Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Gugenheimo ir Ermitažo muziejus

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Vyriausybė palaimino Guggenheimo muziejaus idėją

    Trečiadienį Vyriausybės strateginio planavimo komiteto posėdyje pritarta Guggenheimo muziejaus Vilniuje kūrimui. Jis turėtų pareikalauti 260 milijonų litų, tačiau pinigai esą atsipirks per 7 metus. Dar balandį nuspręsta, kad geriausią projektą Guggenheimo muziejui Vilniuje pateikė irakiečių kilmės architektė Zaha Hadid.

    Komiteto sprendimu iš įvairių institucijų atstovų sudaryta darbo grupė, iki rugsėjo 1 dienos turėsianti parengti detalų projekto finansavimo pagrindimą ir finansavimo planą.

    Kaip po posėdžio sakė vienas projekto iniciatorių, muziejų kuruojančio Jono Meko vizualiųjų menų centro tarybos narys Artūras Zuokas, projekto kaina galėtų būti apie 260 milijonų litų. „Tikslas – projektą baigti iki 2013 m. vidurio, kada Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai, kad šio muziejaus atidarymas būtų viena sudėtinių programos dalių 2013 metais“, - aiškino A. Zuokas.

    Jis tikisi, kad Vyriausybei išreiškus politinę valią, liepą galima tikėtis teigiamo atsakymo iš Ermitažo-Guggenhaimo muziejaus dėl kūrimosi Vilniuje.

    Planuojama, kad maždaug 13-14 tūkstančių kvadratinių metrų dydžio pastate šalia Baltojo tilto turėtų būti pagrindinės kolekcijos galerijos, žiniasklaidos centras, dvi kino salės, Valstybinio Ermitažo muziejaus ir specialiųjų parodų galerijos, litvakų meno ir informacinis centrai.

    Prioritetas – Nacionaliniam stadionui

    Premjeras Gediminas Kirkilas prognozavo, kad Vyriausybė projektui galėtų skirti ne daugiau kaip 10-15 proc. bendros sumos lėšų.

    „Jei projektas pasiteisins, turės kultūrinę, turistinę trauką, atneš pajamas, visų pirma, Vilniaus miestui, galbūt ir visai Lietuvai, kitiems objektams“, - kalbėjo premjeras.

    Dabartinė Vilniaus valdžia Gugenheimo projektą yra vertinusi atsargiai, abejodama, ar jam pakaks lėšų.

    Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas sakė, kad įgyvendinant projektą tam tikras finansinis krūvis savivaldybei gresia, tačiau konkrečios finansavimo proporcijos dar nėra apibrėžtos. „Visgi prioritetas dabar suteikiamas Nacionaliniam stadionui – vienam sportinės, kultūrinės infrastruktūros objektui“, - teigė valdininkas.

    Jo nuomone, kartu su statomu Nacionaliniu stadionu Guggenheimo muziejus ilgainiui galėtų tapti sostinės simboliais. G. Paluckas patikino, kad miesto meras Juozas Imbrasas niekada nėra išreiškęs neigiamos nuomonės dėl paties projekto – jis esą tik kėlęs klausimus dėl galimų savivaldybės finansinių įsipareigojimų.

    A.Zuokas: menas – investicija

    A.Zuokas aiškino, kad projekto tikslas – pritraukti kuo daugiau kultūringų turistų į Vilniaus miestą. „Vien tik šie turistai per metus išleistų Vilniuje apie 75 milijonus dolerių. Natūralu, kad tie pinigai atitektų viešbučiams, kavinėms, kitiems muziejams, galerijoms, ir mokesčių pavidalu lėšos, kurias į projekto įgyvendinimą investuotų valstybė ir savivaldybė, grįžta atgal“, - projekto mechanizmą aiškino jis.

    Politikas mano, kad į projekto vystymą būtų galima pasitelkti ir ES, ir privačių rėmėjų lėšas. Su rėmėjais jau esą pasirašyta sutarčių už daugiau nei 20 milijonų litų. A. Zuokas mano, kad projektą rems ir pasaulio kompanijos. Jo teigimu, būtų gerai, kad projektas miestui atsipirktų per 7 metus.

    A.Zuoko teigimu, meno kūriniu būtų jau muziejaus įkūrimas. Jis primena, kad savivaldybė yra įsigijusi Jurgio Mačiūno „Fluxus“ kolekcijos dalį, taip pat būtų prieinama prie begalinių Guggenheimo ir Ermitažo muziejų fondų.

    Planuojama, kas per metus muziejų aplankytų apie 400 tūkstančių lankytojų, pusę jų sudarytų užsieniečiai. „Užmirškime ir atsisakykime supratimo, kad kultūra yra išlaidos. Kultūra yra investicija, sukurianti ilgalaikį stabilų pagrindą ekonomikai ir kartu stabilias darbo vietas“, - tikino A. Zuokas.

    Pasak jo, projektu domisi stambiausios pasaulio meno kompanijos, informacija apie Vilniuje planuojamą projektą pasirodė „The New York Times“ publikacijose.

    A.Zuokas taip pat įsitikinęs, kad pozityvios žinios apie ateitį reikalingos esant ekonomikos smukimui.
    delfi.lt

    Comment


      Jei kalbėti apie investicijas į kultūrą, tai mūsų šaliai turėtų rūpėti investuot ne tik dėl turistų, bet ir dėl mūsų pačių.
      Juokinga į mūsų kultūros objektą "turės važiuoti" išprusę turistai, o patys turbūt ir liksime kaimiečiai

      Comment


        o kodel taip kategoriskai?

        as asmeniskai tikria lankysiuos, kuo daugiau kulturiniu erdviu, nauju parodu, nauju meno projektu, tuo didesnis pasirinkimas paciam miestieciui kokybiskai 'kulturintis'.

        nebent jus is principo ruosiaties ignoruoti ta muzieju, bet cia jau kitas klausimas tada.

        Comment


          Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
          Jei kalbėti apie investicijas į kultūrą, tai mūsų šaliai turėtų rūpėti investuot ne tik dėl turistų, bet ir dėl mūsų pačių.
          Juokinga į mūsų kultūros objektą "turės važiuoti" išprusę turistai, o patys turbūt ir liksime kaimiečiai
          nieko keisto. nuvažiuoji į Luvrą - prancūzų mažuma (aptarnavimo sektorius) nuvažiuoji į ermitaža - rusų mažuma... ir tt. ir pan. ir nei maskvėnų nei paryžiečių nevadini kaimiečiais.

          Comment


            As tai manau kad tai bus puikus pastatukas pakeiciantis Akropolli, kai visi vaziuos paziureti is miesteliu. Pagaliau

            Comment


              Na aš tikrai neignoruosiu ir lankysiuos ir džiaugsiuos
              Tik dėl Akropolio, tai klausimas ar Akropolio lankytojai rinksis šį muziejų. Kad jį pastatysime, tei nereiškia, kad ne menininkiškas jaunimėlis staiga pradės suprasti šiuolaikinį meną ir susidomės. Keik Akpropolio lankytojų (ekskursijų) yra buvę ŠMC?

              Comment


                Nu matai, vaikučius iš mokyklos veža labiau ne ten, kur jie nori, o ten, kur suorganizuoja mokytojai. Kita vertus, nematau jokios problemos vienos ekskursijos metu aplankyti ir muziejų ir "Akropolį", čia juk ne kažkokia dilema, kur galima pasirinkti tik vieną

                O iš patirties galiu pasakyt kaip dažniausiai būna - gali gyvent Vilniuj 10 metų ir nei karto neapsilankyti kad ir Gedimino pilyje, tačiau jei tuos 10 metų gyvensi kažkur kitur, tai bent kartą tikrai atvažiuosi būtent į pilį. Kažkaip čia taip jau yra. Aišku, taikoma ne visiems.

                Comment


                  Na manau mokyklinukam smc ir gugenhaimas yra nepalyginama. i smc eitu del parodos, jei mokytoja zino kad vyksta kazkas idomaus(patys zinom kaip mokiniai verziasi i paroda).. o apie gugenhaima jau kalba visoj spaudoj. vien kad ne kubikas rubikas jau eis ne tik kaip i muzieju bet ir i pastata. As kai siauliuos sveciavaus man visi gimines sake: "matei siauliu arena???"

                  Comment


                    apie guggenheimo palaiminima siandien rasoma ir cia: http://worldarchitecturenews.com/ind...upload_id=2429

                    Comment


                      Ale kodėl šiame pastate neįrengus nacionalinės galerijos, o senąjį pastatą atiduoti gugenheimui
                      „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

                      Comment


                        Pačios statybų tematikos tai nelabai liečia, tačiau tuo noriu parodyti šio projekto naudą neįskaitant pačios kultūrinės vertės.

                        Ją geriausiai nusako žmonių iš viso pasaulio kampelių atsiliepimai (mano atmeskit) ir apskritai, kad ši žinia sklinda. Prisiminkit, kiek milijonų investuojama į šalies reklamą. Manau, šis projektas atstos ne vieną jų, išleistą toje srityje.

                        Vėl gi, aš nesakau, kad šį projektą reikia įgyvendinti dėl to, kad svetimšalius jis masina. Bet šios akivaizdžios teigiamos jo pusės atmesti taip pat negalima, o aš tiesiog bandau jį vertinti visapusiškai.
                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                        Comment


                          Iš muziejaus liks tiktai batai?

                          Sostinės valdžia marina Zahos Hadid sukurtą Ermitažo ir Guggenheimo muziejaus filialo projektą. Todėl politikai galės bent pasigrožėti architektės šiomis dienomis sukurtais batais. Jų dizainas be galo panašus į pastatą, turintį iškilti Vilniuje.

                          Visas straipsnis: http://www.lrytas.lt/index.asp?data=...k_id=99&view=2
                          gera gyventi gerai

                          Comment


                            Gugenheimo fondo atstovai pristatys muziejaus Vilniuje galimybių studiją
                            2008-10-03 09:23
                            BNS

                            Comment


                              Guggenheimo muziejus: 120 mln. dolerių, 400 tūkst. lankytojų, 900 darbo vietų

                              http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=18750863
                              gera gyventi gerai

                              Comment


                                Na kazkaip nurimo,o buvo tokia idomi vizija.
                                "Niekas nėra suku,kas tarnauja kilniai idėjai"

                                Comment


                                  Vizija yra vizija.. Kazkas pasidare is kazko pelno ir uzteko, kiek gi dar galima liaudziai propoganda skiesti.

                                  Comment


                                    Vilnius nenori mokėti už Guggenheimo muziejų

                                    http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=18977775
                                    You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                                    Comment


                                      Kam įdomu - Guggenheimo galimybių studija
                                      Paskutinis taisė Perfect; 2008.11.13, 14:15.

                                      Comment


                                        Parašė ehnaton Rodyti pranešimą
                                        Na kazkaip nurimo,o buvo tokia idomi vizija.

                                        idomi ji buvo tik tol,kol zuokas taskesi vilnieciu pinigais ir gaudavo tikriausiai otkata is galimu uzsakovu. kai is posto ismete,nebeliko kaip 'plauti' pinigu ,tai ir bet koks interesas tuo zydu muziejumi isbleso.

                                        Comment


                                          A.Kubilius: Guggenheimo muziejaus kol kas nereikia
                                          delfi.lt

                                          Comment

                                          Working...
                                          X