Parašė [sp]
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Daugiabučių renovacija Vilniuje
Collapse
X
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimąO kodėl galutinai pasenę bus už 30-ies metų? Jiems tada bus po 50-70 metų, o resursas tai tikrai ilgesnis. Aišku ir dabar jie ne šedevrai, bet visų pirma reikia stengtis, kad naujų analogiškų neatsirastų, ar dar prastesnių kartonkių. Nes viską išgriauti ir perstatyti nerealu.
Comment
-
Parašė [sp] Rodyti pranešimąturėjau omeny 60-ųjų metų statybos namus, arčiau centro. jiems jau 50 metų Taip, labai svarbu kad nauji pastatai netęstų netinkamos ir pasenusios strategijos. Tai yra rimta problema. Todėl turėtų būti kuo greičiau oficialiai apsispręta dėl plėtros ir rekonstrukcijos nuostatų. Sutinku, kad sunku paimti ir nušluoti viską, ir pastatyt iš naujo, bet kai kur apsimokėtų. Be to, rekonstruojant kai kurias teritorijas (o ne atskirus namus) naujas užstatymas papildytų esamą, keisdamas užstatymo morfotipą. labai mažai ką reikėtų griauti."Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."
Adam Mickiewicz
Comment
-
Kodėl stringa renovacija, aiškinsis Seimas
Stringant Vyriausybės vykdomai daugiabučių namų renovavimo programai, padėtį gerinti imasi Seimas. Pasak Parlamento vadovės, sudaryta darbo grupė, kuri išsiaiškins dabartinės finansavimo tvarkos trūkumus, stabdančius būsto renovaciją ir parengs pasiūlymus, kaip geriau finansuoti programą.
Tuo metu dėl neveiklumo kritikuojamas aplinkos ministras sako, kad daugiabučių namų atnaujinimo programa nėra prastai įgyvendinama, praneša LTV „Panorama“.
Naujoji daugiabučių namų atnaujinimo programa pradėta 2009-ųjų rugsėjį. Tikėtasi, kad iki šių metų pradžios bus renovuota maždaug 1,5 tūkst. daugiabučių. Tačiau Aplinkos ministerijos duomenimis, šį gruodį apsisprendusios dalyvauti naujoje programoje buvo tik 63 bendrijos.
Viena iš svarbiausių atsilikimo priežasčių – nauja finansavimo tvarka, kai valstybės teikiama parama sumažėjo nuo 50 iki 15 proc. būsto atnaujinimo vertės. Likusią dalį apmoka gyventojai, galintys gauti lengvatinius kreditus.
Anot Valstybės kontrolės ir Seimo Audito komiteto, būtent tokia finansavimo tvarka neskatina namų renovavimo. Deramai neveikiant Vyriausybės parengtai programai, renovacijos ėmėsi Seimas. Aiškintis, kaip gelbėti padėtį, Seimo valdyba sudarė darbo grupę.
„Kad darbo grupė įvertintų daugiabučių namų renovavimo programos neveikimo priežastis ir pateiktų pasiūlymus dėl esamų problemų sprendimo būdų. O prireikus – ir teisės aktų keitimą. Ir būtent jie įvertintų, koks tai buvo finansavimas, ar toks finansavimo modelis renovacijai buvo trukdis“, – teigė Seimo vadovė Irena Degutienė.
Tačiau už renovacija atsakingos Aplinkos ministerijos vadovas Gediminas Kazlauskas aiškina, kad naujoji programa nežlugo ir po truputį įsibėgėja. Esą nusivylimas kilo dėl per didelių lūkesčių, kuriuos kurstė kiti politikai.
„Kas buvo pavesta Aplinkos ministerijai suderinti su Europos Komisija, buvo suderinta, teisinė bazė dėl lėšų panaudojimo sukurta laiku. Tie lūkesčiai, kurie buvo rengiant programą sužadinti 2009 metais, kai kuriems politikams pareiškus, kad tai yra ekonomikos skatinimo priemonė, davė priešingą efektą. Svarbiausia buvo pagerinti energijos taupymą“, – kalbėjo ministras.
Seimo Pirmininkė sako pasigendanti ir didesnės Vyriausybės atsakomybės dėl stringančios daugiabučių programos. Esą daugelyje Europos Sąjungos valstybių ji vyksta sėkmingiau, nes ne gyventojai iš savo lėšų ar valstybės teikiamų paskolų finansuoja namų renovavimą, o energetikos įmonės, prisiimančios projekto įgyvendinimo riziką. Parlamento vadovė siūlė svarstyti tokią galimybę ir Lietuvoje.
„Aš pati pernai spalį kreipiausi raštu į Ministrą Pirmininką, konstatuodama ir analizuodama Valstybės kontrolės medžiagą. Jokio atsakymo į savo raštą dar nesu gavusi“, – tvirtino I. Degutienė.
Seimo Pirmininkė tikisi sulaukti Premjero atsakymo, kas bus daroma, kad 0,5 mlrd. litų, užšaldytų dėl užsitęsusių derybų ir sutarčių derinimo su komerciniais bankais, būtų efektyviai panaudoti daugiabučiams namams atnaujinti.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
R.Germanas: reikia nacionalizuoti daugiabučių išorines sienas, stogus, laiptines
Daugiabučių renovavimas Lietuvoje stringa dėl pernelyg didelio liberalumo, tvirtina sostinei šilumą tiekiančios bendrovės „Vilniaus energija“ komercijos direktorius Rimantas Germanas. Jo siūloma išeitis – nacionalizuoti daugiabučių išorines sienas, stogus, laiptines ir juos apšiltinti valstybės lėšomis, o po to sąskaitas pateikti gyventojams.
Comment
-
Štai kur tikras
Comment
-
/\ Renovacija nieko nepakeis. Viena vertus ne visi gyventojai gali ar nori prisiimti dešimtims metų finansinius įsipareigojimus (ypač šiandieninėje ekonominėje situacijoje). Antra vertus net ir aplipdžius putplasčiu kiekvieną Vilniaus ar Lietuvos namą dujų kaina nemažėtų. Rusija suinteresuota parduoti kuo daugiau dujų, lietuvių ponai suinteresuoti kuo brangiau perparduoti ir išsimokėti kuo didesnes algas su priedais.
Visas Laisvės prospektas žaliuoja, kaip ir nemaža dalis šalutinių gatvių. Suprantu, jei trasos eitų po šaligatviais - nereiktų jų valyti. Arba tegul putplasčiu vamzdžius aplipdo. O dabar... Vienintelė išeitis, kad tokios įmonės būtų valstybinės, o direktorių kiekis ir jų maksimalios algos bei priedai būtų kontroliuojami įstatymo.
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimąVienintelė išeitis, kad tokios įmonės būtų valstybinės, o direktorių kiekis ir jų maksimalios algos bei priedai būtų kontroliuojami įstatymo.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąSu valstybinėmis įmonėmis taip yra visur. Praktiškai nesurasi tokios, kuri gerai dirbtų."Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Comment
-
Parašė zajcik Rodyti pranešimąKlaipėdos nafta ir didieji oro uostai?
Dėl Klaipėdos naftos užkulisių nežinau. Gal netyčia ji ir bus gerai valdoma.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Daugiabučių renovacija: gyventojai išsigandę valdžios prievartos
„Mes nerenovavome namo. Yra grasinama naudoti prievartą prieš renovacijos nenorinčius žmones. Kokį mes darome nusikaltimą, jeigu neturime pinigų tai renovacijai?“ - BTV laidoje „Karštas vakaras“ sarkastiškai klausė Lietuvos pensininkų sąjūdžio pirmininkas Jonas Burdulis. Taip jis reagavo į pasirodžiusius siūlymus besipriešinantiems renovavimui naikinti kompensacijas už šildymą."Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."
Adam Mickiewicz
Comment
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąAtrodo neblogai. Džiugu, jog parenkamos ir šviesesnės spalvos. Ačiū už fotoreportažą.
Kadangi aš šalia gyvenu tai nuo pat pradžių stebiu šito pastato renovaciją. Nesu darbų organizavimo specialistas, bet mano manymu prie šito objekto dirba per mažai žmonių, jis juda į priekį labai lėtai. Nežinau kaip kituose renovavimo projektuose, bet pavyzdžiui šitame tai akmens vata prieš paslepiant nebūdavo apsaugoma. Po lietaus ji būdavo visiškai šlapia.
Comment
-
Parašė represser Rodyti pranešimąPrašom. Man asmeniškai irgi akiai mielai žiūrisi.
Kadangi aš šalia gyvenu tai nuo pat pradžių stebiu šito pastato renovaciją. Nesu darbų organizavimo specialistas, bet mano manymu prie šito objekto dirba per mažai žmonių, jis juda į priekį labai lėtai. Nežinau kaip kituose renovavimo projektuose, bet pavyzdžiui šitame tai akmens vata prieš paslepiant nebūdavo apsaugoma. Po lietaus ji būdavo visiškai šlapia.
Comment
Comment