Užsukau paskaityti kažko apie muziejų, o turių skaityti kažkokias nesamones.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Gugenheimo ir Ermitažo muziejus
Collapse
X
-
Parašė Magician Rodyti pranešimąO ką apie muziejų paskaitysi? Nieko nėra. Tai dabar pjaunamės, pas ką geresnis gatvių apšvietimas, kur bomžai kultūringesni, ir siurbiame pinigus iš menamų turistų.
Comment
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąNeracionalus lėšų paskirstymas - nusikaltimas (prieš tautą, kurią norima kultūringai "šviesti").
Bet mes jau manau issiaiskinom, kad tamstai tuos pinigus geriau isleisti ant duobiu lopymo, gatviu apsvietimo, supuvusiu laiptu taisymo, ar net stadiono statymo. Kas po to? 170 mln litu nori paleisti vejais, be jokios grazos, ir tada tauta bus laiminga toliau leisdama pinigus jokios finansines naudos nenasanciuose objektuose: sutaisytuose laiptuose, apsvietimui, ir miesto pinigus siurbianciam stadionui. Labai "logiski" sprendimai. Turbut ir valgai is priesingo galo?
Cia, beje, nuoroda i Gugeinhaimo kaina: http://www.designbuild-network.com/p...mvilnius3.html
Comment
-
Parašė JohnNenoriu lįsti į kitas temas, bet jei jau prakalbome apie "tautos apiplėšimą", tai šiūmetiniam krepšinio EČ statytos arenos yra keleriopai didesnis apiplėšimas... ir tik tam, kad keli būriai vienos sporto šakos gerbėjų galėtų pamojuoti vėliavomis ir po to girti paūbauti gatvėse, kai jau po kelių savaičių visos tos arenos stovės tuščios ir nenaudojamos. Va čia tai "apiplėšimas" ir neracionalus pinigų iššvaistymas stambiu mastu.
Bėda, kad mūsų šalyje yra per maža kultūros ir per daug Gražulio ir Ko. kontingento, kuris nesupranta, kuo maks. 200mln. kainuojantis Gugenheimas yra geriau už bene pusę milijardo LTL kainuojančias krepšinio sales.
P.S.: Nesu pries stadiona, bet net ir asilui turi but akivaizdu kur butu sukurta daugiau darbo vietu ir is ko butu daugiau naudos.Paskutinis taisė B.S.; 2011.02.10, 09:54.
Comment
-
Kiek suprantu, realiai, jei suomiai pasistato šitą reikalą, tai mums jau jį statyti nebelabai ir gausis (?). Ar jis gali kaip koks McDonalds kas 100 km. statytis? Įdomu būtų išgirsti nuomonių, nes gal dar nėra viskas prarasta...You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimąKiek suprantu, realiai, jei suomiai pasistato šitą reikalą, tai mums jau jį statyti nebelabai ir gausis (?). Ar jis gali kaip koks McDonalds kas 100 km. statytis? Įdomu būtų išgirsti nuomonių, nes gal dar nėra viskas prarasta...
Comment
-
Parašė D.P Rodyti pranešimąKaip supratau iš Zuoko kalbų, idėja nuplaukė ir jau neracionalu mum ji statytis per daug pasimizmo buvo, taip sakant . Galų gale ir oficialūs asmenys iš G/E apsilankė Vilniuje, dabar Helsinkyje, jų žodis svarbus.Kas lieka? Gal koks Tate museum modelis kaip UK? Ar mūsų lietuviško muziejaus perspektyva?You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimąLietuvišką muziejų lyginti su G/E tai tas pats, kas lyginti Rumšiškes su Paryžiumi, o Tate idėja skamba gerai. Reiktų nusiųsti Zuokui
Mano galva, norint atsirasti tarptautinėje meno arenoje ir tapti bent kažkiek žinomiems (kas savaime aišku, reikštų ir didesnius turistų srautus ir daugelį kitų jau šioje temoje išvardintų privalumų), reiktų muziejaus, kurio vardas žinomas. Ypač tokiai šaliai kaip Lietuva. Skamba gal negražiai, bet manau tame pliusų yra daugiau, o mum reikia būti pragmatiškesniems. Vien faktas, kad Tate steigtų savo muziejų Vilniuje, tai taptų dideliu piaru visai šaliai. ir tas piaras sklistų ne iš mūsų valdžios lupų ir tribūnų, o iš pačių Tate, o šio muziejaus vardas ne ka mažiau žinomas nei G/E.
na, be Tate yra ir Pompidu. Rinktis yra iš ko. Tas pats, kaip ir su G/E : bent kiek labiau išsilavinę ar besidominantis turistai suprastų tai.
Comment
-
Iš Zuoko šiandieninės konferencijos 15min. (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...kas-168-147799) :
"Vilniui, jei nori būti europinio lygio miestu, regiono lyderiu, būtinos pasaulinio lygio kultūrinės institucijos. Sporto terminais kalbant, jei norime laimėti Europos čempionatą, mūsų žaidėjai turi žaisti geriausiuose klubuose. Aš už tai, kad Vilniuje būtų pasaulinio lygio kultūros institucija.
Nežinau, ar realu šiandien kalbėti apie Guggenheimą, bet aš manau, kad panašaus lygio kultūrinė institucija, muziejus Vilniui yra reikalingas. Kokios tai bus institucijos, bus matyti, situacija dabar yra pasikeitusi. "
G/E idėja matyt yra prarasta, nebent Suomijoje runkelių ar pesimistų yra tiek pat, kiek ir Lietuvoje, o politikai tokie pat galvoti asmenys )
bet jei ta "panašaus lygio institucija" bus kažkas iš Tate/Pompidu operos, bus džiugu.
Dar džiugiau yra tai, kad atsiranda tinkamas požiūris į kultūrinių objektų vadybą ir jos efektyvumo suvokimą. :
"Žinote, muziejus muziejui nelygu, todėl labai svarbi vadyba, ekonomikos ir kūrybiškumo suvokimas. Pasaulyje statoma daug muziejų, svarbu, ar veikia modelis, ar jis skatina turizmą."
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąGal pirmiau reikia investuoti į savo kultūrą, o ne pirkti "kultūros paslaugas" iš užsienio?Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąO kuo skiriasi ta sava nuo nesavos kultūros ir kuo Guggenheimas (Kurio nuolatinė ekspozicija turėjo būti būtent lietuvių kūrėjų) yra ne savo kultūra? Tik dėl pavadinimo?
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąGal pirmiau reikia investuoti į savo kultūrą, o ne pirkti "kultūros paslaugas" iš užsienio?
Ką mes šiandien turėtume, jei ne tuolaikinių Zahų Hadid projektuotos bažnyčios, interjerai?
Vos pastatytas toks muziejus būtų mūsų kaip dabar mūsų yra Onos bažnyčia, o ne vokiečių ar olandų, taip pat mūsų yra užsienio meistrų tapyti Lietuvos bažnyčių paveikslai ir kiti sukurti turtai
Juk apskritai puoselėdami "savą kultūrą" turbūt turėtume tik Šnipiškes...
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąMokinukams aiškinu: sava tai, kas sukurta lietuvių menininkų, taip pat, kas sukurta Lietuvoje gyvenančių (gyvenusių) kitataučių. Kam iš viso tas Gugenhaimas pavadinime reikalingas? Neturime kam pinigų išleisti? Juk ne už dyką jo pavardė pavadinime? Ar savo pavadinimo sukurti jau nebegalime? Ar idėjų savų kultūroje nėra, kad reikia jas importuoti ir už tai mokėti?
Aš irgi esu už tai, kad Lietuvoje plėtotume kultūrą, bet savo meno izoliacija nėra tas kelias, kurio turėtume laikytis. Kodėl nepasisemti idėjų iš kitų ir nepritaikyti jų sau?
p.s. Aišku būtų labai šaunu jei tam atsirastų koks dosnus mecenatas kokiu buvo pats Solomonas Guggenheimas, bet netgi mokant iš valstybės lėšų ta suma būtų tikrai nedidelė palyginus su išleistomis kad ir krepšinio arenoms.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąMokinukams aiškinu: sava tai, kas sukurta lietuvių menininkų, taip pat, kas sukurta Lietuvoje gyvenančių (gyvenusių) kitataučių. Kam iš viso tas Gugenhaimas pavadinime reikalingas? Neturime kam pinigų išleisti? Juk ne už dyką jo pavardė pavadinime? Ar savo pavadinimo sukurti jau nebegalime? Ar idėjų savų kultūroje nėra, kad reikia jas importuoti ir už tai mokėti?
Anglai, prancūzai, rusai ir kitos šalys turi visas galimybes ir tradicijas. Tokio lygio muziejus galėtų būti stimulas ir finansavimui ir susidomėjimui. o po to niekas netrukdys steigti privačių muziejų ar galerijų, kuriose dominuotų lietuvių darbai.
Manau, mumr iekia būti pragmatiškesniems
Valdovų rūmai ir būtų tas nacionalinis produktas. Bet kokia jokokybė paaiškės tik vėliau. Tačiau tai nėra post/modernus menas. o postmodernus menas manau neturi tautybės.
Pasaulio menininkų darbai yra brangūs ir sunkiai Lietuvoje pasiekiami malonumai. Kiek tokių kolekcijų matėm? Nedaug, nedaug,...
Lietuvoje gyvanusių kitataučių (aš labiau mėgstu sakyti bendrapiliečių) kaip Soutine, Lipschitz, fotografo Izio kai kurie darbai kainuoja milijonines sumas. Įsivaizuok kokį šurmulį sukeltų tamsi liaudies dalis jei kas pirktų už tokius pinigus meno kūrinius? neabejoju, kad dar kibtų prie tautybės...Ką jau kalbėti apie fluxistus (o kas domisi, tas žino tokius vardus kaip Maciunas, Mekas geriua nei mūsų Čiurlionį, nors neretai ypač kauniečiai priekaištauja kodėl ne Kaune, o Vilniuje. pasakysiu paprastai - LTSR laikotarpiu būtent Vilniuje dar berods 7ešimt.buvo surengtos pirmosios fluxus akcijos. kaip ir bene pirmasis jėzus kristus super žvaigždė pristatymas ).
Aišku, niekas netrukdo kalbėtis derėtis su tų meninkų darbų valdytojais ar muziejais dėl pirkimo ar atvežimo, bet tai kita kalba.
Kita vertus, yra lietuvių darbų, kurie po nepriklausomybės pasiekė USA nemažai, bet jie kažkodėl mažai įdomūs Lietuvai. o tokio lygio muziejus leistų juos įsigyti.
Be G/E yra NDG/MMC. Yra galerijų. Didelio vardo atėjimas turėtų išjudinti kultūros pamatus Lietuvoje. o sykiu ateitų moderni, efektyvi meno vadyba. Atsirastų susidomėjimas. Kodėl Vilnius, Kaunas, Klaipėda neima pavyzdžių iš Niu Jorko? O juk ten tų galerijų daugybė....
Comment
-
Parašė D.P Rodyti pranešimąG/E ar panašūs pasauliniai vardai tėra vardai. Ekspozicija(turinys) kas kita. o ekspozicija bus "lietuviška", nes tai jau bus sava. Importuoti vardus? Aš sakyčiau jei norime būti matomi meno/turizmo ir panš. žemėlapyje, ta ir turime daryti. Kol kas tokio nacionalinio produkto kaip Gugenheimas mes nesukūrėm ir abejoju, ar mum tai pavyktų. Esame tiesiog per maži ir - galbūt - per jauni, o žinodami kultūros finansavimą Lietuvoje tai išvis neturėtų kelti klausimų.
Anglai, prancūzai, rusai ir kitos šalys turi visas galimybes ir tradicijas. Tokio lygio muziejus galėtų būti stimulas ir finansavimui ir susidomėjimui. o po to niekas netrukdys steigti privačių muziejų ar galerijų, kuriose dominuotų lietuvių darbai.
Manau, mumr iekia būti pragmatiškesniems
Valdovų rūmai ir būtų tas nacionalinis produktas. Bet kokia jokokybė paaiškės tik vėliau. Tačiau tai nėra post/modernus menas. o postmodernus menas manau neturi tautybės.
Pasaulio menininkų darbai yra brangūs ir sunkiai Lietuvoje pasiekiami malonumai. Kiek tokių kolekcijų matėm? Nedaug, nedaug,...
Lietuvoje gyvanusių kitataučių (aš labiau mėgstu sakyti bendrapiliečių) kaip Soutine, Lipschitz, fotografo Izio kai kurie darbai kainuoja milijonines sumas. Įsivaizuok kokį šurmulį sukeltų tamsi liaudies dalis jei kas pirktų už tokius pinigus meno kūrinius? neabejoju, kad dar kibtų prie tautybės...Ką jau kalbėti apie fluxistus (o kas domisi, tas žino tokius vardus kaip Maciunas, Mekas geriua nei mūsų Čiurlionį, nors neretai ypač kauniečiai priekaištauja kodėl ne Kaune, o Vilniuje. pasakysiu paprastai - LTSR laikotarpiu būtent Vilniuje dar berods 7ešimt.buvo surengtos pirmosios fluxus akcijos. kaip ir bene pirmasis jėzus kristus super žvaigždė pristatymas ).
Aišku, niekas netrukdo kalbėtis derėtis su tų meninkų darbų valdytojais ar muziejais dėl pirkimo ar atvežimo, bet tai kita kalba.
Kita vertus, yra lietuvių darbų, kurie po nepriklausomybės pasiekė USA nemažai, bet jie kažkodėl mažai įdomūs Lietuvai. o tokio lygio muziejus leistų juos įsigyti.
Be G/E yra NDG/MMC. Yra galerijų. Didelio vardo atėjimas turėtų išjudinti kultūros pamatus Lietuvoje. o sykiu ateitų moderni, efektyvi meno vadyba. Atsirastų susidomėjimas. Kodėl Vilnius, Kaunas, Klaipėda neima pavyzdžių iš Niu Jorko? O juk ten tų galerijų daugybė....
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąFluxus kolekcija ypač domisi į Vilnių užsukę amerikiečiai, britai, vokiečiai... Jiems tai yra "kažkas tokio", deja vietiniai net nesuvokia kokius turtus turime, jie mieliau eina alaus pagurkšnot ir išsirėkti į krepšiasvydžio varžybas, o visa kita veikla tėra pinigų plovimas visos Lietuvos sąskaita
pagalvojus, tai ir Čiurlionio darbai yra paklydę po margą svietą...
štai šiame straipsnyje išsakyta kritika yra tiksli ir galbūt galėtų tapti tam tikru orientyru.
http://m.lrytas.lt/-1197609193119568...ul%C4%97ms.htm
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąIndex teisingai pastebėjo. Tarkim, kur Vilniaus Senamiesty yra ta sava kultūra, o kur prasideda svetima- italų, lenkų, žydų, vokiečių, Rytų slavų?
Ką mes šiandien turėtume, jei ne tuolaikinių Zahų Hadid projektuotos bažnyčios, interjerai?
Vos pastatytas toks muziejus būtų mūsų kaip dabar mūsų yra Onos bažnyčia, o ne vokiečių ar olandų, taip pat mūsų yra užsienio meistrų tapyti Lietuvos bažnyčių paveikslai ir kiti sukurti turtai
Juk apskritai puoselėdami "savą kultūrą" turbūt turėtume tik Šnipiškes...
Taip, Vilniaus senamiestyje yra sava kultūra (architektūra). Nes ji sukurta tegul ir užsieniečių (nors ne viskas užsieniečių, daug kas vietinių, nebūtinai lietuvių), bet vienetiniu egzemplioriumi ir čia, vietoje, iš vietinių medžiagų ir vietinių žmonių darbo rankomis. Analogiškai ir paveikslai ar kitas vaizduojamasis menas - sukurtas čia, pagal vietinius pageidavimus, panaudojant vietines medžiagas ir darbo jėgą.
Parašė index Rodyti pranešimąKiek pamenu tai nuolatinė ekspozicija ir būtų lietuvių: Mačiūno ir Lietuvos žydų meno. O Guggenheimas (Ir ne tik jis, bet ir Peterburgo Ermitažas ) pavadinime būtų todėl, kad būtų sudaryta partnerystės sutartis, kuri duotų galimybę lengviau atsivežti dalį jų kolekcijų parodoms. Juk neblogai turėti galimybę pamatysi pasaulio klasikinį ir modernų meną.
Aš irgi esu už tai, kad Lietuvoje plėtotume kultūrą, bet savo meno izoliacija nėra tas kelias, kurio turėtume laikytis. Kodėl nepasisemti idėjų iš kitų ir nepritaikyti jų sau?
p.s. Aišku būtų labai šaunu jei tam atsirastų koks dosnus mecenatas kokiu buvo pats Solomonas Guggenheimas, bet netgi mokant iš valstybės lėšų ta suma būtų tikrai nedidelė palyginus su išleistomis kad ir krepšinio arenoms.
Ir pats pasakei, kad iš lietuvių būtų tik Mačiūnas, na dar koks Mekas. Ir Lietuvos žydų menas. Todėl ne veltui ir Gugenhaimas. Tai kur tas Lietuvos menas, jei apsiribojama vienos iš mažumų menu? Tai gal tiesiai šviesiai reikia pavadinti Žydų meno galerija ir nepūsti miglos?
Gugenhaimas tai frančizė už kurią reikia mokėti. Negi lietuviai visiškai buki, kad nesugeba sugalvoti pastatyti pastatą ir jame eksponuoti meno kolekcijas? Už kokią idea fix tirėtų būti mokami pinigai Gugenhaimų šeimai?
Parašė D.P Rodyti pranešimąG/E ar panašūs pasauliniai vardai tėra vardai. Ekspozicija(turinys) kas kita. o ekspozicija bus "lietuviška", nes tai jau bus sava. Importuoti vardus? Aš sakyčiau jei norime būti matomi meno/turizmo ir panš. žemėlapyje, ta ir turime daryti. Kol kas tokio nacionalinio produkto kaip Gugenheimas mes nesukūrėm ir abejoju, ar mum tai pavyktų. Esame tiesiog per maži ir - galbūt - per jauni, o žinodami kultūros finansavimą Lietuvoje tai išvis neturėtų kelti klausimų.
Anglai, prancūzai, rusai ir kitos šalys turi visas galimybes ir tradicijas. Tokio lygio muziejus galėtų būti stimulas ir finansavimui ir susidomėjimui. o po to niekas netrukdys steigti privačių muziejų ar galerijų, kuriose dominuotų lietuvių darbai.
Manau, mumr iekia būti pragmatiškesniems
Sakai, per maži, sakai, per jauni ir neturtingi. Tai o už kokias lėšas visa tai būtų statoma ir už kokias lėšas išlaikoma? Ar ne valstybės? Jei valstybė dabar neranda lėšų kultūrai, tai sulig muziejaus pastatymu jų staiga atsiras? Ar bus kažkoks slaptas "reketo" mechanizmas - pirmiausia lėšos tik Gugenhaimui, o kas liko visoms kitoms kultūros reikmėms? Tuo labiau, kad tas projektas yra privatus, kuriam norima suteikti nacionalinę reikšmę, įgyvendinti iš esmės už valstybės lėšas ir tokiu būdu vėliau prichvatizuoti gerą kąsnį kultūrai skirto biudžeto išlaikymui... T.y. prisidengiant kultūra, norima prasukti gerą privatų versliuką...
Parašė D.P Rodyti pranešimąBe G/E yra NDG/MMC. Yra galerijų. Didelio vardo atėjimas turėtų išjudinti kultūros pamatus Lietuvoje. o sykiu ateitų moderni, efektyvi meno vadyba. Atsirastų susidomėjimas. Kodėl Vilnius, Kaunas, Klaipėda neima pavyzdžių iš Niu Jorko? O juk ten tų galerijų daugybė....Paskutinis taisė Al1; 2011.04.26, 20:59.
Comment
Comment