Ar tik tai ne jo žuvimo vieta?
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
LV. Latgala / Latgale
Collapse
X
-
Parašė MantazAr tik tai ne jo žuvimo vieta?
Comment
-
Kraslava (Krāslava)
Rajono centras, gražus etnografinis miestukas, daug medinių namų su ornamentais. Tik vėl nespėjau jų nufotografuoti. Čia daug kalba rusiškai.
Katalikų bažnyčia
Sulenkėjusių vokiečių grafų Pliaterių (latviškai Plāteru) dvaras. Taigi jie turėjo dvarų ne tik Žemaitijoje ar Aukštaitijoje, bet ir Latgaloje.
Šiame dvare dar prieš keliolika metų šeimininkavo vidurinė mokykla. Sakė, kad buvo tvarka. Išsikėlė - po mūsų nors ir tvanas.
Vienoje iš šių buv. arklidžių įkurtas muziejus. Turėjo būti įdomi senovinių nuotraukų paroda. Nors buvo sekmadienis, pabučiavome rankeną.
No Dauguvos pusės užlipus - kažkokios akmeninės konstrukcijos.
Comment
-
Vienas iš 4 riboženklių
Važiuojam į rytus. Sustojam netoli tos vietos, kur susieina Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos sienos.
Kažkur netoli - "družbos kurganas". Kažin, ar iki jo nusigautume...
Savo džiaugsmui randame įdomią skulptūrėlę.
Toks latvių skulptorius V. Titānas įgyvendino projektą.
Latvijos toliausiuose geografiniuose taškuose pastatyti keturi riboženkliai - "Austras koks" (Rytų medis) rytuose prie Pasienės, "Zaļais stars" (Žalias spindulys) prie Nycos vakaruose, "Baltās naktis" (Baltosios naktys) prie Ipikių šiaurėje ir "Saules puķe" (Saulės gėlė) prie Demenės Daugpilio rajone pietuose.
Štai "Austras koks".
Comment
-
Pasienės (Pasiene) bažnyčia - Latvijos baroko perlas
Pats ryčiausias Latvijos ir apskritai dabartinių baltų žemių taškas.
Tolimos viršūnės - jau Rusijos pusėje.
Baltuojasi bažnyčios bokštai.
Kaimelis mažas (išlikęs senas dvaras), keliasdešimt namų.
Bet kokia bažnyčia! Po kelių gaisrų 1761 m.perstatyta baroko stiliumi. Kažkada buvo svarbiausias Latgalos katalikybės centras.
Vartai
Dabar viduje restauruojama.
Altorius
Kaip ir Agluonoje, altorius dviejų aukštų. Klebonas maloniai leido užlipti prie aukštutinio.
Aukštutinis altorius
Nors čia vyrauja sieninė tapyba, yra ir barokinių skulptūrų.
Angeliukas
Šoninis altorius
Paveikslai ant sienos
Atsisveikinimui dar vienas kadriukas.
Comment
-
Ludza
Rajono centras. Bažnyčia irgi balta. Bet ji tik iš išorės atrodo senoviška. Viduje jokių pagražinimų ir apdailos. Net altoriaus vietoje stovi stalas. Matyt, bažnyčia per karą gerokai nukentėjo. Užtat akustika puiki: galima girdėti savo šnabždesį.
Šventorius.
Čia pat - Ludzos pilies griuvėsiai.
Atrodo, viskas.
Comment
-
Ačiū, Liūtai ir Romai, už atsiliepimus!
Pakelės kai kur jau šienaujamos. Bet kažkaip atminty įstrigo kelio posmas tarp Ezerniekų ir Škiaunės, tai čia pakelės, atrodo, balandomis buvo nuaugusios. Bėda ta, kad apskritai Latvijoj kartais pamiršta uždėti kelio ženklus net prie strateginių kryžkelių. Kažkada važiavau iš Rygos į Valmieros pusę. Reikėjo nuo Siguldos plento nusukti ant viaduko, bet ženklo taip ir nepastebėjau, važiavau iki Siguldos. Dabar jau uždėtas. Tas pats su Rygos aplinkkeliu, nebuvo nuorodos į Rygos - Jelgavos autostradą, irgi pralėkiau. Bet, atrodo, kelių reikalai smarkiai taisosi. Iš esmės pertiesiama visa Viabaltika nuo sienos iki sienos, gal ateis ir kitų eilė...
Latgaloje paplitusi aukšzemniekų (aukštaičių) tarmė labai skiriasi nuo latvių bendrinės kalbos, sukurtos lejzemniekų (žemaičių) tamės pagrindu. Kai kurie mano pažįstami latviai yra pripažinę, kad reikia stengtis, kad suprastum jų šneką. O ta tarmė labai gyva. Ji turi savo rašto tradiciją nuo XVIII amžiaus: jei kiti latviai laikėsi gotiško šrifto, tai latgaliai (kaip ir ne Mažosios Lietuvos lietuviai) iš lenkų pasiėmė antikvą. Ir dabar jų maldaknygės parašytos tarmiškai. Ir bažnyčiose mišios vyksta tarmiškai. Net Laisvosios Europos radijo laidos buvo latgališkos. Žemaičiams su savo savimone iki jų oj toli!
O iki sienų sankirtos nenuvažiavau. Ten reikėjo kažkokios atliaujos (leidimo), kurį buvo galima gauti tik darbo dieną...
Comment
-
Kuriame mieste/miestelyje yra ši bažnyčia?
Sveiki,
gal kas žinosit, kuriame Lietuvos (o gal net ir vakarų Baltarusijos) mieste/miestelyje stovi ši bažnyčia?
Originalus šios nuotraukos pavadinas - "Tarybinių partizanų patrulis Vilniuje". Nuotraukos data - 1944 m.:
http://waralbum.ru/117329/
Nuotraukoje aiškiai ne Vilnius...
Dėkui už pagalbą.
Comment
-
Parašė Dadis Rodyti pranešimąSveiki,
gal kas žinosit, kuriame Lietuvos (o gal net ir vakarų Baltarusijos) mieste/miestelyje stovi ši bažnyčia?
Originalus šios nuotraukos pavadinas - "Tarybinių partizanų patrulis Vilniuje". Nuotraukos data - 1944 m.:
http://waralbum.ru/117329/
Nuotraukoje aiškiai ne Vilnius...
Dėkui už pagalbą.„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Na gal ir gali - pagal tikimybę:
a) Lietuva;
b) Baltarusija;
c) Lenkija.
Darant prielaidą kad nuotraukoje tikrai tarybinių partizanų, o ne kokių "Armia Ludowa" ar "Armia Krajowa" kovotojai (šitie tai ir uniformuoti būdavo, su kokardomis ir pan.), visgi didesnė tikimybė, kad fotografijoje - Lietuva ar Baltarusija.
Comment
-
Parašė Traf Rodyti pranešimąTeisingai - pavadinime pasakyta, jog patruliai Vilniuje, todėl nemaža tikimybė, kad bažnyčia Lietuvoje (ir kodėl gi ji turėtų būti Lenkijoj?). Beje, per tiek metų iš jos galbūt tik nuotrauka ir teliko...„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
Comment