Parašė John
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Azija 2012 (CN, MY, SG, TH, VN)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąDangoraižiai PRITRENKIANTYS. Futuristinio filmo vaizdas realybėje O mes Lietuvoje dar ir turim kažkokių dangoraižių?
Ne dėl vakarų nuosmukio, bet dėl to, kad stiprėja kitos civilizacijos, ir vakarams galiausia teks sugrįžti į savo kiemą ir mažiau landžioti visur ir daryti savo tvarką - musulmoniškose šalyse, Rusijoje, rytų Azijoje... Tiesiog, vakarų civilizacija yra per nagla ir per daug visur lendanti. Reikia gyventi savo kieme. O nuosmukis, moralinė degradacija, depopuliacija vakaruose - tai labai didelės problemos, kurias reikia spręsti.
Karas baigėsi, bet politinis susipriešinimas liko - Japonija ištisdus dešimtmečius buvo išvien su JAV, o Kinija pradžioje su TSRS, paskui su savo ideologija. Yra ir rimtesnių mazolių, pvz. Nankino skerdynės. Šiaip man labai keista, kaip japonai taip lengvai atleido Hirosimą ir Nagasakį, bet tai jau atskira tema.______________
The Division Bell
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąTada kiti įžūliai kiš savo trigrašį, tai koks realiai skirtumas?
Nukrypom nuo temos - čia jau geopolitika.
Parašė enigma Rodyti pranešimąLietuvoje dangoraižių nėra ir kažin ar bus, tik išstypę "medžiai". Ne daugiau....Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąKai kiš trigrašį pas mus, tada ir ginsimės. O patiems provokuoti nėra reikalo.
Nukrypom nuo temos - čia jau geopolitika.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė JohnPastebėjau, kad šen ir ten matosi nemažai krikščionių bažnyčių. Tikriausiai pakankamai madinga turtingesnių kiniečių tarpe. Juk reikia pasimelsti Jėzuliui, kad pavarytų geresnę mašiną ar daugiau pinigų. Kiniečiai tiki, kad tai veikia
Iš tikro Šanchajuje istoriškai daug krikščionių katalikų, kiek teko skaityti. Ir net kinų stačiatikių nemažai.
Vienas dalykas kažkada mane nustebino, kad Kinija yra musulmoniška šalis (bent jau 2/3 gyventojų yra musulmonai). Kaip tai jaučiasi aplinkoje, John?
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąŠiaip man labai keista, kaip japonai taip lengvai atleido Hirosimą ir Nagasakį, bet tai jau atskira tema.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąNe dėl vakarų nuosmukio, bet dėl to, kad stiprėja kitos civilizacijos, ir vakarams galiausia teks sugrįžti į savo kiemą ir mažiau landžioti visur ir daryti savo tvarką - musulmoniškose šalyse, Rusijoje, rytų Azijoje... Tiesiog, vakarų civilizacija yra per nagla ir per daug visur lendanti. Reikia gyventi savo kieme. O nuosmukis, moralinė degradacija, depopuliacija vakaruose - tai labai didelės problemos, kurias reikia spręsti.
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąKaras baigėsi, bet politinis susipriešinimas liko - Japonija ištisdus dešimtmečius buvo išvien su JAV, o Kinija pradžioje su TSRS, paskui su savo ideologija. Yra ir rimtesnių mazolių, pvz. Nankino skerdynės. Šiaip man labai keista, kaip japonai taip lengvai atleido Hirosimą ir Nagasakį, bet tai jau atskira tema.
Parašė oranger Rodyti pranešimąPažįstamas stiliukas
Iš tikro Šanchajuje istoriškai daug krikščionių katalikų, kiek teko skaityti. Ir net kinų stačiatikių nemažai.
Vienas dalykas kažkada mane nustebino, kad Kinija yra musulmoniška šalis (bent jau 2/3 gyventojų yra musulmonai). Kaip tai jaučiasi aplinkoje, John?考纳斯, 立陶宛
Comment
-
Manau susipriesinimas yra gan normalu visgi per paskutini kara japonai pasiunte myriop 40M kinu (cia taip tvirtina kinai, istorikai sako kad bent jau 20M tai tikrai). Gerai kad i si susipriesinima neatsizvelgia verslo zmones kas is esmes uzkerta kelia siai neapykantai vystytis i kazkokius stambius konfliktus.
Comment
-
Parašė tadux Rodyti pranešimąManau susipriesinimas yra gan normalu visgi per paskutini kara japonai pasiunte myriop 40M kinu (cia taip tvirtina kinai, istorikai sako kad bent jau 20M tai tikrai). Gerai kad i si susipriesinima neatsizvelgia verslo zmones kas is esmes uzkerta kelia siai neapykantai vystytis i kazkokius stambius konfliktus.考纳斯, 立陶宛
Comment
-
Parašė JohnTikrai neapytuštis. Centrinėse ir gyvenamosiose vietose daug judėjimo, o statybvietėse ir ofisų zonose ne darbo metu judėjimo mažai.
Nors lyginant, pavyzdžiui, su Londonu, Šanchajus tikrai mažiau užgrūstas ir klaustrofobiškas. Man atrodo, planavimas reiškia labai daug: plačios gatvės, dideli šaligatviai, daug atvirų viešų erdvių, didelės požeminės metro stotys. Kitaip tariant, žmonės turi kur kas daugiau (gal dešimteriopai) vietų, kuriose jie gali būti.
Singapūre, beje, lygiai tas pats. Viena tankiausiai apgyvendintų pasaulio valstybių, bet vietomis atrodo, kad visi kažkur pasislėpė.
Comment
-
Parašė JohnAš tą pastebėjau. Ne tik namų kiemuose, bet ir šiaip parkuose. Kaip tik neilgai trukus dėsiu reportažą iš vieno komunalinio rajono. Mano paties nuostabai, ten vyko gana intensyvus gatvės gyvenimas.
Dar pastebėjau, kad kai kurie klaidingai galvoja, kad Kinijos (ar apskritai Azijos) miestai yra užgrūsti ir ten visur daug žmonių. Netiesa. Gal netgi atvirkščiai. Tai galioja kokiam nors Honkongui (bent jau kai kuriose vietose, kur istoriškai nusistovėjo ypač tankus užstatymas) ir gal iš dalies Bankokui (kuris neturi adekvačios ir sistemingos planavimo politikos), bet didesni Kinijos miestai, imho, yra kur kas mažiau užgrūsti ir klaustrofobiški, nei Londonas ar Paryžius. Aišku, tikriausiai viskas buvo sutvarkyta per paskutinius ~20 metų, bet, pavyzdžiui, Šanchajuje, neskaitant poros ypač populiarių turistinių taškų, nei karto neteko papulti į tokią situaciją, kokioje būtum Šeštadienio popietė Londono Oxford Street'e ar Piccadilly Circuse. Žmonių lyg ir daug, bet erdvės dar daugiau ir visiems užtenka vietos.
Shenzhene (tai apskritai naujas miestas nuo A iki Z suplanuotas pagal modernistines Le Corbusiero idėjas), kuriame gyvena ~10 milijonų žmonių, tai dar labiau pastebima: parkas šalia parko, plačios gatvės, tokie pat platūs šaligatviai, visur daugybė erdvės, maži parkeliai, skvereliai, fontanai, suoliukai ir t.t. Namai toliau nuo gatvės, erdvios metro stotys, dar erdvesnės ir nežmoniškai didelės geležinkelio stotys, erdvūs oro uostai. Žodžiu, visos viešosios erdvės yra erdvios, kuriose gali tilpti daug žmonių. Dėl to, net ir esant didelei masei žmonių, neatrodo, kad jų ten yra daug, nes dalis jų po žeme, dalis sėdi šalia esančiame parke ir t.t. Realiai, Šanchajaus/Guanghzou/Shenzheno centrinėse dalyse laisvai prieinamų viešųjų erdvių, sakyčiau, yra kokius 10 kartų daugiau, nei Londone, kur visi turi sutilpti 2 metrų pločio šaligatvyje be galimybės būti kur nors kitur.
Manau tai reikia pamineti kad zmones nesusidarytu ispudzio kad ten viskas islaizyta tvarkinga ir nuobodu
Comment
-
Parašė JohnTa pačia siaura gatve važiuoja trūlas. Čia jau irgi beveik paveldas, nes po metų kitų tikriausiai tokios transporto priemonės Šanchajuje neliks ir ateis elektriniai autobusai (tokių daug važinėja Shenzhene)
Atvaizdas
Comment
Comment