Parašė Stadionas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vilniaus plėtra
Collapse
X
-
Parašė Stadionas Rodyti pranešimą
realiai 2000 (ar panašiai) prijungta buvo daug kaimų gauti papildomo GPM (ir gal kai kurių žmonių žemes vertei padidinti), realiai gavom didelį infrastruktūros poreikių, o tą GPM neproporcingai reikiamai infrastruktūrai, reik atiduoti visokiems Rietavams.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Vilniaus rajonas skundžiasi, kad gyventojai fiktyviai registruojasi mieste dėl darželių, mokyklų, gydymo įstaigų ir savivaldybė netenka pajamų, ...
Nuo kada gydymo įstaiga pririšta prie gyvenamosios vietos?
Kodėl tada žmogus registruotas Kauno r. sėkmingai lankosi Pylimo poliklinikoje Vilniuje?
-
Comment
-
Noriu pasidalinti architektų pranešimu iš Architektų grupės kas daroma su architektais. Gal tema ne visai tinkama, bet visgi liečia tiek Vilniaus plėtrą, tiek VMS, tiek tai gerai iliustruoja ką tenka patirti architektams iš politinio ir ypač biurokratinio aparato. Situaciją stebiu jau kelintus metus ir matau kaip vis daugiau ir daugiau architektams yra užkraunama biurokratizmo, kuris pasiekė tokias aukštumas, kad iš architektų net pradėta reikalauti tualetui insoliacijos... O architektai yra labai kantrūs žmonės ir jei jau jie pradeda viešumoje kalbėti tai žinokite reikalai pasiekė tokį lygį, kad maža nėra.
nuoroda į pranešimą Facebook
,,KAS NORIT PAPILDYTI PUNTUS APIE REALIĄ SITUACIJĄ - laiškas apačioje
SIŪLYČIAU SIŲSTI APLINKOS MINISTRUI, MŪSŲ GERBIAMIEMS RŪMAMS, VICEMINSITRAMS, ĮSTATYMĄ RUOŠUSIEMS KONSULTANTAMS
KO MES PRAŠOM? ATŠAUKTI ĮSTATYMĄ, PERŽŪRĖTI TVARKĄ, DUOTI KONSULTACIJAS, SEMINARUS, SUPAPRASTINTI TVARKĄ?
KO MES SIEKIAM?
IŠSIŲSIU ŠITĄ LAIŠKĄ, O KAS TOLIAU? KAS EIS AIŠKINS, KAS KALBĖS PRISTATYS VISKĄ?
AŠ ASMENIŠKAI DAR NEPRIĖJAU PRIE TVARKOS PO STATYBOS LEIDIMO GAVIMO TAD NEGALIU KOMENTUOTI ŠIAM MOMENTUI, BET JAU ARTĖJA TAS MOMENTAS.
Aš asmeniškai turiu begalo daug darbo. NT rinka tikrai atsigauna, smulkieji vystytojai grįžta po beveik 2-3 metų pertraukos, bet mes elementariausiai nebesuprantam ką darom - ar mes projektuojam ar tik dokumentus tvarkom. Bemba 30 metų pradirbęs, o projekto pavadinimo pasirodo nebemoku parašyti, dieduko 60m prašau elektroniniu parašu pasirašyti, savivaldybės darbuotojui aiškinu kad tūlikui insoliacijos skaičiavimų nereikia atlikinėti......
Kaip derinti visuomenei svarbius projektus? ..........
Kaip pranešti apie statybų pradžią........
Laba diena,
Rašau jums Architektų bendruomenės vardu, nesu įpareigotas kalbėti visų narių vardu, bet labai daug kolegų mato beviltišką situaciją su paskutiniu teisės aktų pasikeitimu kuris įvyko 2024 11 01.
Prašytumėm organizuoti kaip galima greičiau diskusiją ir sprendimų priėmimą dėl susiklosčiusios situacijos. Prašytumėm architektų rūmų pateikti, pristatyti esamą ir realią dirbančių, ir praktikuojančių projektavimo veiklą situaciją kaip sekasi išimti statybos leidmus ir pranešti apie statybų pradžia po 2024 11 01.
Nežinau kaip yra su dideliais objektas, bet neypatingi statiniai prie kurių didžioji dauguma kolegų dirba mato nesuvokiamą situacija su pasikeitusia tvarka.
Statyba leidžiantis dokumentas gal dar ir įkandamas reikalas, bet kas vyksta po statybos leidimo atsiprašant yra visiškas bardakas. Ar nereikėtų peržiūrėti visus pakeitimus ir atsižvelgti į mažųjų projektų (vienbučių, dvibučių, neypatingų negyvenamųjų pastatų) eigą. Praėjo dar tik 3 mėnesiai po pasikeitusio įstatymų paketo, ypatingi statininiai arba visuomenei svarbūs statiniai turbūt dar nepriėjo prie šios stadijos, bet mažieji projektukai gavo pirmuosius leidimus naujaja tvarka. Ir kas seka toliau......
Prašome prisijungti prie feisbuk grupės Architektai (narių skaičius 12,8 tūkstančio) ir pasiskaityti apie situcija su dabartiniais pasikeitimais. Tikrai nėra dar daug tų situacijų, bet pradeda viskas aiškėti ir tai dar tik pradžia, tad kol nevėlu tvarkykim kas įmanoma tvarkykim ir tobulinkim arba paprastinkim, o ga grįžkim prie senosios tvarkos?
Keletas nusiskundimų iš naujosios sistemos
1. savivaldybės darbuotojai nesupranta kaip tikrinti projektus, priimti, registruoti prašymus.
2. kiekvienas specialistas savaip interpretuoja visą tvarką ir skirtingai registruoja prašymus ir tuo labiau tikrina, nėra bendros tvarkos.
3. pertekliniai reikalavimai dėl dokumentų pateikimo statybos leidimui gauti.
4. turim ale pereinamajį laikotarpį, bet savivaldybės darbuotojai pasimetę nesupranta kokia tvarka priimti prašymus
5. prašymus reikia tektis kiekvienai tikrinančiai istitucijai atskirai nors ji jau SLD (statybą leidžiantis dokumentas) tikrinimo metu žiūrėjo projektą, o tai yra 10 ir dar daugau prašymų.
6. po SLD gavimo, pranešimams apie statybų pradžią specialistai neprijungti prie sitemos ir nesupranta kaip tikrinti
7. sistema(infostatyba) neveikia, turi klaidų
8. konsultacijos kaip dirbti su pakeista sistema nėra
9. statybų inspekcijos atstovai nevisada kompetetingai konsultuoja kiekvienu atveju, o savivaldybės darbuotojai aplamai nieko pasakyti negali, ekspertai kurie turi kažką daryti irgi nesuprantą ką.
Visa tai yra tik maža dalis viso haoso kuris prasidėjo po pirmų statybos leidimų gavimo.
Supraskim visi, kad jei negalėsim pradėti statybų kokie nuostoliai laukia valstybės pradedant darbo jėga ir surenkamais mokesčiais......
Tarpbankinės palūkanos krenta, NT rinka kaip ir atsigauna, o statybų pradėti negalima, nes viskas stoja dėl "biurokratinio aparato mažinomo reglamentų pasikeitimo paketo".''
Comment
Comment