Na, bent jau ju kranas zalias tiesiogine ta zodzio prasme
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Green Hall (SBA bokštas)
Collapse
X
-
Parašė Vėjė Rodyti pranešimątada galėtų ir kokius tikslesnius duomenis nurodyti kaip ta jiems energija bus taupoma. nelabai matau ekologijos - automatiškai reguliuojamos žaliuzės, dvigubas fasadas. Tik daugiau medžiagų, o ne naudos.APIE "ŽALUMĄ":
Labai gerai, kad pagaliau visas šias technologijas pradeda naudoti ir Lietuvoje .. energijos taupymas jėga !!!
Beje tų 'žalių' technologijų yra itin daug, o nežinant techninių detalių galima tik abstrakčiai pažvelgti į kiekvieną dalyką ir jų teikiamą naudą.
Visų pirma dvigubas fasadas jau savaime pasako, kad bus natūralus vėdinimas. Tarpas tarp langų leidžia paduoti šiltą arba šaltą orą priklausomai nuo metų laiko. Tai galima daryti visiškai natūraliai arba pasitelki į pagalbą kompresorus ir šildytuvus. Ką matyt ir teks žiemą daryti. Visgi sukuriant oro tarpą daug lengviau reguliuoti temperatūrą pastate.
Tagi vasarą vėjas arba pro automatiškai reguliuojamus tarpus fasade, arba prie stogo sukurūs neigiamą slėgį (pastato forma) ištraukia šiltą orą, kuris susikaupia tarpe ir vėdina patį pastatą, taigi elektros reikia tik pareguliuoti angų padėčiai, o žiemą saulutė natūraliai(kiek gali) išildo tą oro tarpą, arba šiltas oras paduodamas iš pastato apačioje bei kažkur per vidurį esančių šildytuvų.
Stiklai su specialiomis plėvelėmis irgi vaidina savo vaidmenį atspindint saulės energiją, kuri itin nepageidaujama vasarą. Jei bus apsauginės žaliuzės, tai stiklas bus dengiamas minimaliai, kad kitu metų laiku butų įsisavinama kuo daugiau šilumos.
Toliau - automatinės kompiuterio reguliuojamos žaliuzės, kurios bus pietryčių, pietų ir pietvakarių pusėse. Nuostbaus dalykas. Kompas su specialia programa reguliuoja jų kampą priklausomai nuo metų laiko ir saulės pakilimo virš horizonto. Tam taip pat pasitarnauja ir pastato formą. Ižambus fasadas, kuris sukuria šešėlį patalpoms per pačią kaitrą vasaros vidurdienį. O žiemą tiek žaliuzės, tiek pastato forma leidžia patekti visai saulės šilumai.
pradžiai užteks.
Visa tai ir dar daaauug daugiau technologijų gali būti panaudojama tiek gyvenamuosiuose namuose, tiek dangoraižiuose. Kadangi Lietuvoje tokios idėjos praktiškai neegzistuoja arba jas tiesiog nesivarginama pritaikyti, nes tai yra gan sunku, kai oro temperatūra svyruoja 50 laipsnių, bet su trupučiu noro, žinių ir fantazijos viskas įmanoma.
O dabar belieka tik skūstis: ai ai jajai kaip brangsta elektra, šiluma, dujos ir pan, o kad visi namai 'kiauri' ir netausoja energijos, tai nė motais. Energetinė nepriklausomybė paskęsta elementariame 'fast food' stiliaus vartojime.
P.S. pačioj temos pradžioj buvo spekuliacijos apie tai, kad pastatą laikys tik spiralė ... hmm vargiai. Tos liftų ir laiptinių betoninės šachtos svarbios ne tik komunikacijoms, bet ir pastato stabilumui, kad vėjas nesuktų pastato aplink jo centrinę ašį - spiralę.
Comment
-
Parašė praetor Rodyti pranešimąIš to, kas kol kas matyt ir girdėt, tai tik eilinė nemokšų paskleista buka kampanija besivaikant kazkokia nukosėtą madą.
Comment
-
Parašė Edd Rodyti pranešimą"Žalias" - ne žalios spalvos, o aplinką tausojantis. Natūralus vėdinimas, apsauga nuo saulės ir pan. - ne tik komfortas, bet ir taupoma energija.
Comment
-
Parašė mindakas Rodyti pranešimąIdomu kaip tas "zalumas" atsliepia pastato eksploatavimo kastams. T.y., kiek busimas pastato nuomininkas sutaupys ant eksploatacijos kastu (mokesciu uz elektra, vandeni ir pan.) del modernesnes pastato architekturos ir inzinerijos? Jei tai nera rimtesnis dydis: t.y. nors kokie 2-3 Lt/m2, tai "zalumas" is tikruju paprasciausia butaforija ir ne daugiau.
Ten visa inforamacija apie visas panaudotas "žaliąsias" technologijas. (Čia greitas linkas: http://www.london.gov.uk/gla/city_ha...hall_green.jsp)
Čia Londono klimato agentūros ataskaita apie saulės baterijų naudą: http://www.lcca.co.uk/upload/pdf/Cit...1210140912.pdf ... Trumpai: per metus 417 m2 elementų gali pagaminti 50000 kWh elektros. Jei kaina, sakykim, 30 ct, tai per metus 15000 lt. 2007 sumontavo papildomus elementus.
Apie tai, kiek kitos sistemos (natūralaus vėdinimo, rekuperacinės ir pan) sutaupo elektros neparašyta. Jei rasiu ką daugiau, parašysiu.
P.S. gal kas žino kiek Lietuvoj m2 saulės elementų kainuoja ?Paskutinis taisė tricky_kid; 2008.05.16, 00:00.
Comment
-
Parašė Carpenter Rodyti pranešimąTamsiu paros metu įspūdingai atrodo statybų aikštelės bokštinis kranas, visas apšviestas žalia spalva - matyt kažkokia užuomina į "Green Hall".Vilnius yra nuostabus!
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąTai vis dėlto nebeliko įstrižų vertikalių ir dar kažkokią idiotišką kepurę uždėjo. Kaip visada aplipdo prielipais sugadindami bendrą vaizdą.
Comment
-
Parašė praetor Rodyti pranešimąNatūralus vėdinimas, galimybė dirbti gryname ore ir streso nebuvimas.
Beje, kas tas natūralus vėdinimas - tipo skersvėjis galPost in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąTai vis dėlto nebeliko įstrižų vertikalių ir dar kažkokią idiotišką kepurę uždėjo. Kaip visada aplipdo prielipais sugadindami bendrą vaizdą.
Comment
Comment