Čia ištrauka iš 2009 metų valstybės biudžeto. Tiesa, čia nukopijuota iš programos, kuri vėliau buvo tvirtinama Seime, bet greičiausiai niekas šiose eilutėse nebuvo pakeista. Lėšų skyrimas mokyklos statybai:
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Panevėžio „Pilėnų“ pagrindinė mokykla
Collapse
X
-
Parašė enigmaNet jei ir pastatys, bet deja nebebus kam joje mokytis.
Pirminiame projekte buvo 1080 vietų, 36 klasių vidurinė mokykla, su baseinu, žiemos sodu ir pan.
Stringant finansavimui, mokykla buvo vėl buvo perprojektuota, tik šį kartą į mažesnę, jau 600 vietų ir atsisakant tam tikrų patalpų, pagrindinę mokyklą, tuo pačiu nugriaunant ir trečiąjį aukštą.
Tad šios mokyklos ateitis, deja, lieka neaiški tiek užbaigimo, tiek ir pritaikymo tikslams. Buvo pasigirdę kalbų, kad joje norima įrengti menų mokyklą...
Kiek visame tame tiesos ir kas ir kokia ateitis laukia Panevėžio "Pilėnų" vidurinės/pagrindinės/ ? mokyklos - parodys netolima ateitis.
Comment
-
Parašė enigmaTaip, viskas gražu - namų daugėja, o vaikų mažėja... Juk ne iš gero buvo sumažintas mokinių skaičius. Statomas pastatas iš vidurinės mokyklos tapo pagrindine. Iš trijų aukštų liko du, nebeliko baseino ir žiemos sodo.
Taip, gyvenamųjų namų daug, dar statosi, bet... Bet vaikų mažėja. Aritmetika labai paprasta - mokyklos pamatai buvo iškilmingai pašventinti 1999 m. gegužės 20 d. Dabar 2009 m. ... Rezultatas apgailėtinas, reiks laukt mažiausiai dar kokius 5 metus. O kas toliau?
Asmeninis pastebėjimas - asmeniškai pažinau šeimą, kurioje augo dvi priešmokyklinio amžiaus mergaitės. Prasidėjus mokyklos statyboms, buvo manoma, kad per dvejus trejus metus mokykla bus pilnai pastatyta, ir jos jau galės su gėlėmis, rugsėjo pirmąją, įžengti į dažais kvepiančias naujosios mokyklos klases... Deja, praėjo jau dešimt metų, mergaitės, joms jau po 16 m., lanko kitas mokyklas, o į šią mokyklą įžengs, geriausiu atveju, jų vaikai...Paskutinis taisė Lettered; 2009.01.20, 00:31.
Comment
-
Parašė enigmaPilėnų mokyklos baigimo (jau gerą dešimtmetį statomos ir perprojektuojamos) laukti jau nebeliko jokio aktualumo - dar po kelerių metų nebebus išvis kam ten besimokyti.دائما الليتوانيه
Comment
-
Nauja valdančioji tarybos dauguma užsimojo tvarkytis ir šioje vietoje:
Parašė Mokyklos statyba Panevėžyje – kaip pūliuojanti žaizdahttp://www.delfi.lt/news/economy/rea....d?id=30189187
"Panevėžio balsas"
Miesto Savivaldybės vadovai vėl bandys išjudinti merdėjančias Pilėnų mokyklos statybas, nes nieko nedarant joms užbaigti dabar apskaičiuotų 22 milijonų litų tikrai neužteks.
Jau trylika milijonų litų surijusi, tačiau niekaip nepabaigiama mokyklos Pilėnuose statyba perpildė miesto valdžios kantrybės taurę.
Mero pavaduotojos Gemos Umbrasienės vakar sušauktame pasitarime buvo nutarta sudaryti darbo grupę, kuri iki balandžio 10-osios pateiks siūlymus dėl šio objekto tolesnės perspektyvos.
„Pilėnų mokyklos statyba jau tapo mūsų miesto žaizda. Tikrai graudu, kai panaudojus šitiek milijonų litų dar nematyti statybos nei galo, nei krašto, o tai, kas ten jau pastatyta, baigia sueižėti ir subyrėti“, – po pasitarimo „Panevėžio balsui“ teigė G.
Umbrasienė.
Vicemerės duomenimis, mokyklos statybai baigti dar trūksta 22 milijonų litų, tačiau jei ir toliau bus delsiama, ši suma, atsigavus šalies ekonomikai, gali dar gerokai ūgtelėti.
„Statyba iki šiol buvo finansuojama valstybės investicijų programos lėšomis. Šiais metais, pavyzdžiui, turėtume gauti 100 tūkstančių litų. Tai reiškia, jog, turint tokius pinigus, tikėtis mokyklą pastatyti per kelerius metus yra beviltiška. Dėl to privalome ieškoti sprendimų, kaip situaciją pakeisti iš esmės“, – dienraščiui sakė G. Umbrasienė.
Trys galvosūkiai
Mero pavaduotojos teigimu, darbo grupei teks atsakyti į tris pagrindinius klausimus: ar Pilėnų kvartale tikrai reikia mokyklos, jei reikia, tai kokios, ir trečias, pagrindinis, klausimas – kaip užtikrinti statybos finansavimą.
„Darbo grupei siūlysiu dar kartą atlikti socialinius-ekonominius skaičiavimus, padėsiančius išsiaiškinti naujos mokyklos poreikį tame rajone. Kitas dalykas, jau dabar žinome, kad plėsis Stetiškių kvartalas ir jame gyvenantiems vaikams keliauti į toliau esančias miesto mokyklas būtų didelis nepatogumas“, – sakė G. Umbrasienė.
Anot vicemerės, statoma Pilėnų mokykla dabar yra suprojektuota 600 mokinių.
„Planuojama, kad ji bus pagrindinė, o gal verta pagalvoti apie pradinę, gal čia galėtų įsikurti ne tik mokymo ir ugdymo, bet ir profesinio rengimo centras?“ – svarstė G. Umbrasienė.
Tarsis ir su Vyriausybe
Kalbėdama apie galimus Pilėnų mokyklos statybos finansavimo šaltinius, vicemerė neatmetė ir privataus kapitalo dalyvavimo arba jo bei viešojo sektoriaus bendradarbiavimo galimybės.
„Tų variantų tikrai yra ne vienas, todėl į diskusiją dėl mokyklos ateities kviečiu įsitraukti ir švietimo darbuotojus, ir visus panevėžiečius“, – išsakyti savo nuomonę miesto bendruomenę paragino G. Umbrasienė. Mero pavaduotoja pridūrė, jog su darbo grupės išvadomis dėl Pilėnų mokyklos bus supažindinti ir balandžio viduryje Panevėžyje rengiamo išvažiuojamojo Vyriausybės posėdžio dalyviai.
O gal įsileisti privatininkus?
Miesto Tarybos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Ožalas „Panevėžio balsui“ tvirtino turįs kelias idėjas dėl Pilėnų mokyklos perspektyvos.
„Mano duomenimis, dėl mažėjančio gimstamumo kai kurios miesto mokyklos jau dabar yra apytuštės, po kelerių metų bent dvi turėsime uždaryti, tai gal į naująją Pilėnų mokyklą būtų galima įkelti kokias dvi sujungtas senąsias mokyklas, o jų pastatus parduoti? Kitas, mano manymu, svarstytinas variantas – pardavus pastatą miesto centre į Pilėnus atkraustyti pradinę mokyklą, juk ir dabar į ją važiuoja vaikai iš visų Panevėžio kvartalų“, – dėstė Tėvynės sąjungos frakcijos narys.
D. Ožalas sakė kartu su kitais Švietimo ir mokslo komiteto nariais planuojąs vykti į sostinės Savivaldybę ir ten susitikti su Švietimo departamento specialistais. „Vilnius turi bendradarbiavimo su verslininkais švietimo srityje patirtį, tad gal ir mums bus verta pagalvoti apie privačią mokyklą Pilėnuose“, – tvirtino politikas.
Tarybos narys įsitikinęs, kad planuojamas įkurti naujasis Strateginio planavimo komitetas turėsiąs įvertinti, ar dabartinis miesto švietimo įstaigų tinklas yra optimalus.
„Neabejoju, kad būtina tvirtai apsispręsti, ar mums reikia mažiau, bet puikiai įrengtų, ar daugiau, tačiau visko stokojančių mokyklų“, – teigė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas D. Ožalas.Visos forumo temos apie Panevėžį:
http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys
Comment
-
Dar vienas straipsnelis:
Parašė Reanimuos mokyklą-vaiduoklįhttp://www.sekunde.lt/content.php?p=read&tid=63476
A.Repšio nuotr. Žvalgosi į verslą. Merdėjančias Pilėnų mikrorajono mokyklos statybas politikai viliasi atgaivinti pasitelkę privatų kapitalą.
Valstybės pagalba nebetiki
Panevėžio vaiduokliu virtusią Pilėnų mikrorajono mokyklą užsimota reanimuoti. Daugiau nei dešimtmetį statomos, griaunamos, perprojektuojamos švietimo įstaigos statyboms užbaigti Savivaldybė viliasi pritraukti ne tik valstybės biudžeto, bet ir privačių investuotojų lėšų.
Iki balandžio 10-osios Savivaldybės darbo grupė turi pateikti skaičiavimus dėl naujos švietimo įstaigos reikalingumo.
„Aiškėja, kad ir Pilėnų mikrorajonas, ir Stetiškės plėsis, o švietimo įstaigos šioje miesto dalyje nėra. Statomas pastatas didelis, galbūt jame galėtų tilpti ne tik mokykla ir laisvalaikio užimtumo centras ar panašiai“, – mano vicemerė Gema Umbrasienė.
Tačiau mero pavaduotoja neturi vilčių, kad per keletą metų pavyktų užbaigti mokyklą vien už valstybės investicijų programos skiriamas lėšas.
Net ekonominio pakilimo metais iš šios programos strateginiams šalies objektams būdavo atseikėjama po 5–6 mln. Lt, Pilėnų mokyklai kasmet nubyrėdavo tik apie 2–3 mln. Lt. Skaičiuojama, kad užbaigti statyboms reikia apie 22 mln. Lt.
„Iš investicijų programos per metus realiai Panevėžys Pilėnų mokyklai gali tikėtis iki 3 mln. Lt. Tokiais tempais statybos tęstųsi dar dešimtmetį. Per tiek laiko pamatai ir tai, kas jau pastatyta, pasens“, – „Sekundei“ teigė G.Umbrasienė.
Dar viena nereikalinga
Atgaivinti Pilėnų mokyklą užsimoję politikai neatmeta, jog paspartinti statybas galėtų privatus kapitalas.
Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojo Dainiaus Ožalo nuomone, Panevėžyje būtų galima pritaikyti Vilniaus patirtį ir Pilėnų mikrorajone duris galėtų atverti privati švietimo įstaiga.
Daugiau nei dešimtmetį statomą mokyklą D.Ožalas norėtų matyti užbaigtą iki Europos vyrų krepšinio čempionato.
Dėl miesto opa virtusios mokyklos ateities politikai viliasi tartis su šalies vadovais balandį Panevėžyje vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.
Šiuo metu Panevėžyje veikia 23 bendrojo lavinimo mokyklos. Jose mokosi apie 15 tūkst. panevėžiečių.
Per pastaruosius šešerius metus kasmet miesto švietimo įstaigos netenka 1040 mokinių. Šiuo metu mieste belikusios tik dvi mokyklos, turinčios daugiau nei 1000 moksleivių.
Švietimo bendruomenė pabrėžia, kad miestui dar viena mokykla nereikalinga, tačiau mano, jog, užuot leidus pinigus kurios nors senos renovacijai, būtų naudingiau užbaigti naujos statybas ir perkelti į ją mokinius.
Planai žlugo
Apie didžiulės mokyklos reikalingumą prabilta 1994 m., kada Panevėžys buvo antrasis miestas šalyje, turintis daugiausia moksleivių, besimokančių antroje pamainoje. Po ketverių metų pradėta statyti naujoji švietimo įstaiga.
Mokyklą ketinta pastatyti už 33 mln. Lt. Tačiau vietoje planuotos sumos į statybas investuota 13 mln. Lt. Nebegaunant pakankamo finansavimo statybos sustojo.
Daugiau nei prieš dešimtmetį planuota, jog Pilėnuose iškils moderni, su baseinu ir žiemos sodu 1080 vietų mokykla. Dabar apsiribojama 600 vietų švietimo įstaiga.
Inga KONTRIMAVIČIŪTĖVisos forumo temos apie Panevėžį:
http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys
Comment
-
Parašė Monteq Rodyti pranešimąNieko, laikui begant Panevezys atsigaus ir kas zino, galbut vietoj mokyklos isvysim koki Panevezio Universiteta ar bent kokio universiteto fakulteta
Kas dėl universiteto, tai kažkada labai entuziastingai palaikiau šią idėją, o dabar... Pokalbis prieš 10 metų su tuometiniu KTU PI direktoriumi atvėrė man akis Jau dabar KU ir ŠU šalies universitetų reitinguose užima paskutines ar vidutines vietas (pagal skirtingus kriterijus), o būsimasis Panevėžio universitetas būtų dar žemiau... Tai būtų tik Panevėžio apskrities/regiono poreikiams tenkinti skirta mokslo įstaiga, taigi geriausi/gabiausi abiturientai vis tiek išvyktų studijuoti į Vilnių, Kauną ar užsienį. Dabar KTU filialas dar kažkiek 'laiko lygį', o kas bus po reorganizacijos?
Mano nuomone dėl PU — kol kas labai gerai kaip yra. Jeigu Panevėžys imtų sparčiai augti ir atsirastų juntamas intelekto potencialas — tada ir reikės PUI'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Nemanau kad geras pasiūlymas parduoti aukciono būdu pradine mokykla. Tai keletas iš nedaugelio išlikusiu pastatu kurių musu "verslininkai" nesubjaurojo. Paskaičiuok kiek už ja gausi ir kiek i ja sudėta. Ji visa suremontuota. Naujas stogas, langai. Vis dar renkames lengviausia kelia. Viska išparduoti o po to matysim. Pilėnu mokyklai pastatyti reikės nemažai lėšų. O kiek joje mokysis mokinių. Ar buvo skaičiuota ?
5 vid. mokykla netoli. Pasirinkimas ar Pilėnu ar 5-vid. Aišku kad eitu visi tik i 5 vid. O dar šalia Paltaroko gimnazija. Pilėnuose nėra tiek gyventoju kad surinktu mokinius i Pilėnų mokykla ir užtektų ja išlaikyti. Sovietiniams planams dėl to kvartalo nebuvo lemta išsipildyti. Tad ir rajonas neužstatytas.Ne žodžiais, o darbais siauruką mylim!
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Tai ką, Vismantai, siūlai daryti su ta Pilėnų mokykla? Berods jau 12 metu vis ją dar statom ir galo dar kaip nematyti, taip nematyti. Jau vien iš pradinio projekto kas liko... Nei baseino, nei žiemos sodo, iš trijų aukštų paliko du... ir komplekso apimtis apmažino.______________
The Division Bell
Comment
Comment