Kai prieš kelis metus buvau Slovakijoj, tai Poprade ir jo apylinkėse buvo baisiai daug čigonų.. Net nejauku kartais būdavo kažkaip. Įdomu, ar ten pastovūs gyventojai, ar gal keliaujantys čigonai... Pats miestas visai patiko. Nors man ir visa Slovakija kažkokia artima ir miela... Buvau joje jau gal kokius 4 kartus
Čigonų iš ties daug, bet aš kažkaip nebuvau priešiškai prieš juos nusistatęs ir jokių nemalonių incidentų neįvyko. O ko nors paklausus netgi geranoriškai atsakydavo.
Čigonų iš ties daug, bet aš kažkaip nebuvau priešiškai prieš juos nusistatęs ir jokių nemalonių incidentų neįvyko. O ko nors paklausus netgi geranoriškai atsakydavo.
Aš irgi nesu priešiškai nusiteikęs Tiesiog mes ilgiau Poprado apylinkėse buvome, tai buvo momentų, kai nejauku būdavo mums keliems turistams kokiam kaimelyje eiti tarp kokių 40 čigoniukų paauglių... O jie nebūtų čigoniukai, dar bėga iš paskos, kažko prašinėja...
Spišo pilis (slov. Spišský Hrad) – senovinis pilių kompleksas pastatytas XI-XII a. sandūroje, didžiausias tokio tipo pilių kompleksas Vidurio Europoje.
Pastatytas XI-XII a. sandūroje, tačiau iki XVIII a. pilis buvo aktyviai plečiama bei vystoma to meto kilmingųjų poreikiams. Pilis stovi 200 m aukštyje virš ją supančios aplinkos ant dolomito uolos. Istorikai mano, kad pirmieji gyventojai čia apsigyveno dar prieš 40 000 metų.
Interjeras įdomus taip pat kaip ir eksterjeras. Viduje veikia muziejus ir netgi mažytė gotikinė koplytėlė. Iš čia taipogi bus tik septynios nuotraukos, nes mano fotoaparatas nėra labai patikimas ten kur yra menkesnis apšvietimas.
Pagrindinė salė, kurios sienose įėjimai į atskirus kambarėlius, kuriuose pilna įdomių eksponatų.
Toliau pasivaikščiokime po pilies vidinę teritoriją. Įdomu, kad pilyje buvo filmuojami toki filmai kaip: Dragonheart, Phoenix, Kull the Conqueror, The Lion in Winter, The Last Legion
Sveiki. Keletas paskutinių mėnesių ganėtinai intensyvūs buvo, tad nelabai turėjau laiko kada įkelti paskutines nuotraukas iš Spiš pilies. Šįkart nuotraukų aprašymų nebus. Tiesiog panoramos paspoksojimui.
Comment