Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
AT. Viena / Wien
Collapse
X
-
Šalia vienos Ringštrasės yra daug tarpukario ir pokario metais statytųmunicipalinių nuojamų namų (beje, dažnai visai įdomios architektūros) yra šalia centro, ypač Landštrasės rajone.
Kai miesto centras centras gyvas, tuomet natūralu, kad ten išvystyta komercija paslaugos gyventojams ir Vienoje yra turbūt pats patogiausias pasaulyje viešasis transportas
Išsamus straipsnis apie Vienos Gemeindebau poveikį butų nuomos kainso ir miesto funkcionavimui.
TV3.lt 2024.01.20
Austrijos sostinės centre buto nuoma triskart mažesnė nei kitur - kaip tai pavyko
Sveiki atvykę į Vieną – miestą, kuris galbūt įveikė paslaptį, kaip užtikrinti, kad būstas miesto centre būtų įperkamas. Kadangi kituose miestuose nuomos kainos sparčiai auga, iš dalies dėl to, kad miesto butai naudojami trumpalaikei atostogų nuomai arba juos strategiškai laisvus laiko nekilnojamojo turto spekuliantai, Austrijos sostinė neatitinka šios tendencijos.
Pirmasis būstas, į kurį Maxas Schranzas įsikėlė palikęs šeimos namus, yra toks, apie kokį svajoja daugelis jaunų specialistų, pasiekusių karjeros viršūnę. Būdamas vos 26 metų, jis gyvena šviesiame bute, penktame aukšte, aukštomis lubomis su vaizdu į Austrijos sostinę, 10 minučių kelio nuo centrinės stoties, netoli kino teatrų ir barų. (...) Iš dalies priežastis, kodėl M. Schranzo butas įperkamas, paprasta: jis priklauso miestui. Vienoje tai įprasta. Ketvirtadalis Vienoje gyvenančių žmonių yra socialiniai nuomininkai, o jei įskaičiuotume ir maždaug 200 000 kooperatinių būstų, pastatytų už savivaldybės subsidijas, tai būtų daugiau nei pusė gyventojų.
Daugelis šių butų atsirado prieš šimtmetį, įgyvendinant itin ambicingą statybų programą po Pirmojo pasaulinio karo pabaigos, kai Vieną užplūdo žmonės, išsikraustę dėl Habsburgų imperijos žlugimo. Nuo socialistų valdomos „Raudonosios Vienos“ pradinio etapo, iki nacių bandymo įvykdyti perversmą 1934 m. mieste iškilo 65 000 socialiai nuomojamų butų.
Dauguma Vienos savivaldybės nekilnojamojo turto buvo pastatyta po Antrojo pasaulinio karo, tačiau net ir jos neturi tokios skurdo ir nusikalstamumo stigmos, kaip panašios gyvenvietės JAV ar Europoje.
Vienas iš siekių – žmonių įvairovė Vienoje tokie kvartalai vadinami „Gemeindebauten“ (angl. „bendruomenės pastatai“). „Viena iš pagrindinių sąvokų, padedančių suprasti Vienos požiūrį į būstą, yra socialinis tvarumas“, – sako Austrijos laikraščio „Der Standard“ architektūros kritikas Maikas Novotny. – Siekdamas išvengti getų ir su jais susijusių brangiai kainuojančių socialinių konfliktų, miestas aktyviai siekia, kad tuose pačiuose kvartaluose gyventų skirtingų sluoksnių ir skirtingas pajamas gaunantys žmonės. Socialinis būstas nėra skirtas tik vargšams“. (...)
https://www.tv3.lt/naujiena/uzsienis...avyko-n1283060
Comment
Comment