Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Azija 2012 (CN, MY, SG, TH, VN)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Parašė John
    Kinų tradicinė medicina yra tiek pat medicina, kiek ramunėlių arbata ar kava kaip stimuliantas. Augalai turi tam tikrų savybių ir jos tiesiog pritaikomos organizmo funkcijoms derinti.
    Kitaip sakant nepatikima. Nes pirmiausiai nėra aiškios nei reikalingos dozės, nei ar iš viso tuose augaluose kažkas yra, o jei yra tai kokie ten kiekiai. Spėju, kad kiekviename augale gali būti skirtingi veikliųjų medžiagų kiekiai priklausomai nuo augimo. Pamenu, kad gydė kažkada Santariškėse žmogų, kuris apsinuodijo jonažolėmis, nes labai mėgo jų arbatą.

    Tai gana mažareikšmiai paviršiaus atributai, kurie nelabai įtakoja visuomenės kultūrą. Trumpalaikės mados dalykas. Kaip kokios LV tašės, kurių šiendien tikriausiai pamatysi daugiau Šanchajuje, negu visuose Vakaruose kartu paėmus... Dėl muzikos, beje, nesu tikras. Kiek teko slampinėti Šanchajuje ir Guangzhou, net McDonalduose groja kone išskirtinai kinietišką muziką. Filmai sakyčiau kaip tik atvirkščiai. Vakaruose dar niekada nebuvo tokios paklausos kinietiškiems filmams, o pati Kinijos filmų industrija kaip niekad gyvybinga ir užima didesnę vietinės rinkos dalį, negu bet kada anksčiau.

    Čia dar pacituosiu M.jacques'ą, kuris apie šitą subjektą, ko gero, žino daugiau, nei bet kuris iš mūsų:

    [/i]
    http://www.economist.com/node/13983240

    Šiaip yra ir geras pavyzdys iš anksčiau - Japonija.
    Galima ir kitus žmones pacituoti. Net pats Kinijos prezidentas įspėja dėl Kinijos vakarėjimo http://dawn.com/2012/01/02/hu-warns-...g-westernised/

    Ganėtinai įdomus kino blogas http://www.lonelyplanet.com/travelbl...?destId=355904
    Paskutinis taisė bebop; 2012.07.22, 09:56.
    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

    Comment


      #82
      Parašė John
      Reiktų būti visiškai naiviam ir neturėti sąlyčio su realybe, jog galvotum, kad 3000+ metų senumo civilizacija, kur gyvena daugiau žmonių, nei Š.Amerikoje ir Europoje kartu paėmus, imtų "Vakarėti". To nėra ir tiesiog negali būti.

      Netgi mažiukas Singapūras... jis atrodo gana "Vakarietiškai". Nepaisant to tai kultūriškai pati tikriausia Azijos šalis ir kultūra. Kinija yra dar truputį didesnė ir tokie procesai ten truktų ilgiau.
      Tik klausimas, ką mes abu turim omeny sakydami "vakarėti"? Gyvenimo būdas, vertybės, menas, požiūris į darbą? Iš viso rekėtų pirmiausia paklausti, kas per daiktas yra ta "vakarų" kultūra. Juk tokios šalys kaip Vokietija ir Italija labai skiriasi, nors ir priklauso vakarų kultūrai.

      Kažin, ar yra kažkaip apibrėžtas tas "vakarėjimas"?

      P.S. Būtų galima ir tavo žodžius apversti į priešingą pusę ir sakyti, kad reikia būti naiviu ir neturėti sąlyčio su realybe, jog galvotum, kad 2500+ metų senumo vakarų civilizacija, kuriai priklauso Europa, abi Amerikos, Rusija, taptų kiniškesnė (pagal tavo duotą prieš tai citatą)
      Paskutinis taisė bebop; 2012.07.22, 11:53.
      Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

      Comment


        #83
        Parašė bebop Rodyti pranešimą
        Įdomu, ar šunų valgymo nauda yra įrodyta moksliškai?
        Nemanau, kad šunų mėsa kažkuo ypatinga - tiesiog dar vieno gyvūno mėsa, ir tiek. O dėl valgymo - kultūrinis dalykas. Kodėl mums šlykštu net pagalvoti apie arklieną, o Centrinės Azijos tiurkai ją kemša su pasimėgavimu? Kodėl mes valgome kiaulieną, o musulmonai žiaukčioja nuo jos? Įpratimas, ir tiek.

        Parašė bebop Rodyti pranešimą
        Tik klausimas, ką mes abu turim omeny sakydami "vakarėti"? Gyvenimo būdas, vertybės, menas, požiūris į darbą? Iš viso rekėtų pirmiausia paklausti, kas per daiktas yra ta "vakarų" kultūra. Juk tokios šalys kaip Vokietija ir Italija labai skiriasi, nors ir priklauso vakarų kultūrai.

        Kažin, ar yra kažkaip apibrėžtas tas "vakarėjimas"?

        P.S. Būtų galima ir tavo žodžius apversti į priešingą pusę ir sakyti, kad reikia būti naiviu ir neturėti sąlyčio su realybe, jog galvotum, kad 2500+ metų senumo vakarų civilizacija, kuriai priklauso Europa, abi Amerikos, Rusija, taptų kiniškesnė (pagal tavo duotą prieš tai citatą)
        Tai, kad perima technologijas ar civilizacinius pasiekimus, palengvinančius kasdienį gyvenimą ir buitį, tai dar toli gražu nereiškia, kad perima kitos civilizacijos kultūrą, vertybes ir bendravimo normas. Technologiniais dalykais buvo keičiamasi nuo seniausių civilizacijų laikų, Europa labai daig ką perėmė ir iš kinų, ir iš musulmonų (viduramžiais islamo civilizacija buvo pažangesnė nei Europos), bet dėl to neprarado savo išskirtinio charakterio. Iš tikrųjų, būtų keista - kaip gali viena seniausių pasaulio civilizacijų, turinti nenutrūkstamą kelių tūkstantmečių istoriją, stiprią savimonę, susiklosčiusias vertybes, tapti kitos, ir dar gerokai silpnesnės, civilizacijos dalimi? To nebus.

        Labai verta perskaityti S. Huntingtono knygą "Civilizacijų susidūrimas". Nesenai skaičiau - nerealiai įdomu ir atsako į daugybę klausimų.

        Labai didelė Vakarų civilizacijos klaida, kad laiko save "visuotine, aukštesne" ir galvoja, kad kiti turi tapti "tokie, kaip mes". Bet nelabai tai gaunasi. Mes esame tik viena iš daugybės civilizacijų šioje žemėje, gal šiuo metu technologiškai pažangiausi, bet ir tai kažin ar amžina - istorijos ratas sukasi, vieni kyla, kiti krenta.
        Snowflakes will attack U <3

        Comment


          #84
          Parašė John
          Visų pirma tai šeimos, bendravimo ir etiketo vertybės. Tai formuoja ir politinę kultūrą, nuo ko priklauso šalies raida. Tai, kad ten kai kam patinka Itališkos tašės ar prancūziški kvepalai, yra menkniekis. Vakarų kultūra mėgstama tiek, kiek pati Kinija yra skurdi ir atsilikusi. Šiandien Šanchajus ar bet kuris kitas didelis miestas Kinijoje atrodo prabangiau ir moderniau, nei, ko gero, bet kuris miestas Vakaruose. Dėl to kaip ir mažėja poreikis ieškoti "geresnės" ir "turtingesnės" kultūros. Aišku, užtruks, kol visiškai pasikeis masių mentalas, bet tai vargu ar truks daugiau, nei kelioliką metų.
          Kiek žinau ir pati šeimos struktūra Kinijoje keičiasi. Moterys vis rečiau nori tuoktis, rečiau gimdyti (aišku čia savo duoda ir vieno vaiko politika) ir t.t. Po šiek tiek panašėja į dabartinius vakarus. Juk ir seniau mūsuose buvo populiarios didelės šeimos, gyvendavo vienuose namuose ištisos kartos, didžiausias autoritetas buvo seneliai, tėvai. Bet viskas keičiasi. Net ir toje Japonijoje, šalyje, kurioje vyresnių žmonių autoritetas yra įsišaknijęs, vis labiau jaunimas prieš tai maištauja. Pagyvensim - pamatysim.

          O miestus kolkas naivu lyginti. Juk miestai beveik naujai pastatyti, tai natūralu, kad atrodo labai gražiai. Žiūrėsime, kaip tą grožį jiems pavyks palaikyti kokį šimtą metų. Ar vėl griaus ir statys naują, ar tvarkys dabartinius esančius, čia jau jų reikalas. O gal iš viso nebeturės pinigų jiems vystyti. Europos miestų amžius skaičiuojamas šimtais ir tūkstančiais metais. Aišku vieni geriau, kiti blogiau prižiūrimi, bet ir Šanchajus ne visa Kinija.

          Vakarų civilizacija yra pernelyg isiskaidžiusi (į daug valstybių) ir neturi centrinio identiteto suvokimo, nekalbant apie kokią nors organizuotą kultūros sklaidą už savo pasaulio ribų. Gal tik JAV jis kiek stipresnis. Kinija gi yra viena valstybė su viena valdžia, kuri gali kurti ir atitinkamą politiką (ką, beje, tame straipsnyje sako ir pats Hu Jintao). Taip buvo paskutinius 2200 metų po suvienijimo.
          Įdomu, apie kokią Kinijos kultūros sklaidą vakaruose mes kalbame. Kinų muzika? Kažkaip negirdėti. Kinų filmai? Irgi kolkas nelabai įspūdingi. Na aišku Bruce Lee žinomas, bet jis iš Hong Kongo (tuo laiku buvo UK nuosavybė). Na dar Jackie Chan. Ir menininkų kolkas iš milijardinės šalies žinomi vos tik keli ir tik tie, kurie labiau prieštarauja dabartinei Kinijos valdžiai. Aišku yra dar visokie kičiniai kinų restoranai ir arbatos parduotuvėlės. Ai, dar kovos menai. Žinant, kad Kinija yra antra ekonomika pasaulyje, kultūros plėtimas vyksta gana vangiai.

          Be to ir pati Kinija yra labai įvairialypė, susidedanti iš įvarių tautų, šnekančių savo kalba. Aišku daug duoda, kad kolkas Kinija yra viena valstybė, o tai palengvina daugelį dalykų. Bet tikėti, kad taip bus nuolatos, yra vaikiška. Taip pat žmonės tikėjo, kad SSRS gyvuos amžinai, kad JAV visada bus tokia galinga, kad Europa visada išliks pasaulio priekyje. Kas yra dabar, nereiškia, kad taip bus ir toliau. Ir kiekvienas savo laiku atrasdavo argumentų, kodėl taip turėtų būti toliau. Deja...O dar pagalvojus, kokia didelė yra anglų kalbos skvarba. Europiečiai ir Amerikiečiai per tingūs, kad mokintųsi kinų kalbos.

          Ir iš viso manau, kad jau po šiek tiek verta užmiršti tokius pasakymus, kaip vakarų ir rytų kultūros. Jau nebeesame tokie izoliuoti, kaip buvo prieš tai. Vienos kultūros mokosi iš kitų, todėl viskas maišosi ir abejoju, ar dar kur nors egzistuoja grynai rytų ar grynai vakarų civilizacijos. Juk ir tie patys Kinai, Japonai, P. Korėja priėmė kapitalizmą, vakarų universitetų modelį, muziką ir t.t. Didmiesčių jau nebeatskirtum nuo vakarietiškų. O tuo pačiu ir vakarai kai ką perėmė sau.
          Paskutinis taisė bebop; 2012.07.22, 15:45.
          Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

          Comment


            #85
            Parašė John
            Taip, visuomenė modernizuojasi. Bet tai nereiškia Vakarėjimo. Modernizacija nėra tas pats kas Vakarėjimas. Japonija labai moderni šalis. Galbūt modernesnė, nei bet kuri kita pasaulio šalis. Bet ji nėra nei Vakarietiška, nei suvakarėjusi.
            Kodėl taip peršokai prie modernėjimo? Lyg ir neminėjau, kad modernėjimas yra būtinai vakarietiška sąvybė. Bet aišku, dabartinis ekonomikos modelis ir t.t. į Aziją ateina iš vakarų. Jeigu Azija sukurs kažką gero ir laiko patikrinto, tikėtina, kad tai bus perima ir Europos, ir Vakarų. Vienai ar kitaip adaptuoto.

            O šeimos modelį keičia šalyje esanti situacija. Kuomet dirbama po 8-12h per parą, nebėra laiko prižiūrėti didelėms šeimoms. Seniau galėdavo vyras dirbti, motina auginti vaikus. Tačiau šiais laikais vis daugiau moterų dirba ir vaikų gimdymui nėra laiko. Todėl populiacija senėja ir pan. Matome, kad Japonijoje reprodukcijos lygis žemiau normos. Tikėtina, kad tas pats yra ir Kinijoje.

            Ko gero, kad griaus ir statys naujai. Jau ir dabar griauna visokius ~1990 statytus objektus ir stato naujus. Kinija praktiškai kopijuoja Singapūro urbanistinį modelį t.y. praktiškai viskas, kas yra, yra nauja arba labai geroje kondicijoje. Čia ne senumo problema, o požiūrio į miestų tvarkymą. Net UK ir Vokietija čia skiriasi kaip diena ir naktis...
            Matysim. Gal jau nebenorės būti iškeldinami iš savo namų ir pan. Turtingėjant ir žmonės vis įgaunant geresnį išsilavinimą, tikėtina, kad nebesinorės būti vaikomi kaip viščiukai. Kad būtų išvaromi iš savo sunkiai uždirbtų namų, kad pastatytų kokį kelią ir t.t.

            Tu kalbi apie Europą (Vakarus). Tai tipiška klaida, kai kalbama apie tokius dalykus (visas pasaulis = mano kiemas). Nuvažiuok į Aziją ir pasižiūrėk, kiek ir kokia muzika ar filmai ten nepopuliarūs. Prisiminkim, kad Azija yra keliskart didesnė už Vakarų pasaulį.
            Didesnė, bet vis tiek merginos nori vis labiau panašėti į baltaodes. Alpti dėl Apple kompiuterių ir telefonų, nešioti vakarietiškus kostiumus ir rūbus, kurių dizainas yra sukurtas vakaruose.

            O jei rūpi tik Vakarai, palygink, kaip buvo, tarkim 1990m ir kaip yra dabar. Vėlgi, matosi tam tikros tendencijos visose tavo minėtose srityse. Tokie dalykai nenutinka per naktį.
            Pavyzdžiui? Aišku, kad plinta į vakarus, bet ne tokiu greičiu, kaip vakarai į rytus.

            Kinija yra vieninga nuo maždaug 220m pr. Kr. ir nėra jokių indikatorių, rodančių, kad tai keisis. SSRS gyvavo vos keliasdešimt metų. Nereiktų lyginti su bele kokiais iš dangaus paimtais pavyzdžiais. Tiesiog reikia žiūrėti, koks yra kontekstas ir kokios tendencijos.
            Ta tavo Kinija trupėdavo ir buvo vienijama ne vieną ir ne du kartus. Čia toks sąrašiukas, visų, kurie "suvienijo" Kiniją

            Ying Zheng, or Emperor Qin of Qin Dynasty, in 221 BC
            Liu Bang, the first King of Han Dynasty in 202 BC
            Li Shimin, the second King of Tang Dynasty around the period of 618-628
            Qubilai (net ir čia jis prikišo rankas ), the first King of Yuan Dynasty, the Chinese part of Mongolia empire, in 1279
            Zhu Yuanzhang, first King of Ming Dynasty in 1368
            Emperor Shun Zhi, third king of Qing Dynasty in 1644
            Mao Zedong, Chairman of PRC in 1949 (Unfortunately, Taiwan is separated away.)


            Tai taip juk visada ir buvo. Yra tam tikri bendri atributai. Bet išlieka tam tikri esminiai skirtumai. Visų pirma elgesio ir bendravimo normos, šeimos vertybės, darbo etika ir, pagaliau, žmonių išvaizda, kurią apsprendžia rasė. Tie skirtumai yra pakankamai dideli, kad dar ilgai išlaikytų tai, ką vadiname Vakarų ar Kinijos civilizacijomis.
            Taip, išlieka, bet vis tiek jau nebe tokie skirtingi kokie buvo. Esant tokiai informacijos ir žmonių sklaidai, tikėtina, kad pasaulis ir toliau panašės.
            Paskutinis taisė bebop; 2012.07.22, 18:56.
            Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

            Comment


              #86
              Parašė John
              Whatever, bebop. Nematau prasmės pernelyg diskutuoti tomis temomis, kur turėtų dominuoti nuotraukos.

              Tiesiog siūlyčiau esant progai pačiam ten kiek rimčiau pakeliauti. Būtent tai padeda susidaryti geriausią įspūdį, kur ir kaip yra užuot vien darius teorines prielaidas.
              Tada siūlyčiau tau ne tik pakeliauti, o ir pagyventi. Turistas ir liks turistu Turiu pažįstamų, kurie ten gyveno ir dirbo. Na, kaip sako jie, grįžti nenorėtų. Ir pats iš smalsumo norėčiau ten padirbėti. Žiūrėsim, kaip išeis.

              Sėkmės keliant nuotraukas
              Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

              Comment


                #87
                Parašė John
                Negerai, kai viskas apsiriboja "pažįstamų patirtimi", kai pats nesi ten net buvęs ir neturi esminių first-hand patirčių.
                Taip pat negerai, pagal kelių pačių geriausių miestų turistinį pakeliavimą susidaryti visos šalies įvaizdį.
                Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                Comment


                  #88
                  Parašė John
                  Aišku, norint susidaryti įvaizdį apie visą šalį reikia keliauti daugiau ir plačiau, ką ir planuoju daryti (būtent Kinijoje) artimiausius kelis metus. Bet visgi bent pradžiai geriau toks pakeliavimas, nei šivis jokio ir tik vadovavimasis trečiųjų asmenų patirtimis, neturint jokios asmeninės patirties ir netgi gilesnių žinių.
                  Bet kuomet keliaujama su šiek tiek delusional požiūriu, labai panašiu į JAV nacionalistų, kur Amerika visų geriausia šalis, nelabai kelionė gali padėti suformuoti "teisingą" požiūrį. Ir nežinau, ar taip reikėtų atmesti trečių žmonių nuomonę, juk jie daugiau patyrę nei tu. Juk ir pats skaitai visokius blogus ir t.t. Bet aišku gerus dalykus pasilieki, o blogus dalykus atmeti kaip nesamonę.
                  Paskutinis taisė bebop; 2012.07.22, 16:47.
                  Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                  Comment


                    #89
                    Parašė John
                    Šiaip kažkokio požiūrio apie Aziją anksčiau ir neturėjau. Jis pradėjo formuotis, kai ten pirmąkart nuvažiavau. Būtent first hand ptirtis, papildyta aktyvesniu domėjimusi (jokiu būdu neatsirenkant vien tik "teisingų" šaltinių) yra geras receptas kažką suprasti ir sužinoti. Pripažinkim, kad tavo "pažįstamų patirtis" (tokių juk turime visi ir visur) nėra visiškai lygiavertės žinios asmeninėms patirtims. Ypač vertinant žmonių kultūrą.
                    Na jau, na jau. Dar prieš nuvažiuojant tau į Aziją, jau skleidei įdėjas apie nuostabiąją Kiniją Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad Kinija yra blogio irštva, kaip ir visur ten yra ir blogų, ir gerų dalykų. Vis tiek geriausia bet kur, kad tik turėtum daug pinigų

                    P.S. Tavo tą video jau matęs. Ir yra ten irgi viena vieta: "Are personal beliefs driving the claim?"
                    Paskutinis taisė bebop; 2012.07.22, 17:05.
                    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                    Comment


                      #90
                      Parašė John
                      Reiktų būti visiškai naiviam ir neturėti sąlyčio su realybe, jog galvotum, kad 3000+ metų senumo civilizacija, kur gyvena daugiau žmonių, nei Š.Amerikoje ir Europoje kartu paėmus, imtų "Vakarėti". To nėra ir tiesiog negali būti.

                      Netgi mažiukas Singapūras... jis atrodo gana "Vakarietiškai". Nepaisant to tai kultūriškai pati tikriausia Azijos šalis ir kultūra. Kinija yra dar truputį didesnė ir tokie procesai ten truktų ilgiau.
                      Na, kad jau temoje apie Kinija tai ir aš pasisakysiu savo nuomonę. Kinijoje teko lankytis apie 10 kartų, tiesa visus kartus darbo reikalais ir taip ir nebuvo laiko pasižvalgyti po miestų centrus arba padaryti kokiu nors nuotraukų dėl įtemptos darbotvarkės. Vis dėl to, dažniausiai teko lankytis centrinėje ir šiaurinėje Kinijoje, iš kurios nėra tiek daug nuotraukų (Shenyang, Xian, Chongqing), tai mano įspūdžiai yra visiškai kitokie negu John.

                      Visų pirma visi kiniečiai su kuriais tenka dirbti kalba apie vakarėjimą, bei apie tai, kad jie visi laiko Baltųjų kultūrą aukštesne ir todėl stengiasi ją mėgdžioti. Aišku ne visi dalykai limpa jiems, pavyzdiui nemanau, kad greitai dauguma kiniečių taps ekstravertais ar pavyzdžiui pradės linksmintis naktiniuose klubuose ir baruose kaip europiečiai, bet poslinkiai į tą pusę yra. Pradedant nuo madingo valgymo visuose KFC, Pizza Hut, baigiant tuo, kad bet kuris prakutęs kinietis laiko didele garbe pirkti vokišką automobilį, amerikietišką kompą ar telefoną (jokiu būdu ne kinietiška), europos gamintojų laikrodžius. Patys turtingiausi netgi apsipirkti važiuoja į Europą ar Ameriką (iš ties sunku pasakyti kodėl).

                      Taip pat laisvalaikio praleidimas jaunesnių žmonių tarpe yra baltųjų mėgdžiojimas. Pavyzdžiui jaunimo nepamatysi Taiči mankštą atliekant ar dalyvaujant šokiuose miestų aikštėse. Tarp jaunimo populiarėja vaikščiojimas į Gym`us, Kino teatrus, šiuo metu yra labai populiaru žiūrėti savotiškas meksikietišku muilo operų kinietiškus pakaitalus (kas pasak kiniečių visiškai neegistavo dar labai neseniai).

                      Galu gale jaunimo tarpe pradeda plisti ir alkoholis pvz alus. Anksčiau Kinijoje jo buvo suvartojama itin nedaug, dažniau geriama vietinė degtinė. Dabar gerti Budweiser alų tarp jaunimo yra labai populiaru. Kontrastuojant, kiek užsukti į Budistų ar Taoistų šventyklas ten yra tuštuma. Tuo domisi tik itin senyvo amžiaus žmonės. Na, bet čia gal ir komunizmo laikotarpio įtaka.

                      Populiariausi sportai irgi keičiasi. Jeigu anksčiau badmintonas ar stalo tenisas užimdavo pirmasias vietas tarp kinieičių pagal žiūrimumą, tai dabar jau yra žiūrimi tie sportai, kurie yra populiarūs tarp baltųjų. Krepšinis ir Futbolas šiuo metu yra ypač ant bangos. Taip pat gyvenamųjų namų kiemuose matosi tik krepšinį, futbolą ar tinklinį bežaidžiantys vaikai.

                      Summa summarum - baltųjų įtaką Kinijai tikrai jaučiasi. Klausimas yra ar tai tiktai besivystančios šalies vystymosi etapas, ar jie iš tikro dalį savo kultūros palaidos dėl baltųjų kultūros.

                      Comment


                        #91
                        Parašė John
                        Tokių idėjų kaip ir neskleidžiau, nes nežinojau, kaip ten yra, nes nebuvau ten buvęs.
                        Tiesiog jau tingiu knistis po forumą...Labai jau daug laiko užimtų, o laikas juk pinigai Gal paliekam taip?
                        Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                        Comment


                          #92
                          Kiek teko pačiam bendrauti su bendraamžiais kinais (studentais), visi teigė, jog jaunimas labai mėgdžioja vakarų kultūrą. Be to, dauguma jaunų žmonių, ypač iš labiau pasiturinčių šeimų, svajoja apie studijas užsienio universitetuose bei emigraciją. Paklausti apie gyvenimą Kinijoje, kinai dažnai pasakojo apie paprastą žmonių buitį ir kartų kovą (labai panašu į dabartinę situaciją Rytų Europoje). Deja, nė vienas (- a) žavėdamiesi nepasakojo, kaip pas juos viskas gerai sutvarkyta ir t.t. Viena mergina paminėjo atotrūkį tarp paprastų kinų ir "naujųjų kinų".
                          Paskutinis taisė Silber418; 2012.07.22, 17:38.

                          Comment


                            #93
                            Parašė John
                            Tokių idėjų kaip ir neskleidžiau, nes nežinojau, kaip ten yra, nes nebuvau ten buvęs.
                            Kada pirma karta apsilankei Kinijoje? Man irgi isimine, kad dar neapsilankes jau cia skleidei propagnda kokia gera ta Kinija

                            Comment


                              #94
                              Parašė John
                              Įdomu, kaip jie supranta kultūros "mėgdžiojimą". Paprastai tai reiškia, kad turtingi tėveliai jiems nuperka visus norimus Itališkus brandus ir iPhoną
                              Same same ir dar keli jau aptarti dalykai.

                              Parašė John
                              Studijų metu kasdien stebėdavau kinų studentams unikalų fenomeną. Aišku visi iš pasiturinčų šeimų (kitokių čia nelabai ir būna), apsirengę gerais rūbais, su brangiomis tašėmis, geriausiais mobiliakais ir t.t... BET net pertraukų tarp paskaitų metu beveik visada buriasi kartu ir bendrauja dažniausiai tik tarpusavyje. Aišku, savo kalba. Nekalbant apie tai, kad namą ar butą nuomuojasi taip pat dažniausiai su kitais kinų studentais ir dažnai net visų studijų metu taip ir nesusibendrauja su užsieniečiais (aišku, yra ir išimčių).
                              Pastebėjau ir aš tokią tendenciją, nors mano sutikti kinai maloniai bendravo su visais kitais studentais. Tiesa, kai kurios kinės, draugaujančios su vietiniais skandinavais, vis norėjo pabrėžti, kad jos "vietinės".

                              Comment


                                #95
                                Kadangi jau gavosi toks diskusonas, tai turiu pasakyti, kad daugelis painioja vartojimo įpročius su kultūra. Nusipirkti iphoną ar atsigerti alaus tai dar nėra kitos kultūros perėmimas - tai tik technologiniai dalykai ar vartojimas. Vartojimą tapatinti su kultūra - švelniai tariant, truputį nekuklu. Kultūra yra kur kas gilesnis dalykas - tradicijos, mentalitetas, visuomenės normos.

                                Imkim artimesnį Lietuvai pavyzdį, gal bus lengviau suprasti. Šalia mūsų yra ortodoksinės civilizacijos šalis - Rusija. Dėl ortodoksinės civilizacijos yra tam tikrų abejonių, ji dažnai priskiriama Europos civilizacijai, bet dažniausiai išskiriama kaip atskira, nes vystėsi istoriškai visai kitaip, pagal kitus dėsnius, religiniai skirtumai, nebuvo viduramžių, renesanso (absoliučiai netinka vakarietiškas istorinis skirstymas) ir t. t. Rusijoje irgi naudojamasi iphonais, perkami kiti Vakarų brandai, tūsinamasi klubuose, klausoma vakarų muzika, žiūrimi vakarų filmai. Ar dėl to ji tampa Vakarų dalimi? Ne. Mentalitetas, tradicijos ir t. t. lieka kitos. Daugeliu atžvilgiu, tai kita civilizacija (kurios riba praeina, beje, tiesiai per Vilnių).

                                Su musulmonais - dar ryškesnis pavyzdys. Jau tikrai musulmonas nusipirkęs iphoną ar džinsus netaps europiečiu.

                                Mes Lietuvoje irgi perkame gal pigias ir ne itin kokybiškas , bet populiarias ir visiems preinamas Kinijoje pagamintas prekes, mėgstame ir laikome kokybiškais Japonijos ar Pietų Korėjos brandus, žiūrime japoniškus filmus (ypač vaikystėje augome su jų multikais), valgome kinų ir Tailando maistą, domimės ar užsiimame rytų kovos menais ir t. t. Bet tai nė kiek kultūriškai nepriartina mūsų šalies prie Rytų Azijos civilizacijos.
                                Paskutinis taisė Tomizmas; 2012.07.22, 20:55.
                                Snowflakes will attack U <3

                                Comment


                                  #96
                                  Aršoka diskusija Šiaip Kinijos Vakarėjimas yra labai sąlyginis dalykas. Taip, šalis tapo modernesnė kai kuriose srityse. Dažnai skatinant valdžiai. Mano manymu, tai yra būtina, kad šalis suklestėtų. To pavyzdžiai yra skatinimas mandagiau elgtis viešose vietose, nesispjaudyti, nesistumdyti ir t.t. Pasiekimai dideli, bet yra ir kur tobulėti. Kita, dažnai minima sritis - Vakarietiškos prekės. Tai ne tik kinų, bet daugumos ex-komunistinių šalių bruožas. Tiek Lietuvoje, tiek Rusijoje, tiek Kinijoje daliai žmonių patinka demonstruoti žinomus ir prabangius prekinius ženklus. Skiriasi tik mąstai.
                                  Deja dalį žmonių turiu nuvilti, nes čia Kinijos vesternizacija baigiasi. Kinai nelabai reikalauja demokratijos, kinai kitaip žiūri į žmogaus teises, kinai kitaip supranta žodžio ir spaudos laisvę. Man tik keista matyti Tomizmą vos ne džiūgaujantį dėl Vakarų nuosmukio. Dalis kinų vis dar yra pikti ant Vakarų dėl XX a. pirmos pusės įvykių. Man primena dalį rusų, kurie nuolat skundžiasi, kaip Vakarai skriaudžia motulę, kai visur matyti CŽV ir t.t. Tai va, dėl istorijos dalis kinų nemėgsta Japonijos, pyksta ant JK už Hong Kongą ir Šanchajų. Belieka tikėtis, kad jie neįgaus didelio svorio Kinijos politinėje sistemoje.
                                  考纳斯, 立陶宛

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė John
                                    Ar tikrai ten daug kas realiai dėl to pyksta? Gal šiaip istorinės nuoskaudos? Na kaip ir kokie anglų kompleksai prieš vokiečius? Pabrėžiama, kad jie buvo blogiečiai, bet realiai kažkokių pykčių kaip ir nėra. Japonams, jei gerai suprantu, netgi vizų nereikia keliaujant į Kiniją. Sakyčiau gana pavyzdinis pragmatizmas, turint omeny, kad japonų nemylėti ten tikrai yra už ką.

                                    Kiek pastebėjau, ant istorinių pastatų kai kur atkurti seni istoriniai angliški pavadinimai. Pavyzdžiui, Lietuvoje tai būtų neįsivaizduojama (turiu omeny okupacinę Rusiją).
                                    Sunku pasakyti apie kiekį. Kalbame apie 1,3 mlrd. populiaciją. Kinijoje tokių dalykų dažniausiai nežino niekas Tiesiog, tam tikra dalis liaudies neadekvačiai vertina situaciją. Jei kažkurios šalies interesai susikerta su Kinijos, jie iškart prisimeną Hong Kong ir britus, boksininkų sukilimą ir t.t. Tai idotiška! Šiais laikais Kiniją kitos šalys gerbia ir jos prisibijo.
                                    Nemeilė Japonams tikrai keista. Karas baigėsi senokai.
                                    Gal pasidžiaugime, kad Lietuvoje nėra ir tikėkimės nebus atkurtų rusiškų užrašų.
                                    考纳斯, 立陶宛

                                    Comment


                                      #98
                                      Nuostabus daingoraižių miškas, Azija žavi tais daugiaaukščiais...
                                      ______________
                                      The Division Bell

                                      Comment


                                        #99
                                        Dangoraižiai PRITRENKIANTYS. Futuristinio filmo vaizdas realybėje O mes Lietuvoje dar ir turim kažkokių dangoraižių?

                                        Parašė surskis18 Rodyti pranešimą
                                        Man tik keista matyti Tomizmą vos ne džiūgaujantį dėl Vakarų nuosmukio.
                                        Ne dėl vakarų nuosmukio, bet dėl to, kad stiprėja kitos civilizacijos, ir vakarams galiausia teks sugrįžti į savo kiemą ir mažiau landžioti visur ir daryti savo tvarką - musulmoniškose šalyse, Rusijoje, rytų Azijoje... Tiesiog, vakarų civilizacija yra per nagla ir per daug visur lendanti. Reikia gyventi savo kieme. O nuosmukis, moralinė degradacija, depopuliacija vakaruose - tai labai didelės problemos, kurias reikia spręsti.

                                        Parašė surskis18 Rodyti pranešimą
                                        Nemeilė Japonams tikrai keista. Karas baigėsi senokai.
                                        Karas baigėsi, bet politinis susipriešinimas liko - Japonija ištisdus dešimtmečius buvo išvien su JAV, o Kinija pradžioje su TSRS, paskui su savo ideologija. Yra ir rimtesnių mazolių, pvz. Nankino skerdynės. Šiaip man labai keista, kaip japonai taip lengvai atleido Hirosimą ir Nagasakį, bet tai jau atskira tema.
                                        Snowflakes will attack U <3

                                        Comment


                                          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                          Ne dėl vakarų nuosmukio, bet dėl to, kad stiprėja kitos civilizacijos, ir vakarams galiausia teks sugrįžti į savo kiemą ir mažiau landžioti visur ir daryti savo tvarką - musulmoniškose šalyse, Rusijoje, rytų Azijoje... Tiesiog, vakarų civilizacija yra per nagla ir per daug visur lendanti. Reikia gyventi savo kieme. O nuosmukis, moralinė degradacija, depopuliacija vakaruose - tai labai didelės problemos, kurias reikia spręsti.
                                          Tada kiti įžūliai kiš savo trigrašį, tai koks realiai skirtumas?
                                          Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X