Pastebėjau,kad šioje temoje nėra nuotraukų nuo įspūdingos Latvijos vietos - aukščiausio Latvijoje Mikeltornio švyturio.
Pats švyturys.Jis buvo pastatytas 19 amžiuje,tačiau kardinaliai perstatytas po antrojo pasaulinio karo - 1957 metais.Priešingai nei į seniausią Latvijoje Oviši švyturį, oficialaus bilieto į šį švyturį nėra - reikia sumokėti latą už žmogų šalia slampinėjančiam vyriškiui ir jis atrakina duris.
Švyturio laiptai visiškai neprimena kitų Latvijos švyturių laiptų,kurie primena pilių laiptus, o atrodo panašūs į daugiaaukščio laiptinę.
Vaizdai nuo švyturio.Atvirukinis Latvijos pajūrio vaizdas.Kaip ir daugelyje kitų Latvijos vietų,čia gali eiti kelis kilometrus ir nesutikti kitų žmonių.
Čia tikrai ne Klaipedos krašto Priekulė, čia tikrai nebuvo tokios mokyklos ar tokio didelio pastato. Man atrodo čia bus Latvijos Priekulė, be to ir vėliava kabo lyg ir Latvijos
Čia tikrai ne Klaipedos krašto Priekulė, čia tikrai nebuvo tokios mokyklos ar tokio didelio pastato. Man atrodo čia bus Latvijos Priekulė, be to ir vėliava kabo lyg ir Latvijos
Rīgas HES ir jaunākā Daugavas hidroelektrostacija un otrā lielākā elektrostacija Latvijā. Tā tika celta no 1966. līdz 1974. gadam un atrodas 35 km no upes grīvas. Hidroelektrostacija ir aprīkota ar sešiem hidroagregātiem ar "Kaplan" turbīnām. Elektrostacijas hidroagregātu kopējā uzstādītā jauda ir 402 megavati[1], bet tās saražotās elektroenerģijas apjomi 2009. gadā veidoja 792,5 gigavatstundas. Neskaitot elektroenerģijas ražošanu, Rīgas HES kalpo arī kā sinhronais kompensators sprieguma un frekvences regulēšanai energosistēmai.
Rīgas hidroelektrostacija kalpo arī kā viena no rezerves jaudām, kas avārijas gadījumā dažu minūšu laikā spēj uzsākt ražošanu, lai kompensētu Baltijas reģiona lielākās ģenerējošās vienības — Ignalinas atomelektrostacijas (AES) — darbības daļēju vai pilnīgu apstāšanos. Atslēdzoties vienam no Ignalinas AES energobloka turboģeneratoriem, paredzēta automātiska triju Rīgas HES hidroagregātu iedarbināšana, savukārt atslēdzoties diviem Ignalinas AES turboģeneratoriem, paredzēta visu Rīgas HES turboagregātu iedarbināšana.
Ideja par vairāku HES būvi uz Daugavas un arī par Rīgas HES celtniecību radās jau 1910. gadā, bet nodomu izjauca Pirmais pasaules karš.
1966. gada 6. jūlijā ar Daugavas aizbēršanu pie Mārtiņsalas tika uzsākta Rīgas HES celtniecība. Dambja celtniecība tika uzsākta 1967. gada 14. augustā. Darboties Rīgas HES sāka jau 1975. gada septembrī, bet pilnībā Rīgas HES tika pabeigts 1985. gada 20. augustā.
Turaidas pils (senie vācu nosaukumi: Fredeland, Treyden) ir viena no senākajām mūsdienās apskatāmajām viduslaiku pilīm Latvijā. Atrodas Gaujas labajā krastā, Siguldas pilsētas teritorijā, Turaidā. Celta 1214. gadā kā Rīgas bīskapa (vēlāk arhibīskapa) pils nodedzinātās līvu valdnieka Kaupo koka pils vietā. Turaidas pils tiek uzskatīta par arheoloģiski vislabāk pētīto viduslaiku pili Baltijas valstīs. Valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, iekļauts Turaidas muzejrezervāta un Gaujas nacionālā parka sastāvā.
(Vikipedia)
Comment