Svanetijos regionas užima labai kalnuotas sritis Kaukazo kalnų grandinėje. Tai - aukščiausia gyvenam žmonių teritorija Europoje. Vakaruose yra Abchazija, pietryčiuose - Lečchumija, rytuose - Račia, o pietuose - Megrelija.
Regionas tradiciškai dalijamas į Aukštutinę Svanetiją (Zemo Svaneti) ir Žemutinę Svanetiją (Kvemo Svaneti).
Regionas tradiciškai dalijamas į Aukštutinę Svanetiją (Zemo Svaneti) ir Žemutinę Svanetiją (Kvemo Svaneti).
Svanetijoje gyvena svanai kalbantys svanų tarme ar kalba. Dalis lingvistų mano, kad tai atskira kalba. Paklausti gruzinai sakė, kad kalba stiprokai skiriasi nuo literatūrinės, stipriai skiriasi ir vakaruose greta gyvenančių mingrelų tarmė. O visi kiti regionai kalba panašiai.
Istorinių sričių žemėlapyje:
Aukštutinės Svanetijos lokacija:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Сванетия
Aukštutinę ir Žemitinę Svanetijas skiria Svanų galnagūbris.
Administraciškai Aukštutinę Svanetiją sudaro Mestijos rajonas Megrelijos-Aukštutinės svanetijos regione.
Fiziniai Svanetijos žemėlapiai:
http://kvoseliai.lt/wiki/Vaizdas:Gru..._zemelapis.jpg
Aprašymas gan padrikas, bet daugiau informacijos galima susirasti internete, tik lietuvių kalba informacijos nėra daug.
Važiavome su turistines keliones organizuojančia kompanija iš Tbilisio, mikroautobusu MB Sprinter. Tokiu būdu keliauti į šį regioną pigiau, nereikia galvoti apie nakvynę, maisstą, ir svarbiausia transportą į atokesnius kalnų kaimelius. Kita kalba jei kelionė ne pažintinė, o rimtesne su alpinizmo elementais ir t.t.
Pakeliui buvo apžiūrėtas didikų Dodiani dvaras Megrelijos sostinėje Zugdidyje (nuotraukų bus kitoje temoje). Reportažą pradėsiu nuo pakeliui esančios ir pačiame Megrelijos ir Svanetijos paribyje esančios Ingurio hidroelektrinės, beje ir Abchazija už kelių kilometrų.
Comment