Pateikti nauji Vasario 16 g. 37 rekonstravimo projektiniai pasiūlymai.
Visuomenės informavimas apie pastato Vasario 16-osios g. 37, Šiauliuose tvarkybos darbų remonto projekto projektinius pasiūlymus.
1. Statinio statybvietės adresas: Vasario 16-osios g. 37, Šiauliai.
2. Statinio esama ir numatoma naudojimo paskirtis: esama naudojimo paskirtis – administracinės paskirties pastatas; numatoma pagrindinė naudojimo paskirtis - gyvenamosios paskirties (trijų ir daugiau butų (daugiabutis) pastatas.
4. Statytojas: UAB ,,Vaistena“, Gedimino g. 3, Kuršėnai, Šiaulių r., el. p.: atupikas@gmail.com, tel.: 867540000.
Dar vienas planuojamas projektas - Koncertų salės "Saulė" rekonstrukcija.
Visuomenės informavimas apie numatomus rengti kultūros paskirties pastato (Koncertinės įstaigos „Saulė“) Tilžės g.140, Šiauliuose, rekonstravimo projektinius pasiūlymus.
Statinio adresas: Tilžės g.140, Šiauliai.
Statinio paskirtis – kultūros paskirties pastatas; paskirtis po rekonstravimo nesikeis.
Statytojas: Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, Tilžės g.140, Šiauliai.
Šiaulių namų modernizacijos administratoriai sako, kad procesas sustojo dėl finansavimo stygiaus. Nuo praėjusių metų „ore pakibo“ keliolikos Šiaulių daugiabučių atnaujinimas. Įmonės „Šiaulių būstas“ vadovė Roma Janušonienė sako, kad „ore kybo“ 11 administruojamų daugiabučių renovacija. Šiaulių mieste ir rajone esantys namai nuo praėjusių metų vidurio negauna kredito.
„Prašymus dėl paskolos pateikėme Viešųjų investicijų plėtros agentūrai (VIPA). Viską padarėme laiku, tačiau jie išdalino renovacijai skirtą finansavimą ir dabar nebeturi pinigų. O Aplinkos ministerija neskelbia kvietimo renovuotis. Kol kas esame situacijos įkaitai“, – aiškino R. Janušonienė. Ji sako, kad šalia keturių daugiabučių, gavus finansavimą, pastoliai galėtų išdygti jau kitą dieną. Tai – Ežero gatvėje 23, Draugystės prospekte 3 ir du – Šiaulių rajone, Kužių ir Šilėnų kaime. Darbams atlikti atrinktos įmonės, pasirašytos rangos sutartys, išduoti statybos leidimai. VIPA patvirtino suteiksianti paskolą.
„Turime rangovus, numatyta preliminari darbų kaina. Jei ilgai nesulauksime finansavimo, darbų kainos išaugs, mums neužteks bankų patvirtintos paskolos. Tas yra baisiausia“, – aiškino R. Janušonienė. Kitų septynių Šiaulių daugiabučių modernizacijai taip pat atrinktos įmonės. Nepasirašytos tik rangos sutartys. Paraiškos dėl paskolos guli VIPA stalčiuose.
Šiauliuose rengiamas ir bandomasis kvartalinės renovacijos projektas. „Šiaulių kraštas“ rašė, kad tam pasirinkta teritorija – kvartalas tarp Draugystės prospekto, Dubijos, P. Višinskio ir Vytauto gatvių.
Rekonstruotoje „Saulės“ koncertų salėje išvysime muzikinius spektaklius ir baletą
Atgijęs kultūrinis gyvenimas Šiauliuose artimiausiu metu turėtų tapti dar intensyvesnis. Tokios galimybės turėtų atsiverti rekonstravus „Saulės“ koncertų salę. Šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybė jau yra paskelbusi konkursą įstaigos rekonstravimo darbams pirkti.
Į „Saulę“ koncertuoti atvykę atlikėjai ir kiti scenos darbuotojai iki šiol turėjo grūstis ankštose patalpose. „Renginių atlikėjams nebuvo tinkamų patalpų persirengimui, repeticijoms, grimavimui, poilsiui tualetų bei dušų. Be to, buvo būtinas ir scenos praplėtimas, nes scenos dydis buvo nepritaikytas koncertuojantiems kolektyvams. Pasikeitus salės gyliui bus galima rengti ir muzikinius spektaklius, į Šiaulius atvažiuos tie, kurie čia neturėjo galimybių savo pasirodymams“, – sako „Saulės“ koncertų salės direktorius Saulius Kauneckas. „Saulės“ koncertų salė turėtų tapti atvira muzikiniams spektakliams ar net didesnių teatro trupių pasirodymams. „Atsivers galimybės sudaryti kontraktus su visais kitais atlikėjais. Bus galima pagalvoti ir apie Oskarą Koršunovą ar apie baletą. Žinoma, tik kur kas mažesnį atlikėjų sąstatą, nei operos ir baleto teatre“, – neatmeta galimybės S. Kauneckas.
Pirmasis rekonstrukcijos etapas turėtų apimti „gyvybiškai“ svarbiausias „Saulės“ koncertų salės rekonstrukcijos ir priestato statybos dalis: scenos praplėtimą, artistines, drabužines, inventoriaus ir instrumentų saugojimo patalpas, muzikinių kolektyvų repeticijų patalpas ir pagalbines inžinerinių tinklų, įvadų ir komunikacijų patalpas – viso apie 1100 m². Esant didesniam finansavimui, šiame etape gali būti suprojektuotas ir įgyvendintas požeminės erdvės po žiūrovų sale ir vestibiuliu įrengimas.
Numatyti netikėti sprendiniai
Automobilių parkavimą žadama spręsti sklypo ribose, rekonstruojant šiaurės rytinėje pusėje esančią aikštelę. Joje numatoma 11 automobilių vietų administracijos darbuotojams ir atlikėjams. Rekonstruojamo pastato pietvakarinėje pusėje esančią 11 parkavimo vietų automobilių stovėjimo aikštelę žadama išsaugoti. Iškirtus senus medžius naujus želdinius žadama sodinti palei rekonstruojamą automobilių stovėjimo aikštelę. Neatmestina, kad naujoji automobilių stovėjimo aikštelė gali būti daugiaaukštė.
Projektui vadovauja architektas Algimantas Černiauskas. Pastatas pastatytas 1966 metais, rekonstruotas 1986 metais pristatant laiptinės ir vestibiulio priestatus, įrengiant vitražą.
Bus restauruojamas XX a. pr., 3-iojo dešimtmečio pradžioje statytas pastatas Aušros al. 84.
Šiuo metu atrodo taip. Maniau, kad jis buvo apleistas, bet pasirodo jame gyveno nuomininkai. Nuo šiol pastate veiks regioninis Kultūros paveldo departamento informacinis centras, taip pat bus įrengtos ir muziejinės patalpos.
Dar šiek tiek informacijos apie planuojamą rekonstrukcija.
Šiemet bus pradėta dailininko G. Bagdonavičiaus namo restauracija
Šiauliečio menininko Gerardo Bagdonavičiaus namui Aušros alėjoje restauruoti iš valstybės biudžeto skirta 60 tūkst. eurų. Dar 57,65 tūkst. eurų šiam projektui skyrė Savivaldybė iš miesto biudžeto. Šiaulių mero pavaduotojas Stasys Tumėnas pranešė, jog 2016-2018 m. planuojama atlikti G. Bagdonavičiaus namo restauravimo ir remonto darbus, atkuriant jo autentiškumą.
1930 metais Šiauliuose, adresu Aušros alėja 84, dailininkui Gerardui Bagdonavičiui buvo pastatytas medinis individualus namas. Manoma, kad prie pastato projektavimo prisidėjo architektas Karolis Reisonas, projekto bendraautorius – pats G. Bagdonavičius. Namas su mansarda, prie pietvakarinio fasado įėjimo prijungta terasa su rustuotomis gelžbetonio kolonomis ir įstiklinta dalimi.
1992 metais šis pastatas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą kaip medinės architektūros kultūros paveldo objektas.
Šiuo metu G. Bagdonavičiaus namas yra prastos būklės. Anot vicemero S. Tumėno, būtina kuo skubiau pradėti kultūros paveldo objekto tvarkybos darbus, todėl buvo intensyviai ieškoma finansavimo šaltinių. Planuojama, kad po pastato sutvarkymo jame įsikurs Kultūros paveldo departamento Šiaulių skyrius, bus įrengta G. Bagdonavičiui skirta nuolatinė ekspozicija, veiks regioninis kultūros paveldo informacinis centras. Mero pavaduotojas pasidžiaugė, kad „Aušros“ muziejus turi net 3,5 tūkst. eksponatų, susijusių su dailininko G. Bagdonavičiaus asmenybe.
Gerardo Bagdonavičiaus namas pagaliau bus prikeltas
Iki šiol tik kalbose skambėdavę planai iš mirties taško pajudinti iškilaus Lietuvos dailininko Gerardo Bagdonavičiaus namo likimo klausimą pagaliau virsta realiais darbais. Šis, vienas iš nedaugelio miesto medinės architektūros paveldo objektų, šiandien oficialiai perduotas rekonstrukcijos projektą vykdysiančiai įstaigai bei darbus atliksiantiems rangovams. Bendra projekto vertė – apie 700 000 eurų, tačiau miesto savivaldybė šiam reikšmingam objektui teturi 120 000, tad rangovai žada pirmiausia atlikti pačius skubiausius ir reikalingiausius darbus, kol atsiras lėšų kitam etapui.
Rangovai darbų imsis jau pirmadienį. Kadangi projekto vertė gerokai viršija šiuo metu turimas lėšas, pirmiausia planuojama atlikti pačius reikalingiausius darbus, kad pastatą pavyktų užkonservuoti ir saugiai palikti šaltajam sezonui.
Tiek rangovai, tiek projekto vykdytojai sako, kad kol kas pastato būklę sunku įvertinti, tačiau akivaizdu, kad darbų bus labai daug, kol kas čia nėra net visų komunikacijų.
Kadangi Gerardo Bagdonavičiaus namas yra įtrauktas į medinės architektūros paveldo sąrašą, po rekonstrukcijos turės būti išsaugotas pastato autentiškumas. Projekto vykdytojai sako, kad daugelis išskirtinių autentiškų detalių yra reikšmingos tiek architektūriniu požiūriu, tiek kaip iškilios asmenybės palikimas.
Gerardo Bagdonavičiaus name po rekonstrukcijos įsikurs Kultūros paveldo departamento Šiaulių skyriaus administracija ir informacijos centras, veiks su iškilaus dailininko gyvenimu, kūryba ir meniniu palikimu susijusios ekspozicijos, bus organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai, susitikimai.
Projekto vykdytojai ir rangovai nedrįsta spėlioti, kada būtų galima tikėtis projekto įgyvendinimo pabaigos, sako viskas priklausys nuo valdžios sprendimų, valstybės bei pačios savivaldybės investicijų. Tačiau miesto vadovai tikisi, kad jį pavyks užbaigti iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio – 2018-ųjų.
Bus atnaujinami Kultūros centro ir muzikos mokyklų pastatai
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje pritarta kultūros ir neformaliojo švietimo įstaigų pastatų atnaujinimui. Planuojama, kad artimiausiu laiku turėtų prasidėti Šiaulių kultūros centro renovacija, šiuo metu baigiamas rengti techninis projektas. Kultūros centrui atnaujinti suplanuota 2,2 mln. eurų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Remonto darbai vyktų atskirais etapais.
Įvykus rangos konkursui, darbai galėtų prasidėti jau kitų metų pavasarį. Pirmiausia numatyta tvarkyti vidaus patalpas. Atlikus rekonstrukcijos darbus, pastate turėtų atsirasti naujų erdvių užsiėmimams ir veiklai, o tai leistų padidinti lankytojų skaičių. Atnaujinimo darbams numatoma skirti apie 400 tūkstančių eurų iš miesto biudžeto.
ES fondų ir Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis, kurių bendra suma – 1 mln. 239 tūkstančiai eurų, bus atliekamas ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos bei Šiaulių dainavimo mokyklos „Dagilėlis“ pastatų modernizavimas.
Per porą mėnesių spėjo ir stogą uždėti, bet statybos tęsis 5 metus.....Ką jie čia taip ilgai veiks ? Nebent, žinoma, neturi pakankamai lėšų ir statybas/agoniją temps net 5 metus..
Comment