Parašė bato_usai
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Nacionalinė koncertų salė ant Tauro kalno
Collapse
X
-
Paskutinis taisė Lettered; 2021.02.15, 11:30.
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Dabartinis variantas dar gerai, kad jeigu bus striuka su pinigais - bus galima išnuomot Lidlui. Formos visai gerai atitinka jų stilių. Net nesimatys, kad ne pagal jų projektą statyta.
- 6 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Uuuuch koks naftalininis bajeris. Kaip koks Zakarauskas savo prime time kokiais 1993
- 5 patinka
Comment
-
Na palaukim, aš tai nenustebsiu kad šitas projektas ateityje dar kokį tarptautinį apdovanojimą gaus už santūrumo išsaugojimą ir nepasidavimą futurizmo beprotybei ar kokią nors istorinio tautos provincialumo sinergiją su valstybingumu XXI amžiuje
Visgi tautos namai, skraidančios lėkštės mums svetimos, nors pripažinsiu tas skruzdėlynas visai kietai atrodo. Reiktų jį suspausti ir ištempus į aukštį paversti aukštybiniu pastatu NMC
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąNMC reiktų ne skruzdelyno, o bankucheno
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Kokia architektūra, tokie ir bajeriai...
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Diogenas Rodyti pranešimą
Arba, koks komentatorius, tokie ir bajeriai????
Comment
-
Ką tik visiškai atsitiktinai aptikau alternatyvios, landmark'inės realybės Tauro kalną. Jis jau yra įgyvendintas Baku, Azerbaidžane:
Ir ne vienas, o du futuristiniai kringeliai greta:
Jeigu tie patys dizainai dabar būtų projektuojami Vilniui, ką tai bendra turėtų su mumis? Draugystės tiltą tarp tautų? Čia gi naftos ir dujų valstybių firminė architektūra. Gal palikime ją Kaukazo stipruoliams. Dabar bent turėsime tą "origin story", kad vienas pirmųjų dalykų, ką apie mūsų šalį atsitiktinai aptiko architektai ispanai ruošdamiesi konkursui, buvo šiaudiniai sodai: Pastato geometrinis modelis „pasiskolintas“ iš standartinių lietuviškų sodų – geometrinių figūrų, gaminamų iš šiaudų. Domėjomės sodų metafora, kuri atspindi sumažintą pasaulio modelį ir tai įkvepia. Geometrinis ir netaisyklingos koncertų salės tūrio formos, taip pat jos skaidrumas yra šiuolaikiškas požiūris į sodo pavertimą architektūrine forma.
Dar kitame interviu: Vilniuje ispanų architektų dėmesį patraukė keli dalykai. Pirmiausia – Gedimino pilies bokštas – labai svarbi miesto įvaizdžiui vieta. Gynybiniai bokštai buvo kuriami be stačių kampų, daugiakampiai, nes taip buvo lengviau atlaikyti priešų ataką. „Mes supratome, kad koncertų salės komplekso tūriai taip pat galėtų būti daugiakampiai, netaisyklingo plano. [...] Ieškodami, kaip turėtų atrodyti pastato apvalkalas, galvojome apie Šiaurės Europai būdingus miškus, kuriuose medžiai šiek tiek pasvirę. Mums patiko sukurti įspūdį, lyg žvelgtum tarp medžių. Antra vertus, susipažinome su šiaudinių sodų kultūra Lietuvoje. Šios dvi aliuzijos atsispindi pasvirusiuose linijų fasaduose.
Tiesą sakant, kuo daugiau skaitau, tuo man ispanai labiau patinka:
Tai, kas iš karto privertė mus įsimylėti projektą, buvo „taško“ grožis – vieta nuostabi. Dalyvaudami konkursuose visame pasaulyje, mes susidūrėme su blogais miesto dizaino sprendimais, kuriuos lėmė tiesioginiai įsipareigojimai „vardams“, o ne „idėjoms“. [...] Todėl kai ruošėmės konkuruoti su 250 projektų, daugiausiai laiko skyrėme idėjai išgryninti ir nereikalingam kontekstui pašalinti.
Manau, kad pastatas-ženklas nebūtinai turi būti aukštas. Šiuo atveju, ne aukštesnis nei buvę Profsąjungų rūmai. Jis dėl to ir bus ženklas, nes už jį aukštesnio pastato nebus, veiks kaip žibintas, švyturys mieste, vieta jį darys ženklu. Koncertų salė Vilniuje turės stogą-sodą, kuris sujungs du parkus. Norėjome sukurti ir vaizdų koridorių, kuris įrėmins gražiausius vaizdus.
Jeigu architektams nepavyksta rasti tinkamos urbanistinės strategijos, idėjos, kaip pastatas integruotųsi į vietą, tuomet visi kiti – architektūrinės išraiškos, funkcionalumo, techniniai – sprendimai tampa beprasmiai. Pats nuostabiausias projektas, netinkamai sukurtas miestui ar vietai, netiks. Vilniuje, ant Tauro kalno, ypač.
Kitaip tariant, atsikratykime nebūdingo konteksto, projektu pasinaudokime vietos urbanistikai išspręsti (viename lygyje pratęsiamas liuteronų kapinių skardis nuo vaizdo į kitų autorių pasiūlytų salių užpakalį iki pasibaigimo skardžiu su neužstotu vaizdu, kuriam netrukdo naujas pastatas), sukurkime apžvalgos aikštelę, skirtą stebėti miestą, o ne naudokimės miestu stebėti visi žinom kurios Hadido dukros kringelį ant kalvos. Labai demokratiška. Kada suprasime, kad tai yra pažangesnis mąstymas, negu iš naftos kepami tortai? Kodėl Kopenhagos ir Oslo operahauzai yra landmark'ai (ir dar su pasididžiavimu brangiausi ir pažangiausi), bet mums abu šiai dienai nebeįtiktų pagal dabartines forumo nuotaikas? Nes vis dar traukia prie "savos chebros".
- 13 patinka
Comment
-
Iš esmės sutinku, tikrai nėra blogas Vilniaus projektas, daug geriau nei susukti kringeliai. Tik vistik gal šiek tiek norisi landmarkiškesnio pastato tokioj vietoj ir tokios paskirties kad šiek tiek labiau skirtųsi nuo kokio ofisų pastato. Koncertų salės visur yra išskirtinės architektūros, o ji gali būti ir skoningesnė nei Baku. Vokietija, ar kad ir mažytė Islandija:
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Edd Rodyti pranešimąIš esmės sutinku, tikrai nėra blogas Vilniaus projektas, daug geriau nei susukti kringeliai. Tik vistik gal šiek tiek norisi landmarkiškesnio pastato tokioj vietoj ir tokios paskirties kad šiek tiek labiau skirtųsi nuo kokio ofisų pastato. Koncertų salės visur yra išskirtinės architektūros, o ji gali būti ir skoningesnė nei Baku. Vokietija, ar kad ir mažytė Islandija:
The project was criticized because of its cost and schedule overruns; construction was originally estimated to cost about €200 million, while the final cost was €870 million
O Baku landmarkas - puiki iliustracija turtines nelygybes, kuri vyrauja salyje, panasiai kaip Indijoj - vidury perlas, o aplink siukslynas.
Paskutinis taisė Milwaukee; 2021.02.19, 10:48.
Comment
-
Parašė Saturnas Rodyti pranešimąKodėl Kopenhagos ir Oslo operahauzai yra landmark'ai (ir dar su pasididžiavimu brangiausi ir pažangiausi), bet mums abu šiai dienai nebeįtiktų pagal dabartines forumo nuotaikas? Nes vis dar traukia prie "savos chebros".
Comment
-
Parašė Milwaukee Rodyti pranešimąO Baku landmarkas - puiki iliustracija turtines nelygybes, kuri vyrauja salyje, panasiai kaip Indijoj - vidury perlas, o aplink siukslynas.
- 17 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Čia tipo geras projektas? Kokia jo architektūrinė mintis? Atrodo kaip kokio primityvaus formų generatoriaus sistemos rezultatas, galėjo bent AI pajungti
Comment
-
Parašė themanual Rodyti pranešimą
Čia tipo geras projektas? Kokia jo architektūrinė mintis? Atrodo kaip kokio primityvaus formų generatoriaus sistemos rezultatas, galėjo bent AI pajungti
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Mintis tikrai geresnė nei to ispanų laimėto projekto, tokį nebent perkūnkiemyje tiktų statyti, o ne ant tauro kalno.
Comment
-
Parašė Edd Rodyti pranešimąČia buvo iliustracijos kad stengiasi jog tokie objektai būtų išskirtiniai, kiekvienam pagal kišenę. Ir landmarkai nebūtinai turi būti neskoningi kringeliai. Islandija yra mažytė, palyginam tą jų meh pastatą su mūsų:
- 1 patinka
Comment
Comment