Pirties liekanos.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
CY. Kipras / Κύπρος / Kıbrıs
Collapse
X
-
Vaizdas į miestą nuo archeologijos muziejaus.
Vaizdai nuo švyturio aikštelės.
Odeonas. Statytas IIa. po Kr.
Visai netoli muziejaus yra dar viena labai įdomi vieta. Agia Kiriaki bažnyčia (XIIIa. po Kr.), stovinti ankstesnės ir gerokai didesnės bazilikos vietoje.
Prie šitos niekuo neišsiskiriančios kolonos buvo pririštas ir nuplaktas Šv. Paulius. Tai įvyko krikščionybei neramiais laikais, kai už Kristaus išpažinimą buvo persekiojama ir kankinama. Mieste yra išlikusios kelios vietos kur slėpdavosi ankstyvieji tikintieji. O šita kolona tapo tokiu užapvalintu viršum dėl to, kad iki kol nebuvo įrengti specialūs takai tai kiekvienas save gerbiantis tikintis laikė garbės reikalu prie jos prisiliesti arba parsinešti dalelę namo. Taip ir užapvalino viršų.
Bažnytėlės viduje.
Comment
-
Kitą dieną nuvykom į kitą salos galą. Pirma stotele tapo Agia Napa miestelis. Jei kiti Kipro miesteliai spinduliuoja jaukumu, tai Agia Napa yra visiška to priešingybė. Krūva visokių Palangos lygio pasilinksminimo įstaigų ir pigių kinietiškų suvenyrų pardavėjų (Pafose tokių irgi yra, bet čia jų pasirodė daug daugiau) daro šį miestelį nemielu tiems, kam norisi kažko įdomesnio už pigius blizgučius. Na, yra ten nuostabus vienuolynas, bet jisai vienas negali pagerint padėties.
Taigi, išlipus iš automobilio mus pasitiko vienuolyno bokštas. Kadangi internetas labai šykšti informacijos apie šį vienuolyną, tai ir komentarų nebus labai daug. Galiu tik pasakyt kad jis buvo pastatytas apie 1500-uosius po Kr.
Vienuolyno bažnyčia. Vidus yra iškaltas oloje.
Vienuolyno gyventojai nebuvo labai aukšti.
Paskutinis taisė spirit; 2016.02.29, 01:37.
Comment
-
Vienuolių celės.
Įspūdingo dydžio medis prie vienuoyno.
Sekantis mūsų kelionės tikslas buvo jau kitoj "sienos" pusėj esanti Famagusta. Šiais laikais tai tapo antras pagal dydį tos pseudo-respublikos miestas su maždaug 40,000 gyventojų. Įkurtas apie 274m. pr Kristų. Venecijos respublikos laikais tai buvo vienas turtingiausių pasaulio miestų, tačiau anų laikų didybę dabar mena tik romantiški griuvėsiai.
Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčia. Pagal wiki ten dabar mečetė. Ok, whatever.
Comment
-
Venecijiečių rūmų griuvėsiai. Dabar ten... parkingas. WTF?
Senamiesčio gatvelė.
Šventojo Nikolajaus katedra. Kartais vadinama "Kipro Reimsu" nes buvo statoma pagal Reimso katedros išvaizdą. Statyta XIVa. 1571m. miestą užėmus turkams Otomanams bažnyčia buvo konvertuota į mečetę. Tokia liko ir iki šiol - Lala Mustafa Pasha Mosque.
Karališkųjų (Venecijiečių) rūmų vartai.
Pranciškonų bažnyčios griuvėsiai.
Comment
-
Čia jau nebepamenu kas per griuvėsiai. Per daug jų ten
Liūtas prie Jūros vartų (Porta del Mare). Pačių vartų kažkodėl nedaėjo nufotografuot
Ant vartų stogo yra įrengta apžvalgos aikštelė. Vaizdas link Otelo pilies. Reikia pažymėti, kad visas senamiestis yra apjuostas gerai išsilaikiusia gynybine siena, kurios dalis matosi nuotraukoje.
Miesto uostas.
Katedra (dešinėje) su Šv, Jurgio bažnyčia.
Dalis sienos žiūrint į pietus. Kairėje tolumoje galima įžiūrėti ir garsiojo rajono Varoša daugiaaukščius. Iki pačios Varošos kažkaip nesugalvojom nuvažiuot Varoša yra įžymi tuo, kad tai yra didžiulis miestas-vaiduoklis, visiškai ištuštėjęs per 1974-ųjų ataką. Iki tol tai buvo klestintis turistinis rajonas su krūva viešbučiu. O dabar jame šeimininkauja Turkijos karinės pajegos, apsitvėrusios rajoną viela ir neleidžiančios kamnors ten patekt. Apart kariškių ten daugiau niekas negyvena.
Comment
-
Uostas.
Otelo pilis. Į vidų nėjom dėl laiko trūkumo - visgi dar norėjom išsimaudyt banguojančioje jūroje (retas reiškinys Kipre ) ir pamatyt sostinę Nikosiją.
Pilis statyta XIVa. Pilis yra žymi tuo, kad joje gyveno Šekspyro pjesės "Otelas" prototipas ir vyko pjesės veiksmas.
Dar vienos Šv. Jurgio bažnyčios griuvėsiai.
Comment
-
Sienos gynybinių įtvirtinimų dalis.
Vaizdas nuo įtvirtinimų viršaus į senamiestį. Katedra yra aiški dominantė šios miesto dalies panoramoje.
Vaizdas nuo kitos įtvirtinimų dalies - arsenalo. Jo paties irgi kažkaip nenufotografavau. Na nieko, bus proga sugrįžt.
Matosi ir Varošos dalis.
Sienos plotis šioje vietoje yra įspūdingas.
Na ir šiaip, paliekant Famagustą
Pakeliui į Nikosiją.
Pakeliui pamatom vieną iš didžiausių (jei ne didžiausią) pasaulyje vėliavą ant kalno šlaito.
Nikosiją pasiekėme jau sutemus (o dar reikėjo pavargt kol suradom kaip patekt pietinę dalį) todėl jos nuotraukų nebus.
Taigi, su šituo ir baigiu dėt 2012-ais darytas nuotraukas. Dabar laukia pernykštės.
Comment
-
Po šiokios tokios pertraukos atėjo laikas paviešinti nuotraukas iš pernykštės kelionės.
Kaip žinia, Kipras yra gerai pasiekiamas iš Lietuvos - įsėdęs į lėktuvą Vilniuje arba Kaune, po maždaug trijų su puse valandų leidiesi Larnakoje arba Pafose. Šį kartą skridom jau tiesioginiu Vilnius-Larnaka reisu. Tiesa, reisas buvo nepadoriai ankstyvas - bijau sumeluot, bet kažkur tarp 4-5 ryto :/
Nusileidę ir praėję visus oro uosto formalumus išsinuomotų automobiliu išriedėjom link Pafoso. Kažkur Limasolio priemiesčiuose:
Limasolyje. Turiu pasakyt, kad kipriečiai turi puikius pagrindinius kelius. Važiuoti buvo vienas malonumas - kelias kaip stiklas, ženklai ir aklam suprantami
Kažkur už garso sienelės pasislėpęs Limasolio stadionas.
Comment
-
Pirmą dieną vėl kažkaip daugiau nieko nenufotografavau. Kitą dieną išsiruošėme nuvažiuoti iki Petrą tou Romiou (Rock of the Greek, a.k.a. Aphrodite's Rock). Pagal legendą šioje vietoje iš jūros putos išėjo Afroditė. Vieta yra beprotiškai fantastiškai graži, bet su bent jau mažesniu kiekiu turistų ji būtų dar mielesnė.
Grįžtam į Pafosą. Pilis. Tebestovi.
Uostas? Yra.
Senojo forto liekanos.
Vietiniai žaidžia futbolą tiesiog prie pilies. Atkreipkite dėmesį į įspūdingą sieną kairėje. Ji yra skirta apsaugoti uostą nuo bangų. Tik kad tų bangų ten nebuna. Bent jau mano buvimo metu.
Comment
-
Poseidono aveniu. Pagridinė miesto pigių kinietiškų suvenyrų ištroškusių rusų ir britų turistų medžioklės vieta. Dešinėje, už tos pavėsinės, matoma centrinio "pliažo" dalis. Žodis "pliažas" kabutėse yra dėl to, kad tai nėra tūlam lietuviui įprastas pliažas su smėliu - ten yra padaryta krantinė, nuo kurios galima šokinėt į jūrą. Tik reikia stengtis nepataikyt ant akmenų. Krantinės aukštis - apie 1,5-2 metrus, o jūros gilumas - virš 2 metrų. Ponui Andyour turėtų visai patinkt
Link pilies.
Archeologijos muziejaus įėjimas.
Poseidonas link centrinio pliažo.
Comment
-
Bevardė gatvelė tarp pilies ir archeologijos muziejaus. Didžiausia koncentracija barų ir restoranų mieste.
Plaukiojantys eksponatai. Šitą geriau nufotografuot trugdė restorano siena ir krantinės kraštas.
Tame neaiškiame daikte, panašiame į povandeninį laivą, yra įrengtas... 7D kinoteatras. Rimtai, wft?
Uosto direkcija.
Basilica of Panagia Limeniotissa griuvėsiai netoli pilies. Pirmoji bažnyčia toje vietoje yra datuojama Va., bet vėliau ne kartą griuvo ir buvo atstatinėjama, kol, galų gale, XIIIa. sugriuvo ir buvo palikta likimo valiai.
Grįžtam į Poseidoną.
Paskutinis taisė spirit; 2016.03.06, 11:22.
Comment
Comment