Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Naujamiestis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Man klausimų kelia apskritai planai jį tvarkyt. Ar iš šito pastato institucijų neiškels į naują miestelį Goštauto g.?

    Comment


      Parašė Creatium Rodyti pranešimą
      Man klausimų kelia apskritai planai jį tvarkyt. Ar iš šito pastato institucijų neiškels į naują miestelį Goštauto g.?
      Būtent.

      Bet pas mus įprasta suremontuoti valstybinius pastatus ir tada juos arba uždaryti ar parduoti. Pinigų įsissavinimas.

      Comment


        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
        Man klausimų kelia apskritai planai jį tvarkyt. Ar iš šito pastato institucijų neiškels į naują miestelį Goštauto g.?
        Man tai pansum, kad kadangi sita pastata galima efektyviai atnaujint ir pritaikyt siu dienu poreikiam jame ministerijas ir paliks. Tik tada klausimas, ka darys su Finansu ministerija, kuri visikai salia naujo ministeriju miestelio ir irgi yra panasaus laikotarpio pastatas, kuri galima pritaikyt naujiem poreikiams. Remontuos ar parduos, geras klausimas? Ka darys su t tuscia plyne prie Seimo ir Vilniaus vartu? Gal statys vyriausybes rumus ir prates ministeriju miesteli?

        Comment


          Finansų ministerija yra vėlesnio periodo statinys. O buvusio Plano komiteto pastatas, projektuotas Bučiūtės, yra žiauriai geras socmodernizmo pavyzdys. Gaila, kad, pakliuvius į šūdarchitektų renkas, iš jo nieko neliks.

          Comment


            Beje, šito stiliaus pastatų, Europoje ir kitur 70-80-aisiais iškilo nemažai, ką mes vadiname sovietiniu modernizmu, visur kitur šis modernimzas įgavo panašias formas ir tūrius, ypač būdingus fasadu appdailos elementus kaip kad horizontalios langų juostos, stačiakampis fasadas. Net gaila šie tiek, jeigu jo fasadą stipriai paveiks rekonstrukcija.

            Comment


              No worries! 70-80-tųjų stiliaus pastatų mes pastatysim!
              Foto pasislolinau iš forumo dalyvio Globalus posto

              Click image for larger version  Name:	Flow.jpg Views:	0 Size:	1,18 MB ID:	2048821

              Comment


                Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                No worries! 70-80-tųjų stiliaus pastatų mes pastatysim!
                Nu aš jaučiu tiesiog simpatiją šio stiliaus pastatams, niekam nieko neperšu.

                Comment


                  Man jie taip pat patinka ir man gaila, kad Bučiūtės projektuotas pastatas bus sugadintas.
                  Bet man nepatinka, kad DABAR statomi pastatai, dėl vystytojų gobšumo ir bukumo, tampa panašūs į tuos senuosius.

                  Comment


                    To meto modernizmas buvo visiškas architektūros ir urbanistikos dugnas. Geriausias sprendimas šiam commieblock’ui su baisiu gatvės lygiu būtų visiška jo rekonstrukcija paliekant kuo mažiau originalių sprendimų, būtinai ir sumažinant jo aukštį iki likusios gatvės stogų linijos (net jei ir su ‘step back’ kaip Kooperatyvų sąjungos pastate). Tai, kad šitas tipinis to meto pastatas yra laikomas paveldu, kurio negalima liesti, yra nesusipratimas. Nors žinant tai, kad mūsų architektūros elitas yra išperėtas mikrorajoniniais laikais, tai nei kiek nestebina. Tie patys žmonės, kuriems Artery yra per aukštas NMC kontekste, seilėjasi prieš šitą kraupų, pilką auglį Gedimino prospekte. Supratimo, kas yra kontekstas, mikrorajoniniai architektai niekada ir neturėjo.
                    Paskutinis taisė VLR; 2023.05.06, 08:11.

                    Comment


                      Šv. Stepono Baltas lapas ir "Solo Society".

                      Click image for larger version

Name:	stepono33_1_20230506.jpg
Views:	1309
Size:	480,2 kB
ID:	2049013

                      Click image for larger version

Name:	stepono33_2_20230506.jpg
Views:	1279
Size:	560,8 kB
ID:	2049014

                      Comment


                        Parašė VLR Rodyti pranešimą
                        Tai, kad šitas tipinis to meto pastatas yra laikomas paveldu, kurio negalima liesti, yra nesusipratimas.
                        Ne, nėra laikomas, kam meluoti, jeigu nesupranti temos?

                        Comment


                          Parašė R.D. Rodyti pranešimą

                          Ne, nėra laikomas, kam meluoti, jeigu nesupranti temos?
                          Iš straipsnio:

                          Modernizuojamas pastatas vertinamas kaip aukštos architektūrinės vertės, todėl projektiniuose pasiūlymuose išlaikoma autentiška pastato išraiška, tūris, plastiški aukštuminės dalies fasadai, antro aukšto konsolinės dalies granito apdaila.
                          Savo pranešime kalbėjau apie Lietuvos architektus, o ne patį KPD. Gal ir galėjau vietoje žodžio 'paveldas' pavartoti 'vertybė', kad nesimaišytų, bet esmės tai nekeičia.

                          Parašė R.D. Rodyti pranešimą

                          kam meluoti, jeigu nesupranti temos?
                          Tai ar (a) nesuprantu temos, ar (b) meluoju? Nes tai yra kiek skirtingi dalykai.

                          Comment


                            Parašė VLR Rodyti pranešimą

                            Iš straipsnio:

                            Tai ar (a) nesuprantu temos, ar (b) meluoju? Nes tai yra kiek skirtingi dalykai.
                            Jeigu objektas nesaugomas, tai jokie architektai nieko negali, išskyrus, jeigu yra gyvas pastato architektas, tad jis turi autorines teises į savo kūrinį, todėl gali prieštarauti, tarkime, architektūrinių elementų keitimui ir pan. Lietuvoje taip nutinka, kaip ir bet kur kitur. Šis pastatas, pažiūrėjus KVR, neturi nei savo kodo, nei kažko kito, bet gali būti saugoma išklotinė ir pats pastatas kaip urbanistinė struktūrą ar vertingųjų savybių turintis pastatas, bet reikia KVR pasirausti, tačiau juk pastato rekonstrukcijai tai tikrai netrukdys. Tad nėra ko bangas kelti.

                            Comment


                              Parašė R.D. Rodyti pranešimą

                              Jeigu objektas nesaugomas, tai jokie architektai nieko negali, išskyrus, jeigu yra gyvas pastato architektas, tad jis turi autorines teises į savo kūrinį, todėl gali prieštarauti, tarkime, architektūrinių elementų keitimui ir pan. Lietuvoje taip nutinka, kaip ir bet kur kitur. Šis pastatas, pažiūrėjus KVR, neturi nei savo kodo, nei kažko kito, bet gali būti saugoma išklotinė ir pats pastatas kaip urbanistinė struktūrą ar vertingųjų savybių turintis pastatas, bet reikia KVR pasirausti, tačiau juk pastato rekonstrukcijai tai tikrai netrukdys. Tad nėra ko bangas kelti.
                              'Architektai nieko negali', bet šie konkretūs architektai projektiniuose pasiūlymuose paliko šį pastatą autentiškos išvaizdos. Ir man tai nepatinka, nes aš norėčiau rimtos rekonstrukcijos ir manau, kad tai yra prastas sprendimas. Tad kelsiu aš bangų tiek, kiek norėsiu jų kelti nepriklausomai nuo tavo pasiūlymų.

                              Comment


                                Parašė VLR Rodyti pranešimą
                                Tad kelsiu aš bangų tiek, kiek norėsiu jų kelti nepriklausomai nuo tavo pasiūlymų.

                                Comment


                                  Viešbučio „Tauro rago“ vietoje nebebus: pristatytas verslo centro projektas (vizualizacijos)

                                  https://madeinvilnius.lt/verslas/sta...eYt7-rfj6D_A1k

                                  Comment


                                    Parašė ArtisLT Rodyti pranešimą
                                    Viešbučio „Tauro rago“ vietoje nebebus: pristatytas verslo centro projektas (vizualizacijos)

                                    https://madeinvilnius.lt/verslas/sta...eYt7-rfj6D_A1k

                                    Comment


                                      Jeigu fasado akmens apdailos nepakeis į tinką, o metalo rėmų langų į plastmasę, gal ir nieko. Aišku, blogai, kad nesugebėta pritraukt arčiau Jasinskio gatvės, o ir visas pastato planas nei su jokiomis gatvėmis, nei su naujomis, nei su senomis (gatvė ėjo lygiagrečiai Aludarių g. link kalno) nesiderina. Klausimas kaip atrodys leidžiantis nuo Kudirko link centro, manau tragiškai, o juk tai vienas iš Vilniaus panoramos vaizdų.

                                      Comment


                                        Aiivaizdžiai per masyvus. Aukštingumą mažint iki 4 aukštų ir dėt mansardinį aukštą kad bent jau iš gatvės lygio atrodytų kaip šlaitinis stogas.

                                        Comment


                                          Jo, nekažką. Bet jie labai nieko ir nekeičia nuo turimo leidimo, tik paskirtį. Na, berods prideda vieną požeminį aukštą papildomą.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X