Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Daugiabučių renovacija Panevėžyje
Collapse
X
-
Parašė Audrys Rodyti pranešimąAldonos g. 12 buves profesinio rengimo mokyklos bendrabutis, dabar socialinis daugiabutis, darbai baigti. Galima sakyti naujos statybos bendrabutis, visi butai įrengti naujai, deje balkonu nėra.
Comment
-
Parašė Ginthus Rodyti pranešimą
Įėjimo durys metalinės, o stogeliai stikliniai. Da-bum tss...
Comment
-
Dilema dėl blokinių namų – griauti ar renovuoti?
Panevėžyje nemaža dalis daugiabučių perkopę penktą dešimtį.
Nors gyventojai buvo karštai raginami savo senutėlius renovuoti, Aplinkos ministerija šovė naujieną pareikšdama, kad dalį blokinių namų verčiau griauti ir jų vietoje statyti naujus. Mat nemaža dalis stambiaplokščių daugiabučių gyvenamųjų namų, statytų prieš 50 ir daugiau metų, taip nusidėvėjo, kad jų atnaujinti didinant energinį efektyvumą ir vizualinę kokybę nebeapsimoka.
Savo atgyveno
Panevėžyje kone pusė gyvenamųjų kvartalų – stambiaplokštė statyba. Penkis dešimtmečius skaičiuoja daugiabučiai Smėlynės, Ramygalos ir kitose gatvėse. Iš tipinių gelžbetoninių plokščių surinkti daugiabučiai Tulpių, Statybininkų ir Klaipėdos gatvių mikrorajonuose.
Kiek naujesnės statybos stambiaplokščiais daugiabučiais užstatyti ir Molainių bei Kniaudiškių mikrorajonai.
„Kelnių“ kvartalo nepastatė
Kaip atrodys naujas miesto gyvenamasis rajonas, nuspręsdavo viešai skelbiamą konkursą laimėję architektai.
Kiekvienas Aukštaitijos sostinės miegamasis mikrorajonas turi savo išskirtinumų ir savitumų. Pavyzdžiui, Kniaudiškių mikrorajonas išsiskyrė tuo, kad patys gyvenamieji namai buvo daugiau suspausti prie gatvių, o jų viduryje palikta erdvės žaliosioms vejoms.
Buvo planuojama, kad vakarinėje miesto dalyje atsiras keturi mikrorajonai, kuriuose gyvens apie 30 tūkst. panevėžiečių. Čia planuota statyti blokinius penkių ir devynių aukštų daugiabučius. Kniaudiškių gatvės pradžioje buvo numatyta pastatyti naują autobusų stotį.
O nuo seniausios mieste „Maximos“ parduotuvės Projektuotojų gatvėje iki pat dabartinio prekybos centro „RYO“ buvo numatyta pastatyti devynių aukštų monolitinių namų mikrorajoną, kurį suprojektavo vilniečiai architektai. Iki sovietmečio pabaigos nespėta šių sumanymų įgyvendinti – iš naujo ir modernaus mikrorajono pastatyti vos keli namai, kuriuos panevėžiečiai praminė „kelnėmis“.
„Ten turėjo būti tais laikais modernus daugiaaukščių namų kvartalas. Buvo suplanuota didžiulė promenada įstrižai devyniaaukščių iki pat Vakarinės gatvės. O kvartalo gale – komerciniai statiniai. Projektas tikrai buvo neblogas, bet jau nebebus įgyvendintas – dabar ten pradėta mažaaukščių namų statyba“, – pasakojo J. Nebilevičius.
Mūras skaičiuoja šimtmečius
Anot buvusio vyriausiojo architekto, ir sovietmečiu Panevėžys turėjo plėstis į Berčiūnų pusę. Rytų pusėje jokia plėtra nebuvo galima dėl Pajuostyje įsikūrusio karinio dalinio. Tai buvo griežta apsaugos zona, net Dembavoje buvo draudžiama gyvenamųjų namų plėtra. Sovietmečiu, prieš pat didžiųjų miesto gamyklų – Tiksliosios mechanikos ir kitų – griūtį Aukštaitijos sostinėje gyveno apie 110 tūkst. žmonių, tad nereikėtų stebėtis tokiu sparčiu miesto augimu.
Panevėžyje buvo statomi ne tik blokiniai, bet ir mūriniai namai. Vieni pirmųjų tokių mūrinių kvartalų – Marijonų ir Vilties, J. Basanavičiaus ir Vilniaus gatvių rajonai, taip pat Žemaičių bei vienas naujesnių Pilėnų mikrorajonai. Specialisto teigimu, tiek mūriniai, tiek monolitiniai namai kur kas ilgaamžiškesni nei stambiaplokščiai, tai yra blokiniai.
Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/...-ar-renovuoti/
Comment
Comment