Arčiausiai esantis pastatas yra bažnytėlė. Tokiuose kaimuose jos labai nedidelės ir būna ne po vieną, tirbūt kiekviena didesnė šeimo po atskirą turėjo.
205.
Didysis Kaukazo kalnagūbris su Šcharos viršukalne, ištekančiu Inguriu. Toliau matosi buv. kunigaikščio rezidencija kartu su Dievo Motinos cerkve (XI a.), svaniškai Lamarija. Žibiani kaimas.
208.
Kunigaikščio rezidencija ir Lamarija (dešinėje). Kunigaikštis buvo nužudytas kažkada ir dalis Svanetijos iki pat mūsų laikų vadinosi Laisvąja Svanetija, kur nebuvo jokios centralizuotos valdžios.
Bažnytėlė gali būti kokio XI a. kaip ir kitos (kiek neklausi tiek apie 1000 metų joms), o svanų bokštai pagrinde likę nuo viduramžių, jauniausiems 200 metų. Tie į bokštus panašūs namai irgi labai seni ir tradiciniai kai gyvendavo didele šeimyna, o žiemą ir kartu su gyvuliais.
Baras ar kavinė, viduje šitame neteko lankytis, bet turbūt skurdus vaizdelis, kaip Lietuvoje pačioje pradžioje. Tokius plastikinius stalus ir kėdes mes jau išaugome.
223.
224.
Mėlynoje lentelėje greičiausiai informacija apie svečių namus ( tai tiesiog privatus užleidžiamas plotas).
225.
Kalnai iš arčiau. Turbūt nedaug trūksta iki sniego lavinos
226.
Šildosi
227.
Su paprastu lengvuoju automobiliu yra šansas ir nenuvažiuoti iki ten. Mūsų mikroautobuso važiuoklė visais diapazonais iki galo veikė, o klirenso dviejose vietose pritrūko, galas lietė žemę.
228.
viskas, zinau, kur vaziuosiu kita vasara, nenutuokiau, kad gruzija gali buti tokia...
Jei nėra aktualus pvz. turistinio srauto pikas Batumio paplūdimiuose ir t.t., tai gerai važiuoti ir rugsėjo mėnesį. Po vasaros Lietuvoje dar būtų jos pratesimas Gruzijoje.
Du video pakeliui į Mestiją pravažiavus Ingurio HES'ą.
Ir šituose ir anksčiau įkeltame video skambanti muzika yra originali iš magnetolos. Atkreipkit dėmesį į užkištą lentelę virš vairuotojo. Labai didelė analogija su Vilniumi tarpukariu.
Comment