieina prie mūsų – trijų vyriškių ir vienos damos, prisėdusių prie vieno tokių skobnių.
                                          daugiau
                                          Laukinės žąsys

                                          Comment

                                          Working...
                                          X