Parašė Čikupakas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Azija 2012 (CN, MY, SG, TH, VN)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąTaip, todėl Vakaruose kryzius, o rytiečiai mėgaujasi nemokamamomis technologijomis.Paskutinis taisė Čikupakas; 2012.08.14, 20:25.
Comment
-
Parašė JohnAišku Vakaruose tokia nuomonė būtų sumalta kaip "neteisinga", bet iš esmės taip. Bankai ir kitos Vakaruose įtakingos korporacijos savo sąlygų ten nediktuoja. Arba daro tai ne tiek, kiek JAV ar Europoje.
Comment
-
Parašė JohnPaaiškink tai mainstreaminei Britų ar JAV žiniasklaidai, politikams ar tų pačių korporacijų galvoms
Koją pakišti gali tik visuomenės apatija tam kas vyksta jų valstybėje.Paskutinis taisė Čikupakas; 2012.08.14, 20:57.
Comment
-
Parašė John<..>Jei ir neatsidursi kalėjime, būsi diskredituotas ir sutrintas, nepriklausomai kiek racionalių ir pagrįstų argumentų pateiksi. Jau po pirmo žodžio būsi perrėktas ir galėsi visus savo argumentus susikišti į vieną vietą. <..>
Esmė yra ne sistemos demokratiškumas (Singapūre jo yra mažai), bet bendras visuomenės išprusimas ir iš tos visuomenės iškylančių valdžiažmogių kompetencija ir suvokimas, kaip turi būti valdoma valstybė.
"demokratinė" korporacijų+jos įtakojamų valdžiažmogių ar stiprios a le "valstybininkų" valdžios sistema, kur valdžioje esantys žmonės turi daugiau kompetencijos ir galių veikti savarankiškai.Paskutinis taisė Čikupakas; 2012.08.14, 21:24.
Comment
-
Parašė JohnTodėl, kad tai dvi dominuojančios sistemos. Afrikoje yra dar kitokia sistema - karo lauko vadų. Bet tai niekam nerūpi, nes jie nesprendžia pasaulio tvarkos. Pagrindinės sistemos, kurios šiuo metu veikia pasaulyje yra būtent mano minėtos, nes jos veikia šalyse, kurios sprendžia esminius pasaulio reikalus. Šveicarijos sistema man labai patinka, bet tai visiškas unikumas pasaulio mastu. Tokiai sistemai reikalingas ypatingai aukšto lygio visuomenės išprusimas ir sąmoningumas, kokio turbūt nėra niekur kitur pasaulyje.
Comment
-
Parašė JohnTai visvien yra gana efektyvi sitema, nes ji, kaip bebūtų, veikia, bet dabartinė skolų krizė yra vienas iš jos šalutinių efektų, kokių nėra ir negali būti, pavyzdžiui, Singapūro ar Kinijos sistemose. Klausimas, kuri sistema geresnė: "demokratinė" korporacijų+jos įtakojamų valdžiažmogių ar stiprios a le "valstybininkų" valdžios sistema, kur valdžioje esantys žmonės turi daugiau kompetencijos ir galių veikti savarankiškai. Bent jau dabartiniu metu pastaroji sistema akivaizdžiai veikia geriau. Tokia sistema gali priimti sprendimus greičiau ir efektyviau ir iš tiesų atstovauti visų pirma visuomenės, o ne korporacijų interesams. Galimas šalutinis efektas tas, kad į valdžią kokiu nors būdu patekę tam darbui netinkami žmonės gali pradėti priiminėti blogus sprendimus, bet dėl jų didelės galios gali būti sunkiau juos pašalinti dėl išorinių veiksnių (korporacijų ir pačios visuomenės) silpnumo ir įrankių stokos.考纳斯, 立陶宛
Comment
-
Parašė JohnNa Kinija kaip ir turi visišką laisvę ir kompetenciją vesti savo monetarinę politiką. Plius turi daug rezervų US Doleriais ir kitomis valiutomis. Jeigu kam ir reiktų rūpintis dėl skolų, tai tikrai ne Kinijai. Net nekalbu apie galingą industrinį pagrindą, kuris tą šalį vienaip ar kitaip apsaugos nuo rimtos krizės.
Kokia nors Graikija grimzta dugnan ne tiek dėl pačių skolų savaime (kaip minėjau, Japonijos atitinkamos "skolos" yra keliskart didesnės), bet dėl to, kad jie neturi jokio rimto ekonominio pagrindo, kuriuo galėtų kurti pasitikėjimą savo valstybe ir, esant reikalui, užsipirkti užsienio valiutų. Iš esmės į tai viskas ir susiveda - pasitikėjimą šalies ekonominiu pajėgumu. Kol likęs pasaulis ir vietiniai (o Kinijos rinka yra didžiausia pasaulyje) pasitikės savo šalies sugebėjimu tvarkytis, tol buhalterinės "skolos" tebus nieko nereiškiantys skaičiai.考纳斯, 立陶宛
Comment
-
Parašė JohnTai jo, visokios schemos ir schemelės veikia. Bet, galų gale, paskutinį žodį taria Pekinas, kuris gali visus tuos bankus kad ir rytoj uždaryti... ir po kurio laiko vėl paleisti naujus su "švariomis" sąskaitomis ir balansais. O visos provincijų skolos nurašomos. Skaičiukai persistumdė, bet pinigai liko, infrastruktūra liko, užsienio valiutos rezervai liko. Bankai tai irgi supranta ir todėl jie neperėmė ir niekada neperims nei jokios žemės, nei leis defaultinti kokios nors provincijos valdžiai. Tiesiog ranka ranką plauna, nes taip tiesiog visiems iš principo gerai: bankai gauna pelną, provincijos statosi tai, ko joms reikia, o žmonės gauna naudotis gėrybėmis (kad ir naujais traukiniais ar greitkeliais). O tai, kad ten kažkur buhalterinėse suvestinėse kažkokia provincija skolinga kažkokiam valstybės valdomam bankui, nėra labai svarbu. Visi trys žaidėjai (provincija, bankas, centrinė valdžia Pekine) yra valstybiniai arba valstybei pavaldūs subjektai. Tai kad kuris nors iš jų kaip nors iš principo bankrutuoti/defaultinti nelabai ir gali, nes net jeigu ir kiltų tokia grėsmė, galima labai operatyviai paspausti tinkamus mygtukus ir viską padaryti taip, kad to nebūtų. Čia kaip mano kairė koja skolintųsi pinigų iš kairės rankos, kad dešinė ranka jai padarytų masažą.考纳斯, 立陶宛
Comment
-
Parašė JohnLau Pa Sat yra ne tik tradicinė Azijos šalių valgykla, bet ir Amerikoniškas fast food'as Wendy's. Šitas brand'as nėra taip gerai žinomas kaip McDonaldas ar BK, bet aš jį kažkodėl prisiminiau iš vieno Pulp Fiction dialogo, kur S.L.Jackson'as klausia kokį burgerį valgo išsigandęs vyrukas, kurį jis vėliau nušovėPaskutinis taisė tadux; 2012.08.20, 09:20.
Comment
-
Tas dėdė labai įdomiai paruošia ir pardavinėja ledus. Tuo ilgu metaliniu šaukštu kaip koks samurajus visaip vartydamas ore uždeda ledų masę ant puodelio ir parduoda už SG$5 (11 LTL). Suaugusiems tai gal nėra kažkas dėl ko reiktų tiek mokėti už ledus, bet vaikams patinka
Atvaizdas
tas dėdė turkasArchitektūros fotografija: http://www.garbacauskas.com
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąĮspūdingi vaizdai, praktiškai kiekviena nuotrauka priverčia išsižioti, nėra ką daugiau ir pridurti.
Beje, ar teko pasivaikščioti po f-1 trasą ir paplūdimį (jei toks yra)?
P.S. Singapūre vietinių tarpe labai populiarūs vieši baseinai, kur už simbolinę kainą gali padrybsot ant gulto šalia gražaus tvarkingo baseino beigi pasitukšti, va ir atstoja paplūdymius vietiniams :-).
Comment
Comment