Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

MM. Mianmaras (Birma)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė deep'as Rodyti pranešimą
    Jei dar neteko matyt siūlyčiau pažiūrėt dokumentinį filmą apie nesenus įvykius galbūt atsakys į keletą klausimų apie tą šalį.
    Taip, šiuo požiūriu šalis pakankamai primena ex CCCP tik be ideologijos. Šalį valdantys generolai nepakenčia jokio svetimo politikavimo, nesismulkina rinkdamiesi priemones, sprendžiant iš vietinių elgesio gerai išvystytas sekimo/skundimo aparatas. Tik tiek, kad šalis atrodo suka Kinų ar Rusų pramintu taku. T.y. valdžia pri(ch)vatizuoja vertingesnes šalies dalis ir matomai persikūnys į "sėkmingus verslininkus". Bet šis procesas dar toli gražu nebaigtas.

    Kaip turistas to žinoma nematai, galima tik spėti. Pvz imigracijos deklaracija vietiniams gerokai ilgesnė ir detalesnė nei turistams. Turistui tereikia pasakyt ar turi daugiau nei 2000USD žmogui ar ne. Vietiniams reikia tiksliai pasakyti turimų pinigų sumą, matyt visus dailiai apmokestins

    Aerouoste viskas atvirkščiai nei Europoje. Jei Europoje atvykėliai su eurpietiškais pasais pasienio kontrolei visai neįdomūs, tai Mianmare niekam neįdomūs turistai. Paduodi pasa, nufotografuoja, tylomis kažką pabarškina į kompą, įdeda antspaudą ir laisvas. Vietinių eilė juda N kartų lėčiau, jų kažko daug klausinėja ir t.t.

    Mianmaro keliai padalinti į "uždarus turistams" ir "atvirus". Štai čia kelių žemėlapis. Keliuose pilna kontrolės postų (turbūt provincijų pasieniuose) kur tikrinami dokumentai. Vietinius visus sutikrino, o mūsų turistų tiesiog "nematė".

    Tiesa vienam poste kažkodėl domėjosi būtent turistais, tiek važiuojant pirmyn tiek atgal. Ten "bus boy" surinko turistų pasus, nubėgo pas kareivius ir jie ten kažką ilgai surašinėjo į knygas. Pakeliui viršininkui po jo skaitomu laikraščiu pakišo keletą banknotų kurie po kokios minutės buvo beveik nepastebimai sušluoti į stalčių...

    Patys kareiviai šeip atrodytų mieliausi žmonės pasaulyje. Vienoje skylėje netgi neprašyti pavežė iki viešbučio ir niekaip nenorėjo imti pinigų kuriuos siūlėm "ant alaus". Minėjo kad 4 metus studijavo Maskvoje.
    Kas keisčiausią, Lietuvą beveik visi žino kaip šalį netoli Rusijos, bet su Rusais lyg ir netapatina. Panašu į tai, kad ten gana detaliai dėstoma ex CCCP istorija.

    Na, politinėm temom su vietiniais vistiek nepabendrausi, panašiai kaip ir anksčiau CCCP. O ir beprasmiška net jei galėtum. Kažkada vienos užeigos savininkui (po to kai tradiciškai išsiaiškinom kas mes ir iš kur) numečiau kažką iš serijos "žiūriu turit nemažai reikalų su Rusais" į ką jis tik parodė į lubas ir pasakė "jie" ir greit pasiplovė.

    Pasaulyje daug diskutuojama ar apskritai važiuoti į šią šalį ar ne. Boikoto šalininkai sako, kad turistaudami finansuojame ir tuo pačiu diktatūrą. Boikoto priešininkai sako, kad boikotuodami dar labiau baudžiame ir paprastus jos žmones. Kadangi aš ten visgi nuvykau, tai nesunku numanyt kad linkstu prie priešininkų, izoliacija šios šalies niekur nenuvedė.

    Comment


      #22
      Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
      Na, iš a_p fotoreportažų galima suprasti, kad šalis viena skurdžiausių azijos šalių yra tik ant popieriaus. Realybėje, kaip matome, yra šiek tiek kitaip.
      Kodel? Nepastebejau, kad kazkuo ispudingesne nei kitos to krasto salys kalbant apie fotoreportaza. Bet kokiu atveju kad ir vidutine to regiono valstybe butu netempia toli grazu net iki ES skurdziausiu. Tad kalbeti apie 1000$ kainuojancia buto nuoma kazkokiam eiliniam apsmurgusiam daugiabutyje yra neitiketina. Na tiesiog neitiketina

      Comment


        #23
        Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
        Stebina žmonių konservatyvumas, visi su sijonėliais, visose nuotraukose mačiau tik keturis vyrus ir vieną moterį dėvinčią ne sijoną.
        Sijonai jiem beje netgi labai patogūs. Pagal pasiuvimą tai yra paprasti medžiagos cilindrai (t.y. maišai be dugno) kuriuos vyriškiai paima už kampų ir juos suraito į tokį "mazgą", žr. nuotrauką. Moteriškės analogiškai tiesiog už juosmens užsikiša klostę.

        Panašiai kaip mums natūralu pasitaisyt "smunkančias" kelnes, jiems visai natūralu tiesiog tarp kitko atsimazgyt ta mazgą, "išsivėdint" ir vėl susimazgyt.

        Comment


          #24
          Parašė Gator Rodyti pranešimą
          Kodel? Nepastebejau, kad kazkuo ispudingesne nei kitos to krasto salys kalbant apie fotoreportaza. Bet kokiu atveju kad ir vidutine to regiono valstybe butu netempia toli grazu net iki ES skurdziausiu. Tad kalbeti apie 1000$ kainuojancia buto nuoma kazkokiam eiliniam apsmurgusiam daugiabutyje yra neitiketina. Na tiesiog neitiketina
          Azijos nereiktų matuoti lietuviška ar europietiška liniuote. Azija žymiai liberalesnė už Europą ar Ameriką, todėl skirtumai tarp turtuolių ir vargšų gerokai didesni nei pas mus, o "vidutiniokų" labai mažai.

          Tie mano minėti 1000$/mėn. yra ne šeip kažkokiam apsmurgusiam daugiabutyje, bet mūsų europietišku supratimu normalaus buto. T.y. su elektra 24h per parą, kondicionierium, galbūt netgi geriamu vandeniu iš krano ir telefonu beigi internetu. Ten tai didelė prabanga, nes namui teks turėt nuosavą dyzelinį generatorių ir nemažai mokėt už kurą, vandenį teks valyti nuosavoje filtravimo sistemoje ir t.t. Prie to išlaidos apsaugininkui-durininkui beigi valytojoms jau yra visiškos "saulėgražos". Ir tikrai, didžioji dauguma vietinių tokio buto sau negali leisti, bet matomai pakanka tokių kurie tai sau leidžia.
          Beje, čia vienam vokiškam emigrantų forume buvo diskusija apie NT pirkimą, vienas dalyvis turėjo idėja investuot. Tai Mianmare jau senai gyvenantys sakė, kad pavėlavo, verto dėmėsio turto kainos jau pasiekė Hamburgo lygį. Nes viską išpirko investuotojai iš Kinijos. Kiek tame tiesos - nežinau, bet būčiau linkęs tuom tikėti.

          Kad būtų aiškiau, prisimink lietuvą tik ka po nepriklausomybės, kokiais 1993 metais. Nors dauguma gyventojų buvo visiški skurdžiai, bet buvo nemažai žmonių kurie tiesiog neturėjo kur dėt pinigų. Tiek nauji verslininkai prasisukę gariūnuose ar metalų prekyboje, tiek buvę direktoriai sėkmingai prichvatizavę buvusius valdiškus objektus, visokie muitininkai etc.

          Tas pats ir kokioje Maskvoje. Ten irgi yra butų visiškai neišvaizdžiuose daugiabučiuose kur už nuomą reikalaujama 4000$/mėn. Bet tai visai nereiškia kad eilinis maskvietis tai gali sau leisti.

          Comment


            #25
            Parašė a_p Rodyti pranešimą
            Tai Mianmare jau senai gyvenantys sakė, kad pavėlavo, verto dėmėsio turto kainos jau pasiekė Hamburgo lygį. Nes viską išpirko investuotojai iš Kinijos. Kiek tame tiesos - nežinau, bet būčiau linkęs tuom tikėti.
            Bet tai protu nesuvokiama... Kaip gali kazkokiam apsmurgusiam Mienmare butai kainuot kaip Hamburge? Ir dar ten kur tavo parodytas apsnerkstas namas laikomas prabangiu Cia turbut didziausias burbulas apie koki girdejau.

            Comment


              #26
              /\ Tarp 2005 - 2007 infliacija siekė 30%.

              Comment


                #27
                Parašė Gator Rodyti pranešimą
                Bet tai protu nesuvokiama... Kaip gali kazkokiam apsmurgusiam Mienmare butai kainuot kaip Hamburge? Ir dar ten kur tavo parodytas apsnerkstas namas laikomas prabangiu Cia turbut didziausias burbulas apie koki girdejau.
                Na, jei taip paprasčiau tai imk tą naujesnį pastatą kur nuotraukoje virš teksto, esmės tai nekeičia, po poros metų jis irgi atrodys taip kaip ir kiti.

                Dėl burbulo tai sunku pasakyt. Jei turtingų žmonių daugiau nei padorių namų tai tokios tos kainos ir bus.

                Tas pats ir su automobiliais. Gaila tenykščio autoplus.lt analogo nežinau, bet va štai ką rašo vietiniai laikraščiai: http://www.mmtimes.com/2010/business/538/buiz003.html. Čia pernykštis straipsnis.

                Ten minimi jau nukritę K70mln už 14-os metų Landroverį yra apie 90000$. K19mln už 21 metų senumo golfo klasės nissan lupenėlę yra apie 23000-24000$

                Ir kaip matyt, tokių ir dar gerokai brangesnių mašinų ten pilnos gatvės.

                Arba pvz va viešbutis kuriame buvom apsistoję: http://www.summityangon.com/rooms.htm
                Kavos puodelis - $3, bandelė atrodo $1.80

                Atrodytų vietiniams turėtų buti kosmosas. Bet jų ten irgi netrūko, matyt visokie verslininkai suvažiavę į Jangoną tvarkyt reikalų. Netgi vyko vestuvės su kokiais pora šimtų svečių. Tokios banketo salės nuoma su valgiais ir gėrimais tikrai kainuoja ne viena tūkstantį USD, net jei įvertintume kad kainos vietiniams turbūt perpus mažesnės nei turistams.
                Paskutinis taisė a_p; 2011.12.11, 14:28. Priežastis: artimetika

                Comment


                  #28
                  Parašė John
                  Mianmaras, skirtingai negu kitos Pietryčių Azijos šalys (gal neskaitant kokio nors Laoso ar Kambodžos), yra gana paslaptinga ir tikrai egzotiška šalis. Dėl to dar įdomiau. Man buvo kilę minčių ten nusitrenkti, bet kažkaip nusprendžiau, kad visgi priimtiniau keliauti ten, kur yra šiek tiek daugiau šiuolaikinės civilizacijos apraiškų (kaip modernūs oro uostai, greitkeliai, metro ir pan.), nes keliauti tokiomis sąlygomis (ypač vienam) gali būti sunkoka. Tikriausiai esu išpaikęs keliautojas.
                  Na, kaip čia pasakius.... ir taip ir ne. Priklauso su kuo keliauji. Kartais vienam yra gerokai paprasčiau.

                  Realiai ten nieko baisaus, turi kaip ir "šventos karvės" statusą. Tik reik nusiteikt, kad orientacija ten turbūt dar sudėtingesnė nei Kinijoje ar Japonijoje. Jie mat savaip rašo ne tik žodžius bet ir skaičius. Ir praktiškai niekur nedubliuoja angliškai.

                  Normalūs žmonės gaila toli gražu ne visi moka angliškai, reikia ieškot kokio nors "inteligento". Apie transportą ir šeip logistiką gal papostinsiu atskirai, reiks paieškot kokių nors nuotraukų iliustracijoms.

                  Šeip žmonės labai paslaugūs (jei žinoma susišneki), svarbiausia neužsiraut ant kokio taksisto

                  Nors, sprendžiant iš nuotraukų, estetinis vaizdas gatvėje nėra blogas. Sakyčiau primena kai kurias Bankoko vietas minus dangoraižiai ir greitkeliai. Spėju, kad visgi ten kur kas mažiau šiuolaikinio gyvenimo atributų ir bendro modernumo pojūčio, kurio netrūksta kaimyninių šalių didmiesčiuose.
                  Ir kalnai šiukšlių visur, čia jau ne tiek skurdo kiek bendra kultūrinė problema. Pas juos mat priimta viską mėtyt sau po kojų, nesvarbu ar graužtuką ar celofaninį maišelį ar dar ką. Nesvarbu ar autobuse ar gatvėje.

                  Kas nepatiko tai, kad šaligatviai ten nors ir yra bet dažnai nelabai skirti vaikščiojimui. Užkišti belekuo taip kad nepraeisi, pilni duobių, tarpais gal 30cm aukščio bordiūrai etc. Yangono centre bent jau gatvės išasfaltuotos nuo krašto iki krašto. Tokiam Mandalėjuje net ir centre nemažai gatvių tarp asfalto ir šaligatvio paliktas nemažas tarpas kuris sausas dulka, o palijus pavirsta i purvyną.

                  Jei gerai supratau, toje šalyje tiesiog nelabai pažengusi rinkos pasiūla ir paklausa, jei net vaisių pasirinkimo nėra, o viešbučiai, buto nuoma ir daugelis kitų dalykų tokie brangūs? Ko gero, nėra didelis pliusas labai daug nuotykių neieškančiam keliautojui, norinčiam padaryti paprasto sightseeingo ir pasimėgauti įprastinėmis miesto pramogomis ir užsiėmimais.
                  Viskas priklauso nuo pageidaujamo lygio. Jei pvz tenkina galbūt papelijęs hostelio kambarys be lango, kondicionieriaus ir atskiro tualeto, tai Yangone galima pernakvot ir už 10USD.
                  Eiliniai butai su dinginėjančia elektra ir su dvokiančiu vandentiekio vandeniu iš krano (ar su vandeniu kur nors kieme) tiek daug irgi nekainuoja. Bet kiek skaičiau inete vietiniams nuomot vistiek brangūs, todėl daugelis į Jangoną važinėja dirbt iš aplinkinių gyvenviečių. Kur elektros matomai apskritai nėra, užmiestyje mačiau ne vieną dviratininką su automobilio akumuliatorium ant bagažinės, matyt veža kraut.

                  Dar dauguma viešbučių turi 2 kainas: žymiai didesnę "street price" kurią turėsi mokėt atėjęs iš gatvės ir "contract price" kurią galima gaut jei bukinsi per kokią nors turizmo agentūrą arba retais atvejais internetu.

                  Antras variantas nors ir pigesnis, pvz už 60$ viešbutį mokėjom kažkas apie 40$, bet nepatogesnis tuom, kad tada prisiriši prie konkretaus maršruto ir datos. Na čia panašiai kaip ir koks booking.com, tik tiek kad ne internete.

                  Bet bendrai paėmus, jei nebandai keliaut "on the cheap" tai tikrai apsimoka kokiam nors Jangone nueit į padorią agentūrą ir susidėliot kelionę. Patars kaip kur nuvykti, užrašys ant popierėlio pavadinimus vietine kalba, parūpins geresnes viešbučių kainas. Plius atsikratysi gero pluošto grynųjų, bent jau man ramiau keliaut su viešbučių vaučeriais nei su papilvėje kabančiu pluoštu dolerių kurių negalima nei sutrinti nei sulamdyti.

                  Dėl rinkos tai tikrai matyti keistenybių. Iš vienos pusės, tokių vaisių pasirinkimo skurdumą galbūt galima paaiškinti tuom, kad normalūs žmonės jų nelabai perka. Na panašiai kaip sovietiniais laikais dauguma bulves parsiveždavo iš giminių ar pažįstamų kaimo ir parduotuvėse jų nepirkdavo. Nežinau, kad suprasti reikia ten pagyventi.

                  Dėl kainų irgi sunku susiorientuot kiek jos išpūstos mums kaip užsieniečiams. Kad bent dvigubai-trigubai tai net neabejoju. Bet taip pat akivaizdu, kad turgaus bobelės ir kiti pardavėjai gyvenimu nesiskundžia, kitaip bent jau bandytų derėtis ir pasitenkintų nulupdami jei jau ne trigubą tai bet bent jau dvigubą kainą

                  Aš pamenu, kaip mane baisiai užkniso, kai Kinijoje teko bene valandą laukti banke, kol sulaukiau eilės, norėdamas išsikeisti grynųjų pinigų (kortelės naudoti nenorėjau, nors bankomatų visur buvo pilna, o visi viešbučiai ir parduotuvės taip pat priėmė korteles). Spėju, Yangone man būtų buvę kur kas prasčiau.
                  Tas taip. Ir dar bėda tame, kad kuo toliau nuo Jangono tuo sunkiau pasikeist dolerius/eurus į vietinius čiatus. Stipriai blogėja kursas, provincijoje neima eurų.

                  Anksčiau keisdavo tik į vieną pusę, t.y. galėjai pasikeist į čiatus, bet atgal į dolerius niekas keist nebenorėdavo. Todėl turėjai keist tik tiek kiek išleisi. Dabar laimei reikalai kiek pagerėjo, čiatus myli net labiau už dolerius ir atsikeist atgal didelių problemų nebėra.

                  Dar dėl saugumo. Panašių fenomenų su tvoromis teko matyti Kinijoje (kai kurie forumiečiai pastebėjo tai ir mano nuotraukose), nors dėl bendros saugumo situacijos abejonių ten tikrai niekam nekyla. Gal tiesiog tokia žmonių psichologija - noras jaustis izoliuotais net nuo teorinės galimybės kam nors patekti į jų valdas? Visvien gana keista.
                  Aš tai tiesiog nusprendžiau kad kažko nežinau. Gal ten siautėja kokios smulkių plėšikėlių gaujos, ką gali žinot. Nes rimtiem tai tos vielos nusišnypšt, nukirps ir viskas.

                  Toliau, klausimai: Kaip Yangone su pramogomis ir naktiniu gyvenimu? Ar yra ten normalių klubų, barų, gerai įrengtų viešbučių ir pan.? Na kur rinktųsi užsieniečiai ir vietiniai turčiai?
                  Naktinis gyvenimas ten iš klumpių neverčia, toli gražu ne toks kaip Tailande. Bet barų ir vienas kitas naktinis klubas yra. Populiarūs kinoteatrai, vienas buvo šalia viešbučio tai ten vakarais pastoviai būriuodavosi jaunimas.

                  Apie vietines eilinių žmonių linksmybes papostinsiu atskirai, kaip tik užsirovėm ant "mėnulio pilnaties šventės".

                  Vietinis jaunimas kiek pastebėjau gana konservatyvus. Pvz pajūryje mūsų viešbutyje vietinė modelių agentūra darė kažkokių skudurų "fotoshootingą". Su viskuo kas priklauso, t.y. gal kokie 5 "modeliai", fotografas su visai profesionalia įranga (didelis DSLR), krūvelė pagalbinio personalo su ekranais, blicais, skėčiais ir pan.

                  Po darbo "modeliai" ėjo maudytis, nemanyčiau kad merginos dirbančios modeliais tiesiog mirtų nuo kuklumo. Čia max ką jos sau leido, mažiau turbūt jau laikoma "visiškos pasileidėlės": http://www.yousaytoo.com/gallery_ima...age_7977_0.jpg

                  Ar yra Pietryčių Azijai paprastai būdingų didelių prekybos centrų, kur rinktųsi labiau pasiturintys vietiniai jei ne ką nors pirkti parduotuvėje, tai bent pavalgyti valgykloje?
                  Vienas kitas supermarketas yra, bet ne tokių dydžių kaip tarkim lietuviškas agropolis. Labiau maždaug IKI dydžio. Prekių kainos kai kur net mažesnės nei mus gatvėje, pvz gatvėje standartinė 1L vandens butelio kaina yra apie 0.3eur, supermarkete - 0.2eur. Iš ko turbūt galima padaryt išvada, kad tikroji kaina vietiniams turbūt kokie 0.1eur. Na aš vokietijoje vandenį perku po 0.19eur/1.5L tai kaina būtų visai normali.

                  Tokių valgyklų ("food court") kaip malaizijoje ar tailande nemačiau. Kad būtų švaru ir nebrangu.

                  Kokia bendra situacija su progresu t.y. statybomis, urbanizacija ir transportu? Tais pačiais bankomatais? Ar nėra ženklų, kad jie imtų tvarkytis savo kiemą kaip, pavyzdžiui, Koks Vietnamas (t.y. kita gana skurdi to regiono šalis, kuri nelabai seniai irgi atrodė labai nekaip)? Ar dar nelabai jiems atėjo laikas?
                  Tvarkyt jie žinoma tvarkosi, statybų matyti nemažai. Apskritai šalis anaiptol neatrodo "apmirus". Bet tuo pačiu matyti, kad jie ten turi savo nuosavus prioritetus ir požiūrį į tai kas svarbu o kas ne.

                  Comment


                    #29
                    7. Full Moon Party

                    Truputis apie vietines linksmybes

                    Myanmare švenčiama "Full moon" arba kitaip tariant "pilnaties" šventė neturi nieko bendro su analogiškai vadinama pliažo diskoteka Tailando Ko Pha Ngan saloje. Mums europiečiams pilnatis labiau asocijuojasi su psichinių ligų paūmėjimu, o budistams tai proga pašvęsti, nes dauguma su Buda susijusių įvykių nutiko būtent per pilnatį.

                    Tą dieną niekas nedirba, net turgus. Tik kiniečių kvartale galima pamatyti šiokią tokią veiklą, jiem matyt nėra nieko švento
                    Visur važinėja štai tokie mobilūs garsiakalbiai su plyšaujančia vietine muzika. Beje, vietiniai linkę garsą užlaužt iki tiek, kad net kriokia, jiem toks smegenų kompostiravimas kažkodėl labai patinka.





                    Pilna šventinė ekipiruotė: garsiakalbis ant stogo, elektros generatorius gale na ir žinoma patys dalyviai


                    Šokiai-pokiai. Muzika tradiciškai užlaužta už kriokimo ribų, jaunimas šėlsta taip kad rūksta dulkės Bet be merginų, joms tokie lengvabūdiški pasilinksminimai matomai nedera.


                    Vienuoliai eina rinkti aukų.


                    Šventinė procesija vienoje iš Indų kvartalo gatvių


                    Moteriškė laukia praeinant procesijai ir matomai pasiruošusi aukas




                    Kas sakė, kad pinigai neauga ant medžių? Tokios "kabyklos" su priaukotais banknotais ar kitu turtu stovi ant kiekvieno kampo. Įdomu, kad niekas jų net nebando vogti.


                    Comment


                      #30
                      Parašė John
                      Įdomi šalis. Iš tikrųjų, tai šiek tiek gaila, kad jie taip nusigyveno. Tas pats lyg ir galioja Laosui ir Kambodžai. Nors pastaroji tam bent jau turi gerą priežastį t.y. savo ne per seniausiai buvusį raudonųjų Khmerų siautėjimą, kurie nei šio, nei to išpjovę didelę dalį populiacijos. Laosas neturi priėjimo prie jūros+taip pat kažkokių puspročių valdžią. Bet Mianmaras bent jau turi priėjimą prie jūros, didelę sieną su Kinija (iki kurios jau dabar nutiesti bent du greitkeliai, kuriais gali nesustodamas varyti kad ir iki Šanchajaus), Indija, Tailandu... t.y. visais svarbiausiais regiono žaidėjais su puikiu priėjimu į jų rinkas tiek antžeminiu, tiek jūriniu transportu. Tik prekiauk ir suk bizniukus iki uždusimo. Bet kažkas tikriausiai ten jiems ne taip suveikė.
                      Mianmaras turėjo (ir vis dar turi) savo karinę diktatūrą. Be to JAV dėl karinio perversmo kiek žinau jiem yra paskelbę embargą todėl dalyvaut pasaulinėje prekyboje kiek sudėtinga. Kas dėl transporto, tai šalies keliai nors ir mokami (turbūt dauguma), bet labai prastos būkles, todėl prieš sukant bizniukus tektų nemažai investuot į infrastruktūrą.

                      Kitą vertus, net nežinau ar toks gyvenimas yra blogiau ar geriau. Kaip sako afrikiečiai - "jūs baltieji turit laikrodžius, o mes laiko". Ramus gyvenimas turi savo privalumų, jie gyvena labai paprastą bet nesakyčiau kad skurdų gyvenimą.

                      Comment


                        #31
                        Parašė John
                        Įdomu dėl šventėje šokančių vyriokų. Labai keista, kad nėra moterų. Juk tai ne musulmoniška šalis. Negi visuomenė tokia konservatyvi, kad vyrai ir moterys viešumoje veikia atskirai? Kažkaip galvojau, kad šia prasme, nepaisant materialinio ir ekonominio atsilikimo, socialiniai santykiai ir elgesio normos neturėtų skirtis nuo gretimų budistinių šalių.
                        Elgesio normos turbūt labai ir nesiskiria, moterys ir merginos ten anaiptol neatrodo baikščios, kaip nors užguitos ar prispaustos.

                        Šokių atveju spėju ten tiesiog tokios tradicijos, tie šokiai turbūt yra vyriškas užsiėmimas ir tiek. Gal tiesiog ten mažiau paplitusi "vakarietiška" emancipacija ir moterys tiesiog nebando trūks plyš "įlipt į kelnes", t.y. perimti visas vyriškas tradicijas įskaitant nusigėrimą iki nugriuvimo po stalu. Gal ir gerai, sunkiai įsivaizduoju merginas trypiančias tose dulkėse tarp įkaušusių bernų

                        Taip pat konservatyvesnės ir bendros elgesio normos: nelabai priimta vaikščioti susikabinus rankutėmis, jau nekalbant apie kokius nors viešus pasiglamžymus gatvėje, kas europoje jau nieko nebestebina. Bet jei tikėt tuom ką pasakoja tėvai tai prieš kokių 30-40 metų ir lietuvoje buvo panašiai, nors mažiau "pasileidę" anais laikais žmonės tikrai nebuvo.

                        Kas kažkiek šokiruoja tai kad ten visai normalu, kad 2 vyriškiai (amžius nesvarbu) eina gatve susikabinę už rankučių ar per pečius. Ir tai savaime dar visiškai nereiškia kad jie gėjai. Tiesiog geri draugai ir tiek. Mūsuose tai "leidžiama" tik merginoms.

                        Comment


                          #32
                          8. Baganas

                          Baganu vadinama apie 40kv. km teritorija ant Irrawaddy upės kranto pačiame Mianmaro viduryje, apie 150km į vakarus nuo Mandalėjaus. Tai turbūt vienas iš įspūdingesnių pasaulio kampelių.

                          Bagano įkūrėju laikomas karalius Pyinbya kuris 874 metais ten atsikėlė savo sostinę ir keletą kaimelių pavertė į "tikrą" miestą. Jis laikomas Bagano dinastijos įkūrėju, kuri pirmoji suvienijo (pavergė?) tautas gyvenančias dabartinėje Mianmaro teritorijoje ir ikūrė pirmąją birmos imperiją. Bagano dinastija taip pat padėjo pagrindą dabartinei birmiečių kalbai ir kultūrai.

                          Dauguma iki šiol išlikusių šventyklų pastatytos maždaug tarp 11 ir 13 amžių. Tuo metu jų buvo apie 10000, dėl tose vietose vyraujančio palyginti sauso klimato dabar vis dar išlikę apie 2000-3000. Budistams ši vieta turbūt kažkas panašaus į kryžių kalną, tokios pagodų koncentracijos turbūt nėra daugiau niekur pasaulyje.

                          Didingumu sakyčiau gali drąsiai lygintis su Angkor Wat. UNESCO nesuteikė pasaulinio paveldo statuso tik todėl, kad šalį valdantys generolai užsiėmė diletantiškais restauravimo darbais taip kaip jiems pasirodė gražiau ir visiškai neturi nieko bendro su tuo kas buvo iš tikrųjų. Kad tai pamatyti nereikia būti net archeologijos ekspertu. Jau nekalbant apie tokius "perlus" kaip monstriško dydžio "archeologijos muziejus" kuris ten tarp tų senovinių stupų kyšo nei į tvorą nei į mietą.

                          Pradžiai keletas bendrų panoramos vaizdų. Gaila dėl miglos prastokai matosi, bet pagodų "prismaigstyta" visur kur tik pažvelgsi, vaizdas tikrai didingas.















                          Paskutinis taisė a_p; 2011.12.18, 03:01.

                          Comment


                            #33
                            Reikia tikėtis, kad artimiausiu metu šis fenomenas bus įtrauktas į UNESCO. Puikus fotoreportažas
                            Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                            Comment


                              #34
                              Fotografijose matosi po keliasdesimt sventyklu ir tai nerealiai ispudinga, o jei kaip sakai ju ne keliasdesimt, o iki 3000 taip isdestytu tai protu nesuvokiama. Ir simtakartu ispudingiau nei Angkor Wat (kai tu ivertini tik "galetu lygintis"). Aisku tavo balsas svaresnis, nes gyvai matei.

                              Comment


                                #35
                                /\ Ko gero aplenktų gal net ir jau gerai žinomą Egiptą, nes šventyklų kiekiai įspūdingi Išpopuliarintų ir mūsų vėliavą Bet matyt bijo jo likimo

                                Comment


                                  #36
                                  Parašė John
                                  Kažkada mačiau nuotraukų iš Bagano SSC. Pagalvojau, kas per keista ir įdomi vieta. Tikriausiai didžiausias pasaulyje religinio pobūdžio kompleksas? Jei tik Mianmaras susitvarkytų infrastruktūrą ir imtų reklamuotis kaip turistinė šalis, tai jiems būtų tikra pinigų kalykla. Tiesiog neįtikėtina, kiek resursų ir darbo kažkada buvo įdėta į visus tuos bokštelius ir koplyčias.
                                  Tai jau pamažėlę pildosi. Nesenai kažkokiam vokiškam laikraštyje skaičiau, kad Mianmarą masiškai užplūsta turistai. Turbūt dar spėjau laiku aplankyt

                                  Bagane jokių problemų dėl infrastruktūros nėra. Tiesiai iki jo skraido lėktuvai (į Nyaung U), iš ten taksi kokie ~15km iki pasirinkto viešbučio. Viešbučių irgi netrūksta.
                                  Po šventyklas grupes vežioja autobusai, jei pinigai plėšo kišenes galima išsinuomoti taksi ir vietinį gidą. Jei jau visiškai nėr kur dėt pinigų, galima užsisakyt skrydį balionu už 300eur/žmogui (beprotystė). Jei biudžetas kuklesnis bet tingisi pačiam minti pedalus, tada už kokius 10$/dienai (turbūt žmogui) galima pasisamdyt vežimaitį.
                                  Na o man labiausiai patinka nuomotis dviratį Važinėji kur nori, kada nori, kaip nori ir kiek nori, truputis sporto beigi apturi tikrai "betarpišką" expyriencą. Mūsų viešbutyje (truputį virš vidutinės kategorijos) dviračius nuomavo už 4$ dienai. Nors ir kinietiški (ten visi tokie) ir archajiškos konstrukcijos bet visiškai nauji.
                                  Jau įprasta vietinė keistenybė: prieš viešbutį besitrinantis jaunimas už senus patrintus dviračius norėjo lygiai tiek pat ir nesileido į derybas. Nesuprantu aš jų biznio.

                                  Didžiausias turizmo stabdis manau yra reklama ir vargelis su vizomis. Mums lietuviams tai žinoma ne naujiena, vizų reikia daug kur, bet kokiam nors vokiečiui ar amerikiečiui tai jau "ai, gal tiek tos, daug vargo". Dar pastebėjau, kad organizuoti turai po šalį kažkodėl labai brangūs. Tai irgi stabo masinį turizmą. Labai gali būti, kad už tokią veiklą reikia mokėt didelius mokesčius valdžiai.

                                  Comment


                                    #37
                                    su oro balionu tikra egzotika, bet jei rašai - beprotybė, tai matyt pavojinga?

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                      su oro balionu tikra egzotika, bet jei rašai - beprotybė, tai matyt pavojinga?
                                      Aš apie 300eur nuo nosies. Tiek tokie dalykai net europoje nekainuoja.

                                      Comment


                                        #39
                                        8. Baganas

                                        Gaw Daw Palin šventykla.

                                        Antra pagal aukštį Bagane, pastatyta maždaug apie 1200-uosius metus. Akivaizdžiai nesenai atremontuota, kiek tikroviškai - nežinau. Bet man kaip ne specialistui netrukdo

                                        Beje, kaip ir visur Bagane yra sava "suvenyrų" įtrynimo turistams technologija.
                                        Bagano specifika - piešiniai tapyti ant drobės. Prie pagodų paprastai trinasi vietiniai jaunuoliai. Prie didesnių - pastoviai, sustojus prie mažesnių irgi netrukus atbirbia motoroleriu Pradžiai neprašyti pabando vaizduot gidus, t.y. kartu vaikšto po šventyklą, pasakoja apie budas, pašviečia žibintuvėliu ir t.t. Žodžiu apeliuoja į dėkingumą. Tada ateina esminis momentas: "aš menininkas, gal norite pamatyti mano paveikslus?". Na ir t.t. Kadangi visi "menininkai" siūlo tuos pačius gal 10 motyvų, tai nesunku suvokt, kad tie piešinėliai kažkur paišomi serijiniu būdu. Dar pardavėjai pasakoja kad yra studentai ir užsidirbinėja studijoms. Visi kaip vienas studijuoja ekonomiką

                                        Tiesa vienoje šventykloje sutikom ir tikrą menininką, jaunuolis turėjo savo nuosavų piešinių ir vieną buvo kaip tik įpusėjęs. Sakė kad "dirbt" šventykloje turėjo išsipirkt licenziją.

                                        Taigi, Gaw Daw Palin šventykla:















                                        Hongkongo simbolis

                                        Paskutinis taisė a_p; 2011.12.19, 00:33.

                                        Comment


                                          #40
                                          Parašė John
                                          O kas per problemos su vizomis? Ar kažkokie formalumai ar tiesiog pats faktas, kad reikia vizos? Kokios procedūros ir kiek tai kainuoja?
                                          Realiai tai formalumai. Pildai anketas, pasakai kad nesi žurnalistas, pažadi nepolitikuoti, priklijuoji 2 nuotraukas. Pervedi berods 25eur ir tada lauki ~3 sav. ar mėnesį kol padarys.

                                          Kas užknisa tai kad jų ambasada Berlyne yra nepasiekiama telefonu ar emailu. Numeris yra, bet arba niekas nekelia ragelio arba tiesiog pakelia ir numeta. Man jau pamažėlę svilo padai, iki skrydžio buvo likus savaitė, o pasų kaip nėr taip nėr. Ir neprisiskambinsi kad paklaust kur užstrigo. Šiaip netaip prisikasiau per atstovybę Šveicarijoje...

                                          Šiaip vizos Vakariečiams reikia ir į Kiniją ir į Vietnamą ir į daugelį kitų Azijos šalių. Man tik pasirodė įdomus faktas, kad pavyzdžiui, Kinijos viza LR piliečiams kainuoja pigiau, nei UK as US piliečiams. Vienas retų atvejų, kai LT pasas yra naudingesnis, nei UK.
                                          Užtat šalia Tailandas, Kambodža, Malaizija ir t.t. kur arba jokių vizų nereikia arba be problemų gauni ant sienos.
                                          Dar vienas svarbus momentas: beveik nėra tiesioginių skrydžių tai dauguma net nežino kad tokia šalis apskritai egzistuoja.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X