John, ar labai skirtingos Mandarin ir Cantonese kalbos?
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kelionė po Aziją 2011: Kuala Lumpūras, Šendženas, Guangdžou, Makao, Bankokas
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Parašė enigma Rodyti pranešimąKaip visada, tavo kelionėse, John, ypač seku maisto kultūrą. Išties kainos, lyginant su mumis, stebetinai mažos, o valgiai paprasti ir sotūs. Tai viena iš to regiono įpatybių?
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąTik keistoka, kad jeigu pas juos toks geras maistas, tai kodėl jie taip greitai tunka.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąDeja, bet geras maistas ir yra tas, nuo kurio tunkamaNepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąPasakyk tą prancūzams Gal žmonės tiesiog perėję iš maisto trūkumo, į perteklių, negali sustoti...
Comment
-
Parašė JohnTokių palyginimų kažkaip ir nepadariau, nes nelabai domėjausi. Big Mac kompleksas kainuoja apie 20-24RMB priklausomai nuo vietos (8-9Lt).
Taksi iš oro uosto, skaičiuojant litais, maždaug 1Lt/km (už 30km kelionę iš oro uosto apie 22.00 val. sumokėjau apie 30Lt).
Metro bilietas kainuoja 0,75-2,63Lt, priklausomai nuo atstumo. Tarkim už kokias 10 stotelių teks mokėti 5RMB t.y. 1,9Lt.
0,5L vandens buteliukas gatvėje kainuoja 2RMB (0,7Lt), supermarketuose gal šiek tiek pigiau.
0,6L butelis populiaraus kokybiško alaus (Tsingtao, Harbin) kainuoja 4RMB (1,5Lt).
Kokybiški "Made in France" Lacoste marškinėliai su "originaliais" label'ais ir maišeliu (kurie tikrai atrodo, kaip tikri) ~20Lt perkant tik vieną. Perkant daug būtų 10-15Lt/vnt.
Daugiau nelabai ir prisimenu tų kainų. Bet šiaip tikrai viskas nebrangu. Dar reikia turėti omeny, kad aš ir neieškojau, kur pigiau. Tie, kas ieško, ko gero, žino pigiau.
Beje, dėl maisto... jų racione beveik nėra duonos. Ją pakeičia ryžiai. Kur kas daugiau skysto maisto t.y., visų pirma, lengvos sriubos su mėsa, šiaip daug mėsos su prieskoniais. Ir, kas svarbiausia, tokio paprasto ir "normalaus" maisto galima rasti bet kur, dėl ko net nereikia galvoti apie visokius McDonaldus ar sumuštinius, kurie yra Londono kasdienybė. Šiaip labai ilgiuosi tokios valgymo kultūros.
O dėl nutukimo tai gan keista. Storų žmonių ten palyginus labai mažai. O jei kokia stora jauna moteriškė būna metro, tai garantuotai visi į ją spoksos.
Comment
-
Parašė JohnApie 7RMB/L (2,60LTL/L). Bet degalai Kinijoje subsidijuojami valstybės ir kaina griežtai reguliuojama. Pagrindinių maisto produktų kainos irgi prižiūrimos valstybės. Neseniai Unilever gavo baudą Kinijoje, kai pareiškė, kad gali būti keliamos maisto kainos. Komunizmas gi.
Comment
-
Parašė JohnLėktuve kalbėjau su vienu Malaizijos kinu. Užsiminus, kad keliausiu į Macau, jis išsitraukė bent penkias "VIP" korteles iš skirtingų kazino (nežinau, kam jos reikalingos) ir pradėjo pasakoti, kaip jis smarkiai lošia ir linksminasi Macau, kai ten nuvažiuoja. Tada ėmė pasakoti, kokių gerų yra saunų ir kur gauti geresnių "pramogų"... galų gale pridūrė, kad Šendžene turi butą, kur kas mėnesį skrenda verslo reikalais, bet tuo pačiu susitinka su savo "girlfriende" (suprask, nuolatine vietine apmokama mergaite iš Mainland Kinijos )... tada jis manęs paklausė, ar aš vedęs. Kai pasakiau, kad ne, baisingai nustebo. Jis vedęs ir turi tris vaikus. Sako žmona dėl jo pomėgių "no problem" (t.y. nieko nežino). Daug jis dar visko pripasakojo... aš beveik kikenau visą kelią, nes dar nemačiau tokio rimto "šeimos žmogaus", kuris taip detaliai ir nuoširdžiai patarinėtų, kur geriausiai ieškoti tokių "pramogų". Jam net į galvą neatėjo, kad vedusiam vyriškiui taip elgtis gal nederėtų. Tokie jau jie yra.
Beto vyrai mėgsta girtis, o dar prieš užsienieti parodyti savo kietumą kas galėtų praleist tokia progą
Comment
-
Kažkaip nejučia lyginu Kinijos augimą su JAV nušiurimu. O gal visgi viskas tikrai vystosi bangomis? Praeis 50 metų ir Kinijos miestai bus nušiurusios betono džiunglės? Juk JAV miestų pakilimas ir vystymasis sulaukė savo bumo lygiai tokiu pat būdu t.y. kai JAV viską gaminosi viduje, nebuvo jokios Kinijos... t.y. apie 1950... Kažkaip leidžiu sau paspekuliuoti mintimi apie ateities JAV - čia juk gyvenama taip pat šūkiais... ir jei vieną dieną laimės rinkimus populistai su šūkiu "Amerikiečiai susigražinkime darbo vietas į JAV"... kas tada? Teko sutikti ne vieną amerikoną besiilgintį laikų kai varžto prisukėjas galėdavo išlaikyti šeimą, du automobilius, vilą Floridoje ir išleisti vaikus į mokslus. Aišku besiilgėdami tų laikų jie užmigo. Tačiau tai amžinai nesitęs.
Šiaip tik mintys prie alausArchitektūros fotografija: http://www.garbacauskas.com
Comment
-
Šendženas iš nuotraukų neabejotinai atrodo gražesnis, modernesnis ir įspūdingesnis. Bet Gvangdžou sudaro kažkaip "gyvesnio" ir artimesnio miesto įvaizdį - gal dėl to, kad nėra toks iščiustintas, be to, jaučiasi kad tai senas miestas, yra senų pastatų, netgi europietiško stiliaus (maloniai nustebino bažnyčia) - o tai, prie ko esi įpratęs, visada pasąmoningai traukia, gal dėl to Gvangdžou atrodo artimesnis europiečiui. O kodėl jaunavedžiai fotografuojasi europietiškame rajone, manau aišku - kinams europietiška architektūra yra daugiau ar mažiau egzotika, kaip europiečiams kinų architektūra.
Manau, vėliau bus įdomu palyginti Kinijos miestus su Bangkoku, nes kiek susidariau įspūdį iš senesnių Johno reportažų, Bangkokas kur kas chaotiškesnis miestas ir absoliučiai neįspūdingas architektūrine prasme (kitomis - čia jau atskiras klausimas ). Kinija atrodo nesulyginamai geriau.
Labai gerai, kad įdedi video, nes tai perteikia kur kas natūralesnį miesto kasdienybės vaizdą.Paskutinis taisė Tomizmas; 2011.05.17, 02:06.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė JohnNiekas nežino kaip bus su Amerika. Bet žinome kelis dalykus apie Kiniją ir jos žmones: jie darbštūs, labai greit mokosi, linkę paklusti, nori būti modernūs ir turtingi, yra labai verslūs.
Kitas niuansas, kad jie jau praktiškai užbaiginėja statyti visą šiuolaikinę transporto ir kitą fizinę infrastruktūrą (keliai, geležinkeliai, oro uostai, uostai ir t.t.). Jau vien tai jiems iš esmės suteikia tam tikrą išsivystymo lygį, žemiau kurio jie niekada nebenukris. Plius, jie jau turi visą su tuo susijusį "know-how".
Turint visą tai omeny ilgalaikiame (ar net vidutiniame) laikotarpyje, ko gero, visiškai nesvarbu, kuo užsiims amerikiečiai ir kokia retorika ten sklis politikų tarpe, nes daugiausia visada priklauso nuo paties žmogaus ar valstybės, o tai, kas vyksta kitur, yra kur kas mažiau svarbu.
O JAV užmogo ant laurų, nes per ilgai nebuvo rimtos konkurencijos. Kinija greitu laiku nepasieks tokios galios hegemonijos, kaip JAV, nes "polių" bus daugiau ir ne tik Europoje ar Amerikoje, bet ir pačioje Azijoje. Juk kažkiek ir Indijos svarba išaugs, o ir Pietryčių Azijos šalys turi savo interesus. Žodžiu, Kinijai visada teks gyventi kaimynų apsuptyje ir su jais skaitytis, dėl ko "užmogti" ant hegemonijos laurų, mano manymu, jiems bus sunkiau, nei Amerikai. Na bet po kokių 30 metų pamatysim.
Comment
-
Na čia skonio dalykas. Kadangi man patinka nedidelio ūgio ir smulkaus sudėjimo panos, tai azijietės iš figūros man tikrai labai dailios, nes dauguma jų būtent ir yra smulkutės, rasinis bruožas. Tik azijietiški veidų bruožai man nelabai, bet čia gal įpratimo reikalas.Snowflakes will attack U <3
Comment
Comment