Parašė Globalus
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Daugiabučių renovacija Vilniuje
Collapse
X
-
Apie Konstitucijos pr. 13 renovaciją:
Tryliktu numeriu pažymėto Konstitucijos prospekto namo gyventojai šiemet pagaliau pritarė renovacijai. Tiesa, joje nebelieka anksčiau primygtinai siūlytų saulės jėgainių ant pastato fasado, tad galutinis jo pavidalas lieka neaiškus. Ruošiant techninį projektą, dalis gyventojų ragina derintis prie aplinkinių dangoraižių, kiti siūlo išsaugoti brutalistinę architektūrą.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė RokasLT Rodyti pranešimąDar Vilniui ne viskas prarasta, nes net Berlyne yra užsilikusių gražuolių.
- 4 patinka
Comment
-
Pranešimas spaudai
Tūkstančius daugiabučių Vilniuje siūlo renovuoti naujuoju būdu – sumažėtų šildymo išlaidos, darbai vyktų greičiau
„Pastatų atnaujinimas skydais – tvari inovacija, padėsianti švelninti pastatų poveikį aplinkai, didinanti pastatų atsparumą klimato kaitai. Ji leis sutaupyti lėšų ir paskatins rinkas ilguoju laikotarpiu, o visuomenėje išplės galimybes formuotis sveikas bei atsakingas bendruomenes, gyvenančias prieinamame ir kokybiškame būste“, – ketvirtadienį parodoje „RESTA 2024“ kalbėjo S. Gentvilas.
Mokslo ir verslo atstovų teigimu, Lietuvoje šiuo metu yra per 35 tūkst. sovietinių daugiabučių, kuriems būtina renovacija. Didžiajai daliai jų būtų galima pritaikyti gerokai spartesnį, tvaresnį ir finansine prasme, analogišką, skydinės renovacijos modelį.
Pramonė tvirtina esanti pasirengusi
Lietuvos medinių surenkamųjų namų klasterio „PrefabLT“ valdybos narys Saulius Pupius parodoje teigė, kad įmonės Lietuvoje turi sukaupusios didelę patirtį ir yra pasirengusios gaminti skydinius elementus.
„Lietuvoje yra virš 40 kompanijų, kurios gamina medinius skydus, o daugelio iš jų patirtis siekia virš 20 metų. Bendrai esame pagaminę tūkstančius įvairios paskirties ir sudėtingumo pastatų, naudojant medinius skydus. Bet kuri vidutinė gamykla 1000 m2 skydų gebės pagaminti su viena pamaina per mėnesį ir greičiau“, – teigė S. Pupius.
Anot jo, net atsiradus dideliam naujų užsakymų kiekiui, gamyklos yra pasiruošusios didinti pajėgumus, tiek išnaudojant esamus rezervinius patalpų ir sandėlių resursus, tiek statant naujas gamyklas, pasinaudojant ES paramomis.
„RNDV statyba“ įmonės vadovas Rolandas Kasperavičius antrino, kad patyrusiems rangovams, kurie prisitaikę dirbti dinamiškoje rinkoje problemų kilti neturėtų – skydinės renovacijos technologija sukurta tam, kad procesai statybų aikštelėje būtų supaprastinti.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė alchsh Rodyti pranešimąŠiaip tai būtų įdomu pažiūrėti į žmogu kuris parinkineja spalvas,nes dauguma renovuotu namų tragedija ypač spalvų atžvilgiu. Bet kokiu atveju geriau taip negu aplamai nerenovuoti namai.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė alchsh Rodyti pranešimąŠiaip tai būtų įdomu pažiūrėti į žmogu kuris parinkineja spalvas,nes dauguma renovuotu namų tragedija ypač spalvų atžvilgiu. Bet kokiu atveju geriau taip negu aplamai nerenovuoti namai.
Comment
-
Kiek žinau, kvartalams / rajonams yra parinktos kelios spalvos ir tik iš jų reikia rinktis. Jei vis dar yra ši sąlyga ją reikia naikinti, nes tai nonsensas - juk vien skirtingos medžiagos duoda savo natūralią spalvą kaip pvz.. Kodėl kalbu apie medžiagas - nes atsiranda naujų technologijų, kuriose naudojamos medžiagos su savo naūralia spalva. Naudojant vien naujas meždiagas galima turėti gražius fasadus. Čia tik vienas pavyzdys ką galima nuveikti su spalvomis.
Comment
-
Kiek pasikalbu su kaimynais, baiginėjančiais renovaciją, tai vienas svarbiausių renovacijos sėkmės veiksnių – turėti kuo daugiau rimtai statybose nusimanančių žmonių. Nes rangovai ištisai chaltūrina, jei ne tiesiog nusukinėja medžiagas, o „prižiūrinčiai“ institucijai viskas giliai dzin. Gaunasi nuolatinis, nesibaigiantis gyventojų mūšis prieš visus. O principingiems žmonėms, bandantiems išsireikalauti, kas priklauso, netikėtai automobilio padangos prakiūra... Tokia štai renovacija Vilniuje.
Ir tikrai pikta, nes renovacijos reikia, ir kuo daugiau/greičiau, ir kainos dabar gerokai užkilusios, ir prie viso to dar prisideda statybų mafijos (tiesiog knieti taip pavadinti) išsidirbinėjimai.
- 11 patinka
Comment
-
Nes kaip visada pagrindinis kriterijus yra mažiausia kaina. Jeigu pasiskaičiuos rangovas, kuris iš tiesų sąžiningai ir kokybiškai atliktų darbus, tai pagal kainą jis bus geriausiu atveju koks 3-5 eilėje. Konkursus laimi kokios "šaraškino" kontoros su nerealiomis kainomis ir tada prasideda "fokusai". Prieš 4 metus teko paanalizuoti vieną projektą ir sąmatą darbams. Tai net konkreti sąmata kėlė klausimų, kaip už tiek padaryti tokius darbus ir nelikti minuse (jau nekalbant apie pelną), bet konkursą laimėjo kita įmonė, kuri pasiūlė berods 8-9 proc. pigiau.
- 10 patinka
Comment
-
sleader tiksliai pataikė į esmę. Reikia nedelsiant naikinti mažsiausios kainos kriterijų ir konkurse dalyvaujantys rangovai tegu tiesiog siūlo savo kainas su sprendiniais investiciniame projekte, o užsakovas turėtų pagal save pasirinkti ko jis nori. Užsakovas nenusimano? - tegu samdo konsultantą, pvz architektą, inžinierių arba panašius kaip mane, kad įvertintų investicinį projektą. Esu praėjęs visą renovacijos procesą nuo A iki Z, savo daugiabučiui parinkau techninius sprendinius (ne pigiausius, nestandartinius), teko ne kartą pričiupti rangovo broką ir tt..
- 1 patinka
Comment
-
Nauja daugiabučių renovacijos technologija: vilniečiai turėjo galimybę paliesti tikrą skydą
https://vilnius.lt/lt/2024/06/14/nau...i-tikra-skyda/
„Vienas iš miesto tikslų iki 2027 m. – gerinti gyvenamųjų rajonų aplinką ir gyvenimo sąlygas, pakeičiant sovietinės urbanistikos palikimą vakarietiškais standartais. Didelis šio pokyčio variklis yra savivaldybė – norime artinti mūsų gyvenamuosius rajonus prie 15-likos minučių miesto principo: investuojame į gatvių, pėsčiųjų ir dviračių tinklus; norime, kad kiemai būtų žali ir patogūs leisti laiką, o savo rajone gyventojai rastų visas jiems svarbiausias kasdienes paslaugas. Keičiant modernistinius gyvenamuosius rajonus labai svarbus ir pačių gyventojų, būstų savininkų, įsitraukimas – noras renovuoti daugiabučius. Skydinės renovacijos privalumai – operatyvus procesas ir tvarios medžiagos, kadangi renovacijai pasitelkiamos inžinerinės medienos konstrukcijos. Linkiu miestiečiams įvertinti šią puikią naują renovacijos galimybę ir kartu keisti miesto rūbą“, – kalbėjo Vyr. miesto architektė Laura Kairienė.
„Atnaujinkime miestą“ direktorė Eglė Randytė papildė, kad šiuolaikiniame kontekste skydinė renovacija laikoma kaip viena iš alternatyvų siekiant mažinti statybų sektoriaus poveikį klimato kaitai.
„Nors nuolat susitinkame su miesto bendruomenėmis, šis renginys ypatingas tuo, kad skirtas jaukiame Vandentiekio g. kvartale įsikūrusiems žmonėms. Siekiame ne tik supažindinti su skydine renovacija, tačiau parodyti realų kokybinį pokytį po namo modernizavimo. Pastebėjome, kad galimą transformaciją gyventojai sutinka itin palankiai. Tikiuosi, kad įdėtas darbas bus palydėtas gyventojų palaikymo, o jaukus vakaras praeis su vertingais pokalbiais ir diskusijomis. Girdėti bendruomenių nuomonę ir į ją atsižvelgti – pagrindinis mūsų komandos komunikacijos pamatas. Šiuo metu su miesto architektų komanda baigiame rengti daugiabučių namų modernizavimo dizaino gaires, kurios bus kelrodis siekiant kitokios gyventojų gyvenimo ir statinio funkcinės kokybės, sprendinių ilgaamžiškumo. Modernizuotas namas turi atrodyti kaip naujas ir išlaikyti darnų ryšį su aplinka. Vilniaus mieste siekiame aukštų standartų, bendruomenių įsitraukimo kuriant ir kartu jį atnaujinant“, – sakė „Atnaujinkime miestą“ vadovė.
Skydinės renovacijos privalumas – greitesnis fasado atnaujinimas
Modernizuojant daugiabučius skydais, šie konkrečiam pastatui gaminami gamykloje ir objekte montuojami nenaudojant pastolių. Tokia pastatų modernizavimo technologija jau kurį laiką taikoma Olandijoje, Estijoje, Prancūzijoje ir kitose Europos šalyse.
Nors skydinės renovacijos technologiją galima taikyti visiems ne avarinės būklės pastatams, dėl gaisrinių savybių ekspertai rekomenduoja atsižvelgti į pastato aukštingumą ir kaip pagrindinį renovacijos skydais privalumą įvardija trumpesnę fasado atnaujinimo darbų trukmę.
„Vėdinamo fasado rangos darbus perkeliame į gamyklą. Ten sumontuojamas rėmas, sudedama vata, įstatomi langai bei uždedama fasado danga. Tai reiškia, kad projekto kokybė ir procesai užtikrinami nuo brėžinio, medžiagos iki jų sumontavimo ir net atraižų, šiukšlių surinkimo, utilizavimo. Gyventojams nebereikia pusmetį gyventi apsuptiems pastolių“, – teigia „VMG“ technologė Alina Šachova.
Statybos darbai taikant skydinę renovaciją sutrumpėja per pusę, tačiau, pasak „Atnaujinkime miestą“ inžinierės Linos Kuksėnaitės-Česnulienės, kelio pradžia išlieka tokia pati – reikia įsivertinti, kad investicinio ir techninio darbų projektų rengimo bei statybos leidimo gavimo procesai išliks nepakitę. „Dabar nuo idėjos iki pridavimo pastato renovacija vidutiniškai trunka apie 26 mėnesius. Pasirinkus skydinę renovaciją, galėtume kalbėti apie 20 mėnesių laikotarpį“, – sako „Atnaujinkime miestą“ inžinierė.
Kadangi gamykloje sumontuotas skydas, priklausomai nuo jo dydžio, gali sverti apie 1-2 tonas, dažnai baiminamasi, kad toks sunkus elementas gali neatlaikyti ir nugriūti. Renovacijos procesus kuruojantys profesionalai tikina, kad tokie nuogąstavimai neturėtų kliudyti priimti sprendimus, nes prieš rengiant projektą įvertinama pastato būklė ir parenkami konkrečiai tam pastatui tinkami metaliniai laikikliai. Kiekvienam pastatui skydas tvirtinamas priklausomai nuo jį veikiančio vėjo ir sniego apkrovų. Kaip tradicinės renovacijos metu, taip ir atliekant skydinę – rangovui skydo kokybę užtikrina gamykla, kurioje visi procesai yra sertifikuoti ir nuolatos tikrinami išorinių auditorių. „Atnaujinkime miestą“ atstovė prideda, kad visi neatitikimai ir galimi defektai konkrečiu atveju sprendžiami su rangovu ir administratoriumi. Rangovas atitinkamai peradresuoja pastabas skydo gamintojui, medžiagos tiekėjui arba projektuotojui. „Iš esmės niekas nesikeičia, nepaisant to, kokį būdą pasirinksite“, – pasakoja inžinierė.
Ruošiamasi bandomiesiems projektams
Planuojama, kad pirmaisiais inovatyvia technologija atnaujintais daugiabučiais sostinėje taps Tuskulėnų g. 6 bei Antakalnio g. 91 esantys daugiabučiai namai. Pirmasis statytas iš gelžbetonio plokščių, antrasis – mūrinis. Abu pastatai – 5 aukštų, taisyklingos stačiakampio formos, plokščiu stogu, šildomi centralizuota šildymo sistema. Atnaujinus pastatus gamykloje pagamintais skydais planuojama iš esamos F energinės klasės pasiekti ne mažesnę kaip A energinę pastato klasę ir sutaupyti ne mažiau kaip 73-74 proc. šiluminės energijos sąnaudų. Skydai bus tvirtinami prie pastatų sienų, stogų, montuojami nauji langai, lauko durys, atnaujinami balkonai.
Taip pat numatyta apšiltinti pastatų rūsio lubas, modernizuoti esamas šildymo ir karšto vandens ruošimo, elektros sistemas, atnaujinti ventiliacijos sistemas, įrengiant šilumogrąžos funkciją, sumontuoti fotovoltines saulės jėgaines. Kartu su energinį efektyvumą didinančiomis priemonėmis planuojama atnaujinti pastato buitinių nuotekų, šaltojo vandentiekio sistemas, atlikti laiptinių remontą, įėjimus pritaikyti žmonėms su negalia. Bendra rangos darbų suma Tuskulėnų g. 6 esančiame name – 1,77 mln. eurų, Antakalnio g. 91 – 1,8 mln. eurų. Valstybės parama, kompensuojant energinį efektyvumą didinančias priemones sieks iki 70 proc.''
- 5 patinka
Comment
Comment