Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

KP. Šiaurės Korėja / DPRK

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John
    Privati nuosavybe buvo itvirtinta 2004 konstitucijoje tiesiog "nukopijuojant" tipiska Vakarietisku konstituciju eilute, sakancia, kad privati nuosavybe nelieciama ir ginama valstybes. Iki tol tokio stipraus formalaus tekso nebuvo, bet de facto, privati nuosavybe KLR buvo dar nuo Dengxiao Ping'o
    De facto truputis privačios nuosavybės buvo ir Sovietų Sąjungoje.

    Kinijoje nuo 1978 Partija tiesiog nekovojo prieš privačią nuosavybę. Bet tai nebuvo jokia garantija. Pasikeitus Partijos politikai, būtum mikliai išbuožintas. Tai esminis skirtumas, ne šiaip kokia eilutė biurokratiniuose popieriuose.

    SSRS istorijoje irgi buvo panašus laikotarpis - NEP.


    Paziurejus daugiau BBC "suzinosime", kad Lietuvoje vidutinis darbo uzmokestis nesiekia £200 ir kad is ten i UK vaziuoja tik statybininkai ir sekso verges (kazkodel pamirstami gabiausi ir geriausi studentai ir verslininkai), o Kinijoje masiskai zudomi nujagymiai bei kankinami ir zudomi nekalti zmones. Aisku, tikrai nesuzinosime, kad visus jau mirtinai uzkniso TV license fee, is kurio BBC susisluoja £3+ mlrd. kasmet. I BBC pateikiama info jau kelis metus apskritai ziuriu skeptiskai ir tai joks autoritetas informacineje erdveje.
    C'mon, nereikia sekti pasakų. Užsienio žurnalistų veikla Kinijoje yra griežtai kontroliuojama, tai visiškai oficiali sistema. Filmuoti galima ten ir tai, ką leidžia valdžia. Ir tik Olimpinių žaidynių proga kontrolė buvo sumažinta.

    p.s: o tema tai apie Šiaurės Korėją

    Comment


      Parašė John
      Perdetas ir nevisiskai realybe atitinkantis teiginys. Didele dalimi tai mitas, kurio iki siol niekaip nenori atsikratyti a la BBC, is kurio jie "gyvena"...
      John, tu dabar neigi oficialias, Kinijos užsienio reikalų ministerijos viešai skelbiamas taisykles.

      http://www.fmprc.gov.cn/eng/xwfw/jzf...20V/t25155.htm

      Regulations Concerning Foreign Journalists and Permanent Offices of Foreign News Agencies
      Article 15: Foreign journalists shall apply for approval through the Information Department to interview top leaders of China, and shall apply to the relevant foreign affairs departments for approval for news coverage regarding China's government departments or other departments.

      Foreign journalists shall obtain in advance permission from the foreign affairs office of the people's government of a province, autonomous region or municipality directly under the Central Government for news coverage in an open area in China. They shall submit a written application to the Information Department for permission to cover news in a non-open area in China. Upon approval, they shall go through formalities for travel documents from the relevant public security organ.
      Nori filmuoti provincijoje - gauk išankstinį Kinijos URM leidimą. Visi puikiai suprantam, ką tai reiškia.
      O tie BBC žurnalistai matyt bandė filmuoti be leidimo.

      Comment


        Parašė John
        Nieko as neneigiu. Perskaityk dar karta. Ivairus formalus leidimai, akreditacijos ir nuostatos galioja visame pasaulyje. Ivairiose salyse jos gali veikti ivairiai. Aisku, tokia nuostata Kinijoje yra atgyvena, kuri realiai nebera ir negali buti igyvendinta.
        Kurgi ne. Netgi labai igyvendinama. BBC buvo seip vienas nedidelis pavyzdelis, cenzuruojami turbut visi legaliai dirbantys zurnalistai. Va siandien kaip tik netycia ziurejau vokiska filma apie kinijos provincija. Nieko baisaus nerode, kinijos valdzios nekritikavo, filmas buvo visai apolitiskas, apie provincijos tauteliu kultura. Isskyrus ta momenta, kad juos visa laika lydejo politbiuro klapciukai ir atidziai stebejo/irasinejo kas ka pasakoja. Visai kaip Siaures Korejoje.

        Lietuvoje, pvz., reikia gauti leidima, norint filmuoti viesose vietose tokiose, kaip gelezinkelio stotys net ir nebunant zurnalistu... kas, siaip jau, yra ne kas kita, o pacios SSRS ir Saltojo karo laiku atgyvena, veikianti save demokratine vadinancioje ES valstybeje...

        Nenoriu nieko teisinti, bet nereiktu visko matyti tik pro viena gala.
        Taigis kad. Pas pvz matai kinija isimtinai per rozinius akinius.

        Comment


          Parašė John
          Teoriskai taip. Praktiskai -ne. Reiktu skirti asmens kulta nuo autoritarines sistemos su partija. Kinijoje jokio asmens kulto nera ir nebuvo nuo Mao mirties. Pati CCP nieku gyvu neleistu isigaleti jokiam naujam asmens kultui. Taigi joks Kim Jong Il'as ar Mao-2 ten neateis.
          Labai drasus teiginys. Sakyciau netgi kiek lengvabudiskas.
          Nekontroliuojama valdzia anksciau ar veliau issigimsta. Tai aksioma.

          Nezinau kodel tu taip akcentuoji ta asmens kulta. Tai viso labo nereiksminga scenos dekoracija. S.Koreja skursta tikrai ne del gerb. Kimo asmens kulto.

          O pastaruju 30 metu Kinijos valdzios veikla is esmes yra pozityvi ir daug zadanti. Salis is nuskurdusios treciojo pasaulio atmatu duobes tapo pasauline ekonomine, politine ir karine galybe. Tik laiko (keliolikos ar 20 metu) klausimas, kol Kinija taps didziausia pasaulio ekonomika. Negalima visko nurasyti argumentu "o jeigu ateitu i valdzia koks nors...". Neatejo ir tikriausiai neateis.

          Beje, Palestinoje labai demokratiniu budu i valdzia atejo Hamas... kuo tai baigesi, matome.
          Leisk trumpai apibendrinsiu: teigi diktatura yra gerai, o demokratija - blogai. Galbut, ka gali zinot.

          Bet tai visai nepriestarauja mano teiginiui, kad tiek siaures koreja tiek kinija siuo poziuriu visiskai nesiskiria, abi salis valdo absoliuti diktatura.

          Privati nuosavybe buvo itvirtinta 2004 konstitucijoje tiesiog "nukopijuojant" tipiska Vakarietisku konstituciju eilute, sakancia, kad privati nuosavybe nelieciama ir ginama valstybes. Iki tol tokio stipraus formalaus tekso nebuvo, bet de facto, privati nuosavybe KLR buvo dar nuo Dengxiao Ping'o atejimo i valdzia t.y. nuo pat 8-ojo desimtmecio pabaigos... S.Korejoje apie tai galima nebent sapnuoti.
          De facto privacios nuosavybes nebuna. Arba ji yra itvirtinta de jure arba yra tik iliuzija. Tokia pat "de facto" nuosavybes teise yra ir S.Korejoje. Yra ir privatus biznis. Ir tikrai ne visi zmones ten badauja.

          Kinija is esmes yra viena laisviausiu rinku investicijoms ir faktas, kad tai yra daugiausia TUI pritraukianti salis pasaulyje, kalba pats uz save.
          TUI kiekis seip nieko nekalba. Verslui laisves ir teises neidomios. Joms reikalingas tik pelnas kurio pasiekimui nei laisviu nei teisiu nereikia. Jos daznai netgi trukdo.

          Paziurejus daugiau BBC "suzinosime", kad Lietuvoje vidutinis darbo uzmokestis nesiekia £200 ir kad is ten i UK vaziuoja tik statybininkai ir sekso verges (kazkodel pamirstami gabiausi ir geriausi studentai ir verslininkai), o Kinijoje masiskai zudomi nujagymiai bei kankinami ir zudomi nekalti zmones. Aisku, tikrai nesuzinosime, kad visus jau mirtinai uzkniso TV license fee, is kurio BBC susisluoja £3+ mlrd. kasmet. I BBC pateikiama info jau kelis metus apskritai ziuriu skeptiskai ir tai joks autoritetas informacineje erdveje.
          Nepatinka BBC, yra simtai kitu saltiniu.

          Totaline (ar totalitarine) kontrole yra tokia kontrole, kuri buvo SSRS Stalino laikais, dabartineje S.Korejoje ar Mao laiku Kinijoje.
          Tai kad po Mao uzdare asmens kulto teatra ir emesi protingesnes ekonomikos politikos dar visai nereiskia, kad totalitarine kontrole pasibaige. Ka puikiai iliustruoja 1989-uju ivykiai Pekino centre. CCP nepakencia kitokios nuomones ir tam pasiekti nesirenka priemoniu.

          Visiska nesamone. Pasakyk tai tukstanciams studentu is Kinijos, studijuojanciu UK
          Jokios kontroles isvaziuojantiems nera. Kontrole vykdo ta slis, i kuria vaziuojama, o ne is kurios. Beje, ta pati UK netgi labai noriai isileidzia studentus is Kinijos (aisku, tai jiems kainuoja £10,000 kasmet... ko gero, del to ir isileidzia).
          Samone ar nesamone, bet tai faktas. Kinu valdzia 1990'aisiais ne vien kontroliavo, bet ir realiai baude isvaziavusius nesugryzusius.

          Kita vertus, is kur pas kinu studenta bent 20k svaru per metus? Kai vidutine alga nesiekia net 200 svaru/men?
          Tai reiskia, kad snekam apie elita. O minetu tokiu kontroliuot ir nereikia, dauguma ju tikrai gryz, nes kinijoje gali gyventi zymiai geriau nei europoje.

          Nors matau, kad esi uzsideges diskusijai. Tingiu as kontraargumentuoti kiekviena sakini. Tiesiog visiska kvailyste lyginti Kinija, kur dar 1990 jau gera desimtmeti buvo isivaziavusios kapitalistines reformos, o uzsienio investicijos pludo milijardais $... su S.Koreja, kur jokiu reformu is esmes nebuvo, o zmonems iki siol pasakojama apie tai, kaip pauksciukai bande isskraidinti Kim'o kuna i dangu... tai skirtingi pasauliai ir skirtingos sistemos... ir ieskoti bendru tasku yra tiesiog beprasmiska ir nerimta.
          Velgi, akivaizdziai nesusisnekam. Tu koncentruojiesi i pavirsiu, salies fasada. Visi tie pauksciukai, asmens kultai tera tik fasadas.

          O jei ziuret i esme, tai abi salys labiau panasios nei skirtingos, nes abi valdo totalitarine diktatura, o pilieciai yra tiesiog jos vergai be teises isreiksti savo valia. Tai kad viena tvarkosi sekmingiau uz kita esmes nekeicia. Kaip jau rasiau - ponas (CCP) dave, ponas gali ir atimti. Svarbiausiu svertu jie iki siol nepaleido is ranku ir net nezada to daryti.

          Comment


            Parašė John
            a_p, nebenoriu as su tavimi gncytis. Berasmiska irodineti, kad sniegas ir betonas nera vienas ir tas pats. Akivaizdu, kad tavo zinios apie Kinija ar, juo labiau, S.Koreja yra pernelyg ribotos, kad be pavirsutinisku ir "propagandiniu" BBC reportazu nieko negali pateikti. Gal cia ir baikim.
            Tai kad tau visai neidomu kas tau pateikiama. Va kolega pacitavo oficialaus dokumento gabala, vistiek netiki

            Dekui kad dosniai ivertini mano zinias, esu labai pamalonintas

            Comment


              Keletas įspūdingų nuotraukų ir įdomių komentarų iš valstybės įkūrimo 60-mečio minėjimo:

              http://www.boston.com/bigpicture/200...rth_korea.html

              (Beje, The Big Picture tapo vienu mėgstamiausių mano skaitomų blog'ų - čia praktiškai kasdien publikuojama fantastiškų spaudos nuotraukų kolekcija tam tikra tema )

              Comment




                Recently, the North Koreans have started installing glass paneels on the concrete shell of this 105-storey hotel which had been abandoned for 16 years after construction stopped in 1992. An Egyptian firm, the Orascom group, has ventured to restore the hotel. Pyongyang watchers, however, have some doubts about it. It is difficult to imagine why a foreign investor should want to waste his money on this folly. Orascom also helped the North Koreans to launch a third generation mobile phone network which was proudly inaugurated earlier this week. Maybe the reconstruction of the hotel was the price they had to pay for some more profitable operations in Korea. Or maybe this mockup hotel is just a huge tax evasion project?
                Taigi taigi... atrodo jog Siaures Korejos Ryugyong monolitine pabaisa po 16 metu nutrauktu statybu atgyja, o Kauno Respublika vis dar gasdina miestiecius.
                I wouldn’t want to belong to any club that’d have me as its member. - Groucho Marx

                Comment


                  Dabar geriausia Š. Korėjai būtų pradėti eksploatuoti savo uždarumą ir unikalumą įsileidžiant ekstremalių pojūčių ieškančius turistus. Įspūdingiausią-keisčiausią pasaulio viešbutį jau turės. O BVP energijos įpūstų atsakančiai..
                  Jūsų,
                  Analitikas PlėtRa™

                  Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                  Comment


                    Parašė Mindoza Rodyti pranešimą
                    Taigi taigi... atrodo jog Siaures Korejos Ryugyong monolitine pabaisa po 16 metu nutrauktu statybu atgyja, o Kauno Respublika vis dar gasdina miestiecius.
                    Atgijo ir vėl sustingo. Pažiūrėk, kas SSC dedasi - tema užrakinta dėl atnaujinimų nebuvimo ir pilstymo iš tuščio į kiaurą. Tavo pateikta nuotrauka daryta 2008 gale, nuo to laiko naujų nuotraukų nematyti. "Naujose" nuotraukose pasikeitimų nematyti, nes, teoriškai, tai tos pačios senos. Bet tai nereiškia, kad dar ne laikas rautis plaukus nuo galvos dėl "Respublikos".
                    Paskutinis taisė molotov_47; 2009.02.18, 23:05.

                    Comment


                      Nuotrauka daryta 2008 gale, bet sitoje temoje apie tai nebuvo uzsiminta. Ir beje nemanau kad SSC paprasti nariai labai galetu daryti tuos atnaujinimus kas pora savaiciu is pacios Korejos. Tikrai nepasakyciau kad viesbucio atnaujimo darbai sustingo, ypac po Siaures Korejos oficialiu pareiskimu kad viesbutis bus atnaujintas iki 2012 metu. Nemanau kad jie sudetu keleta stikliniu langu ir paliktu po 16 metu taupymo tam.
                      I wouldn’t want to belong to any club that’d have me as its member. - Groucho Marx

                      Comment


                        Parašė Mindoza Rodyti pranešimą
                        Nuotrauka daryta 2008 gale, bet sitoje temoje apie tai nebuvo uzsiminta./.../Tikrai nepasakyciau kad viesbucio atnaujimo darbai sustingo, ypac po Siaures Korejos oficialiu pareiskimu kad viesbutis bus atnaujintas iki 2012 metu.
                        Pasirodo, SSC egzistuoja dvi šiam pastatui skirtos (ir užrakintos) temos. Nuorodą ištaisiau.Bet kuriuo atveju, man tiesiog įdomu, kas tame viešbutyje gyvens. Dabartiniame turistų naudojamame 41- aukštyje gali nors visą aukštą netrukdomas užimti - tiek mažai turistų aplanko šią šalį. Tam, kad ją lankytų daugiau užsieniečių ir vežtų "tvirtą" valiutą, reikia nemažų investicijų, o dėl vieno ir taip nepigiai kainuojančio Ryugyong labai turistų nepadaugės. Ko gero, reikėtų vykdyti pramonės plėtrą Kaesonge, o ne bandyti prisivilioti investorius nebaigtomis betono dėžėmis.

                        Comment


                          Pagal mane tai niekas ten negyvens. Sunku butu isivaizduoti kad tas viesbutis butu skirtas turistams nes uzbaigti statyboms reiketu turbut dar maziausiai keletos procentu BVP (GDP). Is kitos puses pagalvojus, koks tikslas yra ji visa padengt tikslu - nors tai galbut ir butu gera propaganda. Juk islaikymui lesos neatsirpirktu. Tiesa sita vizualizacija tikrai atrodo neblogai ir primena Vegasa man. Galbut zemesniuose aukstuose isirengtu valdzios institucijos o aukstesni butu tvarkomi po truputi. Bet jo struktura tikrai yra labai nestabili.



                          Kad ir kaip bebutu tikriausiai ir mums yra neverta daugiau diskutuoti ir tersti sitos temos neturint jokiu tiksliu atnaujinimu.
                          I wouldn’t want to belong to any club that’d have me as its member. - Groucho Marx

                          Comment


                            Jeigu kam bus įdomu, tai gali paskaityti vieno austro pasakojimą apie kelionę traukiniu iš Vienos iki Šiaurės Korėjos (anglų.k.) http://vienna-pyongyang.blogspot.com/

                            Comment


                              ir visgi kokia tai slaptinga ir uždara šalis, ir, be abejo, atsilikusi gana smarkiai...

                              Comment


                                As seip turiu labai realiu planu keliauti su draugais transibiru i Pekina is Maskvos, bilietai kainuoja antra klase 500 euru. Kelione 6 dienos. Zodziu, sita kelione bus manau tikrai isimintina!! Laukiu nesulaukiu jos!
                                o buvo taip...

                                Comment


                                  Parašė TukasLT Rodyti pranešimą
                                  As seip turiu labai realiu planu keliauti su draugais transibiru i Pekina is Maskvos, bilietai kainuoja antra klase 500 euru. Kelione 6 dienos. Zodziu, sita kelione bus manau tikrai isimintina!! Laukiu nesulaukiu jos!
                                  Tai ne į Šiaurės Korėją?
                                  100 minčių – miestai, transportas ir idėjos

                                  Comment


                                    Sukrečiantis straipsnis apie Šiaurės Korėją

                                    http://www.lrytas.lt/-12396421281238...ov%C4%97ms.htm

                                    Comment




                                      Nuotrauka, apie kurią buvo rašoma straipsnio pabaigoje.

                                      Comment


                                        Parašė trilobitas Rodyti pranešimą
                                        Sukrečiantis straipsnis apie Šiaurės Korėją

                                        http://www.lrytas.lt/-12396421281238...ov%C4%97ms.htm
                                        Tik kad labai jau neįtikinamai parašytas. Nedavė Dievas Bončkutei talento valdyti plunksną. Ir saiko jausmo fantazuojant beje taip pat.
                                        Got sun in my face, sleeping rough on the road

                                        Comment


                                          Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
                                          Tik kad labai jau neįtikinamai parašytas. Nedavė Dievas Bončkutei talento valdyti plunksną. Ir saiko jausmo fantazuojant beje taip pat.
                                          Žurnalistai pasižymi istorijų grąžinimais, tačiau tai nemažina fakto, kad toje šalyje žmogus, ypač neturtingas, nieko nereiškia. Žiauru
                                          *******
                                          Miestai.net Fb

                                          Comment

                                          Working...
                                          X