Po šitiek metų aš vis dar labai tikiuos, kad šitie švaisčiojimai, kad Panevėžys yra kaimas, nes nėra Mcdonaldo ir Maximos trijų iksų yra tik humoras...
Tenka žiūrėti realybei į akis, neturim trijų iksų, neturim makdolnado, neina akropolis pas mus. Norint rimčiau apsipirkti, reikia išvažiuoti į Gariūnus.
Gal net esam toks dirbtinai suformuotas miestas lygumoje, kai prie ruso suvažiavo (suvežė) iš aplinkinių kaimų, nes buvo darbo, statėsi gamyklos ir t.t.
Beveik nėra centro-senamiesčio, gamtinių traukos taškų.
Ar turim normalų universitetą?
Geležinkelio, autobusų stotys - šiaip sau tokios.
Turim kelias didesnes, senesnes bažnyčias. O daugiau kažką iš architektūros? Gal tik keli smulkesni objektai.
Vis dar liekam čeburėkų ir odontologijos sostine, bet yra teigiamų poslinkių. Prie konservatorių buvo miestas nuvarytas į duobę.
Beje, pastebėjot kokie reportažai per žinias būna iš Panevėžio?
Juzonytė, Ragauskaitė pastoviai babutes kalbina miesto centriniame turguje - apie šviežias bulves, pirmus grybus, braškių kainas..
Siūlau apsilankyti rudenį ir pamatyti kokios geros architektūros iš tikrųjų yra Panevėžyje.
Šiaip tikrai miestas buvo paliktas likimo valiai daug metų. Dabartiniai tvarkymo darbai parkuose yra geras, nors pavėluotas dalykas. Norėtųsi mieste pamatyti daugiau naujos architektūros, kad ir nedidelių, bet drąsių pastatų, viešųjų erdvių, kultūros pastatų.
O jei klausti, kad toliau?
Nebus nei tų akropolių, nei tų makdonaldų, bet ar jų tikrai reikia. Čia labiau reiktų žiūrėti į daniškus, skandinaviškus nedidelius miestelius, kaip jie sugeba tvarkytis ir burti žmones.
Iš lietuviškų, tai Marijampolė galėtų būti pavyzdys daugeliui Lietuvos miestų.
Gal geriau kurti kažkokią savo pridėtinę vertę, kad žmonės atvažiuotų į Panevėžį.
Gaila, kad nuolat stagnuojama arba pavėluojama pasinaudoti asirandančiomis galimybėmis.
Tiek SEMC, tiek pramonės plėtra, tiek Railbaltica ir kt.
„Harju Elekter“ pradeda 4-ąjį plėtros etapą Panevėžyje
Bendrovė „Harju Elekter“ pradeda 4-ąjį gamyklos Panevėžyje plėtros etapą.
UAB „Harju Elekter“ Lietuvoje investuoja dar 6 mln. EUR ir planuojama įdarbinti daugiau nei 100 naujų darbuotojų.
UAB „Harju Elekter“ biuro ir gamybos plotas padidės beveik dukart (nuo 8,8 tūkst. iki 16,8 tūkst. kv. metrų). Ši investicija taip pat padvigubins įmonės pajamas. Planuojama, kad darbuotojų skaičius padidės nuo 241 iki 350.
Bendrovė teikia detalaus projektavimo, užsakomosios gamybos, pilno galios testavimo ir sertifikavimo paslaugas didžiausiems pasauliniams laivų ir gamyklų statytojams. UAB „Harju Elekter“ specializuojasi skysčiu aušinamų elektrotechninių sistemų ir skirstomųjų įrenginių gamyboje. Bendrovė turi DNV GL ir RINA gamybos kontrolės sistemas (angl. MSA) ir gali atlikti laivų įrenginių sertifikavimo darbus.
„Pakartotinė „Harju Elekter“ plėtra tik dar kartą patvirtina, kad investicinė aplinka Lietuvoje yra patraukli užsienio investuotojams. Džiaugiuosi, kad COVID-19 situacija nesustabdė ne tik įmonės veiklos, bet ir planuoto plėtros projekto. „Harju Elekter“ naujai kuriamos darbo vietos yra itin svarbios pritraukiant bei išlaikant aukštos kvalifikacijos specialistus Panevėžio regione“, teigia Vytis Kapočius, „Investuok Lietuvoje“ gamybos sektoriaus ekspertas.
Statybos darbus, kurių pabaiga numatyta 2021 m. kovą, atliks UAB „Kaminta“.
Tokiam neypatingam objektui gal šiek tiek per daug nuotraukų.
Sutvarkyta. Kai kurie irgi prideda pilna nuotrauku galerija kasinėjimo darbu, kur asmeniškai pasakysiu irgi nelabai įdomu žiurėti, tad nėra čia ko pykti. Man patinka fotkinti, toks mano hobis. Sorry kita karta dėsiu mažiau.
Klaipėdos g. 50A arba Aušros g. 1. kaip ir įšorė baigta, nors kiek prisimenu iš seno projekto, fasadas turėjo buti iš raudonos splavos plokščių. Greta namukas panašu, kad nebus griaunamas, nors turi nemaža kiema, kur vietoj jo galėtu iškylti dar 2-3 tokie pastatai arba 1 nemažas pastatas.
Kiek po ilgesnės dviejų mėnesių pertraukos, darbai vėl po truputi pajudėjo, bet didelio tempo čia nėra. Nežinau ar dėl COVID-19, ar dėl vėluojančių langų pristatymo, ar dėl kitų priežaščių buvo trumpam sustoje darbai. Tikiuosiu, kad suspės iki metų pabaigos apšiltinti ir sudėti fasadą, bet su tokių jų tempu tai.......... nors akivaizdžiai vėluoja su pabaigtuvėmis.
Tiesa per du metus žadėtus vandens batutai, taip ir neatsirado. Paklausius kada atsiras, darbuotojas atsakė, kad kolkas neapsimoka, o ir nėra vietos kur, nes šalia wake parko yra krantinė padaryta sportininkams baidaristams ir kanojininkams. Stovi du juriniai konteinieriai skirti klubui, kur turi ir savo krantinę. Dar nei karto nemačiau flybordo, kiek žinau reikia ten vandens motociklo. Tiksliai nežinau, bet man atrodo, kad Nevėžį lyg ir uždrausta su vandens motociklais......Yra ir elektrinės irklientės, kolkas irgi nemačiau plaukiančių, nes gi nepigi tokių daiktų nuoma. Visa ką teko matyti tai vandenlenčių trasa su 4 tramplynais, šalia yra irklienčių ir vandens dviračių nuoma. Daugiau kaip ir nieko.
Bandys statyti +/- vietoje uždarytos Litagros. Visą produkciją išsiveš.
Buvo pas merą, rengia pradinę dokumentaciją ir t.t.
Italai Panevėžyje planuoja statyti didelę spirito gamyklą, investuos beveik 25 mln. Eur
Italijos „Etea Group“ Panevėžyje planuoja statyti etilo alkoholio iš kviečių perdirbimo likutinių medžiagų gamyklą, rašo „Verslo žinios“.
Investicijos sieks 24,5 mln. eurų, bus sukurta iki 25 darbo vietų, prognozuojama veiklos pradžia – 2021 metai. Gamyklos pajėgumas turėtų būti 32 tūkst. tonų per metus, o žaliava taps bendrovės „Roquette-Amilina“ krakmolo gamybos likučiai. Vilniuje įregistruota „Etea LT“ numato gaminti grūdinį natūralų etilo alkoholį, skirtą naudoti alkoholinių gėrimų gamybai, ir absoliutųjį alkoholį, skirtą kosmetikos ir farmacijos pramonei.
INFORMACIJA APIE PARENGTĄ ETILO ALKOHOLIO IŠ KVIEČIŲ PERDIRBIMO LIKUTINIŲ MEDŽIAGŲ GAMYKLOS J. JANONIO G. 6 PANEVĖŽYJE STATYBOS IR VEIKLOS POVEIKIO APLINKAI VERTINIMO PROGRAMĄ
Comment