Man rodos nereikėtų suabsoliutinti savivaldybės galių, visgi įstatymai ir teismai yra aukščiau savivaldybės sprendimų ir abejoju, kad yra koks įstatymas, pagal kurį savivaldybė gali uždrausti pastato rekonstrukciją, 'nes toje vietoj automobilių plovykla netinka'. Savivaldybė turi teisę nepatvirtinti naujų projektų, bet bent jau aš nepamenu nei vieno atvejo Vilniuje, kur savivaldybė būtų liepusi nugriauti ne avarinės būklės pastatą ar uždraudusi jo rekonstrukciją ir manau dėl to, kad ji paprasčiausiai to negali daryti. Net ir su avarinės būklės pastataų nugriovimu yra problemų, pvz. Lvivo 33, kur vieno buto savininkas šantažuoja NT įmonę ir prašo milžiniškų pinigų už tą apleistą butą. Turbūt visi sutiks, kad toje vietoje netinka nei degalinė, nei automobilių plovykla - klausimas ką gali padaryti savivaldybė. Galbūt būtų variantas, kad nustatomos tam tikros zonos Vilniaus centriniuose rajonuose, kur panašūs pastatai turėtų mokėti didesnius mokesčius, tik kiek aš žinau savivaldybė gali nustatinėti tik turto mokestį ir maksimum jį kelti iki 3% nuo vertės, tai irgi neaišku ar tai priverstų juos iš ten išsikelti. Visgi teisė į nuosavybę yra ne šiaip koks įstatymas, o viena svarbiausių mūsų konstitucijos nuostatų ir berods Seimas turėjo priiminėti specialius įstatymus dėl Rail Baltica, kad žemė gali būti nacionalizuota, jei tai yra svarbu Lietuvos strateginiams projektams. Dėl to aš neturiu abejonių, kad savivaldybė negali nei liepti tos plovyklos nugriauti, nei uždrausti jos rekonstruoti.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Naujamiestis - projektai ir statybų eiga
Collapse
X
-
Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimąJasinskio 1 aptvertas, bet niekur nerandu info, kas twn bus daroma, gal kas žinot?
8. SVARSTYTA. Dėl architektūrinio projekto Jasinskio g. 1.Vyr. architektė Laura Kairienė pristatė informaciją dėl plėtojamo architektūrinio projekto adresu Jasinskio g. 1.
Klausimus pateikė ir pasisakė: V. Benkunskas, A. Paškauskienė, B. Bučelis.
NUSPRĘSTA:
Pavesti vicemerui Andriui Grigoniui parengti ir pateikti merui informaciją, kokiais principais formuojama Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimą
Iš savivaldybės protokolų:
Comment
-
Parašė dr.pienas Rodyti pranešimą
Kur galima rasti šiuos protokolus? Nes čia kaip suprantu ne tarybos, bet kažkokio komiteto posėdis ?
- 1 patinka
Comment
-
Būtų labai gerai, kad kas perimtų visą sklypą, nes tada tas sumautas sandėlynas tikėtina būtų nušluotas. O jei kas gaus tik pastatą tuomet masturbacijos su sugriuvusiais sandėliukais nusikels nenumatytam laikui. O ir vieta puiki - pokoregavus naują užstatymą pagal esamą situaciją galima labai gerą kampą suformuoti.
Comment
-
Parašė spekas Rodyti pranešimąGalbūt būtų visai įdomus architektūrinis sprendimas taip ar panašiai nupjauti pastato kampą, o visą pastatą tiesiog palikti kuo autentiškesnį ir atnaujinti:
- 1 patinka
Comment
-
Nesu griovimų šalininkas, bet, pirma, tą pastatą reiktų griauti. Jis yra visas supuvęs nuo pamatų iki stogo, beveik niekada neremontuotas. Jo išlaikymas pateisinamas tik tuo atveju, jei tai būtų architektūros paminkas. Antra, vietoje jo statyti naują, bet ne modernų, o gerą klasikinės architektūros imitaciją, uždarančią tą sankryžą. Pilna tokių variantų pasaulyje. Taip yra ir kičo, bet yra ir labai pavykusių, ypač Skandinavijoje.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimąVisi suprantame, kad galiausiai bus modernas. Dar gerai, jei beveidis. Bet gali įkišti kažką visiškai atgrasaus.
https://lt.wikipedia.org/wiki/Modernas?wprov=sfla1
- 2 patinka
Comment
-
Parašė julius Rodyti pranešimą
Ei, adminai! Gal galima padaryti kad terminas "modernas" būtų uždraustas kai naudojamas ne savo kontekste, ir būtų šalinama iš forumo jau po pirmo karto?
https://lt.wikipedia.org/wiki/Modernas?wprov=sfla1
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Čia wikipedia art noveu sumaišė su modernumu?
galiu pagooglinti už jus:
Įvairiose šalyse modernas turėjo specifinių bruožų ir vadintas skirtingai: Vokietijoje – jugendas, Austrijoje – secesija, Prancūzijoje, Belgijoje, iš dalies Didžiojoje Britanijoje – art nouveau, Italijoje – liberty, Jungtinėse Amerikos Valstijose – Tiffany stilius (pagal dailininko L. C. Tiffany pavardę), Ispanijoje – modernisto, arba Gaudí stilius (pagal architekto A. Gaudí pavardę).
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Globalus Rodyti pranešimąYellowstone
- 4 patinka
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąLabai gerai atrodo, fasado apdaila, spalva, langų ritmas. Kas blogai, tai perimetro nebuvimas, būtinai jį teikėjo pratęsti iki GV ir formuoti kampą. Nežinau kas tokių architektų galvoje, man protu nesuvokiama
Comment
-
Stovėjimo aikštelės prie Seimo rūmų perleidžiamos Vilniaus savivaldybei – pasakė, ką mato vietoje jų
Šiandien Vilniaus miesto Taryba pritarė sprendimui pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Seimo kanceliarija: valstybinės žemės sklypas prie Seimo rūmų perduodamos Vilniaus savivaldybei. Sostinė šioje vietoje planuoja kurti daugiafunkcę miesto erdvę su tarptautinio lygio konferencijų centru.
Anksčiau buvo svarstoma konferencijų centrui pritaikyti apleistus Koncertų ir sporto rūmus. Vieta itin svarbi žydų bendruomenei, todėl gali būti sunku surasti bendrą sutarimą.
Konferencijų centrui tinkamesnė vieta būtų prie Seimo rūmų. Tai bene vienintelis tokio dydžio laisvos valstybinės žemės sklypas centrinėje miesto dalyje, turintis gerą susisiekimą su pagrindinėmis miesto gatvėmis, viešuoju transportu (iki artimiausios viešojo transporto stotelės – vos šešios minutės pėsčiomis), o iki oro uosto – tik 7 km., šalia – svarbios valstybinės institucijos, platus viešbučių tinklas.
- 1 patinka
Comment
Comment