Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šnipiškės - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    O beje, gal kas žino ar girdėjo bent jau kokių pletkų, kas vyksta su gatvių renovacijų projektais Šnipiškėse? Daugiabučių projektai statomi, tūkstančiai naujakurių įsikėlinėja, o ką veikia VMS? Dėl gatvių projektų visiška tyla. Dėl darželių/mokyklų, visiška tyla.
    O kam planuot gatves, jeigu galima padaryt žymiai geriau vietoje iš akies be visų tų jūsų projektų?

    What's going on?
    Asvaldas is going on. Ką miestas išrinko tą ir turi.

    Comment


      Parašė ttttt Rodyti pranešimą

      O kam planuot gatves, jeigu galima padaryt žymiai geriau vietoje iš akies be visų tų jūsų projektų?



      Asvaldas is going on. Ką miestas išrinko tą ir turi.
      Na, po teisybei, tie gatvių projektai stalčiuje guli turbūt nuo kokių 2018 or so t.y. didžiąją dalį Šimašiaus meravimo. Prie Aksvaldelio tiesiog toliau guli stalčiuje. Tik tiek, kad Šnipiškės smarkiai pilnėja, žmonių daugėja, ir tie projektai pradeda darytis aktualūs.

      Comment


        Linkmenų 13

        Comment


          Linkmenų 13 jau ir kraną pastatė
          Click image for larger version

Name:	20241127_115745.jpg
Views:	2104
Size:	1,02 MB
ID:	2167520

          Comment


            Parašė neopaksistas Rodyti pranešimą
            Linkmenų 13 jau ir kraną pastatė
            Bet kur vizulkės??
            Paskutinis taisė digital; 2024.11.27, 12:47.

            Comment


              Prieš porą dienų mačiau tokią temą MadeinVilnius keista, kad niekas nepasidalino.
              Jeigu aš gerai viska supratau Šnipiškių lušnyno teritorija bus išplėsta ir galima sakyti Šnipiškės nebeturi ateitis ir bus kaimo lūšnų rajonas.
              Vilniaus Skansenas tampa Medinėmis Šnipiškėmis

              https://madeinvilnius.lt/naujienos/m...s-snipiskemis/

              Comment


                Parašė Edis Rodyti pranešimą
                Prieš porą dienų mačiau tokią temą MadeinVilnius keista, kad niekas nepasidalino.
                Pasidalino jau senokai - https://www.miestai.net/forumas/foru...97#post2165797

                Comment


                  Parašė Edis Rodyti pranešimą
                  Prieš Jeigu aš gerai viska supratau Šnipiškių lušnyno teritorija bus išplėsta ir galima sakyti Šnipiškės nebeturi ateitis ir bus kaimo lūšnų rajonas.
                  Vilniaus Skansenas tampa Medinėmis Šnipiškėmis

                  https://madeinvilnius.lt/naujienos/m...s-snipiskemis/
                  Jau prasiplėtė - ir su iš to išplaukiančiomis pasekmėmis

                  VZ.lt 2024.12.04
                  Medinėse Šnipiškėse dega investuotojų pinigai
                  Žinia, kad vadinamasis Vilniaus Skansenas tampa medinėmis Šnipiškėmis, tapo nemalonia staigmena čia sklypus įsigijusiems investuotojams. Naujas paveldo aktas smarkiai išplėtė saugomos teritorijos ribas, užfiksavo daugiau saugotinų objektų, apribojo statybos mastą ir medžiagas. Verslininkai tiesiai šviesiai sako, kad savivaldybės pageidavimai keisti ir neįmanomi, o jų ir gyventojų turtas po pakeitimų iš esmės neteko vertės.
                  Kad Šnipiškėse išplėsta vertinga saugoma teritorija, nekilnojamojo turto (NT) sektorius ūžia jau kone mėnesį. Pagrindinis priekaištas savivaldybei – kad nesitardama su savininkais įvedė smarkiai jų galimybes ribojančių pakeitimų. (...)

                  Laura Kairienė, miesto vyriausioji architektė, lapkritį vykusioje konferencijoje paklausta, kodėl reikėjo tokių pokyčių, aiškino, jog „šis istorinis priemiestis neatsirado prieš dvi savaites“.
                  „Savivaldybė yra atsakinga už šią teritoriją kaip vietinės reikšmės objektą. Man atėjus paaiškėjo, kad kažkodėl ši apsauga buvo nuimta. Nepasakosiu aplinkybių, nes jos turėtų būti įdomios institucijoms“, – kalbėjo ji, bet nepatikslino, ar šiuo atveju kreipėsi į kokias nors institucijas.

                  Savivaldybės žemėlapis.
                  Geltona zona aplink Giedraičių g. – Skansenas, paveldo teritorija, įtraukta ir į miesto bendrąjį planą. Rudais punktyrais pažymėta nauja kultūros paveldo zona – Medinės Šnipiškės.


                  Saulius Putrimas, Estijos kapitalo bendrovės „Merko statyba“ generalinis direktorius, VŽ pasakoja, kad investuotoja sklypą daugiabučių statyboms Daugėliškio g. įsigijo dar 2020 m. Tuomet bendrasis planas čia leido statyti 5–6 aukštų namus, iš esmės tokius, kurie iškilę visai greta – bendrovės „Anreka“ plėtoti daugiabučiai „K17“ bei įmonės „Infra“ namai „Kernavės aveniu“.
                  Visgi naujuoju bendruoju planu, pasakoja pašnekovas, „Merko statybai“ teritorijoje pastatų aukštingumas sumažintas iki 3 aukštų.
                  „Bet šį pokytį priėmėme, susitaikėme, dirbome toliau. Turime apie 50 arų, pradėjome ruošti detalųjį planą, jau ketinome skelbti architektūros konkursą, ir staiga kaip perkūnas iš giedro dangaus, spalio pabaigoje gaunu Vilniaus nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdžio protokolą, kuris teigia, kad mano teritorija, kurioje dabar automobilių aikštelė, o aplink šiukšlynai, yra NT paveldas“, – sako jis.

                  Panašiai pasakoja ir Vytas Zabilius, NT bendrovės „Regroup“ pagrindinis akcininkas, nuosavybę Kalvarijų g. turintis 15 metų.
                  „Senasis bendrasis planas leido labai didelį aukštingumą ir intensyvumą, mano teritorijoje, pavyzdžiui, jis buvo neribojamas – galėjo būti vos ne dangoraižiai. Paskui su naujuoju bendruoju planu, atliepiant saugomą Skanseną, aukštingumas apribotas iki 4–5 aukštų nuo Kalvarijų g. ir žemėjantis iki 3 link Giedraičių g. Kad nebebūtų „Korių“ istorijos, kai iškart prie medinukų atsiranda didžiuliai pastatai“, – pasakoja jis.
                  Visgi V. Zabilius prieš kelias savaites sužinojo, kad planus teks keisti, nes savo sklypuose galės statyti nebent 2 aukštų su mansarda medinį pastatą.
                  „Manęs niekas neinformavo, nors turime 4 sklypus. Sužinojau iš aplinkinių žmonių, nes dirbu NT srityje, net ne per kaimynus. Taip tiesiog nedaroma, nes tai kardinalūs pakeitimai ir jie turėtų būti apsvarstomi viešai“, – kalba jis.

                  Igoris Trofimovas, NT plėtros bendrovės „Lithome“ vadovas, pasakoja, kad sklypą Daugėliškio g. daugiabučių statybai įsigijo prieš metus, – tuomet pagal bendrąjį planą čia galėjo kilti 5–6 aukštų namas.
                  „Pagal dabartinius reikalavimus turime likti prie savo vienbučio namo tūrio – negalime jo didinti. O svarbiausia, kad tas namas neturi jokios kultūrinės vertės, nes jis neseniai rekonstruotas leidus savivaldybei. Iš medinio namo ten nieko nelikę – pakeistas stogas, langai, fasadas apkaltas apdaila. Ar tai medinės Šnipiškės?“ – sako verslininkas, ketinęs investuoti 4 mln. Eur.
                  Naujieną apie „medines Šnipiškes“ jis vadina netikėta, bet viliasi, kad dar pavyks rasti kompromisą. (..)

                  https://www.vz.lt/statyba-ir-nt/2024...uotoju-pinigai

                  Comment


                    Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                    Pasirodo savivaldybė su KPD planuoja išplėsti saugomą teritorija ir joje leisti statyti tik 2 aukštų medinukus. Čia iš LNTPA gavau tokią info, nariia jau kreipėsi į savivaldybę su prašymu stabdyti šitą nesąmonę, žiūrėsim kuo baigsis:
                    Click image for larger version  Name:	Saugomos teritorijos ribų išplėtimas.jpg Views:	1061 Size:	323,0 kB ID:	2165798
                    VZ.lt 2024.12.04
                    Dėl medinių Šnipiškių – pirmosios pretenzijos ir ieškiniai
                    Medinių Šnipiškių sostinėje atsiradimo nustebinti nekilnojamojo turto (NT) savininkai jau kreipėsi į teismą, siekdami, jog būtų panaikintas ribojimus įvedęs Vilniaus nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos aktas. Dar vienas savivaldybei įteikė pretenziją dėl sklypo išpirkimo už sumokėtą kainą.
                    Pagrindinis priekaištas savivaldybei – kad nesitardama su savininkais įvedė smarkiai jų galimybes ribojančių pakeitimų.

                    Vertinimo taryba spalio pabaigoje Šnipiškių daliai, vadinamai Skansenu, suteikė naują pavadinimą – Vilniaus miesto istorinė dalis, vadinama Medinėmis Šnipiškėmis, taip pat patikslino šios kultūros paveldo vietovės ribas, išplėsdama jas iki 196.504 kv. m, t. y. 2,5 karto.

                    Aušra Mudėnaitė, advokatų kontoros „Sorainen“ partnerė, VŽ sako, jog teismui ieškinį pateikė 10 juridinių ir fizinių asmenų.
                    „Regionų administracinis teismas skundą priėmė. Nežinau, ar kitos kontoros rengia skundų, bet kadangi jų pateikimas teismui ribojamas 30 dienų terminu nuo akto paskelbimo, tikimybė, kad atsiras daugiau suskubusių pareiškėjų nėra didelė. Mano žiniomis, daug smulkiųjų NT savininkų ketina prašyti įtraukti į mūsų pradėtą bylą trečiaisiais asmenimis ir palaikyti skundą, patvirtindami, kad realios viešinimo ir atsižvelgimo į turto valdytojų valią procedūros nebuvo“, – sako ji.
                    „Jie apie planuojamus jų turtui nustatyti ribojimus nebuvo informuoti registruotais laiškais, taip pažeidžiant teisę teikti pasiūlymus, pastabas ir pretenzijas dėl jo turto paskelbimo paveldo vertybe. Keli pareiškėjai suspėjo pateikti pasiūlymus, tačiau į juos nebuvo atsakyta“, – nurodoma skunde.
                    Taip pat pabrėžiama, kad iš akto nėra aišku kokiems sklypams yra taikomos jame numatytos vertingosios savybės, o laikantis nuspręstų saugoti istorinių sklypų ribų dėl reikalavimų medinei statybai, užkirstas kelias bet kokiai naujai plėtrai.

                    Kreipėsi kompensacijos
                    A. Mudėnaitė sako, kad artimiausiu metu dar ketinama siūlyti Vertinimo tarybai ir savivaldybei ginčą spręsti taikiai.
                    „Savininkai neprieštarautų, kad Šnipiškės būtų planuojamos kompleksiškai. Tam reikėtų rengti detalųjį planą arba miesto dalies bendrąjį planą, kuriame būtų įvertintas tiek paveldo išsaugojimo prioritetas, tiek teritorijos inžinerinio aprūpinimo ir jos modernizavimo poreikis bei realios galimybės. Tačiau svarbu, kad jau inicijuoti projektų rengimo ir derinimo procesai nebūtų stabdomi, kol savivaldybė rengs planavimo dokumentus teritorijai“, – sako ji.

                    Jovitas Elzbergas, advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ partneris, taip pat turintis klientą įstrigusį medinėse Šnipiškėse, sako, jog viena yra formalus akto skundimo terminas, tačiau gali tekti ilgokai laukti, kol skundas bus pradėtas nagrinėti.
                    „Mes į problemą žiūrime kompleksiškai, tad veiksmų arsenalas yra platesnis. Pirmiausia prašome leidimo griauti teritorijoje esantį menkavertį pastatą bei sąlygų naujo pastato projektavimui. Lygiagrečiai jau pateikėme reikalavimą – pretenziją Vilniaus savivaldybei dėl sklypo išpirkimo už rinkos kainą“, – pasakoja jis.
                    VŽ žiniomis, ši suma viršija 1 mln. EUR. (...)

                    https://www.vz.lt/statyba-ir-nt/2024...s-ir-ieskiniai

                    Comment


                      Nesu tikras kaip jaustis dėl to, nes
                      BLOGAI: nesitarta su verslininkais ir vietiniais(?). Nu blogai, tikrai.
                      GERAI: potencialiai nebus visos Šnipiškės užstatytos 6 aukštų kvadratiniais beveik vienodais daugiabučiais. Jei tikrai ribotų iki 2, o geriau 3 aukštų manau, kad būtų puiku. Medžiagiškumas ribojamas irgi, kad nestatytų Anrekos šiuklšlių namų. Medinius? Kažin.
                      Pasak verslininkų turimi sklypai tapo beverčiai - jau tik nereikia. Mažiau bus galima išspaust pelno - galbūt.
                      Tai ko mes norime, ar max užstatyti kaip Markučius? Ar turėti truputį įdomesnę vietą, su šiek tiek istorijos. Aš sakyčiau, kad antras variantas.

                      Comment


                        Parašė _JJ_ Rodyti pranešimą
                        Nesu tikras kaip jaustis dėl to, nes
                        BLOGAI: nesitarta su verslininkais ir vietiniais(?). Nu blogai, tikrai.
                        GERAI: potencialiai nebus visos Šnipiškės užstatytos 6 aukštų kvadratiniais beveik vienodais daugiabučiais. Jei tikrai ribotų iki 2, o geriau 3 aukštų manau, kad būtų puiku. Medžiagiškumas ribojamas irgi, kad nestatytų Anrekos šiuklšlių namų. Medinius? Kažin.
                        Pasak verslininkų turimi sklypai tapo beverčiai - jau tik nereikia. Mažiau bus galima išspaust pelno - galbūt.
                        Tai ko mes norime, ar max užstatyti kaip Markučius? Ar turėti truputį įdomesnę vietą, su šiek tiek istorijos. Aš sakyčiau, kad antras variantas.
                        O kur ten ta istorija? Suglebusiuose ruberoido trobose iš kurių sklinda rusiška muzika?

                        Comment


                          Parašė _JJ_ Rodyti pranešimą
                          Pasak verslininkų turimi sklypai tapo beverčiai - jau tik nereikia. Mažiau bus galima išspaust pelno - galbūt.
                          Beabejo, kad tapo beverčiai, jei nieko negalima apjungti ir statyti, o tik patį mažą sklypą su troba parduoti už tą pačią kainą. Šiaip 99%, kad savivaldybė pralaimės teismą, nes kam tada BP reikalingas, jei pati savivaldybė gali jo nesilaikyti?

                          Flickr

                          Comment


                            Parašė _JJ_ Rodyti pranešimą
                            Nesu tikras kaip jaustis dėl to, nes
                            BLOGAI: nesitarta su verslininkais ir vietiniais(?). Nu blogai, tikrai.
                            GERAI: potencialiai nebus visos Šnipiškės užstatytos 6 aukštų kvadratiniais beveik vienodais daugiabučiais. Jei tikrai ribotų iki 2, o geriau 3 aukštų manau, kad būtų puiku. Medžiagiškumas ribojamas irgi, kad nestatytų Anrekos šiuklšlių namų. Medinius? Kažin.
                            Pasak verslininkų turimi sklypai tapo beverčiai - jau tik nereikia. Mažiau bus galima išspaust pelno - galbūt.
                            Tai ko mes norime, ar max užstatyti kaip Markučius? Ar turėti truputį įdomesnę vietą, su šiek tiek istorijos. Aš sakyčiau, kad antras variantas.
                            Visiems taip atrodo, kad "štai, įpaveldino ruberoidus, tai dbr godūs verslininkai pagaliau nustos ten statyti 6 aukštų kvadratines dėžutes ir paliks žmones ramybėj bei nuostabioj gyvenamoj aplinkoj miesto centre". Klaidingas argumentas, kadangi realybė yra tokia, kad šioj naujai įpaveldintoj zonoj per paskutinius gal 20 metų buvo pastatyti tik 4-5 nauji daugiabučiai iš kurių, jei neklystu, tik vienas (Fino namai) yra 6 aukštų. Nevyksta procesai taip greitai, kaip "paveldo saugotojai" bando nupiešti, kadangi sklypų konsolidavimo/ įsigijimo procesas (nereikia pamiršti ir ten esančio VMS turto) su ten gyvenančiu kontingentu yra visiškai laike neapibrėžtas, todėl tie "godūs" verslininkai daug mieliau renkasi kitas, paprastesnes ir lengvesnes teritorijas, kur pinigus gali apsukti 3-5 kartus greičiau.
                            Iki įpaveldinimo buvo bent viltis, kad senstant/ išmirštant tam senajam kontingentui, bent dalis teritorijos būtų galėjusi atsinaujinti ir susitvarkyti. Dabar gi, gaunasi taip, kad ten, kur ir taip praktiškai nieko nevyko, reglamentai dar labiau buvo sugriežtinti ir ta susitvarkymo viltis realiai buvo nužudyta.
                            Iš Kairienės pasisakymų LB konferencijos diskusijoje, susidarė toks įspūdis, kad ji gyvena kažkokioj alternatyvioj realybėj ir ruošdama/ tvirtindama tą planą, net per VMS pastato langą nebuvo pažiūrėjusi į tą šiukšlyną. Buvo didelis jos nustebimas išgirdus klausimą ką ruošiasi daryti su lauko tualetais naujai įpaveldintoje teritorijoje...

                            Comment


                              Parašė feex12 Rodyti pranešimą

                              Visiems taip atrodo, kad "štai, įpaveldino ruberoidus, tai dbr godūs verslininkai pagaliau nustos ten statyti 6 aukštų kvadratines dėžutes ir paliks žmones ramybėj bei nuostabioj gyvenamoj aplinkoj miesto centre". Klaidingas argumentas, kadangi realybė yra tokia, kad šioj naujai įpaveldintoj zonoj per paskutinius gal 20 metų buvo pastatyti tik 4-5 nauji daugiabučiai iš kurių, jei neklystu, tik vienas (Fino namai) yra 6 aukštų. Nevyksta procesai taip greitai, kaip "paveldo saugotojai" bando nupiešti, kadangi sklypų konsolidavimo/ įsigijimo procesas (nereikia pamiršti ir ten esančio VMS turto) su ten gyvenančiu kontingentu yra visiškai laike neapibrėžtas, todėl tie "godūs" verslininkai daug mieliau renkasi kitas, paprastesnes ir lengvesnes teritorijas, kur pinigus gali apsukti 3-5 kartus greičiau.
                              Iki įpaveldinimo buvo bent viltis, kad senstant/ išmirštant tam senajam kontingentui, bent dalis teritorijos būtų galėjusi atsinaujinti ir susitvarkyti. Dabar gi, gaunasi taip, kad ten, kur ir taip praktiškai nieko nevyko, reglamentai dar labiau buvo sugriežtinti ir ta susitvarkymo viltis realiai buvo nužudyta.
                              Iš Kairienės pasisakymų LB konferencijos diskusijoje, susidarė toks įspūdis, kad ji gyvena kažkokioj alternatyvioj realybėj ir ruošdama/ tvirtindama tą planą, net per VMS pastato langą nebuvo pažiūrėjusi į tą šiukšlyną. Buvo didelis jos nustebimas išgirdus klausimą ką ruošiasi daryti su lauko tualetais naujai įpaveldintoje teritorijoje...
                              o yra kažkokie apribojimai architektūrai ar tik aikštingumui, t.y. ar vietoje ruberoidinio tvarto gali pasistatyt kolūkinio baroko trobą kaip kitoje Žalgirio g. pusėje?

                              Comment


                                Parašė feex12 Rodyti pranešimą
                                realybė yra tokia, kad šioj naujai įpaveldintoj zonoj per paskutinius gal 20 metų buvo pastatyti tik 4-5 nauji daugiabučiai iš kurių, jei neklystu, tik vienas (Fino namai) yra 6 aukštų. Nevyksta procesai taip greitai, kaip "paveldo saugotojai" bando nupiešti, kadangi sklypų konsolidavimo/ įsigijimo procesas (nereikia pamiršti ir ten esančio VMS turto) su ten gyvenančiu kontingentu yra visiškai laike neapibrėžtas, todėl tie "godūs" verslininkai daug mieliau renkasi kitas, paprastesnes ir lengvesnes teritorijas, kur pinigus gali apsukti 3-5 kartus greičiau...
                                Aš už lūšnas neagituoju, bet ar mes norime į priekį judėti su Cozy Life 2 tipo projektais ar su Fino namai?

                                Comment


                                  Ten turejo is viso buti neribojamas aukstis ir butume tureja normalu NMC o dabar privare butu kaip pasilaiciuose arba liks tokios baisios kaimo trobos. Is Carsuvos bent jau pavizdi paimtu.

                                  Comment


                                    Parašė newyork90 Rodyti pranešimą
                                    Ten turejo is viso buti neribojamas aukstis ir butume tureja normalu NMC o dabar privare butu kaip pasilaiciuose arba liks tokios baisios kaimo trobos. Is Carsuvos bent jau pavizdi paimtu.
                                    Nėra poreikio aukštiems pastatams. Įskaitant ofisus, geriau didesnis vieno aukšto plotas. Ir geriau butai šalia ofisynų keliose miesto vietose nei grynas koncentruotas ofisynų parkas.

                                    Comment


                                      Parašė newyork90 Rodyti pranešimą
                                      Ten turejo is viso buti neribojamas aukstis ir butume tureja normalu NMC o dabar privare butu kaip pasilaiciuose arba liks tokios baisios kaimo trobos. Is Carsuvos bent jau pavizdi paimtu.
                                      Kas yra "normalumas"? Tiesiog aukšti pastatai? Ar visgi svarbiau yra street level aplinka ir jos jaukumas? Aukštų pastatų NMC, šiaip, netrūksta. Ar Lvivo gatvė ties Europa ir savivaldybe yra labai maloni vieta, kurioje norisi būti? Ten "normalus NMC" ar dar kažko trūksta? Ar tiesiog norisi kuo greičiau pro ten praeiti ir atsidurti geresnėje aplinkoje?
                                      Dabartinė NMC užduotis turėtų nebe kuo daugiau aukštų pastatų (jų, beje, bus dar ne vienas), bet jaukios ir civilizuotos aplinkos sukūrimas. Šitoje srityje turim didelių sunkumų. O gerų pavydžių, šiaip, yra net Vilniuje. Nepaisant visų problemų, Paupys yra geras pavyzdys, kaip daryti miesto aplinką, iš kurios nesinori kuo greičiau dingti.

                                      Comment


                                        Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

                                        o yra kažkokie apribojimai architektūrai ar tik aikštingumui, t.y. ar vietoje ruberoidinio tvarto gali pasistatyt kolūkinio baroko trobą kaip kitoje Žalgirio g. pusėje?
                                        Vietoj ruberoidinio tvarto gali pasistatyt 2a+mansarda medinę kolūkinio baroko trobą. Bet nesistatysi gi kolūkinio baroko trobos per vidurį tarp dviejų ruberoidinių tvartų...taip ir užsisuka ratas.

                                        Comment


                                          Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                          Kalvarijų g. 84 išlindo PP pirmo etapo - daugiabučio su kom. patalpomis. Pagal viską turėtų nepraeiti savivaldybės, nes parkingas tarp gatvės ir pastato bei neužsimenama apie arch. konkursą, kuris kaip ir priklausomas tokios apimties pastatams.

                                          https://citify.eu/lt/kalvariju-g-84/





                                          Cituota specialiai su vizualizacijomis dėl konteksto.

                                          Kaip ir prognozavau, projektas nepraėjo savivaldybės. Buvo rengiamas arch. konkursas, padaryti kiti pakeitimai (įskaitant parkingo atsisakymą palei pastatą).

                                          Viešina iš karto abu etapus:
                                          https://citify.eu/cloud-2-0-1-etapas/
                                          https://citify.eu/cloud-2-0-2-etapas/







                                          Comment

                                          Working...
                                          X