Jau tik ne lietuvai tokie projektai geriausiais pavizdys Kauno arena kokybiskas pastatas kuris europoje sau lygiu jieskotu bet visiem tik kaina rupi.
Lietuva nesubrendo dar tokiem projektam taip kad tiketis is sio muziejaus ko nor ypatingo yra naivu, nors Rubikonas, Savivaldybe gal prastums.
...Venecijos bienalėje turėjau labai svarbius susitikimus su Gugenheimo fondo vadovais –Tomu Krensu, taip pat fondo globėjų tarybos nariais, kuriuos sutikti vienoje vietoje Niujorke tiesiog neįmanoma. Aptarėme paskutines galimybių studijos dėl muziejaus Vilniaus. Derinome projekto ,,Ermitažas Gugenheimas Vilnius‘‘ sutarties detales. Atrodo, kad po ilgų derybų sulaukėme žymaus architekto Danieliaus Libeskindo sutikimo dalyvauti kviestiniame architektų konkurse Vilniuje. Tad naujienos geros...
J. Meko ir J. Mačiūno darbai be kolekcijos taps Vilniuje planuojamo atidaryti Ermitažo – Gugenheimo muziejaus pagrindu. Šio kultūros centro galimybių studija turėtų būti baigta kitais metais, o muziejaus pastato architektūros konkurse sutikimą dalyvauti jau yra davę žymūs šių laiko pasaulio architektai Maksimilianas Fuxas, Danielis Libeskindas ir Zaha Hadid.
Neįtikėtini dalykai tampa realybe.
Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.
„Gynėjų gatvėje numatytos patalpos. Spalio pradžioje planuojamas didelis Jono Meko vizualiųjų menų centro atidarymas ir kolekcijos pristatymas. Planuojame, kad jame dalyvaus ir J.Mekas, Gugenheimo ir Ermitažo muziejų direktoriai. Tikimės, jog atvyks ir pasaulinio garso architektai, kurie ryšis dalyvauti daugiafunkcinio centro „Jono Meko vizualiųjų menų centras - Ermitažas - Gugenheimas“ projektų kūrime“, - pasakojo V.Toleikis.
Kaip „nauja išskirtinė sėkmės istorija naujai Europai“ pristatomas ir planas Vilniuje pastatyti daugiafunkcį kultūros centrą „Ermitažas/Guggenheimas Vilnius“, kurio projekto vertė – 60 mln. eurų. Nors šio centro statybos įtrauktos į VEKS programą, tačiau jos prasidės tik tais pačiais 2009-aisiais. Taigi vilniečius ir Vilniaus svečius, susirinkusius į kultūros renginius, bus galima pakviesti į statybas pasižiūrėti, kaip kasama pamatų duobė gigantiškam statiniui.
Pagrindinis muziejaus „Ermitažas/Guggenheimas Vilnius“ statybų iniciatorius A. Zuokas tvirtino, kad nieko paradoksalaus čia nėra: „Planas yra vienas – 2009-aisiais įmūryti simbolinį akmenį į šio muziejaus pamatus. Dabar Guggenheimo muziejus atlieka galimybių studiją, ir per metus turi būti pateikta aiški Vilniaus muziejaus vizija bei struktūra. Kartu vyktų kviestinių architektų konkursas, kuriame dalyvauti pasirengę trys žymiausi pasaulio architektai. Reikia žiūrėti protingai: tokios datos išnaudojamos pritraukti dėmesį tokių institucijų kaip Ermitažas, Guggenheimo muziejus ar kitų kultūros pasaulio banginių.“
Dar tik planuojamas daugiafunkcis kultūros centras jau susilaukė smarkios kritikos Lietuvoje. Pirmiausia, daug kam užkliuvo idėja statyti jį dabartinių Vilniaus koncertų ir sporto rūmų vietoje. Žydus papiktino tai, kad statybos vyktų senųjų žydų kapinių teritorijoje. Pasak Seimo nario Emanuelio Zingerio, Solomonas R. Guggenheimas karste apsiverstų, jeigu tai taptų realybe. Beje, viskas atrodo dar makabriškiau dėl to, kad daugiafunkciniame kultūros centre ketinama įkurdinti ir Litvakų meno ekspoziciją.
Šių metų liepos 9 d. Niujorke „Solomon R. Guggeingeimo fondo“ direktorius Thomas Krens ir „Jono Meko Vizualiųjų menų centro“ direktorius Kristijonas Kučinskas pasirašė susitarimą dėl Ermitažo-Guggenheimo muziejaus Vilniuje galimybių studijos. Galimybių studiją planuojama pradėti šį mėnesį. Jos pagalba ketinama įvertinti kultūrinius, komercinius ir ekonominius projekto faktorius. Projekte dalyvauja pasaulinio garso architektai: Massimiliano Fuksas, Zaha Hadid, Daniel Libeskind.
Jono Meko Vizualiųjų menų centras, įkurtas šiais metais Vilniuje, atliko didelį vertingų meno kūrinių pirkimą iš žinomų Lietuvos menininkų. FLUXUS vizualiojo meno judėjimo įkūrėjo Jurgio Mačiūno kolekcija kartu su garsaus filmų kūrėjo Jono Meko darbais sudarys pagrindinę planuojamo centro ašį.
Projektas susilaukė aukšto lygmens Lietuvos Respublikos Vyriausybės pripažinimo. Pasak Lietuvos ir Vilniaus valdžios atstovų, sėkmingai prasidėjęs šiltas bendradarbiavimas atneš vaisius ateityje, kuomet 2009 metais Vilnius taps Europos kultūros sostine.
Didieji korporaciniai projekto rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Akropolis, Ranga Group, Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN, Ūkio Bankas.
Galimybių studiją planuojama baigti per 12 mėnesių.
Vėžlio žingsniais, bet visgi juda šitas projektas į priekį. Beja rumunai Bucharešte taip pat kalba apie planus turėti Guggenheimo muziejų.
Kaip turbūt žinote, šį savaitgalį į Vilnių atvyksta D. Liebeskindas. Ta proga citata iš zuokas.lt:
Labai prašau pirmadienį 11 val. ateiti į Vilniaus tarybos salę ir pasiklausyti D. Libeskindo. Kiek žinau, su garsiu architektu bus rengiamas ne vienas interviu, taigi ką jis mano apie Vilnių ir projektą, išgirsite ne tik iš manęs.
Comment