ir ten mobilieji veike ? nes Buenos Airese mano senukas neveike. Pvz koks ZTE veiktu ?
Amerikoje paplitę 850/1900 MHz GSM dažniai, kurių nepalaiko seni europietiški telefonai (900/1800 MHz), tikriausiai dėl to ir neveikė.
Šiais laikais turbūt visi telefonai veikia visais 4 dažniais.
O anot wiki, Brazilijoje šiaip ar taip naudojami visi 4 dažniai: http://en.wikipedia.org/wiki/GSM_fre...s#The_Americas
o kas yra skrides ir tikrai zinotu, jei per JAV skrendu i P.Amerika pvz, ir yra jungtinis skrydis, JAV tik nusileidziu ir poto i kita lektuva, reikia tranzitines vizos ar ne ?
Na bet juk nuo 2008 metų tarp Lietuvos ir JAV įsigaliojęs bevizis režimas. O apskritai, nepaliekant oro uosto, ar nepersėdant į vietinį skrydį vizos nereikia.
Currently, 37 countries* participate in the Visa Waiver Program, as shown below:
Andorra Hungary New Zealand Australia Iceland Norway Austria Ireland Portugal Belgium Italy San Marino Brunei Japan Singapore Czech Republic Latvia Slovakia Denmark Liechtenstein Slovenia Estonia Lithuania South Korea Finland Luxembourg Spain France Malta Sweden Germany Monaco Switzerland Greece the Netherlands Taiwan United Kingdom
Dabar apie tai, kas iš to:
Nationals of the 37 countries* participating in the Visa Waiver Program may use VWP if:
They have received an authorization to travel under the VWP through the Electronic System for Travel Authorization (ESTA)
They present the appropriate type of passport valid for six months past their expected stay in the United States (unless country-specific agreements provide exemptions). This is a requirement in addition to other passport requirements for all categories of passports -- regular, diplomatic, and official - when the traveler is seeking to enter the United States for business or tourist purposes, for a maximum of 90 days;
The purpose of their stay in the United States is 90 days or less for tourism or business (Visitor (B) visa) purpose of travel. (If in doubt, travelers should check with the nearest U.S. Embassy or Consulate to verify that what they plan to do is considered tourism or business.) Transit through the United States is generally permitted.
Reziumuojant, registruojamės ambasadoje, gauname ESTA ir keliaujame
aciu, bet jie gali isduoti ESTA, bet kas zino, ka ten pasakys Amerikoje, kaip yra parasyta, tem jie nusprendzia ar leisti, gal lieps grizti, sako rizikuoja visi taiip, nera 100 procentu, todel labai as nerimauju jog nenueitu visa kelione per niek
aciu, bet jie gali isduoti ESTA, bet kas zino, ka ten pasakys Amerikoje, kaip yra parasyta, tem jie nusprendzia ar leisti, gal lieps grizti, sako rizikuoja visi taiip, nera 100 procentu, todel labai as nerimauju jog nenueitu visa kelione per niek
Gal tau padeti surasti JAV ambasados telefono numeri?
nereikia. Bet tik sakau ar kas yra taip vykes, zinau dabar jog reiks ESTA, jie ta pasakys, ryt paskambinsiu. Bet matot, nenoriu rizikuoti, zinot amerikonams visko gali buti, ims ir sakys, sorry ne, nes skaiciau daug istoriju zmoniu, jog be joko pagrindo parode atgal
nereikia. Bet tik sakau ar kas yra taip vykes, zinau dabar jog reiks ESTA, jie ta pasakys, ryt paskambinsiu. Bet matot, nenoriu rizikuoti, zinot amerikonams visko gali buti, ims ir sakys, sorry ne, nes skaiciau daug istoriju zmoniu, jog be joko pagrindo parode atgal
Šią vasarą praleidau 3 savaites JAV. Vizos nereikia. Tiesiog užsiregistruoji internete. Ir dar (lyg) reikia turėti biometrinį pasą. Viskas. Daugiau nieko.
o pvz kokios ten kainos ? kiek uztektu savaitei, be viesbucio ?
Priklausomai nuo poreikių. Per pirmas tris dienas Rio dviese išleidome maždaug 600 litų kasdien, į išlaidas įeina važinėjimasis po miestą taxi, pietūs restorane bent kartą per dieną plius kiti įvairūs užkandžiai kavinėse, kokteiliai, alus vakare kt. įvairios turistinės smulkmenos tokios kaip flip flops'ai ar bikini, bilietai į turistines atrakcijas. Beja flip flopsai Brazilijoje yra must prekė. Parkant reikia žiūrėti kad būtų original Havaianas.
Dėl kainų tai pvz. 1 Realas = 1,3 Lt
Keltuvas ant Sugarloaf 53 realai
Bilietas į Samba mokyklą 40 realų
Flip flopsai 29-40 realų
Kelionė taxi priklausomai nuo atstumo 25-40 realų
Pietūs restorane žmogui nuo 20 realų vietinių užeigoje iki 100 realų gerame valgyk kiek nori restorane, kur gali paragauti ir retesnės mėsos tokios kaip strutienos ar šernienos.
Capirinia 8 - 14 realų
Miesto autobuso bilietas 2,8 realo
Kas per stebuklingi flip flopai uz 60Lt ir mkodel jie "a must"?
Must yra dėl dviejų priežasčių:
1. Dėl patogumo. Tai geriausias apavas prie tokio karščio ir drėgmės kurį brazilai labai mėgsta.
2. Braziliški Havaianas flip flops'ai yra vieninteliai tikri flip flopsai, o visi kiti yra tik pigios (arba brangios) kopijos, na bent jau brazilai taip aiškina.
Lietuvoje irgi buvo pardavinėjami, gal ir iki šiol yra kur nusipirkti. Kiek atsimenu kainuodavo virš 100 litų.
o kaip paciame papludimyje ? svaru tikriausiai ? ir kazin jei vienas butu zmogus, kazin kaip del daiktu jei eiti maudytis. Ir kiek pvz nuo oro uosto iki kokio centru kainuotu, su taksi ir su reklamuojamu mikriuku( na kur buna oro uostuose iskart atskridus praeinant muitine ) ?
o kaip paciame papludimyje ? svaru tikriausiai ? ir kazin jei vienas butu zmogus, kazin kaip del daiktu jei eiti maudytis. Ir kiek pvz nuo oro uosto iki kokio centru kainuotu, su taksi ir su reklamuojamu mikriuku( na kur buna oro uostuose iskart atskridus praeinant muitine ) ?
Paplūdimiai švarūs nors ir daugybė žmonių juose. Kiekvieną rytą yra surenkamos šiukšlės. Einant į paplūdimį kaip ir betkur kitur Rio geriausia yra pasiimti tiek daiktų/pinigų kiek tam kartui reikia, o visa kita palikti viešbutyje. Galima paprašyti žmonių pasaugoti daiktos tuo metu kai maudausi vandenyne.
Iš oro uosto patekti į pietinę Rio dalį kur įsikūrę didžioji dauguma viešbučių, yra du didžiausi pliažai Ipanema, Copacabana galima taxi, autobusu arba mikriuku. Dar pačiame oro uoste už taxi paslaugas prašė 100 realų, išėjus į lauką ir pasikalbėjus grynai su taxistais pavyko susiderėti už 60. Autobusas ir mikriukas kainuoja tiek pat - 12 realų žmogui. Jeigu norisi aštresnių pojūčių siūlyčiau rinktis mikriuką. Maždaug 100km/h keturių eismo juostų greito eismo gatvėse lėkti manevruojant tarp automobilių .
Paliekame RIO ir sekantis mūsų kelionės tikslas Ilha Grande. Vienintelis būdas ten patekti važiuoti autobusu arba mikriuku kuris surenka žmones iš pietinės Rio dalies ir nuveža į Agra Dos Reis iš kur reikia plaukti laivu į vienintelį miestelį saloje. Atstumas maždaug 160km, kuris įveikimas per tris valandas. Jei Rio miesto greitkeliai neblogai išvystyti yra ganėtinai nauji ir jais malonu važinėtis tai už miesto pilna įvairių spąstų. Daugumoje vietų asfaltas ištrupėjęs, pasitaiko įvairių duobių ar iš tolo nepastebimų stačių kampų ties tiltais kuriuos pravažiuojant nepristabdžius iki kokių 30-40km/h ko gero būtų galima neblogai pakilt į orą.
Pasenusi/neadekvati infrastruktūra yra viena rimčiausių problemų su kuriomis susiduria šių dienų Brazilija taip pat kaip ir (švietimas ir nusikalstamumas). Susisiekimas tarp didžiausių miestų Sao Paulo ir Rio vyksta žeme (automobiliais, autobusais) arba oru. Apie HSR sujungsiantį Campinas, San Paulą ir Rio de janeirą kalbama nuo 2007m tačiau realūs darbai iki šiol nebuvo pradėti. Idėja kilo įgyvendinti šį projektą iki WC vėliau iki Olimpiados, bet jau dabar aišku kad iki to laiko nieko nebus padaryta. Atstumas tarp miestų maždaug 500km, gyventojų skaičius pakankamai didelis kad linija atsipirktų tačiau valstybė sakosi neturinti tam pinigų. Paskutiniu metu buvo kilusi idėja projektą realizuoti bei vėliau operuoti atiduoti privačiam investuotojui tačiau nėra daug kompanijų turinčių galimybių investuoti tokias milžiniškas lėšas, o ir galinčios nesutinka prisiimti visos su projektu susijusios rizikos. Vietiniai brazilai su kuriais teko bendrauti apskritai yra nusivylę valdžia ir netiki kad jie gali pastatyti gerą viešojo transporto sistemą. Net jei ir gali tai ji greičiausiai nebūtų saugi.
Kelionės metu nelabai buvo galimybių fotografuoti dėl užstamsintų mikriuko langų.
56. Laivas mūsų jau laukia. Dar nebuvo tekę plaukti su niekuo panašiu kuris Europoje ko gero labiau tiktų muziejui.
57. Laivo kapitonas.
58. Priplaukiame Ilha Grande. Sala yra maždaug 190km2 ir visai nedaug paliesta urbanizacijos. Saloje visiškai nėra kelių ir automobilių. Yra vienintelis didesnis kaimelis, Abrao, kuriame apsistoja didžioji dauguma turistų. Be Abrao toliau pakrantėse yra visai maži vos kelių trobų kaimeliai. Visas susisiekimas vyksta vandens transportu, arba pėsčiomis per tropines džiungles, kurios dengia praktiškai visą salą. Tikras rojus norintiems pasprukti kuriam laikui nuo urbanizacijos.
59. Speed boat'ais dažniausiai vykdomos turistinės išvykos aplink salą.
60. Bet mes pirmą dieną renkamės 2 valandų kelionę pėsčiomis per kalvas ir džiungles į bene gražiausią paplūdimį saloje ir apskritai vieną gražiausių Brazilijoje - Lopez Mendez. Abraao iš viršaus, beja Abraao gyvena 1900 žmonių. Tai ko gero visoje saloje gyvena kokie 2000 plius keli žmonės.
61. Dar vienas vaizdas nuo kalvos.
62. Tenka keliauti tokiu keliuku per džiungles. Kažkaip stebėtinai gerai sekėsi visą atstumą įveikti su flip flops'ais.
63. Į visas puses nuo kalvos teka šniokšdami upeliai.
Comment