Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Azija 2012 (CN, MY, SG, TH, VN)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Parašė John
    Oi ne, iki kito miesto dar toloka
    Šanchas yra ne šiaip didelis miestas, bet madafakin didelis (čia su Tomizmu visiškai sutinku. Miestas iš didžiosios M, kuriam reikia daug laiko). Dėl to šiek tiek užtrunka jį apžiūrėti. Dar liko nemažai vietų, kur reiks nueiti apsidairyti
    Na cia mes ir skiriames. Man tiek nuotrauku pamatyti uzteko susidaryti vaizdui ir jau dabar kur keli dar daugiau nuotrauku kai kur jau nebeatsimenu ar vaizdas jau matytas tavo ankstesnese nuotraukose, ar ne. Zodziu jei dabar sustotum kelti nuotraukas ispudziu nei kiek neprarasciau palyginus su tuo jei ikeltum dar 300 nuotrauku Todel ir nekantraudamas laukiu naujo miesto

    Comment


      #42
      Parašė John
      Hmmm... bet Vilniuje juk šaltos žiemos, šlapios vasaros, neįprastos mėnulio fazės, Qubiliuz, Landzbergis ir milijonas kitų labai įtikinamų priežasčių, kodėl gatvės, šaligatviai ir bendrai viešosios erdvės atrodo kaip po atominio karo. Tikrai nebandydamas daryti kokių nors sensacingų teiginių turiu pasakyti, kad Vilnius yra žiauriausiai atrodanti vieta šita prasme, kokioje tik yra tekę būti gyvenime. Aš nesuprantu, iš kur toks, atsiprašant, apsišikimas?
      Iškreiptas paveldo supratimas. Kai kiekviena tarybinė lūšna ir 1965 metais padėta Baranovičių fabriko gamybos šaligatvio plytelė yra nacionalinis paveldas, kitaip būti ir negali.
      Čia turi būti tiesiog valstybinė programa, kaip Čekijoje, kur prieš 10-15 metų per trumpą laikotarpį buvo sutvarkyti šaligatviai. Ne tik Prahos senamiestyje, bet beveik visoje šalyje.
      Pas mus paprastai sakoma, kad "yra svarbesnių problemų".
      Paskutinis taisė oranger; 2012.07.16, 13:28.

      Comment


        #43
        Parašė John
        <...>
        Na užterštumo kaip ir nepastebėjau. Bent jau nėra ten jo daugiau, nei kokiam Honkonge, kur žmonės šiaip turi vieną ilgiausių gyvenimo trukmių pasaulyje. Gal nėra tas oro užterštumas ten toks didelis ir gal nėra jis toks blogis, kaip kai kurie trimituoja. Jei tai būtų, ten visi imtų masiškai sirgti ir mirti, bet nieko panašaus kaip ir nevyksta. O žalumos yra daug. Tiek parkų, tiek medžių gatvėse. Aišku, nėra miškų vidury miesto (kaip Vilniuje), bet kadangi tai miestas, o ne miškas, tai taip ir turi būti. Būtent gerai sutvarkyti parkai, imho, yra tai, kas padaro miestą "žaliu".
        <...>
        Jonai, stipriai pasisekė tamstai su oru. Esu buvęs 5+ kartus Kinijoje, ir daugeliu atvejų buvo didžiulis smogas/dulkės, kurie tvyro ore. Kalbant apie priežastis, manau pagrindinė yra statybos - iš esmės Kinija vis dar yra didelė statybų aikštelė, ir nereikėtų stebėtis, kad kai šalyje urbanizacija vykdoma 10x greičiau nei Vakarų pasaulyje, tiek daug cemento dulkių yra. Bet svarbiausias dalykas, dėl kurio reikėtų džiaugtis, kad nebuvo to viso smogo ir išėjo puikios nuotraukos! O galbūt urbanizacija Šanchajuje eina į pabaigą ir to smogo daugiau nebebus? Nors vėlgi, pernai rudenį dar mačiau tą smogą...

        Comment


          #44
          Parašė oranger Rodyti pranešimą
          John, o yra koks nors tų šio "alaus butelių atidarytuvo" dizaino sprendimų meninis/mokslinis/istorinis pagrindimas?

          Šiaip, negaliu atsistebėti šaligatviais. Tai šiuo metu, mano manymui, didžiausia Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų bėda.
          Atrodo kad skyle originale turejo buti apvali. Bet man vienas kinietis sake kad jos forma buvo pakeista kad neprimintu japonijos )) jei tokia buvo tikroji priezastis gan keista )) o pati skyle lyg atsirado kaip inzinerinis sprendimas kad sumazintu vejo poveiki? jei tai tiesa ta nepadejo nes tai labiausiai svyruojantis pastatas kokiame tik teko buti, galima laisvai jausti kaip svyruoja gan didele amplitude.

          Comment


            #45
            Parašė John
            Na užterštumo kaip ir nepastebėjau. Bent jau nėra ten jo daugiau, nei kokiam Honkonge, kur žmonės šiaip turi vieną ilgiausių gyvenimo trukmių pasaulyje. Gal nėra tas oro užterštumas ten toks didelis ir gal nėra jis toks blogis, kaip kai kurie trimituoja. Jei tai būtų, ten visi imtų masiškai sirgti ir mirti, bet nieko panašaus kaip ir nevyksta. O žalumos yra daug. Tiek parkų, tiek medžių gatvėse. Aišku, nėra miškų vidury miesto (kaip Vilniuje), bet kadangi tai miestas, o ne miškas, tai taip ir turi būti. Būtent gerai sutvarkyti parkai, imho, yra tai, kas padaro miestą "žaliu".
            Užterštumas yra didelis. Tau pasisekė su oru Nors pasisekė ir visam forumui. Dažnai būna tokių dienų, kad nesimatytų trečdalis/pusė panoramos, užfiksuotų iš SWFC.
            考纳斯, 立陶宛

            Comment


              #46
              Parašė John
              Kiek girdėjau, ta problema bene didžiausia yra Pekine. O aš kažkaip vis užsiraunu ant gero oro Azijoje (rimtai, neironizuoju). Net liūčių sezono įkarštyje kepina saulė ir plaukioja balti debesiukai mėlyname danguje.
              Tiesa. Nors sostinėje nebuvau, bet ir man autoritetingi šaltiniai pranešė, kad Pekine užterštumas prastesnis. Bet Šanchajuje problema irgi rimta. Šiaip kiek teko kalbėti su kinais, tai daugiau ar mažiau, visi didesni Kinijos miestai yra užteršti ir padengti smogu. Vienintelė išimtis kurią žinau - Dalian. Miestas pusiasalyje į vakarus nuo Pekino. Tačiau taip pat teko girdėti, kad situacija ten prastėja.
              考纳斯, 立陶宛

              Comment


                #47
                John, kaip tau patinka vietiniai Kinijos žmonės? Ar teko susidurti su agresija ar sukčiavimu? Kokius jų pliusus ir minusus pats sau asmeniškai išskirtum?
                Paskutinis taisė oranger; 2012.07.17, 00:51.

                Comment


                  #48
                  Parašė John
                  Na kinai (iš Mainland Kinijos) šiaip garsėja blogomis manieromis ir nemandagumu. Teisybės yra. Nors bent man tai jokių problemų nekėlė. Gal dėl to, kad lietuviai irgi negarsėja geromis manieromis ir mandagumu. Šiaip rimtai panašumų su lietuviais yra. Tik tiek, kad Lietuvoje gali būti pasiūlyta ir į snukį. Kinijoje to nebūtų.
                  Gerai tai, kad nėra agresijos kultūros. Viena, kai žmonės yra agresyvūs chamai (kokių būna Lietuvoje), bet kita, kai žmonės šiaip nemoka elgesio manierų, bet nėra agresyvūs. Teko matyti kaip metro stotyse ir netgi Pudongo oro uoste darbuotojai "auklėja" (t.y. aprėkia) eilėje prie bilietų nenorinčius laukti piliečius. Tai tas nuleidęs galvą ir susigėdęs pėdina į eilės galą ir jau tada ramiai laukai. Na maždaug kaip išgirdęs mokykloje "sėsk, du".

                  Šiaip dar labai didelis kontrastas tarp miestiečių ir atvykėlių iš kaimo. Jeigu vietiniai būna pramokę normaliai elgtis viešose vietose, tai neseniai atvykę (o tokių miestuose daug), atrodo kaip patekę į jiems nepažįstamą planetą.

                  Dar teko pastebėti, kad žmonės, kurie kalba angliškai, yra netgi labai smarkiai linkę padėti užsieniečiams arba bent jau pabendrauti. Vieną kartą apsižioplinau metro ir praradau bilietą, dėl ko nebegalėjau išeiti iš metro stoties. Vos tik pamatę, kad stoviu pasimetęs prie bilietų vartelių, priėjo kažkokia atsitiktinė porelė ir klausia angliškai, kas yra? Tada priėjo prie stoties darbuotojo ir kažką jam sušnekėjo, kad tas atidarytų vartelius ir mane išleistų. Aš jiems padėkojau, tie atsakė "my pleasure to help" ir nuėjo sau. Viskas užtruko kelias sekundes.

                  Kitu atveju tempiau dvi tašes į metro lyjant lietui. Nei šio, nei to priėjo tokia visai simpatiška mergina ir sako "you go to metro station? I share my umbrella"... ir iki metro stoties palydėjo mane su savo skėčiu. Aš taip truputį net nepatogiai pasijaučiau, nes gana keistai atrodo nemažų matmenų vyrukas ir šalia jo skėtį nešanti mažų matmenų mergina. Iš pradžių dar pagalvojau, kad gal ji nori kaip noprs pasukčiauti, bet, pasirodo, ne. Tiesiog norėjo užkalbinti ir panešti skėtį.

                  Šiaip, imho, kineičiai yra labai paprasti ir kuklūs žmonės (neskaitant super-rich urban klasės, kuri gyvena jau kitame pasaulyje), kuriuos istorija privertė gyventi, kaip sugeba ir kur ryžių lėkštė per dieną dažnai reikšdavo gerą gyvenimą. Kinija visąlaik buvo agrarinė šalis, kur beveik visi gyveno kaimuose. Dėl to naujoje urbanizuotoje, modernioje ir beveik sterilioje miestų aplinkoje (kuri daugeliu atveju yra padaryta netgi geriau, nei seniai turtinguose Vakaruose) ne visi gerai susivokia, kaip reikia elgtis (spjaudosi, stumdosi metro ir t.t.). Bet, kita vertus, nėra tokio dalyko kaip atvira agresija ir smurtas, kas leidžia jaustis gana saugiai net būnant visiškai nepažįstamoje vietoje.

                  Bent man didžiausia problema su žmonėmis pasirodė ta, kad dauguma nekalba nė žodžio angliškai ir dažniausiai patys tai suprasdami tiesiog ignoruoja užsieniečius ir stengaisi neiti į jokį žodinį kontaktą. Tai kaip ir nėra galimybės su kuo nors bendrauti. Iš esmės, norint ten gyventi ar pilnavertiškai keliauti, privaloma mokėti kinų kalbą, nes anglų kalba nelabai gelbėja. Kitaip esi priverstas jaustis kaip balta varna, nes daug kur net nepavyks pasakyti, ko nori valgyti restorane (angliško meniu dažnai irgi nebus).
                  Siaip kinai jai ir moka angliskai, bet nelabai gerai, vengia su tavim kalbeti, nes yra toks isitikimas jei pasirodai kad nemoki tai "prarandi veida" (lose face) o jie durniais nenori pasirodyti. gal bus isimciu kai lenda koks studentas noredamas pasitobulinti. Arba bare tave kvies prie stalo bet nedelto kad nori bendrauti, o delto kad su didzianosiu (kaip jie vadina baltaodzius) sedeti prie veino staliuko yra kieta, kaip ir tureti didele vokiska masina ir kitokiu brangiu prekes zeklu daiktu. Seip shachajui yra daznas reikalas kad su tavim nori nusifotografuoti visokie kaimieciai atvazeve apziureti miesto, turbut paskui rodo mergikem ta nuotrauka ir aiskina kad pazysta didzianosi arba gal juokiasi is dideles nosies

                  Agresijos pasitaiko pavyzdziui bandant kanors isiulyti pirkti kartais perziangia ribas, bet to nebus centrinese gatvese.

                  Zmones yra abejingi nesikisa i kitu reikalus. pavyzdziui jai vaziuosi autobusu ir tavo kuprine kraustys koks vagisius tai visi matys ir nieko nesakys. paklausus kodel taip elgiasi visi aiskina kad vagys dirba grupemis ir jai kazka sakysiu gausiu smugi is nugaros. Bet siuo atveju didzianosiui gal galiotu kitos taisykles ir jam kas padetu?

                  Bet seip is esme jie yra visai neblogi tik kad labai uzdari ir mazai kuris is ju kazkuo domisi, arba domisi kitais dalykais nei mes, tad idomiai pasneketi gali ir nepavykti.

                  Comment


                    #49
                    Dauguma lietuviu zino Sanchaju, bet tuo paciu net nera girdeje Senzeno ar Guongzhou pavadinimu, todel turbut ir nesutikai kazkur kitur ju

                    Comment


                      #50
                      Nuostabūs naktiniai vaizdai. Gyvenimas ten verda kiaurą parą?
                      ______________
                      The Division Bell

                      Comment


                        #51
                        Parašė John
                        Kiaurą parą gal ir neverda (nepaisant populiarių lozungų apie "nemiegančius miestus", taip nėra niekur), bet manyčiau verda pakankamai smarkiai ir iki vėlumos (ar ankstumos).
                        Jo, po dvylikos net veikiančių kabakų, kur galima pavalgyti, reikia labai stipriai paieškoti net Šanchajuje. O dėl dydžio tai padaryti dar sunkiau, nes eidamas gatve tiesiog gali eiti visą naktį ir nieko nerasti, o miestas dar bus nepasibaigęs :-)

                        Comment


                          #52
                          Parašė John
                          <...>
                          Dar teko pastebėti, kad žmonės, kurie kalba angliškai, yra netgi labai smarkiai linkę padėti užsieniečiams arba bent jau pabendrauti. Vieną kartą apsižioplinau metro ir praradau bilietą, dėl ko nebegalėjau išeiti iš metro stoties. Vos tik pamatę, kad stoviu pasimetęs prie bilietų vartelių, priėjo kažkokia atsitiktinė porelė ir klausia angliškai, kas yra? Tada priėjo prie stoties darbuotojo ir kažką jam sušnekėjo, kad tas atidarytų vartelius ir mane išleistų. Aš jiems padėkojau, tie atsakė "my pleasure to help" ir nuėjo sau. Viskas užtruko kelias sekundes.
                          <...>
                          Bent man didžiausia problema su žmonėmis pasirodė ta, kad dauguma nekalba nė žodžio angliškai ir dažniausiai patys tai suprasdami tiesiog ignoruoja užsieniečius ir stengaisi neiti į jokį žodinį kontaktą. Tai kaip ir nėra galimybės su kuo nors bendrauti. Iš esmės, norint ten gyventi ar pilnavertiškai keliauti, privaloma mokėti kinų kalbą, nes anglų kalba nelabai gelbėja. Kitaip esi priverstas jaustis kaip balta varna, nes daug kur net nepavyks pasakyti, ko nori valgyti restorane (angliško meniu dažnai irgi nebus).
                          Norėčiau atkreipti dėmesį, jog Pekinas yra žymiai labiau angliškas miestas nei Šanchajus nepaisant visų Šanchajuje stovinčių dangoraižių ir kitų wannabe atributų. Pekine gyvas velnias expatų, kalbama, jog jų virš pusės milijono ar tai milijono, tad tai yra tikrai didelis skaičius.

                          Comment


                            #53
                            Parašė Gator Rodyti pranešimą
                            Dauguma lietuviu zino Sanchaju, bet tuo paciu net nera girdeje Senzeno ar Guongzhou pavadinimu, todel turbut ir nesutikai kazkur kitur ju
                            Tai kad situose meistuose kitos rases zmogu sutikti apskritai retas atvejis, nekalbant jau apie Lietuvius. Ir manau kad tai yra normalu be darbo zhenshene nelabai ir yra ka veikti ypac tipiniam turistui. Guangzhou gal ir galima si bei ta paziureti. Daugumas renkasi Honkonga ir manau is dalies teisingai daro.

                            Comment


                              #54
                              Parašė John
                              Šanchajuje irgi pilna expatų. Tik pastebėjau, kad jie paprastai bent kažkiek kalba kinietiškai (kai kurie kalba gerai). Šanchajuje angliškai susikalbėti įmanoma, bet tai padaryti nėra labai lengva ir nėra patogu. Bent man pasirodė, kad lygiai tokia pati situacija ir Guangzhou ir Shenzhene. Kažin, ar Pekine kitaip? O gal aš čia pernelyg įpratęs prie SE Azijos, kur visi vienaip ar kitaip (net nemokėdami) bando kalbėti angliškai?
                              Bendras principas, kad Kinijoje Pekine lengviausiai susišnekėti angliškai. Ne iš gero gyvenimo expatai kalba mandarin :-) Mano kolegos, nemažai praleidę Kinijoje, vienareiškmiškai patikino, kad Pekine žymiai daugiau vietų, kur kalbama angliškai - visokių kabakų ir pan. Iš kitos pusės, nereikia pamiršti, jog nepaisant visų Šanchajaus ambicijų Pekinas vis dar yra Kinijos miestas #1. Taip, ten nėra elevated highways, taip, nėra įspūdingų Pudongo krantinių ar maglevų, bet tai vis dar miestas #1 Kinijoje. Ir kaip suprantu, jame irgi nemiegama, kad tai išlaikyti ir ateityje. Man asmeniškai Šanchajus>Pekinas turbūt visais aspektais, pradedant klimatu, baigiant dangoraižiais. Čia turbūt panašiai būtų kaip palyginti Madridą ir Barseloną - sunku pasakyti, kuris miestas Ispanijoje priekyje.

                              Comment


                                #55
                                Parašė John
                                Kažkoks naujas daugiaaukštis namas. Galvojau nesivarginti fotografuoti, bet pagalvojau, kad atrodo visai simpatiškai ir kad daugiau jo niekas tikriausiai nefotografuos...
                                Atvaizdas
                                Vienas man graziausiu Kinijos dangoraiziu. Ne tiesiog stiklainis kaip dauguma auksciausiu kalbant apie isores tekstura.

                                Comment


                                  #56
                                  Atrask 100 skirtumų



                                  Comment


                                    #57
                                    Reiktu lygint bent tuo paciu laikotarpiu surestus saligatvius

                                    Comment


                                      #58
                                      Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                      Reiktu lygint bent tuo paciu laikotarpiu surestus saligatvius

                                      Metai čia ne prie ko. Paklausk John ar jis matė Šanchajuje kažką panašaus į mano pateiktą "Vilniaus viešosios erdvės prie PAGRINDINIO sostinės turgaus" jovalą?
                                      Esmė tame, ar mes norime gyventi normaliai, ar visada ieškosime pasiteisinimų, kad "pas mus irgi yra toks šaligatvis prie savivaldybės"?
                                      Kiek metų reikia tam, kad sutvarkyti vieno miesto šaligatvius bent jau 5 km radiuse nuo centro? 10? 20? 50? 100?
                                      Prahai užteko kokių 5-6 metų. Ir tai miestas beveik trigubai už Vilnių didesnis

                                      Comment


                                        #59
                                        http://en.wikipedia.org/wiki/Mercede...rena_(Shanghai)
                                        Idomu, kad toj arenoj po expo niekas nevyksta, keli koncertai, net ir dj'aus pasirodymas mazojoje saleje itrauktas tarp visu 4-5 renginiu.

                                        Comment


                                          #60
                                          Gan įspūdingai atrodo aukšta estakada besiraitanti tarp aukštų namų. Bet šalia gyvenantiems tai jau ne kažkas, smogas ir triukšmas.
                                          Paskutinis taisė andyour; 2012.07.20, 15:18.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X