Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Daugiabučių namų statyba Panevėžyje
Collapse
X
-
Parašė dts Rodyti pranešimąPradėjo griauti Aruodo parduotuvę Seinų g. Panašu, kad statybos visgi įvyks
Comment
-
Parašė dts Rodyti pranešimąPradėjo griauti Aruodo parduotuvę Seinų g. Panašu, kad statybos visgi įvyks
Comment
-
Panevėžio miesto skaudulius – neužbaigtas statybas – parduoti sudėtinga
Panevėžio skaudulys – ne tik nebaigtos statybos, bet ir neprižiūrimi pastatai. Nors tam tikrų svertų jų savininkus priversti tvarkytis turima, tačiau jie nėra tokie veiksmingi, kaip galbūt galėtų būti.
Vieta – ne viena
Administracinių nusižengimų kodekse numatoma, kad apleisto nekilnojamojo turto savininkus galima bausti, tačiau pirmą kartą baudžiamiems pakanka sumokėti gal tik 30 eurų.
Panevėžio mieste nebaigtų statybų – ne viena. Viena jų stūkso beveik pačiame centre Ramygalos g. 33. Tiesa, teritorija aptverta, bet patekti į teritoriją, kur stūkso krūmais apžėlusios pamatų liekanos, nėra sudėtinga. Beje, ant tvoros kybo užrašas, kad į teritoriją – šiukštu – patekti draudžiama.
Inspekcijos prerogatyva
Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga naujienų portalui JP aiškino, kad visi mieste neprižiūrimi pastatai turi savo savininkus.
„Savivaldybė savininkams gali pateikti pastabas dėl nepriežiūros, tvarkos, švaros. Tačiau nebaigtus statyti pastatus kontroliuoja Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija“, – teigė D. Vadluga, o išgirdęs klausimą apie nekilnojamąjį turtą, priklausantį V. Karpenko, paaiškino:
„Vasario 16-osios gatvėje daug nekilnojamojo turto priklauso V. Karpenko. Jų aplinka nekelia susižavėjimo. Tačiau Savivaldybė yra suinteresuota ir gyventojų saugumą laiko prioritetu. V. Karpenko atvejis yra žinomas, sprendžiami teisiniai ginčai.“
Fabrikas turi šeimininką
Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas D. Vadluga pripažino, kad buvęs Konservų fabrikas nepuošia Panevėžio.
„Minimus pastatus valdo UAB „Litforina“. Įmonė yra parengusi objekto rekonstrukcijos projektą, turi leidimą darbams. Todėl, daugiau informacijos galėtų suteikti įmonės atstovai. O apie kitus nebaigtus statinius Kniaudiškių gatvėje ir kitose vietose, galiu pasakyti tik tiek, kad juos kontroliuoja Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.
Kompleksas pardavinėjamas
Prestižinėje Panevėžio vietoje, Kranto gatvėje, parduodamas legendinis pastatų kompleksas – buvęs Konservų fabrikas. 70 arų sklypo plote išsidėstęs keturių pastatų kompleksas, kurio bendras plotas yra 4300 kv. m.
Po rekonstrukcijos turėtų būti pastatyti 5 800 kv. m kultūros, maitinimo ir viešbučio paskirties pastatai. 1897 metų statybos pagrindinis pastas yra trijų aukštų su rūsiu, kuriame yra suprojektuota koncertų salė, erdvės meno galerijai, viešbutis, kitos patalpos.
Viso buvusio Konservų fabriko komplekso pardavimo kaina – 750 000 eurų. Tačiau galima pirkti ir atskirus komplekso pastatus, o kaina nuo 250 000 eurų.
Fabriko dar nepardavė
Nekilnojamojo turto agentūros „OberHaus“ Panevėžio biuro vadovas Romualdas Paulauskas teigė, kad kompleksas dar neparduotas.
„Tačiau juo domisi. Negaliu sakyti, kad niekas nesidomi. Vienus domina visas kompleksas, o kiti klausinėja apie galimybę pirkti atskirus komplekso pastatus. Bet visus besidominčius stabdo ne tik pirkimo kainos, bet investicijos rekonstrukcijai. Išlaidos gali siekti net iki 3 mln. eurų. Kompleksas pardavinėjamas jau gal metus“, – aiškino R. Paulauskas.
Užstatytus – sudėtinga parduoti
Nekilnojamojo turto kompanijos „Hausitus“ vadovas Vaidas Šukys sakė, kad parduoti vietas, kur pradėtos, bet neužbaigtos statybos – sudėtinga.
„Žinau tą vietą – Ramygalos g. 33. Pastatas ir sklypas, kurie pardavinėjami, kadaise priklausė bendrovei „Opulens“. Bendrovė bankrutavo. Tokių vietų, kuriose stovi neužbaigti pastatai, Panevėžyje yra ne viena. Parduoti tokius sklypus, su priedais, sunkiau. Geriau pirkti naują sklypą. Na, nebent užstatytas sklypas – miesto centre“, – aiškino V. Šukys.
Apžiūrėjo specialistai
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė viešiesiems ryšiams Ieva Liutkutė paaiškino, kad specialistai vizualiai apžiūrėjo statybviečių teritorijas Ramygalos g. 33 ir Kniaudiškių g. 115, Panevėžyje.
„Minėtos vietos aptvertos, pakabinti įspėjamieji ženklai, nurodantys, kad įėjimas į teritorijas draudžiamas. Tačiau yra nustatyta nebaigtų statybų statinių konservavimo tvarka. Nesilaikant šios tvarkos Statybos inspekcija gali bausti pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Fiziniams asmenims – įspėjimas arba bauda nuo 50 iki 1000 eurų. Tuo tarpu juridiniam asmeniui pagal Statybos įstatymo gali būti skiriama bauda nuo 300 iki 7000 eurų, o jau baustiems asmenims skiriama bauda nuo 7000 iki 15 tūkst. eurų“, – perspėjo I. Liutkutė ir priminė, kad už netvarkingas statybvietes gali bausti ir šalies savivaldybių administracijos.
Baudos
Gavusi informacijos apie netvarkingas, žmonių saugumui pavojų keliančias apleistas statybvietes, kuriose statybos darbai nevykdomi, inspekcija atlieka patikrinimus. Tokiais atvejais pareigūnas statytojui surašo privalomąjį nurodymą per tam tikrą laiką pašalinti nustatytus pažeidimus.
Administracinių nusižengimų kodeksas už pareigūnų teisėtų nurodymų nevykdymą ar netinkamą vykdymą numato fiziniams asmenims baudą nuo 60 iki 600 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 1 500 eurų. Pakartotinis pažeidimas užtraukia baudą nuo 550 iki 900 eurų fiziniams asmenims ir nuo 850 iki 5000 eurų įmonių vadovams.
Skaitykite plačiau JP.lt:
https://jp.lt/panevezio-miesto-skaud...oti-sudetinga/
- 1 patinka
Comment
-
Papildomas aukštas baigtas, nors pagal atnaujintą projektą, turėjo buti papildomai dviejų aukštų, bet gavosi kaip visą laiką kuo prasčiau ir asmeniškai pasakysiu, šitaip prastai nesitikėjau.
Vizija
Jei atvirai tai kolkas nėra pati geriausia ir gražiausia vieta gyventi, bei turėti čia verslą, reikia dar daug darbu aplinkui padaryti, kad butu lankomiausia vieta. Aplinkui pasidairius matosi, kad šalia pastatai baisūs, reiktu juos atnaujinti, galbūt perdaryti į daugiabučius, verslo centrus. Dviračių ir pėsčiujų takai neatnaujinti palei Nevėžį, nėra normalios vaikščiančios krantinės palei upę, jokios laivybos nėra, vaizdas pro langus tik medžiai. Sutinku rudenį matai tikrą grožį, bet daugiau nieko. Bendruomenių rūmų alėja ar kaip ten parkelis vadinamas kolkas neturi irgi jokio grožio ir naudos, beto ir SEMOS teritorija kolkas apleista ir tuščia, kolkas vaizdo tikrai jokio. Kas liečia butus, na jie neblogi, bet tai tik viengungiams arba porai be vaikų. Sutinku, kad stilingas vidaus interjieras, bet išorė to nepasakyčiau. Jeigu visą tai tuos trukumus pašalins ką išvardinau, tai tikrai bus pati prestižiškiausia vieta gyventi Panevėžyje, bet kolkas tikrai ne.
Straipsnis iš interneto puslapio:
Idealiai tinka išskirtinėms asmenybėms: miesto centre, ant Nevėžio upės kranto
4 200 kvadratinių metrų rekonstruotas buvusios Elektrotechnikos gamyklos pastatas – moderni, iki smulkmenų ieškota erdvė, jungianti gyvenamąsias patalpas ir verslo centrą.
Trys viršutiniai aukštai – būstai: įvairaus išdėstymo ir dydžio butai, studijos, apartamentai, iš kurių atsiveria pačios nuostabiausios senamiesčio panoramos.
O apačioje – patalpos, skirtos verslui ir kuriantiems žmonėms. Čia tiesiog ideali vieta: biurui, medicinos klinikai, galerijai, restoranams ar net kūrybinėms dirbtuvėms.
„Vieta nuostabi. Nes tai tikrai beveik centras. Ir Kultūros centras, ir Senvagė – čia pat. Kita vertus, nėra eismo, pro šalį niekas nevažiuoja… Tu ne ant gatvės gyveni ar dirbi, net dviratininkai netrukdo. O vaizdai ten be galo gražūs – senamiestis, bažnyčios… Gal kur ne kur Panevėžyje dar ir rastume panašių, į taip vadinamuosius „loftus“ rekonstruotinų pastatų, tačiau tikrai vos vieną kitą. Tad tie žmonės, kurie nenori po darbų rūpintis žolės pjovimu, kitais gerbūvio darbais, turėtų susidomėti šiame pastate esančiais būstais“, – sako Valdas Klimavičius, architektas įgyvendinęs šį UAB „Rentau“ užsakymą.
Šalia pastato driekiasi pėsčiųjų bei dviračių takas, kuriuo besigrožint Senvagės vaizdais galima pasiekti centrinę miesto – Laisvės aikštę. Pėsčiųjų tiltu lengvai pasiekiama Respublikinė Panevėžio ligoninė, kitos gydymo įstaigos ar net Panevėžio Šv. Apaštalų Petro ir Povilo – kitaip Raudona – bažnyčia. Kitoje pusėje svarbiausi miesto administraciniai, komerciniai, kultūriniai ir švietimo objektai. Gretimuose pastatuose yra įsikūrę restoranas, viešbutis, esama įvairiausius poreikius atitinkančių erdvių konferencijoms. Gyventojams, darbuotojams bei lankytojams ideali vieta, pasiekiama iš visų Panevėžio rajonų. Šalia erdvi nemokama parkavimo aikštelė.
„Šis projektas mums be galo svarbus. Norėjosi investicijoms pasirinkti kažką nepaprasto, neeilinio ir tuo pačiu prisidėti prie mūsų miesto estetinės vertės padidinimo. Po ilgų svarstymų nusprendėme, jog naujam gyvenimui prikelsime būtent šį buvusios Elektrotechnikos gamyklos vaiduoklį. Kadangi statinys šalia centro, gamybinės paskirties ir nenaudojamas, iš pat karto buvo akivaizdu, jog iššūkių tikrai bus…Turėjome iš pramoninių, apleistų patalpų padaryti moderniai įrengtas erdves gyvenimui ir darbui. Džiaugiamės, jog planus įgyvendinome, o panevėžiečiai turės dar vieną sutvarkytą vietą miesto senamiestyje. Tikime, jog po mūsų čia atsiras dar daugiau pastatų, be vizualinės taršos“, – mintimis dalinosi Marijus Braška, UAB „Rentau“ vadovas.
Modernią „TORAS LT“ erdvę naujam gyvenimui prikėlęs vienas iš ryškiausių Aukštaitijos architektų V. Klimavičius, Panevėžyje dar žinomas kaip Laisvės aikštės rekonstrukcijos, viešbučio „Romantic“, „Rietumu banko“ Rygoje centrinio pastato ir kt. autorius arba bendraautorius, teigia, jog šio pramoninės paskirties pastato rekonstrukcija buvo gana sudėtingas projektas.
„Tų tokių konversijų Panevėžyje atsirandą. Žinoma, dirbti su pramoninės architektūros tokiais pastatais nėra lengva, o kuo arčiau centro, tuo dar sudėtingiau. Visada paprasčiau ant pievos statyti kažką. O tokiais atvejais tenka derintis prie esamų konstrukcijų, ne viską gali griauti, ne viską pritaikyti… Sudėtinga, bet įdomu. Ir galiu pasakyti, jog šiame pastate nieko nebuvo lengva. Labai džiaugiuosi, kad užsakovai pasirinko itin profesionalų techninį prižiūrėtoją. Kitaip būtų tiesiog beveik neįmanoma iš projektuotojo pusės. Techninis prižiūrėtojas labai koregavo projektą, koordinavo ir inžinerinę dalį tikrai, manau, labai gerai prižiūrėjo“, – apie sunkumus, paverčiant seną pastatą moderniu verslo centru kalbėjo architektas.
Išvertus iš anglų „loftas“ – tai palėpė, virš gamybinių patalpų. Tokiose palėpėse buvo įrengiamos poilsio zonos darbininkams, jose gyvendavo ir patys šeimininkais. Tačiau laikui bėgant sąvoka pakito ir dabar įprasta „loftais“ vadinti buvusias gamyklas ar kitus industrinius pastatus, pritaikytus gyvenimui ar verslui.
Tradiciniai „loftai“ pasaulyje atsirado dėl didelės žemės kainos netoli miestų centrų. Juos išpopuliarino įvairūs menininkai, kurie iš pradžių tokiuose apleistuose, erdviuose statiniuose įsirengdavo kūrybines dirbtuves. Lietuvoje šio tipo patalpos taip pat pradėjo populiarėti dėl tos pačios priežasties – brangstančios žemės.
Panevėžyje tai vienas iš pirmųjų atgimęs „loftas“. „Loftai“ nuo standartinių patalpų išsiskiria aukštomis lubomis, dideliais langais ir vientisa, sienomis neperskirta erdve. Idealiai tinka kūrybiškoms ir išskirtinėms asmenybėms.
PASTATAS
2020 m. rekonstruotas
5 aukštai
4 200 kvadratinių metrų
„Toras LT“ verslo centras – ieškantiems reprezentatyvių ir šiuolaikinius standartus atitinkančių patalpų. Rekonstrukcijos metu naudotos tik modernios ir kokybiškos medžiagos, atitinkančios A++ reikalavimus. Vis dėlto aukščiausio energetinio naudingumo klasę atitinkantiems atnaujintiems statiniams, kurie pretenduoja į pasyviųjų namų kategoriją, pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus suteikiamas B efektyvumo rodiklis.
Sklandus darbas „Toras LT“ verslo centre garantuojamas nuo pat pirmos minutės. Galimybę rinktis iki 1 700 kv. m ploto patalpas arba jų dalį (aukštą, studiją, biurą ir pan.).
Inovatyvūs inžineriniai sprendimai leidžia maksimaliai išnaudoti biuro plotą, gerą mikroklimatą garantuoja rekuperacinė vėdinimo ir kondicionavimo sistema bei kt. patogumai.
Ekonomiškas autonominis šildymas leis būti nepriklausomiems nuo centralizuotos sistemos.
Daugiau informacijos apie verslo centro galimybes:
1. Nuomininkai turės savo atskirą, todėl saugią internetinę prieigą. Įvestas „Telia“ šviesolaidinis internetas. Pagal poreikį galimybė rinktis savo.
2. Lankstus patalpų išdėstymas bet kokio dydžio biurui nuo 80 iki 1700 kv. m.
3. Atskiri įvadai, atskiros kondicionavimo sistemos.
4. Visose erdvėse gali būti įrengta virtuvėlė, o pageidaujant – ir atskiras WC.
5. Patalpos pritaikomos bent kokiai veiklai.
6. Individualiai reguliuojamas mikroklimatas garantuos ypatingą komfortą tiek vasarą, tiek žiemą.
7. Instaliuotas didelis elektros galios rezervas, kuris patenkins visus nuomininko poreikius.
8. Atskiri įėjimai, saugos signalizaciją.
9. Galimos patalpų tvarkymo ir priežiūros paslaugos.
10. Reklama ant pastato fasado.
Skaitykite plačiau JP.lt:
https://jp.lt/idealiai-tinka-isskirt...o-upes-kranto/
- 1 patinka
Comment
-
-
-
Nugriovus mokyklos gargarą, perplanavus teritoriją, būtų galima kažkaip atskirais daugiabučiais. Nors planuojama teritorija tarp esamų daugiabučių, bet kaip suprantu nebloga vieta. Visai prie pat didelis parkas, nepertoliausiai miesto centras, didieji prekybos ir pramogų centrai, arena, švietimo įstaigos ir t.t.
Kažkoks toks užstatymas
Paskutinis taisė VNS; 2020.09.16, 18:38.Show must go von!
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąNugriovus mokyklos gargarą, perplanavus teritoriją, būtų galima kažkaip atskirais daugiabučiais. Nors planuojama teritorija tarp esamų daugiabučių, bet kaip suprantu nebloga vieta. Visai prie pat didelis parkas, nepertoliausiai miesto centras, didieji prekybos ir pramogų centrai, arena, švietimo įstaigos ir t.t.
Kažkoks toks užstatymas
Comment
-
Parašė Minde76 Rodyti pranešimą
o koiuo adresu sios statybos.
Comment
Comment